تزریق فیلر گونه

تزریق فیلر گونه: راهی موثر برای جذابیت چهره

تزریق فیلر گونه، یک روش موثر برای از بین بردن چین و چروک و جوانتر کردن پوست است. وقتی صورت بر اثر بالا رفتن سن یا تغییر ناگهانی وزن، کم حجم می‌شود، نخستین جایی که می‌توان این تغییر را احساس کرد روی گونه‌هاست. گونه‌ها حجم زیادی از صورت را تشکیل می‌دهند و تغییراتشان روی جذابیت چهره تاثیر زیادی دارد. وقتی حجم گونه کم می‌شود، پوست شل و وارفته خواهد شد و استخوان صورت بیرون خواهد زد. زیر چشم نیز گود می‌افتد و تیره می‌شود. برای برطرف کردن این نقص‌ها تزریق فیلر یک راهکار خوب است. وقتی با پر کننده‌های پوستی حجم گونه را افزایش دهید، چین و چروک صاف می‌شوند، گونه‌ها برجسته‌تر و جذابتر خواهند شد و گودی و تیرگی زیر چشم از بین می‌رود.

سوالات متداول در مورد تزریق فیلر گونه

فیلر چیست؟

فیلر ترکیبی ژله‌ای از مواد بیولوژیک و مصنوعی است که برای حجیم کردن و تقویت پوست و ابرسانی ناحیه تزریقی استفاده می‌شود.

فواید تزریق فیلر گونه چیست؟

پس از فیلر گونه‌ها برجسته و حجیم می‌شوند. جذابیت چهره بیشتر شده و چین و چروک نیز صاف می‌شوند. همچنین تحریک کلاژن سازی و آبرسانی نیز صورت می‌گیرد.

کاربردهای تزریق فیلر گونه چیست؟

فرم‌دهی به گونه، افزایش حجم، جوانتر کردن چهره، از بین بردن چین و چروک، رفع کردن خطوط خنده و از بین بردن گودی زیر چشم از کاربردهای فیلر گونه هستند.

عوارض تزریق فیلر چیست؟

اگر اصولی و توسط پزشک باتجربه انجام شود عارضه‌ای نخواهد داشت. جز کمی التهاب و قرمزی که در چند ساعت نخست از بین می‌رود. اما اگر توسط پزشک تزریق نشود و سالن‌های زیبایی آن را انجام دهند، ممکن است عوارض جبران ناپذیری همچون عفونت یا مردن بافت ناحیه تزریق اتفاق بیفتد.

آیا تزریق فیلر درد دارد؟

فیلر توسط سرسوزن‌های نازکی همچون نوک سوزن انسولین به شما تزریق خواهد شد. همچون دیگر تزریقات قطعا کمی سوزش را احساس خواهید کرد. اما همان هم با بی حسی های موضعی تعدیل خواهد شد و دردی قابل تحمل دارد.

ماندگاری فیلر گونه چقدر است؟

دوام فیلر معمولا به جنس فیلر تزریقی بستگی دارد. در کلینیک الگانت فیلرهای ژوویدرم امریکایی و پرفکتا فرانسوری و نورامیس کره‌ای از ماندگارترین و معتبرترین محصولات دنیا، تزریق می‌شود که معمولا تا یک سال بیشترین اثرگذاری را دارا هستند.

هزینه تزریق فیلر گونه چقدر است؟

بستگی به موارد متعددی دارد. میزان فیلر تزریقی، تعداد تزریق، محدوده‌ی تزریقی و موارد دیگر دارد. اگر تصمیم به تزریق فیلر در ساری دارید با کلینیک الگانت تماس بگیرید:

فیلر گونه چیست؟ و چگونه تزریق می‌شود؟

تزریق فیلر گونه یک فرایند زیبایی غیر جراحی کم‌تهاجمی است که به گونه‌های شما فرم زیباتری می‌بخشد و آن‌ها را برجسته‌تر و حجیم‌تر می‌کند. فیلر حاوی موادی است که ترکیبات مشابه با مواد بیولوژیک در سلول‌های پوستی ما دارد و به راحتی با بدن سازگار خواهد شد. پزشک مواد پر کننده را دور و بالای گونه تزریق می‌کنند. او به شما فیلرهای مختلف با ترکیبات متنوع و برندهای متفاوت را معرفی خواهد کرد. پس از آن‌که هدفتان از تزریق مشخص شد و جنس پوستتان را پزشک تعیین کرد، مناسب‌ترین فیلر را برایتان انتخاب خواهد کرد. می‌توانید قبل از تزریق از او بخواهید در مورد فیلری که قرار است استفاده کند به شما توضیح داده و باکس ان را نشانتان دهد تا از کیفیت ان مطمِن شوید.

تزریق فیلر معمولا بین نیم تا دو ساعت زمان می‌برد. پس از آن‌که فرایند تزریق تمام شد بلافاصله می‌توانید نتیجه را ببینید. در ضمن هیچگونه جراحت و دوران نقاهتی نخواهد داشت و به زندگی عادی خود باز خواهید گشت.

 

تزریق فیلر گونه
تزریق فیلر گونه به پوست آبرسانی کرده و آن را شفاف و پر حجم می‌کند

کاربردهای تزریق فیلر گونه

بیشترین کاربرد تزریق فیلر در نواحی گونه‌ها برای حجم دهی و برجسته کردن آن است. اما این تزریق کاربردهای دیگری هم دارد:

 • فرم‌دهی و جذابتر کردن گونه
 • افزایش حجم گونه
 • جوانتر کردن چهره
 • از بین بردن چین و چروک
 • رفع کردن خطوط خنده
 • از بین بردن گودی زیر چشم

چه کسانی نباید تزریق فیلر گونه انجام دهند؟

فیلرها بیشتر از مواد بیولوژیک تشکیل شده‌اند و معمولا بی‌خطرند. اما در شرایطی نباید فیلر تزریق کرد. تزریق فیلر گونه و چانه برای افراد زیر ممنوعیت دارد:

 • تزریق فیلر برای خانم‌های باردار و شیرده ممنوع است زیرا هنوز مطالعات کافی برای بی ضرر بودن روی این دسته از خانم‌ها صورت نگرفته است.
 • کسانی که به همان معدود مواد مصنوعی فیلر واکنش نشان می‌دهند و دچار آلرژی می‌شوند.
 • اشخاصی که دچار اختلالات خونی هستند. به عنوان مثال بیماران هموفیلی یا تالاسمی
 • افراد دارای بیماری‌های خود ایمنی یا نقص سیستم ایمنی
 • بیمارانی که دچار عفونت در هر منطقه‌ای از بدنشان هستند. حتی بیمارانی که گلودرد دارند.
 • بیماران مزمن پوست
 • بیماران مبتلا به سل

می‌توانید سابقه پزشکیتان را کامل با پزشک درمیان بگذارید تا شما را در این رابطه راهنمایی کند.

بیشتر بدانید: تزریق ژل و فیلر

 

حین تزریق فیلر گونه با سرنگ فیلر
تزریق فیلر گونه با بهترین و معتبرترین مواد دنیا در کلینیک الگانت ساری

اقدامات قبل از تزریق فیلر

قبل از آن‌که برای تزریق فیلر اقدام کنید بهتر است نکاتی را مدنظر قرار دهید:

 • در گام نخست به دنبال یک پزشک متبحر و باتجربه باشید. تزریق غیر اصولی فیلر ممکن است مشکل‌آفرین باشد.
 • در طول ویزیت اولیه پزشک، او صورتتان را بررسی می‌کند و در مورد اهدافتان سوال می‌کند. شما پیشیه‌ی پزشکی و بیماری‌ها و داروهای مصرفیتان را باید به طور کامل شرح دهید.
 • اگر سیگاری هستید ممکن است دیرتر بهبود یابید پس سعی کنید از چند روز قبل از تزریق فیلر استعمال سیگار را کم کنید.
 • بهتر است مصرف مشروبات الکی را نیز محدود کنید زیرا موجب رقیق شدن خون شده و کبودی و التهاب بیشتر به همراه دارد.
 • اگر عضو پیوندی دارید یا مغز استخوان پیوند داده‌اید احتمال ابتلا به عفونت در شما بالاست پس بهتر است فیلر تزریق نکنید.
 • زمانی که از سلامت عمومی برخوردارید بهتر است تزریق انجام دهید. اگر مبتلا به بیماری ویروسی هستید یا جایی از بدنتان عفونی است، تا درمان کامل بیمار، تزریق فیلر را به تعویق میندازید.

اقدامات بعد از تزریق فیلر گونه

تزریق فیلر فرایندی غیر جراحی مربوط به زیبایی است و دوران نقاهت ندارد. به این معنی که شما پس از اتمام تزریق می‌توانید به زندگی روزمره بازگردید. پس از تزریق فیلر پزشک به شما توصیه‌هایی خواهد کرد که انجام دادن آنها موجب تسریع در بهبود و نتیجه مطلوب‌تر می‌شود. موارد زیر مراقبت‌هایی هستند که به طور کلی باید آنها را انجام دهید:

 • در روز نخست پس از تزریق حمام نکنید زیرا حرارت موجب افزایش موقت فشار خونتان خواهد شد.
 • در ۲۴ ساعت اول ورزش سنگین انجام ندهید. ورزش‌های قدرتی و فعالیت‌های سنگین فشار خونتان را بالا می‌برد و آب بدن را نیز کاهش می‌دهد.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین برای چند روز پرهیز کنید.
 • آب فراوان مصرف کنید. بدن شما برای بهبود و آبرسانی بهتر به منظور حجیم‌تر شدن به آب نیاز دارد.
 • محدوده‌ای که تزریق شده است را لمس نکنید. در چند روز اول از ماساژ و لمس پرهیز کنید. در وضعیتی بخوابید که فشار روی گونه‌ها و چانه‌ها نباشد.
 • مصرف الکل را محدود کنید. الکل موجب رقیق‌تر شدن خون می‌شود و فرایند بهبود را کند می‌کند. نیکوتین سیگار نیز چنین اثر منفی دارد پس سعی کنید مصرف آن را مدیریت کنید.

آیا تزریق فیلر گونه درد دارد؟

سرنگ مخصوص تزریق فیلر، دارای سرسوزن‌های ظریف و کوچکی است که درد چندانی ندارد. این نکته را در نظر داشته باشید که تزریق حجم‌دهنده‌ها یک فرایند کم‌تهاجمی و بی‌خطر است که مانند جراحی نیاز به شکافتن پوست ندارد. پس هیچ زخمی ایجاد نمی‌شود و شما تنها با ورود سرسوزن به پوست درد احساس خواهید کرد. درد آن هم با کرم‌ها یا پمادهای بی‌حس کننده حاوی لیدوکائین، بی‌حس خواهد شد و پس از اثر بخشی تزریق را انجام می‌دهند. پس نگران نباشید و بدانید که همان سوزش ناشی از تزریق هم با بی‌حسی موضعی تعدیل خواهد شد. اگر حین تزریق احساس کردید نمی‌توانید تحمل کنید با پزشک آن را درمیان بگذارید تا تدابیر دیگری برایتان بیندیشد.

تزریق فیلر گونه
برجستگی جذاب پس از تزریق فیلر گونه

مزایای تزریق فیلر گونه

تزریق فیلر یک متد زیبایی است که طرفداران فراوانی دارد. موارد زیر دلایلی هستند که امروزه موجب ترند شدن این روش اصلاح ساختار صورت می‌شود:

 • عدم نیاز به بیهوشی و جراحی و بخیه و ریکاوری
 • عدم نیاز به زمان طولانی برای انجام فرایند
 • جوانتر کردن چهره
 • برقراری تناسب بین چانه و دیگر اجزای صورت
 • زیبایی و جذابیت بیشتر چهره
 • عدم نیاز به بستری
 • نداشتن دوران نقاهت
 • عوارض بسیار کم

بیشتر بخوانید: فیلر

عوارض جانبی فیلر گونه

همانند هر فرایند زیبایی و درمانی، فیلر نیز عوارضی خواهد داشت. اما اگر اصولی و توسط پزشک انجام شود، احتمال وقوع آن کمتر خواهد شد.

تزریق فیلر یک روش غیر جراحی کم خطر است. از آنجا که ترکیبات آن نیز اکثرا بیولوژیک هستند خطری بدن را تهدید نخواهد کرد. تزریق فیلر مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا FDA است اما همین سازمان در سایتش برخی از عوارض تزریق فیلر را موارد زیر ذکر کرد:

کبودی، قرمزی، تورم، درد، خارش و کهیر از عارضه‌های رایج پس از تزریق فیلر هستند که موقتند و پس از زمان کوتاهی برطرف می‌شوند.

در موارد معدودی عارضه‌های زیر رخ خواهد داد:

 • التهاب شدید به همراه قرمزی و خارش که در نزدیکی محل تزریق ایجاد می‌شود و عاملش آلودگی‌های باکتریایی است.
 • ایجاد شدن برجستگی‌های غده مانند زیر پوست به علت تجمع فیلر در یک سمت که با تزریق آنزیم، آنتی بیوتیک‌های خوراکی یا عمل جراحی برطرف می‌شوند.
 • عفونت شدید
 • زخم باز یا نشتی دهنده
 • درد و احساس گرمای شدید در محل تزریق
 • واکنش‌های آلرژیک
 • نکروزه شدن (مردن سلول‌های طبیعی)

بهتر است قبل از تزریق فیلر، افراد تست شوند یا این‌که پیشینه‌ی پزشکیشان با دقت بررسی شود.

 

تفاوت های تزریق فیلر در گونه و چانه

کارکردهای فیلر در چانه و گونه کمی متفاوت است. برای مثال وقتی به چانه فیلر تزریق می‌کنیم نمی‌خواهیم چین و چروک آن نقطه رفع شود چون اساسا در چانه کمترین چین و چروک ایجاد می‌شود. در عوض برش ژنتیکی ممکن است وسط چانه خط انداخته و آن را به دو نیمه تقسیم کند یا آن‌که روی چانه، نقطه‌ای فرو رفته ایجاد شود. نمونه‌ی این نواقص عضلانی را احتمالا در اطرافیان خود دیده‌اید چون خیلی شایع است. چانه پرویز پرستویی را در ذهن مجسم کنید! تزریق فیلر روی چانه موجب می‌شود این معایب پوشانده شود. اما در فیلر گونه حجم دهی و برجسته کردن، از اهداف مهم آن است.

اگر چانه زیادی عقب باشد با حجم دهی آن می‌توان کمی حالتش را به قسمت جلو سوق داد. اگر زیادی کوچک باشد نیز با تزریق فیلر می‌توان کاری کرد که با ساختار چهره هماهنگ شود.

در مواردی نیز برای زاویه سازی فک از تزریق فیلر چانه استفاده می‌کنند. به این ترتیب کمی پوست به سمت بالا کشیده شده و فک زاویه دارمی‌شود.

 

هزینه تزریق فیلر گونه

قیمت نهایی تزریق فیلر به موارد متعددی بستگی دارد. میزان تزریق فیلر، محدوده‌ای که قرار است تزریق شود، برند فیلر، پزشک مربوطه و گزینه‌های دیگر همگی در تعیین نرخ نهایی موثرند. اگر می‌خواهید از میزان دقیق قیمت تزریق مطلع شوید، می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا همکاران ما برآوردی از هزینه به شما ارائه دهند.

اما نکته اینجاست که در مقایسه با روش جراحی، تزریق فیلر بسیار کم‌هزینه‌تر و سریع تر است. بدین معنی که هم در وقت صرفه‌جویی خواهد شد و هم در پول.

قبل و بعد از تزریق فیلر گونه
تغییرات مثبت چهره بعد از تزریق فیلر گونه

تزریق فیلر اقساطی در ساری

دیگر نگران هزینه تزریق فیلر نباشید. کلینیک الگانت ساری به شما وام زیبایی خواهد داد. بدون سپرده گذاری و کاغذبازی های مرسوم اداری، می‌توانید از برندهای درجه یک اروپایی تزریق فیلر انجام دهید و هزینه ان را به صورت قسطی پرداخت کنید تا به شما فشار مالی وارد نشود. حین اینکه یک تزریق با کیفیت، با موادی ماندگار تر و موثرتر و با عارضه کمتر تزریق کرده‌اید، مبلغ بسیار اندکی را در مرحله نخست پرداخت خواهید کرد. کلینیک الگانت ساری، اکثر خدمات زیبایی را به صورت وام و قسطی برایتان انجام می‌دهد تا به خاطر ارزانی اسیر دام سالن های زیبایی و مواد بی کیفیت نشوید و پزشک با بهترین مواد چهره تان را جذاب تر کند.

عدم رضایت از فیلر گونه

اگر از نتیجه‌ی تزریق فیلر گونه راضی نبودید یا مشکلاتی همچون عدم تقارن یا عدم تناسب با ساختار صورتتان به وجود آمد نگران نباشید. علم پزشکی برای این قسمت نیز چاره اندیشیده است. می‌توانید به راحتی با تزریق آنزیم آن را اصلاح کنید یا حتی به حالت اول برگردانید. عملکرد آنزیم بدین گونه است که چربی و فیلر را در خود حل می‌کند و مواد توسط سیستم تیمنی جذب می‌شوند. به همین خاطر حجم به میزان اولیه‌اش برمی‌گردد.

در مواردی پس از تزریق فیلر احتمال عدم تقارن نیز وجود دارد. بدین صورت که یک گونه از گونه‌ای دیگر حجیم‌تر شود. تا این‌که تجمع فیلر در قسمتی بیشتر باشد. با تزریق آنزیم در همان قسمتی که فیلر تجمع یافته می‌توان نقص را برطرف کرد.

ترکیبات فیلر گونه چه هستند؟

فیلرها، موادی هستند که به شکل ژل در برندهای مختلف موجودند. هر برندی ترکیبات مخصوص به خود را داراست. اما خوب است بدانید که بیشتر اجزای آن به شکل بیولوژیک در بدن ما وجود دارند و خیلی زود با اندام ما سازگار خواهند شد. به شکل کلی فیلرها شامل مواد زیر هستند:

هیالورونیک اسید

یک نوع ماده‌ی شکری که به شکل طبیعی در بدن جانداران وجود دارد. این ماده مسئول حفظ آب در سلول‌ها و آبرسانی به بافت‌هاست. همانطور که می‌دانید اگر رطوبت پوست کم باشد، خشک و آسیب‌پذیر می‌شود. هیالورونیک اسید در پیشگیری از این مشکل بسیار موثر است.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم

این ماده یکی از ترکیبات کلسیم است که در استخوان ما وجود دارد و برای حفظ سلامت بدن مهم است.

پلی لاکتیک اسید

این ماده یک جور ترموپلاستیک مصنوعی است که از نشاسته‌ی ذرت به‌دست می‌آید. یکی از معدود مواد مصنوعی فیلر که موجب تحریک کلاژن‌سازی می‌شود.

پلی متیل متاکریلات

نوعی کلاژن که از پروتئین گاوی گرفته می‌شود.

چربی اتولوگ

یک نوع چربی که به پوست پیوند می‌خورد و موجب افزایش حجم می‌گردد.

 

تزریق فیلر در ساری، کلینیک الگانت

اگر تصمیم به تزریق فیلر در ساری دارید، پیشنهاد ما به شما کلینیک الگانت است. این مرکز معتبر پوست، مو و زیبایی در ساری بهترین خدمات مربوط به زیبایی را ارائه می‌دهد. در این کلینیک، یکی از پزشکان متبحر مجموعه ابتدا شما را ویزیت رایگان خواهد کرد. در این ویزیت می‌توانید هرگونه ابهام ذهنیتان را برطرف کرده و هر سوالی داشتید مطرح کنید و اهدافتان را از تزریق شرح دهید. سپس پزشک با بررسی ساختار صورتتان و پیشینه پزشکی شما فرایند زیبایی تزریق فیلر را انجام خواهد داد. تزریق در محیطی کاملا بهداشتی و با بهترین برندهای فیلر انجام می‌شود. پس از اتمام تزریق می‌توانید بدون نگرانی از وقوع عارضه، به زندگی عادی بازگردید. اگر تصمیم به تزریق فیلر در ساری دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

عکس های قبل و بعد تزریق فیلر گونه :

در ادامه مطلب عکس های قبل و بعد تزریق فیلر گونه در کلینیک زیبایی الگانت در ساری آورده شده است:

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده