تزریق آنزیم

تزریق آنزیم

یکی از روش‌های مدرن برای کم کردن حجم اجزای صورت، تزریق آنزیم است. بیشترین کاربرد این روش غیر جراحی و امن در کوچک کردن بینی یا اصلاح فرایند تزریق فیلر و چربی است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ ابهامات ذهنیتان را در مورد تزریق آنزیم دریافت کنید:

سوالات پر تکرار در مورد تزریق آنزیم

عملکرد آنزیم چگونه است؟

آنزیم بر روی بافت‌های چربی تجمع یافته زیر پوست اثر می‌گذارد و خاصیت کم کننده‌ی حجم دارد.

کاربردهای تزریق آنزیم چیست؟

در پزشکی زیبایی، آنزیم برای کوچک‌تر کردن اجزای چاق صورت چون بینی‌های گوشتی یا اصلاح فرایند تزریق حجم‌دهنده‌ها استفاده می‌شود.

آیا تزریق آنزیم درد دارد؟

ممکن است تنها سوزش ناشی از ورود سرسوزن به پوست را احساس کنید که آن هم با بی‌حسی موضعی تعدیل می‌شود.

عوارض تزریق آنزیم چیست؟

تزریق آنزیم عارضه‌ی دراز مدتی ندارد. فقط در موارد نادر ممکن است ایجاد حساسیت کند.

هزینه تزریق آنزیم چقدر است؟

بستگی به نواحی تزریقی و هدف تزریق و عوامل متعدد دیگر دارد. برای اطلاع از جزییات تزریق آنزیم در ساری با کلینیک الگانت تماس بگیرید:

کاربردهای تزریق آنزیم

امروزه فرایندهای زیبایی بسیار پرطرفدار شده‌اند. مخصوصا برای جوان‌سازی صورت، تزریقات انواع فیلر از روش‌هایی است که استقبال در آن زیاد است. گاهی پیش می‌آید که پس از تزریق ژل و فیلر نتیجه‌ی دلخواه به‌دست نمی‌آید. متقارن نمی‌شود یا ماده‌ی حجیم کننده حرکت کرده و به فرم صورت آسیب می‌زند. در این صورت نباید نگران بود زیرا علم پزشکی برایش راه حل دارد. تزریق آنزیم می‌تواند حجم تزریقی را اصلاح کند یا حتی صورت را به حالت اول برگرداند. در کوچک کردن بینی‌های گوشتی نیز از این روش می‌توان استفاده کرد. آنزیم روی چربی بینی اثر می‌گذارد و حجم آن را کم می‌کند. در نتیجه بینی کوچک‌تر خواهد شد.

آنزیم گاهی در حل مشکل چاقی موضعی دست به‌کار می‌شود. به این شکل که با تزریق موضعی آنزیم، حجم چربی تجمع یافته در یک قسمت از بدن کم خواهد شد. حتی این آنزیم در جراحی زنان و زایمان یا جراحی چشم نیز کاربرد دارد.

 

نوع آنزیم تزریقی

آنزیمی که برای کوچک کردن اجزای صورت و کاهش چربی استفاده می‌شود، هیالاز یا هیاورانیداز است. این آنزیم به همراه ترکیب کریستالی کلسیم در بافت چربی تزریق می‌شود. این آنزیم، به چربی درون بافتی حمله کرده و آن را حل می‌کند. به این شکل محدوده‌ی تزریقی لاغرتر و کم‌حجم‌تر م‍ی‌شود.

این روش، می‌تواند در مواردی که صرفا مشکل چربی یا فیلر است، جایگزین خوبی برای روش پرخطر جراحی باشد. جراحتی ندارد و اثری بر جای نخواهد گذاشت. طوری که نتیجه‌ی کار طبیعی است و کسی متوجه نخواهد شد که فرایندی زیبایی روی صورتتان انجام داده‌اید.

"</p

تزریق آنزیم کوچک کننده بینی

بینی در مرکز صورت قرار دارد. برجسته است و شکلش می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی چهره داشته باشد. جراحی پلاستیک بینی (رینوپلاستی) پرطرفدارترین جراحی‌ پلاستیک زیبایی در ایران است. اما جراحت و نقاهت و عوارض فراوان دارد. به همین خاطر روش‌های غیر جراحی کوچک‌تر کردن و فرم‌دهی بینی در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

یکی از موثرترین و کم‌خطرترین روش‌های کوچک کردن بینی، آنزیم است. این روش در بینی‌های چاق و گوشتی اثربخش است. آنزیم بافت چربی را کاهش داده و بینی را جمع‌تر خواهد کرد. اما با تیغه و استخوان بینی کاری ندارد پس نباید از آن توقع داشته باشید همچون جراحی بینی، تیغه را هم بتراشد و زاویه‌دار کند.

اگر برای تغییر فرم بینی، از تزریق فیلر و چربی استفاده کردید و از تزریق راضی نبودید باز هم آنزیم به نجاتتان خواهد آمد و تغییرات ناخوشایند را اصلاح خواهد کرد.

اینفوگرافی تزریق آنزیم
عملکرد آنزیم هیالاز پس از تزریق

 

چه تغییراتی می‌توان با آنزیم ایجاد کرد؟

هر گونه اصلاح بینی با آنزیم باید مرتبط با چربی یا فیلر باشد. زیرا آنزیم تنها روی چربی اثرگذار است. آنزیم بیشتر می‌تواند روی نوک بینی مانور دهد چون در آن قسمت تجمع چربی بیشتر است. تغییراتی که توقع می‌رود آنزیم آن را ایجاد کند بدین شرح است:

 • کوچک‌تر کردن اندازه بینی
 • کاستن از بافت چربی
 • مقتارن کردن بینی در قسمت‌های گوشتی، مخصوصا نوک بینی
 • اصلاح یا بازگرداندن تغییرات ناحیه بینی پس از تزریق چربی و فیلر در صورت عدم رضایت از نتیجه
 • سربالا کردن نوک بینی
 • کم کردن ترشح روغن از پوست با حذف چربی

همانطور که گفته شد هر تغییری که مربوط به استخوان و غضروف بینی باشد از عهده‌ی انزیم خارج است پس سطح انتظارات را باید پایین آورد.

بیشتر بخوانید: کانتور و فرم‌دهی صورت با بوتاکس

تزریق آنزیم به لب

آیا تا به‌حال ژل و فیلر لب تزریق کرده‌اید؟ بزرگترین دغدغه‌ی ذهنیتان در این رابطه چه بود؟ می‌توان حدس زد که نتیجه خوب از آب درآید. لب متقارن و برجسته شود و مدلی که انتخاب کردید به فرم صورتتان بیاید. اگر آنچه می‌خواستید عملی نشد چه؟ چاره‌ی کار در دستان پرتوان آنزیم است.

آنزیم می‌تواند تغییر فرم لب با فیلر و ژل را اصلاح کند. اگر فیلر در قسمت نادرستی تجمع کرده یا برجسته شده با تزریق مقدار معینی آنزیم در آن محدوده مشکلش برطرف خواهد شد. حتی اگر به طور کلی از مدلی که فیلر ایجاد کرده راضی نیستید، انزیم به راحتی لب را به حالت اولیه بازمی‌گرداند.

عدم تقارن یا عدم تناسب لب بالا و پایین نیز به راحتی با تزریق آنزیم حل می‌شود. پس جای نگرانی نیست و به راحتی می‌توانید از روش‌های مدرن جذابتر شدن بهره ببرید.

تزریق آنزیم به لب
تزریق آنزیم به لب در کلینیک الگانت ساری برای اصلاح فرمی که فیلر ایجاد کرده است.

 

بیشتر بخوانید: تزریق آنزیم برای اصلاح فیلر لب : لب های طبیعی تر با جادوی آنزیم

آیا آنزیم دردناک است؟

این روش، یک تکنیک غیر جراحی و کم‌تهاجمی است. شما طی تزریق زخم و جراحتی نخواهید داشت. صرفا یک سرسوزن باریک به زیر پوستتان وارد می‌شود. سوزش اندک ناشی از تزریق نیز با بی‌حسی‌های موضعی تعدیل می‌شود و شما دردی احساس نخواهید کرد.

هزینه تزریق آنزیم

قیمت نهایی که برای تزریق در نظر گرفته می‌شود به عوامل متعددی بستگی دارد. اینکه تزریق در کدام ناحیه و با چه هدفی انجام می‌شود. برای کاری که قرار است انجام شود چه میزان آنزیم نیاز است. چه برندی از آنزیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و هزینه‌ای که پزشک و مرکز پزشکی برای آن در نظر گرفته اند چقدر است. تعداد جلسات و میزان زمانی که صرف می‌شود نیز مهم است. اگر می‌خواهید قیمت نهایی تزریق آنزیم را تخمین بزنید می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

می‌توانید در کلینیک الگانت ساری، دیگر نگران هزینه تزریق آنزیم و اصلاح فرم لب نباشید. اگر تزریق آنزیم در ساری انجام دهید، مجموعه بزرگ پزشکی زیبایی الگانت، شرایطی را برای شما فراهم کرده تا بدون دغدغه مالی یلی از خدمات زیبایی را انجام دهید. شما می‌توانید برای خدمات با کیفیت زیبایی و برای استفاده از برندهای باکیفیت دنیا، وام زیبایی دریافت کنید. بدین صورت که بدون ضامن، پیش پرداخت و کاغذبازی‌های مرسوم و بی دردسر، هزینه را در اقساط ۱۲ ماه پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: تزریق فیلر گونه، چانه

مراقبت‌های پس از تزریق آنزیم

پس از تزریق آنزیم، موارد زیر را رعایت کنید:

 • در نخستین ساعات پس از تزریق، سعی کنید به ناحیه‌ای که آنزیم تزریق کردید دست نزنید. اگر محدوده را تحت فشار قرار دهید، محکم لمس کنید یا ماساژ دهید ممکن است تقارنش بهم بریزد. حتی وضعیت خوابیدنتان کمی پس از تزریق نیز مهم است. سعی کنید طاقباز ( صورت رو به سقف) بخوابید تا به صورتتان فشار وارد نشود.
 • اگر آنزیم برای کوچک کردن بینی تزریق کردید، بنا به صلاحدید پزشک تا دو هفته و هر روز به مدت ۸ ساعت از چسب مخصوص بینی استفاده کنید. دستورالعمل چسباندن را پزشک به شما اموزش خواهد داد. این کار به بهبود فرم بینی و ماندگاری تغییرات کمک شایانی خواهد کرد.
 • پس از تزریق، تا ۲۴ ساعت از رفتن به حمام خودداری کنید. حمام التهاب محدوده‌ی تزریق را زیاد می‌کند. در مواردی هم موجب کبودی می‌شود. علاوه بر این‌ها بهتر است تا ۲۴ ساعت محل تزریق اصلا خیس نشود و رطوبت به سطح زیرین پوست نفوذ نکند. با این کار علاوه بر این‌که از التهاب پیشگیری می‌کنید بلکه احتمال عفونت را هم به صفر خواهید رساند
 • اگر پزشک توصیه کرد که برای معاینه و بررسی تغییرات مدتی پس از تزریق به کلینیک مراجعه کنید، سعی کنید حتما در ساعت مقرر حضور یابید. شاید قسمتی که تزریق آنزیم صورت گرفته نیاز به ترمیم داشته باشد.
 • تعداد جلساتی که پزشک برای تزریق برایتان در نظر می‌گیرد را شرکت کنید.
 • اگر ناحیه تزریق ورم دارد می‌توانید در ۲۴ ساعت نخست چند بار به مدت ده دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید. اما هیچگونه فشاری روی محدوه‌ی تزریق حین کمپرس نباید وارد کنید.
 • از قرار گرفتن طولانی مدت زیر نور خورشید بلافاصله پس از تزریق بپرهیزید.
 • در صورت مشاهده‌ی هر گونه واکنش آلرژیک یا التهاب و کبودی بیش از اندازه با پزشکتان تماس بگیرید.

محدودیت آنزیم برای برخی از افراد

تزریق آنزیم برای همه افراد مناسب نیست. معدودی از مراجعین به خاطر شرایط خاص جسمی نباید تزریق انجام دهند یا تحت محدودیت‌هایی باید آنزیم بزنند:

 • افرادی که دچار بیماری‌های خود ایمنی هستند.
 • اشخاصی که در محل تزریق دارای آکنه یا عفونت فعال هستند.
 • کسانی که از بیماری‌های مزمن پوستی رنج می‌برند.
 • زنان در دوران بارداری و شیردهی

مراحل تزریق آنزیم در ساری، کلینیک الگانت

در کلینیک الگانت، بهترین و معتبرترین مرکز پوست، مو و زیبایی ساری همه‌ی خدمات مربوط به مراقبت و زیبایی به بهترین نحو انجام خواهد شد. تزریق آنزیم نیز یکی از آن‌هاست.

شما ابتدا پس از مراجعه به کلینیک الگانت، توسط یکی از پزشکان ماهر و باتجربه‌ی مجموعه، ویزیت رایگان می‌شوید. در این مرحله پزشک به شما مشاوره خواهد داد و ابهامات ذهنیتان را رفع خواهد کرد. سپس صورتتان را بررسی خواهد کرد و کاری که قرار است با آنزیم انجام دهید را تحلیل می‌کند.

سپس در فضایی کاملا بهداشتی و با موادی با بهترین برندهای روز دنیا تزریق را انجام خواهد داد. شما حتی به شکل قسطی هزینه های خدمات زیبایی را پرداخت می کنید و هیچگونه فشار مالی را احساس نخواهید کرد.

در کلینیک الگانت، نگران عوارض نباشید زیرا فرایندهای زیبایی اصولی و با دقت انجام می‌شوند. اگر هم از نتیجه فیلر اگر تصمیم دارید تزریق در ساری انجام دهید همین حالا با ما تماس بگیرید.

در صورت داشت سوال یا ابهام، نظرتان را برایمان بفرستید تا پاسخگوی شما باشیم.

همراه ما در اینستاگرام eleganteclinic باشید.

برچسب ها: بدون برچسب

۴ پاسخ

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده