زاویه سازی بینی

زاویه سازی بینی با روش‌های غیر جراحی

جراحی پلاستیک بینی عملی بسیار مرسوم در کشور ماست. اما می‌توان بدون آن‌که بینی را زیر تیغ برد با روش‌های غیر جراحی، رینوپلاستی را انجام داد. در این مطلب با برخی از این روش‌های زاویه سازی بینی آشنا خواهید شد.

 

سوالات پرتکرار در مورد زاویه سازی بینی

آیا زاویه سازی بینی با تزریق فیلر درد دارد؟

همه‌ی تزریق‌ها به خاطر وارد شدن سرسوزن به پوست درد دارند اما با بی‌حسی تعدیل خواهد شد.

آیا با تزریق فیلر فرم بینی تغییر می‌کند؟

می‌توان با تزریق فیلر به بینی فرم داد، زاویه‌ی بینی را تغییر داد و نوک آن را به سمت بالا کشید.

هزینه فرم‌دهی بینی با تزریق فیلر چقدر است؟

بستگی به میزان ماده استفاده شده و روش تزریق و عوامل دیگر دارد. برای اطلاع از جزییات با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

 

روش‌های تغییر مدل بینی

بینی عضوی از صورت است که فرمش در زیبایی بسیار موثر است. مرکز صورت قرار دارد و بیشتر به چشم خواهد آمد. بعضی‌ها شاید فرم بینیشان را دوست نداشته باشند. یا احساس کنند که مدل بینیشان با ترکیب صورتشان سازگار نیست. مخصوصا آن دسته از افرادی که به طور طبیعی دارای قوز بینی و یا افتادگی سر و نوک بینی باشند. این اشخاص به دنبال راه‌حل‌هایی برای اصلاح ساختار بینی هستند. خبر خوب این است که بر خلاف گذشته که جراحی تنها راه حل تغییر فرم بینی بود امروزه روش‌های کم‌خطرتری برای اصلاح بینی وجود دارد. رفع بسیاری از مشکلات ظاهری بینی و فرم‌دهی و زاویه‌دادن به آن را می‌توان با روش‌هایی چون تزریق ژل یا فیلر انجام داد.

 

زاویه سازی بینی در کلینیک زیبایی الگانت در ساری

تغییر فرم بینی بدون جراحی

جراحی بینی یک روش تهاجمی است. شما برای فرایند جراحی کاملا بیهوش خواهید شد. ممکن است به مواد بیهوشی حساسیت نشان دهید. نیاز است که در بیمارستان تا مدتی تحت نظر باشید. جراحت پس از جراحی بینی بالاست. خونریزی زیادی دارد و دوران نقاهت آن طولانی‌ست. تا مدت‌ها برای حرکت کردن یا خندیدن یا دیگر حالات صورت محدود خواهید بود. همچنین درد بیشتری نیز دارد و چون برش می‌خورد احتمال عفونت آن نیز بالاست. در ضمن هزینه‌ی آن در مقایسه با روش‌های دیگر زاویه سازی بینی بسیار بالاست. اما روش‌هایی چون تزریق فیلر و چربی فرایندهای کم‌تهاجمی محسوب می‌شوند و داستان‌های جراحی را نخواهند داشت. تنها عیبی که نسبت به جراحی دارد این است که مدت ماندگاریشان همانند جراحی مادامی نیست بلکه پس از مدتی اثرشان کم می‌شود. البته شاید مشکلات ظاهری بینی به حدی باشد که تنها راه زیباتر کردنش جراحی پلاستیک بینی باشد.

 

زاویه سازی بینی به روش تزریق فیلر

در روش زاویه سازی بینی بدون جراحی، پزشک با تزریق فیلر می‌تواند زاویه‌ها را تغییر دهد و بینی بیمار فرم مطلوبی پیدا کند. در این روش ماده ای شبیه به ژل وجود دارد که همان هیالورونیک اسید می باشد. این پر کننده به زیر پوست و لایه عمیق آن انتقال داده می شود. اثربخشی این روش بین چهار ماه تا سه سال ماندگاری دارد. فرایند رینوپلاستی بدون جراحی از ۱۵دقیقه تا ۴۵دقیقه طول می کشد. در طی این مدت شما دراز می کشید و پزشکان ما در الگانت از بی حسی استفاده می نماید. زمانی که بی حسی اثر گذاشت پزشک معالج فرایند تزریق فیلر را انجام می‌دهد. نواحی تزریق گاهی اطراف بینی و گاهی نیز روی پل بینی است. زاویه سازی بینی ساری در کلینیک الگانت به بهترین نحو انجام خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: تزریق فیلر

 

زاویه سازی بینی با تزریق فیلر مناسب چه افرادی است

 

زاویه سازی بینی با تزریق فیلر مناسب چه افرادی است؟

رینوپلاستی بدون جراحی و تزریق فیلر می‌تواند تغییراتی در نوک بینی، اطراف بینی و پل بینی به وجود آورد. همچنین می‌تواند در ترمیم این نقاط کمک کند. این روش برای افرادی مناسب است که:

 • می خواهند نوک بینی خود را برجسته تر کنند.
 • می خواهند برجستگی‌های کوچک روی بینی را صاف کنند.‌
 • افرادی که می‌خواهند نوک بینی خود را بالاتر ببرند.
 • افرادی که می‌خواهند حجم بینی خود را بیشتر کنند.

این روش برای افرادی که می خواهند بینی خود را کوچک کنند مناسب نیست. زیرا به روش تزریق روی تیغه‌ی بینی نمی‌توان کاری انجام داد یا بافت اضافی را برداشت.

پزشکان متبحر ما برای زاویه سازی بینی قائمشهر و ساری در کلینیک الگانت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

اقدامات قبل از تزریق فیلر بینی

پزشک شما دستور العملی را در رابطه با فیلر مورد تزریق برای شما ارایه خواهد داد ولی در حالت کلی قبل از انجام فیلر باید :

 • از داروهای ضد التهابی و رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن، آسپرین یا مکمل های ویتامینE به مدت یک هفته قبل از تزریق فیلر پرهیز کنید.
 • باید قبل از درمان تمامی سوابق درمانی و پزشکی خود را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • ویتامین k می تواند خطرات کبودی را کاهش دهد. بهتر است قبل از این کار مقدار ویتامین k بدنتان افزایش پیداکند. برای این منظور از سبزیجات تازه استفاده نمایید.
 • مصرف سیگار و الکل را از یک هفته قبل کم کنید تا پس از تزریق فیلر صورتتان ملتهب نشود.
 • از چند ساعت قبل از تزریق نمودن فیلر و زاویه سازی بینی آب زیادی بنوشید. بهتر است بدنتان حین تزریق دهیدراته نباشد.
 • سعی کنید چند ساعت قبل از انجام تزریق پرخوری نکنید. چون ممکن است حالت تهوع به شما دست بدهد.

اقدامات پس از تزریق فیلر برای زاویه سازی بینی

بعد از انجام دادن درمان و اتمام تزریق تا یک یا دو ساعت شاید احساس درد قرمزی و تورم داشته باشید. این واکنش پوست کاملا طبیعی است و پس از گذشت یکی دو ساعت برطرف می شود. برای بهبود ورم ها می توانید از کیسه‌ی یخ برای کمپرس سرد استفاده کنید. نتایج این روش زاویه سازی بینی باید طی یک الی دو هفته قابل مشاهده باشد و کبودی و قرمزی از بین برود. دوره نقاهت تزریق فیلر بسیار کوتاه است. شما پس از تزریق می توانید به کارهای روزمره‌ی خود بپردازید. فقط در ساعات اولیه از ماساژ دادن یا لمس با فشار ناحیه تزریق بپرهیزید. در ضمن تا چند ساعت بعد، حمام نکنید و از مالیدن لوازم آرایشی روی ناحیه بینی خودداری کنید.

تزریق آنزیم برای فرم‌دهی بینی

 

تزریق آنزیم برای فرم‌دهی بینی

یکی دیگر از روش‌های جدید غیر جراحی برای حالت دادن به بینی تزریق آنزیم است. این روش برای بینی‌های گوشتی استفاده می‌شود. تزریق آنزیم با تزریق نمودن کورتون بسیار متفاوت است. در واقع منظور از آنزیم، بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم و هیالاز می باشد. آنزیم می‌تواند بافت غضروفی بینی را تحت تاثیر قرار دهد و آن را کوچک تر نماید.

 

بیشتر بخوانید: تزریق آنزیم

 

مزیت‌های زاویه‌سازی بینی به روش غیر جراحی

وقتی از روش‌ رینوپلاستی غیر جراحی حرف می‌زنیم طبیعتا مشکلات و جراحت‌ها و نقاهت جراحی را نخواهد داشت و این مساله بهترین مزیت برای این روش است. کارهایی که می‌شود با روش تزریق انجام داد به این شرح است:

 • با زاویه سازی بینی می‌توان ناهمواری‌ها و قوز‌های بینی را برطرف کرد.
 • برای بینی های خیلی باریک با زاویه سازی و پرکردن می‌توان به ظاهر بینی بهبود بخشید.
 • فرورفتگی‌های بینی را می‌توان برطرف نمود.
 • برای افرادی که بینی‌های نا‌متقارن و کج دارند با این روش می‌توان در فرم بینیشان تقارن ایجاد کرد.
 • برای سربالا کردن نوک بینی استفاده می‌شود.
 • با برطرف کردن مشکلات بینی باعث زیبایی در صورت و چهره افراد می‌شود.

زاویه سازی بینی با آرایش و گریم

استفاده از لوازم آرایشی و کرم‌های مخصوص یک روش موقتی برای فرم‌دهی بینی است. هر بار که صورتتان را بشویید مجبورید این فرایند را دوباره تکرار کنید. در ضمن قیمت لوازم آرایشی و گریم بسیار بالاست. در کشور ما نیز به دلیل ممنوعیت واردات مواد آرایشی و بهداشتی پیدا کردن یک برند معتبر که به پوست آسیب نرساند بسیار دشوار است. اما با این حال کاری‌ است که به راحتی می‌توان در خانه انجام داد و مناسب زمان‌هایی است که قراری مهم دارید یا مراسمی اجتماعی پیش رو دارید.

 

مراحل زاویه سازی بینی با آرایش

بهتر است برای زاویه سازی به وسیله آرایش، قبل از هر کاری، بافتی یکنواخت از کرم پودر را بر روی صورت بمالید. بعد شروع به کانتور کردن بینی کنید.

در مرحله بعدی با استفاده از قلم و پودر کانتور، دو خط موازی روی تیغه بینی بکشید. کانتورهای متفاوتی در بازار وجود دارد. استفاده از کانتورهای پودری راحت‌تر است. بهتر است که خطوط را کمرنگ بکشید تا اگر مشکلی بود راحت تر پاک شود. در صورت عدم مشکل می‌توانید خط ها را پررنگ‌تر کنید. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بینی شما از بالا تا پایین پهن است کمی خطوط نیاز به تغییر دارند. بهتر است که خط هایی را که ایجاد می کنید از قسمت ابتدای ابروها تا قسمت بالای پره های بینی باشد. در قسمت نوک بینی برای ایجاد حالت طبیعی می‌توان خطوط را محو کرد.

 

باریک نشان دادن بینی به روش آرایش

در گریم یک اصل وجود دارد. رنگ‌های تیره عمق می‌بخشند و رنگ‌های روشن عمق‌ها را پر می‌کنند. با توجه به همین اصل می‌توان بینی را حالت داد و باریک‌تر کرد.

اگر پره بینی شما پهن می باشد بهتر است با کرم تیره‌تر دو خط عمودی تا پایین بینی بکشید. از قسمت نوک بینی دو خط به حالت فلش به داخل بکشید. سپس این خطوط را محو کنید. بینی شما در این حالت باریکتر به نظر می‌رسد. برای محو کردن خط ها می توانید از اسفنج های آرایشی استفاده کنید. بهتر است با قلم دیگر و روی پل بینی از سایه روشن استفاده نمایید.

اگر کرم کانتور در دسترس ندارید می‌توانید از مداد ابروی قهوه‌ای نیز کمک بگیرید. سعی کنید برس‌ها و اسفنج‌ها پاکیزه باشند تا آرایشتان شلخته نشود.

 

زاویه سازی بینی در کلینیک زیبایی الگانت

 

زاویه سازی بینی با پلاسما جت

روش دیگری که برای تغییر فرم بینی بدون جراحی استفاده می‌شود فیبروبلاست پلاسما است. این روش با استفاده از دستگاه پلاسما جت انجام می‌شود. این متد یک روش غیر تهاجمی سفت کردن پوست است. با دستگاه پلاسما جت می‌توان شکل حباب بینی و سوراخ‌های بینی را تغییر داد. این فناوری در حجیم کردن پوست و کاهش منافذ باز پوستی نیز موثر است. اثرگذاری این روش روی بینی‌های گوشتی بیشتر است. در واقع در فرایند فرم دهی با دستگاه پلاسما جت، لایه‌ی زیرین پوست جمع خواهد شد و موجب لیفت بینی می‌شود.

همچنین از این روش درمانی برای نواحی مختلف بدن می توان استفاده نمود که شامل: ترک های پوستی، خال، زگیل، کوچک نمودن غبغب و درمان زخم و اسکار می باشد. این روش برای افرادی که متقاضی بینی کوچک و سربالا هستند و همچنین نمی‌خواهند ساختار داخلی بینی‌شان تغییر کند کارآمد است.

 

مزایای زاویه سازی با دستگاه پلاسما جت

استفاده از دستگاه پلاسما جت به نسبت روش‌های دیگر مخصوصا جراحی برتری‌هایی دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • دقت انجام کار در این روش درمانی بسیار بالا می باشد.
 • در مقایسه با جراحی هزینه بسیار ناچیزی دارد.
 • سرعت انجام فرم‌دهی با دستگاه بسیار بالا است و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.
 • دوره نقاهت کوتاهی دارد و معمولا عوارض جانبی به دنبال ندارد.
 • نتیجه‌ی این روش درمانی به صورت دائمی می باشد.
 • برعکس عمل های جراحی باعث نازک تر شدن پوست نخواهد شد.
 • علاوه بر تغییر و زاویه دادن بینی باعث تحریک تولید افزایش کلاژن خواهد شد.
 • انجام پلاسما جت هیچگونه زخم و خون ریزی ندارد و کاملا امن است.

عوارض پلاسما جت برای زاویه دادن بینی

اولین سوالی که بسیاری از زیباجویان به هنگام مراجعه به ذهنشان می رسد عوارض پلاسما جت است. پاسخ این است که عوارض پلاسما جت بسیار کم و ناچیز می‌باشد اما به شرط اینکه در کلینیک معتبر انجام شود.  انتخاب روش پلاسما جت نزد افراد غیر حرفه‌ای عوارض جبران ناپذیری شامل غفونت، لک و … را به دنبال خواهد داشت.

عوارض موقت پلاسما جت شامل: التهاب، قرمزی، تورم، سوزش در محل انجام این روش درمانی است. پس از حدود یک هفته برطرف خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی نیست.

 

فرم‌دهی بینی بدون جراحی در کلینیک الگانت ساری

مهم است که برای انجام خدمات زیبایی مرکزی را انتخاب کنید که تحت نظر پزشک باشد. همچنین پزشکان آن بسیار با تجربه و ماهر باشند. زیرا اگر کاری چون زاویه سازی بینی غیر اصولی انجام شود ممکن است عفونت کند یا تقارنش بهم بریزد.

کلینیک الگانت، معتبرترین و بهترین کلینیک زیبایی در ساری برای هر گونه انجام فرایند در زمینه پوست، مو و زیبایی در خدمت شماست. اگر برای بهره‌مندی از روش‌های غیرجراحی زاویه سازی بینی به کلینیک مراجعه کنید، پزشکان متبحر و باتجربه‌ی ما ابتدا به شما مشاوره رایگان خواهند داد. در این ویزیت اولیه ساختار بینی شما و تغییرات مدنظرتان بررسی می‌شود. سپس پزشک مربوطه بهترین روش غیر جراحی متناسب با شما را انتخاب خواهد کرد. این کلینیک زیبایی در ساری، کاملا بهداشتی و با بهترین تجهیزات آماده ارائه خدمات زیبایی است.

 

عکس های قبل و بعد زاویه سازی بینی :

در ادامه مطلب عکس های قبل و بعد زاویه سازی بینی در کلینیک زیبایی الگانت در ساری آورده شده است:

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده