مادلینگ صورت

روش‌های فرم دهی به ساختار چهره یا مادلینگ صورت

یکی از روش‌های پرطرفدار زیبایی مادلینگ صورت است. به این تغییراتی که به ساختار چهره داده می‌شود فرم‌دهی یا زاویه سازی صورت نیز گفته می‌شود. روش‌های غیر جراحی موثری برای مادلینگ وجود دارد که در این مطلب به برخی از آنها پرداخته‌ایم.

سوالات پرتکرار در مورد مادلینگ صورت

روش‌های مادلینگ یا زاویه سازی صورت چیست؟

جراحی، بوتاکس، تزریق چربی، تزریق فیلر و استفاده از نخ لیفت، روش‌های پرطرفدار مادلینگ صورت هستند.

آیا مادلینگ صورت درد دارد؟

روش‌های غیر جراحی مادلینگ صورت درد مختصری دارند که با بی‌حسی موضعی تعدیل خواهد شد.

هزینه زاویه سازی صورت چقدر است؟

بستگی که عوامل متعددی چون روش انتخابی و مواد مصرفی آن دارد. برای اطلاع از جزییات با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

عوارض زاویه سازی صورت یا مادلینگ چیست؟

روش‌های غیر جراحی اگر اصولی انجام شوند، عوارض موقتی چون قرمزی و التهاب دارند که پس از چند ساعت برطرف خواهد شد.

مدلینگ صورت چیست؟

زاویه صورت هر شخصی توسط ژنتیک او تعیین می شود. در ضمن، هورمون‌های جنسیی و عوامل محیطی نیز در شکل‌دهی به چهره نقش دارند. فرم و زوایای قسمت‌های مختلف صورت، نقش به‌سزایی در جذابیت چهره دارد. به همین خاطر افرادی که از فرم چهره‌ی خود ناراضی هستند به سراغ مادلینگ صورت می‌روند.

مادلینگ یا زاویه سازی صورت، در واقع فرم چهره را تغییر می‌دهد تا صورت زیباتر به نظر برسد. این تغییرات با راهکارهای مختلفی چون تزریق ژل، جراحی، تزریق چربی و … انجام‌ می شود. مادلینگ یکی از راه های اصلاح زوایای صورت نیز است. در حقیقت، پزشک می تواند اثرات پیری را که بر روی پوست به وجود می آید را تعدیل کند.

روش جراحی برای تغییر زوایای چهره و مادلینگ صورت

روش جراحی برای تغییر زوایای چهره و مادلینگ صورت

روش جراحی، یک متد تهاجمی برای زاویه دادن به صورت است. بیماری که تحت عمل جراحی قرار دارد بیهوش می‌شود. سپس با تشریفات بیمارستانی در اتاق عمل، توسط پزشک متخصص جراحی می‌شود. پزشک تغییرات لازم را روی صورت و فک فرد بیمار اعمال می کند. در بعضی موارد امکان دارد بیمار به کاشت پروتز در چانه یا گونه احتیاج داشته باشد.

از فواید روش جراحی، گسترده بودن میزان تغییرات صورت و ماندگاری تغییرات پس از جراحی است. اما عوارض زیادی دارد. ممکن است بیمار به ماده‌ی بیهوشی حساسیت نشان دهد. جراحت محدوده‌ی تحت جراحی زیاد است و دوران نقاهت آن بالاست. احتمال عفونت و لخته شدن خون نیز وجود دارد. به همین خاطر اگر صورت مشکلات زیادی ندارد یا دفرمه نیست بهتر است از روش‌های غیر جراحی برای تغییر فرمش استفاده شود.

روش های مادلینگ صورت در ساری

روش های مادلینگ صورت در ساری

روش‌های مختلفی برای تغییر ساختار چهره وجود دارد. روش‌های تهاجمی چون جراحی فک و صورت، و روش‌های کم تهاجمی یا بی‌خطر چون تزریق بوتاکس و ژل از متدهای مورد استفاده در زمینه مادلینگ صورت هستند. در ادامه، چند روش  مادلینگ صورت در ساری (کلینیک الگانت) را به شما معرفی خواهیم کرد.

مادلینگ صورت با تزریق بوتاکس

بر خلاف تصور، تنها کارکرد بوتاکس صاف کردن چین و چروک نییست. از روش بوتاکس می‌توان برای زاویه سازی و فرم‌دهی چهره استفاده کرد.

تزریق بوتاکس در ناحیه‌ی پایینی صورت موجب ایجاد زاویه‌ای استخوانی در فک می‌شود و صورت را کمی به سمت بالا می‌کشد. همچنین آویزانی غبغب را نیز می‌توان با بوتاکس رفع کرد.

تزریق بوتاکس در اطراف بینی باعث کشیده شدن و متقارن شدن آن خواهد شد. همچنین بوتکاس زیر بینی کمی نوک بینی را به سمت بالا هدایت خواهد کرد.

وقتی بوتاکس در پیشانی تزریق شود، آن را کشیده‌تر می‌کند که موجب ‌شود پیشانی بلندتر به نظر برسد. همچنین می‌توان کمی چشم‌ها را کشیده‌تر کرد که به آن بوتاکس چشم گربه‌ای می‌گویند. به طور معمول، ماندگاری این روش حدود ۶ ماه است و اگر از نتیجه راضی بودید باید پس از گذشت ۶ ماه مجددا آن را تمدید کنید.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس

مادلینگ صورت با تزریق چربی

یکی دیگر از روش های زاویه سازی صورت، روش تزریق چربی به پوست است. بسیاری از متخصصان و جراحان زیبایی، این راهکار را به‌جای جراحی پیشنهاد می دهند. این روش مادلینگ ،معمولا برای افرادی است که صورت لاغر و استخوانی دارند و می خواهند بخشی از صورت خود را با استفاده از چربی پر کنند. در این روش، نیازی به بیهوش کردن بیمار نیست. چربی ها از بخش های مختلف بدن همچون باسن و ران برداشته می‌شود. سپس به نقاطی که قرار است پر حجم‌تر به نظر برسد، همچون گونه‌ها و زیر چشم تزریق خواهد شد. در این روش درمان، تقریبا عوارضی وجود ندارد. چربی بیولوژیک خود بدن معمولا راحت‌تر سازگاری پیدا می‌کند و احتمال حساسیت یاعفونت در آن بسیار پایین است. ماندگاری تزریق چربی، نسبت به روش بوتاکس نیز بیشتر است. شاید اثر آن گاهی تا ده سال نیز باقی بماند.

مادلینگ صورت با تزریق ژل

روش محبوب و کم عارضه‌ی دیگری که برای مادلینگ صورت استفاده می‌شود، تزریق فیلر و ژل است. فیلر در واقع یک نوع پر کننده و حجم دهنده‌ محسوب می‌شود. ژل یکی از انواع فیلر است. با استفاده از ژل و فیلر می‌توان به صورت مدل داد و شکل جذابتری به چهره بخشید. تزریق ژل همانند تزریق چربی، معمولا در گونه‌ها انجام می‌شود. فقط تفاوت این دو این است که ژل یک ماده‌ی صنعتی است و چربی از خود بیمار گرفته می‌شود. ماندگاری تزریق چربی از ژل بیشتر است. اگر تصمیم دارید ژل تزریق کنید باید بدانید که شاید مجبور شوید پس از حدود سه سال مجددا تزریق را تکرار کنید.

استفاده از نخ لیفت

یکی دیگر از روش‌های کم‌تهاجمی، استفاده از نخ لیفت است. این متد زیبایی نیز طرفداران زیادی دارد. چراکه علاوه بر اصلاح مشکلات صورت فرد، سبب جوان‌سازی پوست هم می‌شود. در این روش، پزشک بعد از بررسی افتادگی‌های  صورت، نخ مخصوصی را وارد لایه دوم پوست می‌کند. سپس آن را به سمت بالا می‌کشد و از طریق آن لیفت صورت را انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید: لیفت صورت با نخ جوان‌ساز

توصیه‌های لازم قبل از انجام روش‌های کم‌تهاجمی مادلینگ صورت

روش‌های غیر جراحی که در بالا برای فرم‌دهی صورت گفته شد همگی نیاز به آمادگی قبلی دارند. پزشک، این موارد را در ویزیت اولیه به شما گوشزد خواهد کرد. برخی از توصیه‌هایی که باید به آن توجه شود شامل موارد زیر است:

 • از مصرف کردن داروهایی که رقیق کننده خون می باشد، مانند آسپرین خودداری کنید.
 • مصرف مواد مغذی برای جلوگیری از ضعیف شدن بیمار، حین مراحل درمان مفید است.
 • از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • از استعمال دخانیات بپرهیزید.

مراقبت های لازم پس از انجام مادلینگ صورت

مراقبت های لازم پس از انجام مادلینگ صورت

پس از انجام فرم‌دهی صورت با روش‌های غیر جراحی، برای آنکه شاهد بهترین اثربخشی روی صورتتان باشید و همین‌طور اثر فرایند زیبایی ماندگارتر باشد، نیاز است که پس از مادلینگ، مواردی را رعایت کنید:

 • دارو هایی که توسط پزشک تجویز شده است، به صورت منظم مصرف کنید.
 • غذاهای آبکی و نرم مصرف کنید.
 • از فشار به فک پرهیز کنید.
 • سعی کنید در چند روز نخست طاق‌باز (رو به سقف) بخوابید تا به صورتتان فشار وارد نشود.
 • از مصرف داروهایی که رقیق کننده خون است خودداری کنید.
 • از مصرف خوراکی های سفت و جویدنی پرهیز کنید.
 • ورزش و فعالیت سنگین بدنی تا ۲۴ ساعت ممنوع است.
 • تا ۲۴ ساعت پس از مادلینگ صورت به حمام، سونا یا سولاریوم نروید.

ویژگی‌های متقاضی مادلینگ صورت

انجام زاویه سازی صورت برای همه ی افراد، مناسب نیست. حالت صورت باید دارای ویژگی های خاصی باشد. بعضی از  ویژگی‌های افراد کاندید مادلینگ عبارت است از…

 • کسانی که چانه مربعی شکل دارند.
 • کسانی که خط فک آن ها زاویه ندارد.
 • کسانی که چانه آن ها، دایره ای شکل می باشد
 • بانوانی که فک آن ها مشابه فک آقایان می باشد.
 • کسانی که چانه‌ی آن ها، چاق می باشد.
 • و کسانی که چانه آن ها از حد معمول لاغر تر می باشد.

همچنین ضمن درک بیشتر، شما می توانید با قرار دادن انگشت شست خود، بر روی دو طرف صورت ، انگشت خود را به سمت گوش ها بکشید. در صورتی که این حالت مورد پسند شما بود متوجه می شوید که صورت شما به زاویه سازی و تزریق احتیاج دارد، از این طریق حجم از دست رفته خود را دریابد و صورت زیباتر شود.

دشواری مادلینگ صورت برای برخی افراد

شکل صورت و اسکلت آن گاهی به صورتی است که روش‌های فرم‌دهی غیر جراحی کمی کار را پیچیده می‌کند. برای افراد زیر، فرم‌دهی صورت به روش جراحی تاثیرگذارتر خواهد بود:

 • کسانی که پوست افتاده دارند.
 • کسانی که صورت های خیلی چاق، و یا خیلی لاغر دارند.
 • کسانی که بینی بزرگی دارند.
 • کسانی که گونه های بسیار کوچکی دارند.
 • کسانی که فک پایین آن ها کوچک تر از حد معمول می باشد.
 • کسانی که چانه آن ها حالت عقب رفتگی دارد.
 • کسانی که گردن چاقی دارند.
 • کسانی که قسمت بالای صورتشان نسبت به قسمت پایین صورتشان کوچکتر است‌.

عوارض مادلینگ صورت

عارضه های جانبی در روش های مختلف مادلینگ صورت متفاوت است. به طور کلی عارضه‌ی موقتی مشترک در همه‌ی روش‌های غیر جراحی ذکر شده، قرمزی، درد و تورم است. آن هم بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

در تزریق چربی، ژل و فیلر اگر فرایند غیر اصولی انجام شود ممکن است باعث ایجاد خون‌مردگی یا عفونت شود. یا این‌که نتیجه متقارن از آب درنیاید.

مادلینگ صورت

منطقی کردن سطح انتظارات از نتیجه‌ی مادلینگ

استاندارد زیبایی هر فرد، طبق تناسبات و اندازه‌هایی که در نقاط مختلف صورتش وجود دارد، بررسی می شود. چنانچه این اندازه‌ها، با نوع صورت فرد متناسب باشد، زیبایی صورت آن نیز دو چندان می‌شود. برای نمونه، ممکن است شما چانه و یا بینی زیبایی داشته باشید، اما اندازه‌ی آن نسبت به صورت شما تناسب نداشته باشد. یا به طور مثال، حالت چشمان شما بسیار زیبا باشد ولی به فرم صورت شما نخورد. این نکات توسط پزشک لحاظ خواهد شد تا چهره شما زیباتر شود. هر چند داشتن فک برجسته، زیبا است اما این برجستگی باید به طور کامل با صورت فرد مطابقت داشته باشد. ساختار اولیه‌ی صورتتان را در نظر بگیرید و نتیجه را با آن بسنجید نه با صورت سلبریتی‌ها و مدل‌های مشهور.

مدت زمان ماندگاری مادلینگ

مدت زمان ماندگاری مادلینگ

مدت زمان ماندگاری فرم‌دهی صورت به نوع روش استفاده شده و موادی که در مادلینگ به کار رفته بستگی دارد. حتی به مراجعه کننده و سلامت بدنش نیز بستگی دارد. یا نوع پوست می‌تواند عمر فرایند را افزایش یا کاهش دهد. دائمی‌ترین روش مادلینگ صورت جراحی است. نوع مراقبت قبل و پس از انجام مادلینگ نیز تعیین‌کننده‌ی ماندگاری‌ست. مخصوصا اگر در روزهای نخست پس از تزریق ژل، فیلر و بوتاکس به درستی توصیه‌های پزشک را انجام ندهید از عمر اثرگذاری فرایند خواهید کاست.

در این زمینه می‌توانید از پزشکتان کمک بگیرید. پزشک پساز بررسی صورت شما و پیشینه پزشکیتان و روشی که برای مادلینگ برگزیدید زمان ماندگاری فرایند را تخمین خواهد زد.

هزینه مادلینگ صورت در ساری

زاویه سازی صورت به روش‌های غیر جراحی در کلینیک الگانت با بهترین کیفیت توسط پزشکان ماهر ارائه می‌گردد. هزینه‌ی هر روش، با توجه به زمانی که پزشک می‌گذارد، موادی که استفاده می‌کند و روشی که برمی‌گزیند متفاوت است. یا به علت استفاده از مواد معتبر و برندهای خارجی قیمت حتی به نوسانات ارز نیز بستگی دارد. برای اطلاع از جزییات هزینه‌ها و برآورد اولیه قیمت، می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

مراحل انجام مادلینگ صورت در کلینیک الگانت

مراحل انجام مادلینگ صورت در کلینیک الگانت

در کلینیک الگانت، بهترین کلینیک پوست، مو و زیبایی ساری همه‌ی روش‌های غیر جراحی فرم‌دهی صورت انجام می‌شود. این کلینیک با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان استان مازندران این فرایندهای زیبایی را به روش‌های کاملا اصولی و بدون عارضه‌ی دراز مدت برایتان ارائه خواهد داد. شما در مجموعه الگانت ابتدا توسط پزشک ویزیت و مشاوره رایگان خواهید شد. سپس پزشک سوابق پزشکی، داروهای مصرفی و فرم صورتتان را بررسی خواهد کرد. طبق اطلاعاتی که از شما دریافت کرده و مهارت و تبحرش مناسب‌ترین روش مادلینگ صورت را به شما پیشنهاد خواهد داد. پس از توافق، با بهترین مواد و بهترین و به‌روزترین تجهیزات به صورتتان زاویه می‌دهد.

تاثیرات مادلینگ صورت

در فرآیند زاویه سازی صورت، همانند سفالگری می توان فرم صورت و چانه را به شکل دلخواه تغییر داد، و نقص های آن را برطرف کرد. برای مثال برجسته کردن چانه و گونه ها، کشیدن v و ساخت فک کوچک اقداماتی است که می توان انجام داد. از نمونه مزایای مادلینگ صورت می‌توان  ظریف شدن بینی، جوان سازی پوست و درشت کردن چشم را نام برد. مادلینگ صورت برای کسانی که نقص مادرزادی در صورت خود دارند و یا حتی افرادی که در تصادف، فرم طبیعی صورت آن ها تغییر کرده است نیز موثر است. با فرم‌دهی می‌توان چهره‌ی آن‌ها را بهبود بخشید. مادلینگ، اعتماد به نفس از دست رفته ی افراد را باز می گرداند و فرو رفتگی ها و نقایص صورت را برطرف می کند. اگر به زیبایی چهره خود اهمیت دهید اعتماد به نفستان در اجتماع بالا خواهد رفت.

مادلینگ صورت در ساری و قائمشهر

کلینیک زیبایی الگانت انواع خدمات مربوط به مادلینگ صورت را در شهر ساری و قائم شهر ارائه می دهد. متخصصان ما در الگانت از آخرین تجهیزات برای ارائه خدمات مادلینگ صورت استفاده می کنند. برای بهرمندی از خدمات مادلینگ صورت کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت مادلینگ صورت در الگانت کلیک کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده