کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت، فرم‌دهی و تغییر زوایای صورت و اجزای آن است. امروزه روش‌های متعددی برای کانتورینگ وجود دارد که در این مقاله شما را با این روش‌ها آشنا خواهیم کرد.

 

سوالات پرتکرار در مورد کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت چیست؟

بهبود فرم صورت و زاویه سازی آن را کانتورینگ می‌گویند.

روش‌های کانتورینگ صورت کدامند؟

جراحی، تزریق فیلر و ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، استفاده از نخ لیفت، روش پلکسر و گریم از روش‌های فرم‌دهی صورت هستند.

آیا کانتورینگ درد دارد؟

بستگی به روش کانتور دارد. جراحی دردناک است اما روش‌های کم‌تهاجمی دیگر کانتورینگ درد چندانی ندارند که آن هم با بی‌حسی موضعی تعدیل می‌شود.

آیا کانتورینگ عوارض دارد؟

به‌غیر از روش جراحی، روش‌های دیگر کانتورینگ عارضه‌ای ندارند. مگر قرمزی و التهاب موقت که پس از چند ساعت برطرف خواهد شد.

هزینه کانتورینگ چقدر است؟

بستگی به روش انتخابی و عوامل دیگری دارد. برای براورد هزینه با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

 

کانتورینگ صورت چیست؟

ساختار صورت ژنتیکی است. اما در اثر تغییرات محیطی عوض می‌شود. تغییر وزن، بالا رفتن سن، استفاده از لوازم آرایش نامرغوب، آسیب‌های فیزیکی، سبک زندگی پر استرس و دشوار و تغذیه نامناسب بر صورت اثر منفی می‌گذارند. آدم در ذات خود میل به زیبایی دارد. وقتی از ظاهر خود راضی نیست و به مرور شاهد افت چهره می‌شود اعتماد به نفسش پایین خواهد آمد. جای نگرانی وجود ندارد. علم پزشکی راه‌حل های تاثیرگذار و مختلفی را پیش روی افراد گذاشته است تا صورت زیباتر شود.

روش‌های مختلفی برای بهتر کردن ظاهر صورت وجود دارد. یکی از این روش‌ها کانتورینگ است. کانتورینگ در واقع زاویه سازی صورت و حالت دادن به آن است. با کانتورینگ می‌توان صورت را لیفت کرد، به فک‌ها زاویه‌ داد و خط فک را صاف کرد، بینی را قلمی‌تر کرد و گونه‌ها را پرحجم‌تر نشان داد.

 

تکنیک‌های کانتورینگ صورت

 

تکنیک‌های کانتورینگ صورت

روش‌های مختلفی برای کانتورینگ صورت وجود دارد. از روش‌های تهاجمی چون جراحی گرفته تا روش‌های کم‌تهاجمی مانند تزریق فیلر و استفاده از نخ لیفت. انتخاب هر کدام از این روش‌ها با توجه به مزایا و معایبشان را بهتر است به پزشک بسپارید. کانتورینگ در ساری توسط ماهرترین پزشکان کلینیک الگانت انجام می‌شود. قبل از هر کاری پزشک به شما مشاوره رایگان خواهد داد و اجزای صورتتان را بررسی می‌کند. سپس با توجه به نظرات شما، بهترین روش‌ را برایتان برمی‌گزیند. شاید هم تلفیقی از چند روش را برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب‌تر انتخاب کند. در ادامه با روش‌های زیر بیشتر آشنا خواهیم شد.

 • جراحی
 • استفاده از نخ لیفت
 • تزریق ژل و فیلر
 • تزریق چربی
 • تزریق بوتاکس
 • استفاده از پلکسر
 • گریم صورت

 

زاویه دادن به صورت با روش جراحی

در روش جراحی گستره‌ی مانور در جزییات صورت زیاد است و اثربخشی آن نیز دائمی‌ست. جراحی قسمت‌های مختلف صورت توسط پزشک متخصص باید انجام شود. می‌توان با جراحی به فک زاویه داد، غبغب را بالا کشید، پلک چشم را بالا کشید (بلفارو پلاستی)، بینی را جراحی کرد (رینو پلاستی)، پوست را کشید و گونه‌ها را فرم‌دهی کرد.

با همه‌ی این مزایا، جراحی به علت تهاجمی بودن روش چندان خوبی نیست. بیمار باید در بیمارستان بستری شود. روی صورتش برش خواهد خورد و زخم باز مستعد عفونت است. داوطلب جراحی، باید بیهوشی عمومی بگیرد و ممکن است به داروهای بیهوشی حساسیت نشان دهد. جراحت و درد عمل زیاد است. دوران نقاهتش طولانی‌ست و پس از جراحی فرد تا چندین روز با محدودیت‌ها مواجه است. عوارض آن نیز زیاد و درازمدت است. اگر اصولی بخیه نشود، جای زخم نیز ممکن است باقی بماند.

 

فرم‌دهی صورت با تزریق چربی

برای آنکه گونه‌ها حجیم‌تر شوند و برجسته‌تر به نظر برسند، یا چاله‌ی زیر چشم پر شود و گودی آن برطرف شود می‌توان از روش تزریق چربی استفاده کرد. این متد کم‌تهاجمی است و نیاز به جراحی ندارد.

پزشک از ذخیره‌ی چربی برخی قسمت‌های بدن همچون باسن و ران استفاده می‌کند و آن را پس از استخراج به محدوده‌ی مورد نظرش در صورت تزریق می‌کند. از مزایای این روش نسبت به پر کننده‌های دیگر صورت این است که چربی بیولوژیک خود فرد تزریق خواهد شد و بدن راحت‌تر آن را می‌پذیرد. مشکلات فیلرهای صنعتی ر ا نیز نخواهد داشت.

 

کانتورینگ با تزریق فیلر و ژل

 

کانتورینگ با تزریق فیلر و ژل

فیلرها موادی هستند که پر کننده‌ی پوست محسوب می‌شوند. ژل نیز یک نوع فیلر است. معمولا فیلرها از مواد آبرسان ژل ‌مانندی چون هیالورونیک اسید تشکیل شده‌اند. پزشک آن را در محدوده‌هایی که نیاز به جوان‌سازی و حجیم‌تر شدن دارند تزریق خواهد کرد.

اگر شما هم جز کسانی هستید که از جراحی کردن می ترسید می توانید به وسیله تزریق ژل به صورت خود فرم دهید. در این روش احتیاجی به بیهوشی نیست. دوران نقاهت خاصی نیز ندارد. ولی کانتور توسط ژل و فیلر مانند جراحی دائمی نیست.  می‌توان از این روش برای زاویه سازی چانه نیز استفاده کرد.

 

بیشتر بخوانید: تزریق ژل و فیلر

 

کانتورینگ صورت با نخ لیفت

نخ لیفت نخ مخصوصی است که پزشک از آن برای بالا کشیدن پوست استفاده می‌کند. می‌توان با استفاده از این روش چشم‌ها را بالا کشید، آویزانی غبغب را کم کرد و گونه‌ها را لیفت کرد. پزشک نخ را در لایه دوم پوست توسط سوزن‌های مخصوص کار می‌گذارد و سپس ان را می‌کشد تا علاوه بر رفع چین و چروک، به صورت فرم‌دهی کند. این روش تحریک کلاژن‌سازی نیز خواهد کرد و به مرور موجب جوانتر شدن پوست خواهد شد.

 

فرم‌دهی صورت با استفاده از تزریق بوتاکس

 

فرم‌دهی صورت با استفاده از تزریق بوتاکس

وقتی نام بوتاکس می‌آید ذهن به سمت رفع چین و چروک می‌رود. اما در حقیقت، بوتاکس کاربردهای دیگری نیز دارد. یکی از کاربردهای پرطرفدار آن کانتورینگ صورت است. برای مثال، بوتاکس برای حالت دادن بینی، لیفت کردن چشم (بوتاکس چشم گربه‌ای)، زاویه سازی فک و پیشگیری از نمایان شدن لثه هنگام خنده استفاده می‌شود. اثر بخشی این روش حدود ۶ ماه است و پس از این زمان مجددا باید تکرار شود.

 

استفاده از پلکسر در حالت دادن به چهره

پلکسر (Plexr) یک تکنیک زیبایی است که با فناوری پلاسما عمل می‌کند. قلم پلکسر یک دستگاه بی‌سیم است که پلاسما را به محدوده‌ی مورد نظر می‌رساند. پلاسما بخشی از پوست را بدون آسیب زدن به بافت‌های اطرافش تصعید می‌کند. به‌این شکل پوست اضافی حذف خواهد شد. پلکسر یک اتفاق شگفت‌انگیز در فرایندهای زیبایی محسوب می‌شود زیرا اثری که می‌گذارد مانند جراحی ماندگاری دارد. به شکلی که از آن به عنوان جراحی نرم پلاسما یاد می‌کنند. هیچ برش و زخمی هم در کار نیست و عارضه‌های جراحی را ندارد.

 

فرم‌دهی صورت با گریم

کانتورینگ صورت با کرم‌های کانتور نیز یک روش خانگی فرم‌دهی صورت است. کرم‌های کانتور که خاصیت پوشانندگی نیز دارند با طیف‌های مختلف، با ایجاد سایه روشن به چهره حالت می‌دهند. برای مثال می‌توان جاهایی که نیاز به برجستگی بیشتری دارد را روشن‌تر و قسمت‌هایی که می‌خواهیم باریک‌تر به نظر برسد را تیره‌تر کرد.

از معایب این روش موقتی بودن آن است. هر بار با شستن صورت پاک می‌شود و مجددا باید ان را تکرار کرد. کرم‌های معتبر با برندهای خوب نیز به علت ممنوعیت واردات لوازم آرایشی بهداشتی در ایران سخت پیدا می‌شوند و بسیار هم گران هستند.

 

ماندگاری کانتورینگ صورت

 

ماندگاری کانتورینگ صورت

بسته به روشی که برای کانتورینگ صورت در ساری استفاده می‌شود ماندگاری آن نیز متفاوت است. در روش جراحی و پلکسر، اثر کانتور دائمی است. گاهی نتایج تزریق‌ها و کانتورینگ‌های کم تهاجمی تا سال‌ها ماندگار است اما بهتر است که هر شش ماه یک‌بار مورد بررسی قرار بگیرد.

برخی از مراکز زیبایی به‌خاطر سودجویی، مدعی هستند که تزریق فیلر یا چربی با اثربخشی دائمی دارند اما این ادعا صحت علمی ندارد.

 

افرادا کاندیدای کانتورینگ صورت

در برخی به‌خاطر ساختار درست و ترکیب چهره‌ی بی‌نقص، نیازی به کانتورینگ نیست. اما مواردی هستند که اجزای صورت با هم تناسب ندارند و یا ساختار چهره نیاز به اصلاح دارد. افراد زیر می‌توانند برای کانتورینگ اقدام کنند:

 • متقاضیانی که دارای فک پهن و عریض می باشند.
 • اشخاصی که فک مربعی شکل دارند.
 • متقاضیانی دارای فک دایره ای شکل می باشند.
 • کسانیکه خط فک آهن ها زاویه ای ندارد.
 • افرادی که گونه های چاقی دارند.
 • بانوانی که فک مردانه شکل دارند.
 • افرادی که گونه های لاغر دارند.

 

مراقبت‌های قبل از کانتورینگ

مراقبت‌ها و آمادگی‌های قبل از کانتورینگ صورت به روش فرم‌دهی بستگی دارد. اما معمولا در روش‌های تهاجمی چون جراحی و کم‌تهاجمی چون تزریق‌ها و پلکسی، مراقبت‌های زیر مشترک هستند:

 • قبل از آن‌که پزشک جهت کانتورینگ اقدام کند، پیشنیه‌های پزشکیتان را با جزییات به او بگویید. در مورادی باید با شرایط خاص فرآیندهای زیبایی انجام شود.
 • در مورد داروهای مصرفیتان با پزشک صحبت کنید. برخی داروها را نمی‌توان تا چند روز قبل و بعد از کانتورینگ مصرف کرد. مثل داروهای رقیق کننده‌ی خون همچون آسپرین و بروفن
 • از چند روز قبل مصرف سیگار و الکل را قطع کنید تا بدنتان حین انجام فرایند در سلامت کامل باشد و الکل و نیکوتین خونتان را رقیق نکند و موجب التهاب و کبودی نشود.
 • از قرار گرفتن به مدت طولانی در زیر نور خورشید خودداری کنید و آفتاب سوخته به کلینیک نیایید.
 • پوستتان را تمیز نگه دارید.

 

مراقبت‌های پس از کانتورینگ

 

مراقبت‌های پس از کانتورینگ

معمولا توصیه‌هایی که پس از کانتورینگ می‌شود بستگی به تکنیک کانتور دارد. اما برای اثربخشی بهتر همه‌ی شیوه‌ها موارد زیر را رعایت کنید:

 • پس از کانتورینگ برای کاهش التهاب و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • ناحیه کانتور شده را با فشار لمس نکنید یا ماساژ ندهید.
 • تا چند ساعت پس از انجام فرایند زیبایی به حمام و سونا و سولاریوم نروید و از حرارت دوری کنید.
 • چند ساعت پس از فرم‌دهی صورت ورزش سنگین انجام ندهید.
 • از مصرف الکل و کشیدن سیگار تا مدتی بپرهیزید.
 • به مدت طولانی در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • به صلاحدید پزشک، داروهای رقیق کننده‌ی خون را تا چند روز مصرف نکنید.
 • آب زیاد بنوشید.
 • از میوه‌ها و سبزیجات تازه برای ترمیم زودتر پوستتان استفاده کنید.
 • اگر التهاب و قرمزی تا مدتی بهبود نیافت یا نشانه‌های آلرژی را در پوستتان مشاهده کردید به پزشک اطلاع دهید.

 

عوارض کانتورینگ صورت

عوارض فرم‌دهی صورت بستگی به تکنیک استفاده شده دارد. جراحی پلاستیک صورت همه‌ی عارضه‌های یک عمل جراحی را خواهد داشت. اما اگر از روش‌های کم‌تهاجمی و غیر جراحی برای فرم‌دهی صورت استفاده می‌کنید عوارض دراز مدت ندارد. اگر فرایندهای زیبایی کانتورینگ صورت اصولی و تحت نظارت پزشک انجام شود شما تنها عارضه‌ی موقت التهاب و قرمزی پوست را تجربه خواهید کرد که پس از چند ساعت برطرف خواهد شد.

چنانچه که شما بخواهید، فرآیند کانتورینگ را انجام بدهید توصیه می شود که یک جلسه برای مشاوره با متخصص خود داشته باشید. طی این‌ جلسه تمام نکاتی که متخصص به شما می گوید را باید به طور کامل انجام دهید. اگر پوست شما حساسیت خاصی دارد و یا داروی  خاصی مصرف می کنید، باید به طور کامل به پزشک خود اطلاع دهید و همه این‌ نکات را با او در میان بگذارید.

 

هزینه‌ی فرم‌دهی صورت

هزینه‌ی کانتور کردن صورت و کشیدن اجزای آن بستگی به عوامل متعددی دارد.

 • روش کانتورینگ
 • مواد استفاده شده
 • مدت زمان کانتور
 • تعداد جلسات مورد نیاز
 • مرکزی که فرایند زیبایی را انجام می‌دهد
 • نوسانات ارز

برای اطلاع از جزییات قیمت می‌توانید با کلینیک الگانت ساری تماس بگیرید و با مطرح کردن روش مورد علاقه‌تان و تغییراتی که قرار است انجام شود، برایتان تخمینی از نرخ کانتور برآورد کنیم.

 

میزان دردناکی کانتورینگ صورت

میزان دردناکی فرم‌دهی صورت به روش انتخابی شما بستگی دارد. در روش جراحی چون جراحت زیاد است طبیعتا دردناکی آن نیز بیشتر است. اما روش‌های کم‌تهاجمی دیگر کانتور صورت درد چندانی ندارند. در تزریق فیلر، چربی یا بوتاکس از سرسوزن‌هایی استفاده خواهد شد که ضخامت چندانی ندارند و تنها سوزش کمی احساس می‌کنید. همان درد اندک هم با بی‌حسی‌های موضعی تعدیل خواهد شد.

 

کانتورینگ صورت در ساری، کلینیک الگانت

کلینیک الگانت، بهترین و معتبرترین مرکز زیبایی در ساری آماده‌ی ارائه‌ی خدمات زیبایی تخصصی در زمینه‌ی پوست و مو است. در این مرکز پزشکانی متبحر و با تجربه به شما ویزیت و مشاوره رایگان خواهند داد تا بهترین تصمیم برای شما اتخاذ شود.

روش‌های کانتورینگ کم‌تهاجمی و بی‌خطری چون تزریق ژل و فیلر، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، استفاده از نخ لیفت و روش پلکسر در این کلینیک ارائه می‌شود.

کلینیک زیبایی ساری، الگانت، ببه خاطر محیطی کاملا بهداشتی و با تجهیزات و موادی با برندهای معتبر جهانی و کادر ماهر احتمال خطا و عارضه را به صفر نزدیک می‌کند. شما در شرایطی کاملا امن خودتان را به دست ماهر پزشکان این مرکز خواهید سپرد و پس از آن شاهد بهترین و ماندگارترین اثربخشی در زیبایی چهره‌تان خواهید بود. اگر تصمیم دارید در ساری کانتورینگ صورت انجام دهید همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده