لیفت صورت با نخ جوان‌ساز

همه ی افراد ممکن است به دلایل متفاوتی با افتادگی صورت و چین و چروک های در سطح پوست خود مواجه شده باشند و به دنبال رفع این معطل باشند تا ظاهری جوان و شاد داشته باشند که ما به شما لیفت نمودن صورت با نخ را پیشنهاد می دهیم. نوع جدید و روش دیگری که می توانیم برای جوان سازی پوست استفاده کنیم، لیفت نمودن صورت با نخ می باشد. لیفت نمودن صورت با نخ اثرات پیری پوست را کاهش می دهد همچنین می تواند باعث تحریک کلاژن سازی شود. در این مطلب شما را با لیفت کردن صورت با نخ و اثرات و مزایای آن آشنا می کنیم.

از کاربردهای لیفت نمودن با نخ

لیفت نمودن صورت با نخ یک نوع درمان کوتاه مدت می باشد که باعث رفع افتادگی ها در صورت به خصوص در قسمت های انتهایی  و میانی صورت می شود و هدف از این نوع درمان کم نمودن اثرات پیری پوست می باشد‌. در لیفت صورت با نخ، نخ های مصنوعی به صورت زیر پوستی باعث بالا کشیدن پوست و رفع افتادگی ها می شود. همچنین در یک جلسه کاشت نخ لیفت و جوان سازی در ساری می توان نقاط مختلف صورت را مورد درمان قرارداد. در نخ های لیفت نیز مدل ها و انواع مختلفی موجود می باشد و استفاده نمودن از جنس و مدل نخ بستگی به پزشک متخصص این کار دارد. هزینه لیفت نمودن صورت با نخ بسیار کمتر از جراحی می باشد و به مدت زمان ریکاوری کمی احتیاج دارد.

لیفت صورت با نخ چیست؟

تا چندین سال پیش تنها راه درمان افتادگی های پوست فقط جراحی لیفت بود که افراد زیادی به دلیل شرایط روحی و یا از ترس رفتن زیر تیغ راضی به انجام اینکار نبودند. جراحی لیفت صورت یک نوع جراحی می باشد که ممکن است خطراتی را به دنبال داشته باشد و از طرفی دارای دوره نقاهت طولانی می باشد. جراحی لیفت صورت بسیار پر هزینه می باشد و از طرفی خطراتی را نیز به دنبال دارد و یکی از جدیدترین روش های که می توان با هزینه کمتر و خطرات کمتر صورت را لیفت نمود، لیفت صورت با نخ می باشد. در این روش از نخ های بخیه ای جذبی برای لیفت نمودن و بالا بردن قسمت های افتاده صورت استفاده می شود که تاثیرات مثبتی بر روی پوست افراد دارد.

نحوه انجام لیفت صورت بانخ

در این روش احتیاجی به برش و جراحی نمی باشد و قبل از شروع درمان، بسته به ناحیه موردنظر بیمار پزشک از بی حسی های موضعی استفاده می نماید. پزشک متخصص سوزنی را که از قبل نخ شده است را به سطح زیر پوست بافت های صورت انتقال می دهد به  طوریکه این سوزن به زیر لایه ای از پوست فرد که قابل مشاهده کردن باشد، وارد شده و این سوزن ها به صورت دوطرفه و از طریق بافت های نرم مانند، گردن، صورت، بدن در جهت بلند کردن، کشیدن و گرفتن نخ در ناحیه مورد نظر قرارداده خواهد شد. پس از بار گزاری و انتقال نخ ها به ناحیه موردنظر بافت فیبری جدید و کلاژن در اطراف نخ های لیفت تشکیل می شود که همین امر سبب نگه داشت بافت مورد نظر و سفت شدن پوست خواهد شد.

لیفت صورت با نخ

آیا نخ های لیفت صورت قابل جذب می باشند؟

جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا استفاده از این نخ ها فرایند تشکیل شدن بافت های فیبری و کلاژن را آسان می کند و پس از مدتی با استفاده از یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز حل شده و استفاده از نخ های جذبی باعث این شده که دیگر فرد در هنگام کشیدن بخیه دردی را تجربه نکند. تجزیه شدن نخ ها با روش طبیعی بدن (هیدرولیز)یک روش کاملا بدون درد می باشد و نباید نگران این بود که درد دارد این روش همانطورکه گفته شد به صورت طبیعی در بدن افراد انجام می شود. نخ های لیفت به صورت شیمیایی با آب پوست بدن افراد واکنش نشان داده و حل می شود که به این فرآیند هیدرولیز گفته میشود. بعد از اینکه نخ ها حل بشوند، بافت فیبری و کلاژن که از قبل در ناحیه مورد نظر قرار دارد باعث لیفتینگ و جوان سازی ناحیه مورد نظر می باشد.

اقدامات قبل از انجام دادن لیفت

اولین راهکار قبل از کاشت نخ لیفت و جوان سازی در قائم شهر این می باشد که باید با پزشک مورد نظر و متخصص خود صحبت کنیم تا با توجه به شرایط بهترین راهکار، را ارایه نماید.

مصرف سیگار و الکل می تواند باعث کمبود آب بدن افراد شود به همین دلیل به مدت یک هفته قبل از لیفت با نخ نباید از این مواد استفاده شود چون باعث تداخل در داروهای بی حسی می شود.

قبل از لیفت نمودن صورت باید سوابق دارویی خود را با پزشک در میان بگذارید و از مصرف آسپرین اجتناب نمایید زیرا این دارو خونریزی هنگام انجام درمان را افزایش می دهد و باعث رقیق نمودن خون می شود. و نباید از محصولات دارویی برپایه آسپرین استفاده نمود و بهترین راهکار این است که با پزشک خود مشورت نمایید.

مراقبت های بعد لیفت صورت

ممکن است برخی افراد بر اثر عوارض داروهای بی حسی دچار حالت تهوع بشوند که با اجازه و مشورت با پزشک می توانند در حد چند جرعه از مایعات استفاده کنند.

مدت زمان پنج الی هفت روز نباید سر خود را پایین نگه داریم و باید سر را بالاتر از قلب خود نگه داریم.

اگر در چند روز اول پوست افراد دچار کبودی شد و یا متورم بود باید به مدت چهار بار در روز از کیسه یا کمپرس یخ در نواحی موردنظر استفاده کنید.

از انجام دادن حرمت های مختلف با صورت در چند روز اول باید خودداری کنید.

به مدت ۴۸ساعت باید از مصرف نمودن محصولات و کرم های آرایشی اجتناب کنیم.

در طی سه هفته پس از کاشت نخ لیفت و جوان سازی در ساری باید از ماساژ و کشیدن صورت باید پرهیز کنیم.

به مدت هفت نهایت ده روز بهتر است که از غذای نرم و مایعات استفاده کنیم.

از مصرف نمودن نوشیدنی بانی باید دوری کنیم همچنین به مدت زمان دو هفته باید از جویدن آدامس نیز اجتناب کنید.

لیفت صورت با نخ در ساری و قائمشهر

متخصصان ما در الگانت از آخرین تجهیزات برای ارائه خدمات لیفت صورت با نخ استفاده می کنند. برای بهرمندی از خدمات لیفت صورت با نخ کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت لیفت صورت با نخ در الگانت کلیک کنید.

تماس با کلینیک زیبایی الگانت

 

معایب لیفت نمودن صورت با نخ

لیفت نمودنن صورت با نخ قادر نیست که  پوست های  اضافی را جمع کند و فقط سبب بالا رفتن نواحی که دچار افتادگی شده، می شود.

برای افرادی که شرایط پوستی مناسبی ندارند، لیفت نمودن صورت با نخ نمی تواند زیاد موثر باشد.

نتایج لیفت صورت با نخ نتایج لیفت با جراحی یکسان نمی باشد.

انواع لیفت با نخ

در واقع می توان گفت پزشک  با نخ های لیفت(ساخته شده از فلزات باارزش مانند شامل طلا پلاتینیوم فیبرهای سنتتیک پلی استر، کاپرون، ترکیب پلی مرهای صناعی که ضخامت آن ها به اندازه تارمو است)  یک داربستی را زیر پوست ایجاد می نماید.

نخ های با قابلیت جذب

این مدل نخ ها پس از مدتی جذب بدن می شوند در واقع بدن انسان ها به این نخ ها واکنش نشان نداده و این نخ ها ساخته شده از مواد زیست سازگار می باشد. سلول های پوستی افراد در کنار این نخ ها در زیر پوست مستقر و تقسیم می شوند و حتی بعد از جذب شدن نیز اثرات این نخ ها ماندگار و قابل مشاهده خواهد بود.

نخ های غیر قابل جذب

از این نخ ها بیشتر برای مشکلات حاد پوستی مانند گردن استفاده می شود و این نخ ها تا آخر عمر در بدن بیمار باقی می ماند که نخ ها ساخته شده از طلا و فیبرها سنتتیک جز این دسته از نخ ها می باشند.

نخ های ترکیبی لیفت

در این مورد از نخ ها بخشی از آن جذب پوست می شود و برخی از نخ ها به صورت تکه های ریز در زیر پوست باقی خواهد ماند از جمله این نخ ها که خیلی هم معروف است، نخ سیلهوئت اینستالیفت می باشد. در طول ساختار این نخ ها تکه های مخروطی قراردارد که خود نخ جذب پوست می شود اما این تکه های مخروطی جذب نمی شوند و از زیر پوست نیز دیده نمی شوند، بعد از مدتی خود فرد نیز آن ها را حس نخواهد کرد این تکه های مخروطی ماندگار هستند از سختی های این نخ این است که بعد از جای ‌گذاری به سختی می توان آن را تکان داد.

نخ تکی

این مدل نخ ها صاف و بدون دندانه می باشد و با ترکیب سایر نخ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نخ دندانه دار

این نوع از نخ های لیفت به صورت خاردار است هنگامی که به زیر پوست انتقال داده می شوند به پوست چسبیده و سبب بالارفتن پوست می شود. نخ ماگ هم از نخ های دندانه دار یک جهت می باشد.

نخ پیچ دار

این نخ ها ترکیبی از دو مدل نخ خاردار در هم  تنیده است. این نخ ها در چند جهت خاردار هستند و باعث بهتر لیفت شدن صورت می شود، استفاده از این مدل نخ ها سبب تحریک کلاژن سازی پوست و افزایش کشسانی می شوند و در نتیجه جوان سازی و حالت طبیعی به پوست باز می گردد.

انواع لیفت با نخ

موارد ممنوع لیف صورت با نخ

افرادی که جویای لیفت کردن صورت با نخ هستند باید از نظر جسمی سالم باشند و لیفت کردن صورت با نخ به افراد زیر توصیه نمی شود:

 • افرادی که دچار آکنه فعال هستند و یا بیماری پوستی دارند.
 • افرادی که زمینه برآمدگی پس از زخم دارند.
 • افرادی که بیماری های خود ایمن دارند.
 • کسانیکه داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین مصرف می کنند.
 • کسانیکه اختلالات خونی دارند مانند هموفیلی یا ناهنجاری پلاکت.
 • زنانی که حاملگی HIVدارند باید لیفت کردن را بعد از دوران شیردهی موکول کنند.
 • کسانیکه شیمی درمانی انجام می دهند.
 • افرادی که دچار بیماری هپاتیت هستند.
 • کسانیکه به مصرف کردن الکل اعتیاد دارند.
 • افرادی که کلسترول بالا و کنترل نشده ، دیابت و فشار خون دارند.
 • افرادی که به تازگی سیگار را ترک کرده باشد.

ماندگاری لیفت با نخ به چه عواملی بستگی دارد؟

1. نوع نخ در لیفت

ماندگاری و دوام لیفت با نخ های جذبی طولانی تر از نخ های غیر جذبی می باشد. دو نوع نخ داریم که شامل نخ PLLAو PDOاست که ماندگاری نخPLLAتا دوازده ماه می باشد که گاهی به هجده ماه هم می رسد ولی ماندگی نخ PDO تا شش ماه است و بعد از آن از بین خواهد رفت در کل ماندگاری نخPLLAبیشتر است و بیشتر دوام خواهد داشت.

2. تعداد به کار بردن نخ ها و نحوه قراردادن نخ ها

3. نوع نگهداری و شرایط این نخ ها

اگر فردی پس از لیفت نمودن صورت خود با نخ مراقبت های لازم را انجام دهد ماندگاری لیفت صورت فرد و دوام آن بیشتر خواهد بود، که شامل نوشیدن مایعات، اجتناب از فعالیت های سنگین استفاده از کیسه یا کمپرس سرد به مدت زمان بیست دقیقه،

4. الاستیسیته پوست مراجعه کننده

5. تخصص و مهارت جراح

تغییر در هریک از موارد بالا، دوام لیفت را متفاوت می سازد و ماندگاری لیفت با نخ در شرایط طبیعی و عادی چیزی مابین یک تا دو سال تخمین زده می شود.

ماندگاری لیفت با نخ

انواع خدمات لیفت با نخ

 • لیفت نمودن غبغب زاویه دهی به فک و چانه و برطرف نمودن غبغب.
 • لیفت کردن فک و چانه و زاویه دهی به آن ها.
 • لیفت کردن بینی و فرم دهی به بینی و رفع افتادگی بینی.
 • لیفت نمودن شقیقه.
 • جوان سازی و لیفت کردن پوست صورت.
 • لیفت نمودن ابرو و تربیت بردن چین و چروک های اطراف ابرو.

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدیم یکی از درمان های نوین رفع پیری و افتادگی های پوستی کاشت نخ و لیفت نمودن صورت با نخ های متنوع این کار می باشد. انواع مدل های متفاوت نخ لیفت وجود دارد که پزشک با توجه به ناحیه مورد نظر و شرایط فرد اقدام به استفاده از این نخ ها می نماید. برخی از نخ های لیفت جذبی و برخی دیگر غیر جذبی هستند. لیفت نمودن صورت ربطی به سن و سال نداشته و اکثر افرادی که به دنبال زیبایی و رفع افتادگی های پوستی خود هستند می توانند از این روش برای زیباتر شدن چهره خود استفاده نمایند .قبل از انجام اینکار باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و مشاوره بگیرید. هرچه به مراقبت های بعد از لیفت بیشتر توجه شود نتایج مانذگارترخواهد بود و هزینه این کار نیز با توجه به مهارت پزشک متفاوت می باشد. هرچه پزشک ماهرتر باشد دستمزد بیشتری را برای انجام این کار دریافت می کند.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده