پیرسینگ گوش

پیرسینگ گوش: روشی مدرن در دنیای جذابیت

دوست دارید ظاهری خاص و منحصر به فرد داشته باشید؟ به دنبال راهی برای ابراز شخصیت و تمایز خود از دیگران می‌گردید؟ پیرسینگ (piercing) گوش می‌تواند گزینه هیجان‌انگیزی برای شما باشد! این روزها، سوراخ کردن گوش و نصب اکسسوری تزیینی به آن، فراتر از یک مد زودگذر رفته و به بخشی جدایی‌ناپذیر از دنیای زیبایی تبدیل شده است. با وجود قدمت طولانی این عمل تزئینی، همچنان شاهد ترندهای جدید و هیجان‌انگیزی در دنیای پیرسینگ گوش هستیم. اما قبل از اینکه هیجان‌زده شوید و سراغ اولین سوراخ‌کاری بروید، بهتر است با اطلاعات کامل اقدام کنید. در این مقاله، همراه کلینیک زیبایی الگانت همراه باشید تا سفری به دنیای شگفت‌انگیز پیرسینگ گوش در سال ۲۰۲۴ داشته باشیم.

 

سوالات متداول در مورد پیرسینگ گوش

پیرسینگ چیست؟

به عمل ایجاد سوراخ دائمی یا موقت در بخش‌های مختلف بدن و پس از آن، قرار دادن اکسسوری‌های تزیینی در ان نقاط پیرسینگ گفته می‌شود.

چند مدل پیرسینگ گوش داریم؟

پیرسینگ نرمه گوش، پیرسینگ روک، پیرسینگ هلیکس، کانچ بیرونی، پیرسینگ محوری و پیرسینگ تراگوس نام‌های محدوده‌ای هستند که گوش سوراخ می‌شود.

آیا ممکن است پس از پیرسینگ، گوش دچار عفونت شود؟

در صورت سوراخ کردن گوش به شکل غیر اصولی و غیر بهداشتی، احتمال عفونت موضع سوراخ شده وجود دارد.

هزینه پیرسینگ چقدر است؟

با توجه به تعداد سوراخ ها و محل آنها، قیمت پیرسینگ متفاوت است اما جزو فرایندهای زیبایی کم هزینه محسوب می‌شود. برای اطلاع از قیمت دقیق پیرسینگ با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

پیرسینگ چیست و چرا محبوب است؟

پیرسینگ به عمل ایجاد سوراخ دائمی یا موقت در بخش‌های مختلف بدن و سپس قرار دادن جواهرات تزئینی در آن نقاط گفته می‌شود. گوش، بینی، ابرو، لب و زبان از رایج‌ترین نقاط برای پیرسینگ هستند. اما این لیست به همین‌جا ختم نمی‌شود و با افزایش طرفداران این هنر، شاهد انواع جدیدی از پیرسینگ در نواحی مختلف بدن هستیم. پیرسینگ گوش از قدیم الایام تا کنون طرفدار داشته است. اما معمولا در قسمت پایین لاله گوش یا به اصطلاح نرمه گوش، برای نصب گوشواره سوراخ می‌شد. امروزه در هر جایی از گوش بیرونی که بخواهید می‌توانید پیرسینگ انجام دهید.

پیرسینگ تراگوس، پیرسینگ روک و پیرسینگ هلیکس، قسمت‌های دیگر گوش بیرونی هستند که معمولا برایشان پیرسینگ انجام می شود.

پیرسینگ گوش در سار
پیرسینگ گوش: یکی از روش‌های جذابیت

دلایل محبوبیت پیرسینگ 

دلایلی که امروزه پیرسینگ را نزد نسل جدید پرطرفدار کرده است شامل موارد زیر است:

ابراز شخصیت

پیرسینگ راهی برای نشان دادن شخصیت و تمایز از دیگران است. انتخاب نوع و محل پیرسینگ می‌تواند بیانگر سبک زندگی، علایق و حتی اعتقادات شما باشد.

افزایش زیبایی

پیرسینگ می‌تواند بر جذابیت‌های ظاهری شما تاکید کند و به چهره یا اندام‌تان، درخشش و بعد بیشتری ببخشد.

اعتماد به نفس

انجام پیرسینگ در بسیاری از افراد، حس اعتماد به نفس و جسارت را تقویت می‌کند.

تنوع بالا

دنیای پیرسینگ، دنیایی از تنوع است. با انواع جواهرات، سبک‌ها و محل‌های مختلف برای سوراخ‌کاری، می‌توانید پیرسینگ را متناسب با سلیقه و استایل خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک بوتاکس ساری

انواع پیرسینگ گوش

همانطور که گفتیم، دنیای پیرسینگ دائما در حال تحول است و ترندهای جدیدی به آن اضافه می‌شود. در سال ۲۰۲۴، شاهد موارد زیر به عنوان ترندهای داغ دنیای پیرسینگ گوش هستیم. گوش همچنان، محبوب‌ترین ناحیه برای سوراخ‌کاری است. امسال، مدل‌های ترکیبی از چند پیرسینگ  ترند شده است:

پیرسینگ تراگوس Tragus piercing:

سوراخ کردن غضروف کوچک برجسته دور کانال گوش و نزدیک به گونه را پیرسینگ تراگوس می‌نامند. در آن معمولا نگین می‌کارند اما گهگاهی دیده شده که مروارید یا حلقه هم در تراگوس گذاشته‌اند. این پیرسینگ به علت ضخامت غضروف در آن ناحیه کمی دردناک و دوره التیام آن طولانی‌تر است.

پیرسینگ هلیکس helix :

به غضروف بالایی گوش هلیکس می‌گویند. پیرسینگ در این نقطه نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. معمولا بین ۲ تا ۴ ماه طول می‌کشد تا التیام کامل یابد اما میزان درد آن به نسبت تراگوس کمتر است. در قسمت دیگر گوش نزدیک حفره و قسمت بالای تراگوس، پیرسینگ هلیکس بالایی Upper Helix قرار دارد.

پیرسینگ گوش محوری Industrial :

این مدل پیرسینگ دو طرف لاله گوش را سوراخ کرده و اکسسوری میله‌ای شکل روی گوش نصب می‌شود. در پیرسینگ محوری نیاز است که دو قسمت از گوش سوراخ شود و مراقبت بیشتری برای التیام بخشی نیاز دارد. پس بهتر است به توصیه‌های پزشک برای بهبود زخم کاملا توجه کنید.

پیرسینگ روک:

این پیرسینگ در قسمت وسط گوش نصب می‌شود.یعنی قسمتی که غضروف کمی برجسته شده است. این قسمت نیز همچون پیرسینگ تراگوس دردناک است اما استفاده از اکسسوری در آن ناحیه زیبایی دوچندان دارد.

پیرسینگ نرمه گوش:

نرمه گوش از کم درد ترین و راحت ترین و رایج ترین محدوده سوراخ کردن گوش است. حتی زمان التیام و عارضه‌های به نسبت کمتری دارد. از سالها پیش برای آویزان کردن گوشواره، این قسمت از گوش را سوراخ می‌کردند. سوراخ دیگری هم قسمت پایین گوش اما بالاتر از سوراخ نرمه قرار می گیرد که به آن سوراخ نرمه بالایی یا Upper Lobe می‌گویند.

انواع پیرسینگ گوش
محل قرارگیری پیرسینگ مختلف گوش شامل: پیرسینگ هلیکس، روک، تراگوس، نرمه و …

ایمنی پیرسینگ، اولویت اصلی ما

ایمنی و بهداشت در پیرسینگ، حرف اول را می‌زند. سوراخ‌کاری بدن باید توسط فردی باتجربه و با استفاده از تجهیزات استریل انجام شود. در غیر این صورت، با ریسک جدی عفونت و مشکلات بعدی مواجه خواهید شد.

در کلینیک زیبایی الگانت، اولویت اول ما، سلامتی و رضایت شماست. تیم ما متشکل از پزشکان باتجربه و دارای مجوز پزشکی است. تمامی خدمات پیرسینگ در کلینیک ما با رعایت بالاترین استانداردهای بهداشتی و با استفاده از تجهیزات استریل یک‌بار مصرف انجام می‌شود.

شما پس از تعیین وقت ویزیت، با یکی از پزشکان حاذق مجموعه، مشاوره رایگان خواهید داشت. سپس توسط پزشک، در هر ناحیه‌ای که بخواهید برایتان پیرسینگ انجام خواهد داد. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که پیرسینگ با حداقل عارضه را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید: ترندهای زیبایی سال ۱۴۰۳ : درخشش در سال نو

مراقبت‌های بعد از پیرسینگ:

مراقبت‌های صحیح بعد از پیرسینگ، نقشی اساسی در جلوگیری از عفونت و التیام سریع محل سوراخ‌کاری دارد. به طور کلی، رعایت نکات زیر ضروری است:

 

  • شستشوی روزانه محل پیرسینگ با آب نمک استریل.
  • عدم دست‌کاری و چرخاندن جواهرات.
  • خودداری از شنا در استخر و جکوزی تا زمان التیام کامل.
  • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک (شاید نیاز باشد برای پیشگیری از عفونت برای دوره ای آنتی بیوتیک مصرف کنید.)
  • مراجعه به پزشک در صورت مشاهده علائم عفونت مانند تورم، قرمزی، درد و ترشحات

 

نکاتی برای انتخاب پیرسینگ مناسب:

انتخاب محل مناسب: با توجه به نوع فعالیت، شغل و سبک زندگی خود، محل مناسبی را برای پیرسینگ گوش انتخاب کنید. شاید مجبور باشید کلاهی مخصوص به سر بگذارید یا موهایتان به فرمی باشد که پیرسینگ روی آن گیر کند.

انتخاب جواهرات مناسب: از جواهراتی با جنس مرغوب و ضد حساسیت استفاده کنید. برخی از اکسسوری های ارزان قیمت از فلزات نامناسب استفاده کرده و موجب عفونت یا حساسیت پوستی خواهند شد.

مشورت با متخصص: قبل از انجام پیرسینگ، با یک پزشک باتجربه مشورت کنید تا بهترین گزینه را با توجه به ویژگی‌های شما انتخاب کند. کلینیک الگانت به شما برای مشاوره نوبت وزیت رایگان پزشک خواهد داد.

 

بهترین مرکز پیرسینگ در ساری، کلینیک الگانت

کلینیک زیبایی الگانت ساری، با ارائه خدمات تخصصی پیرسینگ، به شما کمک می‌کند تا ظاهری خاص و منحصر به فرد داشته باشید. متخصصان ما با سال‌ها تجربه و با استفاده از جدیدترین تکنیک‌ها و تجهیزات، به شما در انتخاب و انجام پیرسینگ مناسب، با رعایت کامل بهداشت و ایمنی، کمک می‌کنند. کلینیک الگانت، مجموعه منحصر به فرد و بزرگ در ساری، انواع خدمات زیبایی را به بهترین نحو به شما ارائه خواهد داد.

برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت، با ما تماس بگیرید.

همراه ما در اینستاگرام eleganteclinic باشید تا از جدیدترین ترندهای پیرسینگ و خدمات ما مطلع شوید.

 

در پایان، به یاد داشته باشید که پیرسینگ یک تصمیم دائمی است. قبل از انجام آن، به طور کامل تحقیق کنید و با یک متخصص باتجربه مشورت کنید تا از انتخاب خود پشیمان نشوید. اگر سوال یا نظری دارید خوشحال می‌شویم برایمان بنویسید:

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده