نخ کلاژن ساز

نخ کلاژن ساز و رفع چروک

همه ما می دانیم که با بالا رفتن سن، تولید کلاژن و الاستین کمتر شده و در نتیجه پوست صورت شل شده و دچار افتادگی می شود. حقیقت این است که با افزایش سن، شادابی پوست صورت از بین می رود. تکنیک های گوناگون و متعددی جهت برگرداندن جوانی به چهره وجود دارد که یکی از بهترین تکنیک های جوان سازی و صاف کردن و نیز رفع چین و چروک در میان سالی، لیفت صورت با استفاده از نخ کلاژن ساز در قائم شهر می باشد. که در ادامه می خواهیم شما را با طریقه جوان سازی پوست با نخ کلاژن ساز و رفع چروک در قائم شهر آشنا کنیم.

لیفت صورت با نخ کلاژن

جهت بر طرف کردن چین و چروک های پوست صورت و نیز از بین بردن علایم پیری و میان سالی می توان از تکنیک های مختلفی مثل استفاده از لیزر و جوان سازی پوست، مصرف هزاران مدل ماسک های خانگی و شیمیایی، راه های درمانی گیاهی و انواع سبک های ماساژ استفاده نمود. ولی سبک های خیلی تاثیر گذار تر و مدرن تری وجود دارند که خیلی سریع قادر هستند لیفت صورت را اعمال کنند.

فیس لیفت با نخ کلاژن یکی از بهترین و جدیدترین راه های لیفت صورت می باشد که از زمانی که این روش ابداع شده، افراد تمایل و گرایش فراوانی به این شیوه پیدا نموده اند و به همین دلیل یکی از پر طرفدار ترین عمل ها در این زمینه شده است که موجب بر طرف کردن افتادگی پوست و نیز تولید بیشتر کلاژن می گردد. در این تکنیک نخ های مورد استفاده در لیفت غیر قابل رویت بوده و در بافت زیرین پوست استفاده می شود که موجب کشیده شدن پوست به سمت بالا و… می گردد. بعد از جاسازی نخ ها وقایعی رخ می دهند که باعث تحریک بیشتر تولید کلاژن و سلول های اطراف نخ ها می گردد ولی این یک تکنیک تولید کلاژن صرفا نمی باشد.

لیفت صورت با نخ کلاژن به چه صورت می باشد؟

در تکنیک جوان سازی با نخ کلاژن ساز و رفع چروک در ساری ، نخ به شکل تزریقی و حالت بخیه برای پوست صورت کلاژن سازی می کند.هورمون های حاوی کلاژن پوست، مسئولیت اصلی طراوت و جوانی پوست را بر عهده دارند. که با این تزریقات نخ، مقدار کلاژن را چند برابر کرده و بدین ترتیب صورت را جوان تر می کند. پس از رجوع به پزشک و بررسی میمیک چهره، گونه، چشم، بینی و … این پزشک متخصص زیبایی، طراحی لازمه برای تزریق نخ را در چهره مراجعه کننده مشخص می نماید. پس از بیهوشی موضعی، متخصص با استفاده از سوزن های مخصوص و خیلی ریز روی پوست صورت سوراخ هایی را به وجود می آورد و بعد نخ های مخصوص لیفت را از سوراخهای ایجاد شده رد می کند و پوست صورت را با کشش و اتصال ها به سایر نقاط پوستی، دقیقا در جهت مشخص شده به طور خیلی حرفه ای با نخ ثابت می گرداند.

الگانت

کدام نقاط صورت با نخ لیفت می شود؟

اغلب نواحی ابروان، گونه و نواحی میانی صورت ، خط فک و گردن جهت لیفت صورت با نخ مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع نخ های لیفت

نوع های گوناگونی از نخ ها در تکنیک های لیفت صورت و بدن  و یا امبدینگ مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

Mono filament Polydioxanone

Mono filament Polydioxanone که مختصر آن PDS می باشد یه نوع نخ تک رشته ای بوده که خیلی تاثیر بر لیفت ندارد.

PDO-COG

این نخ تک رشته ای می باشد که دارای خار هایی خیلی ظریف است. این برآمدگی ها موجب بالا رفتن سطح تماس می گردد که همین باعث التهاب و کلاژن سازی هر چه بیشتر می شود و از سویی دیگر با قلاب شدن به پوست اجازه لیفت سریع تر را می دهدو این نخ کمی گران تر اما تاثیر گذار از سایر نخ ها می باشد.

Polyglycolide PGA

به کار گیری این مدل نخ 2 فایده دارد: اولین فایده این است که این نخ چند رشته ای می باشد و موجب التهابات بیشتری در پوست می گردد. و دومین فایده اینکه این نخ با خود گلیکولیک اسید داشته و که آن نیز ذر آخر موجب بیشتر شدن التهابات و افزایش کلاژن سازی می گردد. در نخ  PGA حدود 10% بیشتر از سایر نخ ها التهاب تولید می شودو در نهایت نتیجه بهتری می دهد.

Hurricane

در این روش نخ به صورت مارپیچی کار شده است به همین دلیل طول بیشتری از این نخ ها درون بافت می باشد که خود موجب التهاب و تولید کلاژن خیلی بیشتری می گردد. این سبک نخ نیز تاثیر بیشتری در لیفت داشته و در همانگی با نخ های کاگ خیلی خیلی برای لیفت پر کاربرد هستند. قطعا می دانید که التهاب بیشتر باعث کلاژن سازی و خون رسانی بیشتر می شود. این نخ و سوزن ها که وابسته به محل کارگزاری هستند حالا چه صورت و چه بدن، در ضخامت های گوناگون و با طول هایی متناسب با هر محل موجود می باشد.

لیفت صورت با نخ کلاژن ساز مناسب چه افرادی است؟

لیفت صورت با نخ کلاژن ساز و رفع چروک در ساری جهت اشخاصی مناسب و مفید می باشد که دارای پوستی نرم باشند چون این دسته از افراد امکان دارد با کوچک ترین عاملی حالت متناسب پوست خویش را از دست بدهند. کسانی که خیلی فوری به دنبال خلاصی دائمی از چین و چروک های پوستشان هستند و خواهان این هستند که این حذف خطوط دوام بیشتری را دارا باشد که متقاضیان این مدلی اکثرا بانوان هستند و البته گاهی آقایان نیز همچنین نظراتی دارند.

نکات و مراقبات قبل از لیفت صورت

لیفت صورت نیز مانند سایر عمل ها نیاز به رعایت نکات و مراقبت هایی دارد و برای اینکه این عمل به بهترین صورت انجام گردد و نتایج دلخواه را به همراه داشته باشد به نکات ذکر شده دقت و عمل نمایید:

ابتدا باید پزشکی را بیابید که بتوانید به او اطمینان کامل داشته باشید و مطمئن باشید که این تکنیک را به صورت حرفه ای و با مهارت کافی انجام می دهد. بعد با پزشک منتخب درباره نقاطی که قصد تغییر آن را دارید و تکنیک های لازم گفت و گو کنید.

پزشک متخصص به شما یک رژیم یک هفته ای برای قبل از جراحی تجویز می کند که باید دقیقا از یک هفته قبل از جراحی آن را رعایت نمایید. در نظر داشته باشید که ویتامین C جهت کمک به روال درمان، بهترین و شناخته شده ترین مورد می باشد.

گاهی اوقات ممکن است فرد مجبور باشد داروهایی را استفاده نماید و یا بر عکس داروهایی را نباید استفاده کند. مثلا داروهای دارای ایبوپروفن و آسپرین اکیدا ممنوع می باشد چون امکان کبودی پس از جراحی را به دنبال دارند.

متقاضی باید مصرف دخانیات و نیکوتین را قطع نماید زیرا موجب تاخیر در روند بهبودی می گردد.

در ساعات پیش از عمل از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید.

نخ کلاژن ساز

مراقبات پس از انجام لیفت صورت

پس از انجام لیفت صورت با نخ کلاژن ساز و رفع چروک در قائم شهر، باید به مدت 24 ساعت با کمپرس یخ التهابات پوستی را کمتر کنید.

در برنامه غذایی خویش از غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند و سفت هستند استفاده نکنید و تا حد امکان از غذاهایی مثل سوپ میل نمایید.

هنگام خواب یا استراحت به پشت بخوابید و زیر سر خود 2 بالشت بگذارید.

به مدت 2 هفته از داروهای آسپرین و مسکن استفاده نکنید.

تا حداقل یک ماه بعد از لیفت صورت از ماساژ دادن صورتتان بپرهیزید.

تا حدود 6 الی 7 هفته از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید.

دقت کنید که تا یک روز پس از لیفت صورت استحمام نکنید.

نخ کلاژن ساز

ماندگاری لیفت با نخ کلاژن چقدر است؟

نخ کلاژن ساز و رفع چروک در ساری که برای لیفت صورت کاربرد دارد از نخ هایی است که با بدن سازگاری دارد و به آسانی جذب می گردد. اگرواضح تر بیان کنیم این نخ ها همان نخ های به کار برده شده در بخیه زدن عمل های قلب و چشم و روده و… می باشد که قطعا دارای دوام خوب و بالایی هستند.

طبق آمار دریافتی از متقاضیان لیفت با نخ، و نیز نظرها و تجربه های متخصصان زیبایی، ماندگاری لیف با نخ با در نظر گرفتن موقعیت متقاضی، نوع و میزان نخ استفاده شده ، مقدار آسیبات پوست، چین و چروک و افتادگی، سن و سال، طول عمل و … متغیر می باشد ولی به صورت میانگین، ماندگاری نخ با در نظر گرفتن موارد مذکور، ممکن است بین 2 تا 5 سال و حتی بیشتر هم باشد.

مزایای لیفت صورت با نخ کلاژن

از فواید و مزیت های لیفت صورت با نخ کلاژن ساز و رفع چروک در قائم شهر می توان به کمرنگ گشتن آثار پیری، سفت تر شدن پوست صورت، کمتر شدن چین و چروکهای پوستی، عدم وجود آثار برش و بخیه و … بر روی صورت، جاذب بودن ماده به کار رفته با قابلیت تکرار، دوام نسبتا بالا، زمان کوتاه انجام جراحی و قابل رویت بودن نتیجه فورا بعد از انجام کار، قابل انجام از سن 20 سالگی، واکنش بافتی و ریسک عفونتی خیلی کم و همچنین التهابات و قرمزی بعد از انجام کار بسیار کم می باشد و این تکنیک نیاز به اتاق عمل ندارد.

عوارض لیفت صورت با نخ کلاژن چیست؟

این روش همانند سایر روش ها دارای عوارضی هم هست که در بعضی از افراد ممکن است رخ دهد این عوارض شامل: بروز حساسیت و یا آلرژی به نخ در بعضی از افراد، کبودی و ورم و التهاب به میزان کم، خیلی کم ممکن است باعث خون ریزی در پوست شود، بروز عدم تقارن در پوست، بی حس گشتن پوست و حساس شدن پوست به لمس شدن می باشد.

تحرک نخ ها رفته رفته موجب عدم تقارن در صورت می شوند، چنانچه نخ ها داخل پوستتان جا به جا گردند، بایستی به پزشک خویش رجوع کرده تا با درمان مکمل ، عدم تقارن صورتتان را اصلاح نمایید.

موارد منع مصرف نخ کلاژن

در اینجا می خواهیم به شما یادآور شویم که چه کسانی نمی توانند از نخ کلاژن استفاده کنند: کسانی که به نخ های بخیه حساس هستند، یا در محل انجام دارای عفونت یا آکنه می باشند، مستعد ابتلا به کلوئید ، بیمارهای ایمنی و هموفیلی، افراد باردار، وجود انواع هپاتیت،سوابق اندوکاردیت عفونی و یا تبخال های وسیع، اختلالات روانی و سوابق استفاده از ژل های با دوام مثل پاژ در محل و… موارد منع مصرف نخ کلاژن می باشد.

هزینه لیفت صورت با نخ کلاژن

نخ کلاژن ساز

قیمت لیفت صورت با نخ کلاژن، طبق موارد گوناگونی حساب می شود و دارای قیمت یا هزینه ثابتی نمی باشد. از اصلی ترین مواردی که در انجام لیفت صورت با نخ روی هزینه تاثیر می گذارد، نکات زیر می باشند:

بستگی به موقعیت  و میزان سلامتی پوست متقاضی دارد.

دستمزد پزشکان متخصص، هزینه ویزیت و سایر برنامه های کلینیک یا بیمارستان متغیر می باشد.

مقدار و نوع محتوای دارویی مورد استفاده در لیفت صورت

مقدار مصرفی و نوع نخ کلاژن مورد استفاده.

تفاوت لیفت صورت با نخ کلاژن و لیفت صورت با جراحی

روش لیفت صورت با نخ کلاژن به خاطر غیر تهاجمی بودن دارای ریسک کمتر می باشد و امکان زخم و خون ریزی نیز صفر می باشد.

لیفت صورت با نخ بسیار آسان تر از روش های جراحی و بیهوشی می باشد.

لیفت نخ زودتر به نتیجه نهایی رسیده و دوره نقاهت بسیار کوتاه تری دارد و برای متقاضیانی که می خواهند زودتر به نتیجه نهایی برسند گزینه بسیار مناسبی می باشد.

جراحی لیفت صورت هزینه ای بیشتر از لیفت با نخ دارد و از این لحاظ لیفت صورت با نخ بسیار به صرفه می باشد.

نتیجه لیفت صورت با نخ بسیار طبیعی می باشد و چنانچه کسی بخواهد تغییرات بیشتری را داشته باشد باید سراغ جراحی صورت برود.

سخن پایانی

صورت یکی از عنصر های زیبایی افراد می باشد. اکثر افراد به مرور زمان و بالا رفتن سن و رسیدن به پیری دچار بعضی تحولات در ظاهر و صورت خویش می شوند و پوست آنان دیگر مانند سابق صاف و یک دست نخواهد بود. تحولاتی که اکثرا در پوست هر کسی رخ می دهد و مربوط به چین و چروک هایی می باشد که در نقاط گوناگون صورت و مخصوصا دور چشم و پیشانی قابل رویت می باشند. روش های متعددی جهت جوان سازی پوست وجود دارند که ما در این مقاله به یکی از آن ها که جوان سازی با نخ کلاژن و رفع چروک بود پرداختیم.

 

عکس های قبل و بعد لیفت صورت با نخ کلاژن ساز و رفع چروک :

در ادامه مطلب عکس های قبل و بعد لیفت صورت با نخ کلاژن ساز در کلینیک زیبایی الگانت در ساری آورده شده است:

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده