کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت

امروزه در بسیاری از افراد میبینیم که زیبایی کانتورینگ صورت انجام می دهند که شامل زاویه سازی و زاویه دادن به صورت افراد است. افراد ممکن است به دلایل مختلفی شامل: تغذیه نامناسب، لوازم آرایشی نا مرغوب، افزایش سن بخشی از زیبایی صورت خود را از دست بدهند. با پیشرفت نمودن علم می توانیم زیبایی از دست رفته صورت را بازگردانید. همه ی افراد جامعه (زن و مرد)می توانند از کانتورینگ صورت برای زیباسازی چهره خود استفاده نمایند. شما هم می توانید از خدمات کانتورینگ صورت کلینیک زیبایی الگانت در شهر ساری بهره ببرید.

کانتورینگ صورت چیست؟

نام دیگر زاویه سازی انجام دادن صورت، کانتورینگ می باشد. کانتورینگ کردن روش های مختلفی دارد که شامل: جراحی نمودن صورت، تزریق نمودن فیلر و ژل به صورت، کانتورینگ با نخ لیفت تزریق نمودن چربی و بوتاکس می باشد.

کانتورینگ صورت

انواع روشهای زاویه سازی و کانتورینگ صورت

انواع روش های زاویه سازی و کانتورینگ صورت بر شرح زی است که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

 • جراحی نمودن
 • لیفت با نخ
 • تزریق کردن ژل
 • تزریق نمودن چربی
 • و گریم کردن صورت

کانتورینگ صورت به روش جراحی

زاویه سازی صورت و کانتورینگ صورت به وسیله جراحی یک روش دائمی  و بی بازگشت می باشد که سبب زیبایی صورت می شود. جراحی نمودن صورت معایب و مزایایی را به دنبال دارد. استفاده از روش جراحی برای کانتورینگ صورت در ساری یک روش دائمی و بدون بازگشت است و نیاز به بیهوشی دارید بعد از کانتورینگ به روش جراحی جای زخم ها وی صورت باقی می ماند و باید تا پایان زمان بهبودی صبور باشید. در روش کانتورینگ با جراحی پزشک با ابزار مخصوص  استخوان فک را برش  می دهد و باعث زاویه سازی مناسب صورت می شود.

کانتورینگ صورت به وسیله تزریق ژل

اگر شما هم جز کسانی هستید که از جراحی کردن می ترسید می توانید به وسیله تزریق ژل به صورت خود فرم دهید که روشی غیر تهاجمی و بدون درد می باشد، در این روش احتیاجی به بیهوشی نمی باشد و دوران نقاهت خاصی ندارد. کانتور نمودن به وسیله جراحی دائمی نمی باشد و هرچند مدت یکبار باید این پوشه را تکرار کنیم و مزیتی که این روش دارد این است که دیگر جای جراحت بر روی صورت باقی نمی ماند و خبری از جای جراحت نمی باشد. متخصصان در این روش با استفاده از تزریق ژل یا فیلر باعث زاویه سازی چانه و تیز شدن آن می شوند.

کانتور نمودن صورت با استفاده از نخ لیفت

در این روش متخصصان لیفت صورت با استفاده از نخ های لیفت باعث زاویه دهی به نواحی صورت می شود و نتایج این کار نیز دایمی نمی باشد. 

کانتورینگ نمودن صورت با استفاده از تزریق نمودن چربی

کانتور کردن صورت با استفاده از تزریق چربی یک روش طبیعی می باشد چراکه از چربی های قسمت ران و پهلوهای افراد برداشته و به صورت تزریق می شود.

کانتورینگ صورت

کانتور کردن صورت با استفاده کردن از روش بوتاکس

از آنجایی که بوتاکس از یک نوع سم به وجود می آید و کار آن فلج نمودن عضله های مورد نظر می باشد حتما باید در مراکز معتبر پزشکی و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. و یک روش جدید کانتورینگ صورت در قائم شهر می باشد. حتما باید در این روش از مار معتبر و شناخته شده بوتاکس انجام شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

ماندگاری کانتورینگ صورت چقدر می باشد؟

بسته به روشی که برای کانتورینگ صورت در ساری استفاده می شود ماندگاری آن نیز متفاوت می باشد ولی در روش جراحی کانتور کردن این روش دائمی می باشد. گاهی نتایج تایم سال ماندگار است اما بهتر است که هر شش ماه یکبار مورد بررسی قرار بگیرد. برخی از روش های کانتورینگ یکسال طول می کشد و برخی دیگر نیز بیشتر. ممکن است بعضی از مراکز پزشکی برای جذب مشتری بیشتر وعده کانتورینگ دائمی را با تزریق فیلر بدهند که صحت ندارد و تزریق های فیلر کاملا موقتی می باشند.

افراد مناسب جهت کانتورینگ صورت

متقاضیانی که دارای فک پهن و عریض می باشند.

اشخاصی که فک مربعی شکل دارند.

متقاضیانی دارای فک دایره ای شکل می باشند.

کسانیکه خط فک آهن ها زاویه ای ندارد.

افرادی که گونه های چاقی دارند.

بانوانی که فک مردانه شکل دارند.

افرادی که گونه های لاغر دارند.

مراقبت های قبل از کانتورینگ و مراقبت های بعد از کانتورینگ

قبل از انجام دادن کانتورینگ باید از لحاظ روحی و جسمی کاملا حاضر باشیم و قبل از کانتورینگ پزشک جلسه مشاوره ای تعیین می نماید تا همه دستورالعمل ها و مراقبت های قبل و بعد را به بیمار گوشزد کند و توجه و رعایت این نکات باعث رسیدن به نتیجه دلخواه می شود. مراقبت های قبل از کانتورینگ صورت در ساری شامل:

 • نوشیدن آب روزانه و هیدراته ماندن بدن قبل از کانتورینگ
 • به مدت دو ماه قبل از کانتورینگ باید از مصرف نمودن سیگار و دخانیات پرهیز کنید.
 • تمامی سوابق درمانی و پزشکی خود را باید با پزشک در میان بگذاریم.
 • قبل از انجام جراحی کانتورینگ از مصرف داروهای رقیق کننده خون، مکمل های گیاهی و داروهای گیاهی خودداری کنید.

مراقبت های بعد از زاویه سازی صورت

داروهای را که پزشک برایتان تجویز می کند به صورت مرتب و منظم مصرف نمایید.

تا حاصل شدن بهبودی کامل از مصرف لوازم آرایشی خودداری کنید.

از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و از قرارگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید، خودداری کنید.

به اندازه کافی آب بنوشید.

از رژیم های غذایی کامل و سالم استفاده نمایید.

و بعد از انجام کانتورینگ از فعالیت ها و ورزش های سنگین دوری نمایید.
کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت به وسیله آرایش

کانتور نمودن (در حقیقت به معنای آرایش کردن  ترمیمی می  باشد و یکی از فنون آرایشگران ماهر است که ضمن فرم دادن به نواحی صورت و برطرف شدن عیوب صورت می باشد. برای انجام این کار، معمولا از کرم فشرده استفاده می شود که به طور معمول باید از رنگ پوست فرد دو الی سه درجه تیره تر باشد، ولی برای انجام هایلات، دو الی سه درجه باید رنگ کرم روشن تر از پوست فرد باشد. در تعریف دیگری می توان گفت، زوایه سازی یعنی برجسته کردن نقاط قوت و پوشاندن عیب های صورت.

کانتور نمودن صورت چگونه انجام می شود

کانتور نمودن نواحی صورت، در افراد متفاوت می باشد به طوریکه، زاویه سازی صورت گرد نسبت به صورت بیضی شکل، راهکار های متفاوتی دارد و با انجام مهارت های ویژه می توان فرم صورت را کاملا جذاب تر کرد.در روش کانتور نمودن صورت از طریق گریم بدون  جراحی و تزریق و تنها با استفاده از مواد آرایشی مخصوص، می توان صورت را کانتور کرد. انجام این روش برای کسانی مناسب است که فقط برای مدت مشخصی بخواهند کانتور بر روی صورت آن ها انجام شود. بهترین راهکاری که برای کانتور نمودن صورت به متقاضیان پیشنهاد می شود، کانتور نمودن با استفاده از لوازم آرایشی است. چرا که اگر پس از انجام زاویه سازی صورت خود پشیمان شوید هیچ اثری از آن بر روی صورت باقی نمی ماند و به آسانی، می توانید صورت خود را به حالت اولیه برگردانید.

کانتورینگ صورت چه عوارضی دارد؟

برای جواب این سوال، می توانیم بگوییم ، چنانچه که کانتور نمودن از روش جراحی صورت بگیرد نیاز به بیهوشی فرد دارد و آثار جراحی مدتی بر روی پوست بیمار باقی خواهند ماند ولیکن در روش کانتور نمودن صورت از طریق آرایش  که تحت نظر متخصص معتبر انجام شود می توان به جرات گفت که هیچ گونه عوارضی ندارد و کاملا بی خطر است.چنانچه که شما بخواهید، فرآیند کانتورینگ را انجام بدهید توصیه می شود که یک جلسه برای مشاوره با متخصص خود داشته باشید، طی این‌ جلسه تمام نکاتی که متخصص به شما می گوید، را باید به طور کامل انجام دهید و اگر پوست شما حساسیت خاصی دارد و یا داروی  خاصی مصرف می کنید، باید به طور کامل به پزشک خود اطلاع دهید و همه این‌ نکات را با او در میان بگذارید.

لوازم مورد نیاز برای انجام کانتورینگ چیست؟

برای انجام عمل زاویه سازی، به چند نوع مواد آرایشی احتیاج داریم. چند مورد از آن عبارت است از

 • پرایمر
 • پرامیر مخصوص صورت
 • پرایمر  برای سایه چشم
 • پرایمر مخصوص لب
 • کرم پودر
 • کرم پدر مایع

تا کنون با انواع راهکار های کانتورینگ صورت در کلینیک زیبایی الگانت و لوازمی که برای انجام زاویه سازی نیاز است و مزیت ها، عوارض این روش آشنا شدید، در ادامه با نحوه زاویه سازی صورت در نواحی مختلف صورت رآشنا می شویم.

کانتورینگ گونه

برای انجام زاویه سازی در ناحیه گونه ها باید تمام‌ مراحل ذکر شده در متن زیر را رعایت کنید. در ابتدای کار، می بایست رنگی را برگزینید که حداقل دو درجه از رنگ پوست خودتان تیره تر باشد، برای انجام‌ این کار می توان از پودر های برنزه و یا کانسیلر های مخصوص و هایلاتر استفاده کرد. در مرحله ی بعدی باید از برس که زاویه دار است ضمن منتقل کردن پودر برنزه به گونه ها استفاده کرد به علاوه می توان از برنزر به جای رژ گونه نیز استفاده کرد که نتیجه کار یک کانتور طبیعی و ساده خواهد شد.

کانتورینگ چانه و گردن

عمل زاویه سازی یا کانتورینگ صورت در ساری برای قسمت گردن و چانه هم مورد استفاده است. در داروی زاویه سازی گردن و چانه شما می بایست از دو نوع کرم و پودر استفاده شود که یکی از کرم ها ،روشن تر و دیگری باید تیره تر از پوست خود فرد باشد. به طور معمول در این روش، کانسیلر مورد نظر باید از پوست شما دو درجه روشن تر باشد. هر چند جدا از کانتورینگ برای زاویه دار کردن و زیبایی شما می توانید از روش تزریق ژل برای چانه هم استفاده کنید.

نحوه انجام زاویه سازی و کانتورینگ برای پیشانی

برای زاویه سازی و کانتورینگ پیشانی، پیشانی فرد باید کوچک و صاف به نظر برسد که ضمن انجام این کار باید با استفاده از هایلایتر مرکز پیشانی را صاف و برجسته می کنند و دو ناحیه خارجی پیشانی را توسط برنزر تیره تر می کنند.

کانتورینگ اطراف چشم به چه حالت است

این عمل زیبایی و زاویه دار شدن برای نواحی چشم هم قابل استفاده است، البته نا گفته نماند که این روش بسیار خطرناک و حساس است و فرد باید در انتخاب کلینیک خود کاملا مطمعن شود و مکان معتبر و شناخته شده ای را برگزیند. ضمن انجام این روش، از رنگ تیره ای در نواحی فرورفتگی پشت پلک ها استفاده می شود تا به طور کامل ظاهر طبیعی خود را حفظ کند. اما برای نواحی زیر چشم، و برطرف کردن تیرگی ها، از کانسیلر های روشن استفاده می شود تا به علاوه برطرف شدن تیرگی های زیر چشم، سطح گونه ها نیز برجسته تر شود.

کانتورینگ و زاویه سازی بینی چگونه انجام می شود

این روش زاویه سازی برای کانتورینگ بینی ،نیز قابل استفاده است و ضمن زیباتر کردن و کوچک کردن بینی ،انجام می شود. در این راهکار شما با استفاده از هایلایتر در پایین بینی و مرکز آن یک نقطه ایجاد و آن را با کانسیلر ها ترکیب می کنند.

مدت زمان انجام کانتورینگ چقدر است

درباره اینکه ،زاویه سازی صورت ممکن است چقدر طول بکشد، بسته به این است که شما کدام یک از راهکار های زاویه سازی ذکر شده را برای کانتورینگ انتخاب کرده باشید که به طور معمول، این عمل برای روش های کانتورینگ، کمتر از یک ساعت قابل انجام است.

سخن پایانی در مورد کانتورینگ صورت

می توان گفت ،تمام کسانی که برای برطرف شدن چین‌ و چروک های خود به دنبال زیبایی و جوان سازی هستند می توانند از روش کانتورینگ صورت استفاده کنند. همچنین که زمان ماندگاری آن نیز بستگی به خود افراد دارد. در کانتورینگ نمودن صورت روش ها و شیوه های بسیار متفاوتی وجود دارد حتی می توان با آرایش نیز برای صورت کانتور ایجاد نمود و در آرایش با ایجاد سایه های تیره و روشن می توان باعث چاق و لاغر نشان دادن چهره شود که در مطلب بالا به آن اشاره کردیم.

کانتورینگ صورت در ساری و قائمشهر

متخصصان ما در الگانت از به روز ترین تجهیزات برای ارائه خدمات کانتورینگ صورت استفاده می کنند برای بهرمندی از خدمات کانتورینگ صورت کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت کانتورینگ صورت در الگانت کلیک کنید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده