bamkok-thm

آیا پس از انجام لیزر، موهای زائد دوباره رشد می کند؟

لیزر موهای زائد، یک روش حذف دائمی موهای ناخواسته است. اما آیا منظور از دائمی این است که هرگز مجددا مویی رشد نخواهد کرد؟ در این مقاله به این ابهام پاسخ خواهیم داد که رشد موهای زائد پس از لیزر امکان‌پذیر است؟

 

سوالات پرتکرار در مورد رشد موهای زائد پس از لیزر

آیا پس از لیزر موهای زائد، موها دوباره در می‌آیند؟

اگر پیاز مو کاملا تخریب شده باشد دیگر هرگز مویی رشد نخواهد کرد مگر اینکه کامل از بین نرود یا بر اثر اختلالات جسمانی رویش داشته باشد.

رشد موهای زائد پس از لیزر به چه عواملی بستگی دارد؟

به اختلالات هورمونی، عدم حضور منظم در جلسات لیزر و معیوب بودن دستگاه لیزر بستگی دارد.

اگر با رشد موهای زائد پس از لیزر مواجه شوید چه باید کنید؟

چنانچه پس از اتمام دوره‌ها مجددا مویتان رویید، پس از یک سال مجددا یک جلسه برای لیزر مراجعه کنید.

شیوه عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد چگونه است؟

اشعه لیزر، بر اساس اختلاف رنگ بین پیاز مو و پوست، پیاز را تشخیص داده و آن را می‌سوزاند.

چه عواملی روی نتیجه لیزر اثرگذارند؟

جنس و رنگ پوست، جنس و رنگ مو، ضخامت مو، سلامت عمومی بدن و عملکرد دستگاه لیزر روی نتیجه‌ی لیزر موهای زائد موثرند.

 

 

لیزر موهای زائد، بهترین روش حذف موهای ناخواسته

موهای زائد، سرتاسر بدن ما، مخصوصا جاهایی که اصلا لزومی به حضورشان نیست می‌رویند و ما را عصبی می‌کنند. انسان‌های اولیه لباس نداشتند و طبیعی بود که موهای بدنشان نقش محافظتی از سرما و آلودگی داشته باشد. اما اکنون، با پیشرفت بشر، موهای زائد نه تنها مزاحمند، بلکه به بهداشت بدن نیز آسیب می‌رسانند. روش‌های متعددی برای حذف موهای ناخواسته وجود دارد اما هیچ کدام دائمی نیستند. اگر بتراشیدشان به سرعت با جوش و خارش رشد می‌کند و باید دوباره بتراشیدشان. چنانچه با دستگاه‌های اپیلاسیون یا چسب‌ها و موم‌ها برای کندنشان تلاش کنید، داوطلبانه خود را شکنجه خواهید کرد. فرایند دردناک کندن نیز موقت است و پس از چند هفته مجددا شکنجه باید تکرار شود.

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد، لیزر است. درد و جراحتی ندارد و فرایندش فرسایشی نیست. پس از آن‌که برای حذف موهای ناخواسته‌تان چند جلسه برای لیزر مراجعه کردید، پوستتان بدون مو و لطیف و روشن خواهد شد. اما آیا این زیبایی ناشی از حذف موهای اضافه دائمی است؟ در این مطلب به شکل ریشه‌ای به این سوال خواهیم پرداخت تا ببینیم لفظ دائمی چقدر در مورد لیزر مو صدق می‌کند.

 

شیوه عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد

برای این‌که بدانیم پس از لیزر مو رویش مجدد دارد یا خیر بهتر است ابتدا شیوه عملکرد دستگاه لیزر را بررسی کنیم. لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی و موثر برای حذف دائمی مو است. دستگاه لیزر با استفاده از اشعه مادون قرمز، پیاز مو را هدف قرار می‌دهد و بدون آسیب به بافت پوست، با دقت بالا پیاز مو را می‌سوزاند و از بین می‌برد. رنگ مو با رنگ پوست اختلاف دارد. بر اساس همین اختلاف رنگ دستگاه پیاز مو را تشخیص می‌دهد. هر چه اختلاف رنگ بیشتر باشد مو راحت‌تر حذف می‌شود. اگر مو سفید یا خاکستری یا بسیار کمرنگ باشد، ممکن است سوزانده نشود و یا تعداد جلسات بیشتری برای از بین بردن آن‌ها نیاز باشد. موهایی که لیزر نتوان پیازش را تشخیص دهد را می‌توان به روش الکترولیز حذف کرد.

 

الگوی رشد موها

برای این‌که بفهمیم چقدر طول خواهد کشید تا مو مجددا رویش داشته باشد به سراغ الگوی رشد مو خواهیم رفت.

 

الگوی رشد موها در چهار مرحله اتفاق می‌افتد:

آناژن: مرحله رشد است که معمولا بین ۲تا ۷ سال طول می‌کشد. در این فاصله، مو بین ۵۰ تا ۷۰ سانتی متر رشد می‌کند. در طی این مرحله، تقسیم سلولی سریع در پیاز مو اتفاق می‌افتد. الاوه بر این، موهای جدید از پوست شروع به بیرون زدن می‌کنند.

کاتاژن: کاتاژن مرحله انتقالی است که دو تا سه هفته طول می‌کشد.

تلوژن: این مرحله، دوره‌ی استراحت پوست است. موها رشد نمی‌کنند اما همچنان به فولیکول چسبیده‌اند. معمولا در هر زمانی، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد موها در این مرحله هستند. پس از اتمام این دوره، مو به حالت آناژن برمی‌گردد و موهای جدید شروع به رشد می‌کنند.

اکسوژن: فاز اکسوژن، بخشی از تلوژن محسوب می‌شود که موها ریزش می‌کنند. در این مرحله، ریزش مو به شکل روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو رخ می‌دهد که کاملا طبیعی است.

 

دستگاه لیزر فقط می‌تواند موهایی که در مرحله‌ی آناژن یعنی مرحله رشد هستند را هدف قرار دهد. به همین خاطر است که شما به تعداد جلسات متعدد در فواصل منظم نیاز دارید تا بتوانید از شر عمده موهای زائدتان خلاص شوید. در طول جلسات شما می‌بینید که همه‌ی موها از بین نرفته‌اند و مرحله به مرحله کمتر می‌شوند. وقتی جلسات پایان یافت بیش از نود درصد موهایتان از بین رفته است و تا مدت‌های طولانی نیاز به لیزر نخواهید داشت.

 

آیا ممکن است مو رویش مجدد داشته باشد؟

وقتی پیاز مو می‌سوزد، دیگر امکان ندارد از همان نقطه مویی بروید. برای همیشه موی زائد حذف خواهد شد. اما اگر تنها به پیاز مو آسیب برساند و دوره را کامل طی نکنید و در جلسات بعد آن را نسوزانید، سیستم ایمنی فولیکول را ترمیم خواهد کرد و پس از مدتی رویش خواهد داشت. ولی به کیفیت سابق نیست و بسیار نرم و شکننده می‌شود.

اما ممکن است بر اثر بیماری‌هایی همچون اختلالات هورمون جنسی یا هورمون تیروئید یا عوامل دیگر، موی زائد جدید رشد کند. اگر دچار مشکلات این‌چنینی هستید، قبل از آن‌که بخواهید لیزر انجام دهید، بهتر است اختلالات هورمونی خود را درمان کنید. وقتی خانم‌ها با مشکلات هورمونی مواجه باشند، احتمال این‌که روی گلو، زیر چانه و قسمت‌هایی از صورتشان مجددا موی زائد رشد کند وجود دارد.

در برخی خانم‌ها رشد موی زائد پشت لب، روی چانه و گردن، می‌تواند از عوارض یائسگی باشد. سطح استروژن وقتی پایین بیاید موهای زائد رشد خواهند کرد.

 

 

 

چرخه‌ی رشد مو روی صورت به چه شکل است؟

الگوی رشد مو روی صورت هم همانند جاهای دیگر بدن است. اما جنس موی صورت زنان به نسبت موهای زائد بدنشان کمی متفاوت است. موها در زنان کرکی و نازک و کمرنگ است. به همین خاطر ممکن است دستگاه پیاز مو را به سختی تشخیص دهد و حذف کند. در هر صورت، وقتی تعداد جلسات لیزر پایان یافت موها از بین خواهد رفت و ممکن است ده سال یا بیشتر طول بکشد تا مجددا نشانه‌های رویش مو را ببینید. اگر به شکل سالیانه یک جلسه لیزر انجام دهید خیالتان از بابت رویش مجدد راحت خواهد بود.

 

لیزر موهای زائد سریع و فواصل جلسات آن طولانی است.

اگر روش‌های سنتی‌تر حذف موهای زائد را امتحان کرده باشید، می‌دانید که چقدر فرایندشان زمان‌بر است.  زیرا روش‌های حذف موقت هستند و در فواصل کوتاه مجددا باید تکرار شوند. شما زمان کوتاهی را برای لیزر صرف خواهید کرد. میزان وقتی که قرار است بگذارید بستگی به مساحت ناحیه‌ی انتخابیتان برای لیزر دارد. به عنوان مثال اگر تصمیم بگیرید کل بدن را لیزر کنید، اگر دستگاه لیزر، همانند دستگاه لیزر موهای زائد کلینیک الگانت، مجهز و پیشرفته باشد، به خاطر تکنولوژی جدید آن، لیزر کل بدنتان حداکثر نیم ساعت زمان می‌برد.

 

برای حذف دائمی موهای زائد به چند جلسه لیزر نیاز است؟

موهای شما در الگوی رشد خود، دارای چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. پس در هر زمانی که تصمیم گرفتید برای لیزر موهایتان اقدام کنید مقداری از موهایتان در استراحت به سر می‌برند. در ضمن، ممکن است بعضی از پیازهای قوی‌تر مو، از بین نروند و تنها آسیب ببینند و بعد از مدتی، سیستم ایمنی بدن آنها را ترمیم کند. در نتیجه نیاز است که برای مدتی، طی فواصل منظم به کلینیک جهت لیزر مراجعه کنید. معمولا این فواصل هر یک ماه هستند و تعداد دفعات آن نیز بین ۸ تا ۱۰ جلسه متغیر است. پس از اتمام دوره، موهای زائدتان از بین خواهند رفت. سالی یک بار می‌توانید یک جلسه لیزر انجام دهید. در این حالت خیالتان راحت است که موهایی که اپراتور ممکن است جا گذاشته باشد یا بر اثر اختلالات هورمونی رشد داشته نیز کاملا نابود می‌شود.

 

خدمات لیزر موهای زائد در ساری و قائمشهر

کلینیک زیبایی الگانت از معتبرترین کلینیک‌های زیبایی در شهر ساری ، با رعایت تمامی استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و پروتکل‌های پزشکی تاسیسی شده است. برای بهرمندی از خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت لیزر موهای زائد در کلینیک الگانت کلیک کنید.

 

فاکتورهای کلیدی در نابودی کامل موهای زائد

همچون خیلی از فرایندهای زیبایی و درمانی، نتیجه‌ای که حاصل می‌شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. در پروسه‌ی لیزر موهای زائد نیز همین منطق صدق می‌کند. عواملی چون میزان همراهی بدن و جنس موها، رعایت فواصل مراجعه به کلینیک و نوع دستگاه لیزر بر نتیجه‌ی کار اثرگذار است. مواردی که روی نتیجه لیزر موثرند شامل موارد زیر است:

جنس و رنگ پوست: رنگدانه‌ی موهای شمانقش کلیدی در اثربخشی لیزر دارد. زیرا اشعه لیزر بر اساس رنگ مو، آن را هدف قرار می‌دهد. طبیعی است که هر چه روشن‌تر و به رنگ پوست نزدیک‌تر باد اثربخشیش کمتر است.

ضخامت و رنگ مو: میزان ضخامت و استقامت پیاز مو اهمیت زیادی در نتیجه لیزر دارد.

سلامت عمومی بدن: نوع تغذیه و سبک زندگی شما روی کیفیت پوست و مویتان تاثیر می‌گذارد.

مراقبت‌های پس از لیزر: این مراقبت‌ها بیشتر روی سلامت پوست تمرکز دارند اما در هر صورت کیفیت ظاهر پوست، اثر مثبت لیزر را بیشتر نشان خواهد داد.

 

پس از لیزر موهای زائد بدن، چه مراقبت هایی لازم است؟

برای نتیجه گیری بهتر در لیزر موهای زائد، بهتر است یک سری مراقبت‌ها را انجام دهید. رعایت این موارد موجب پیشگیری از بروز بعضی عارضه های جانبی پس از انجام روند لیزر می شود.  پس از لیزر، می‌توانید برای پیشگیری از قرمزی و التهاب، از کمپرس سرد استفاده کنید. سعی کنید در ساعات نخستین پس از لیزر، از قرار گرفتن در زیر اشعه مستقیم خورشید خودداری کنید. همچنین برای چند ساعت پس از اتمام جلسه لیزر، به حمام نروید. می‌توانید برای کاهش قرمزی، از پمادهای حاوی زینک استفاده کنید.

لیزر موهای زائد در کلینیک الگانت ساری

اگر تصمیم دارید لیزر موهای زائد در ساری را انجام دهید، پیشنهاد ما به شما کلینیک الگانت است. در این مرکز پزشکی پوست، مو و زیبایی، شما ابتدا توسط یکی از پزشکان متبحر مجموعه ویزیت و مشاوره رایگان خواهید شد. سپس پزشک با بررسی جنس و رنگ پوست و موهایتان، تعداد جلسات را برایتان محاسبه خواهد کرد. در این کلینیک، از دستگاه الکس سوپرانو  ۲۰۲۲ ، مجهزترین دستگاه لیزر با تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌شود که حاوی دو دستگاه خنک کننده است و کاملا بدون درد است. با این دستگاه از رشد موهای زائد بعد از لیزر خبری نیست چون کاملا پیاز مو را تخریب خواهد کرد. اپراتورهای مجموعه همگی با تجربه و کاربلد هستند و در حالی که در آسایش کامل به سر می‌برید، بدنتان را لیزر خواهند کرد. اگر تصمیم به لیزر در ساری دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده