تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد مو

تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها

هیرفیلر یک روش درمانی جدید برای ریزش مو است که با تزریق یک ماده ژل مانند حاوی هیالورونیک اسید و پپتیدهای مختلف به پوست سر، تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد مو، افزایش ضخامت و تراکم مو و تحریک رشد مجدد مو می‌شود. فیلر مواز طریق سوزن‌های بسیار ظریف و کوچک به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود و با احیای فولیکول‌های مو و بهبود گردش خون در پوست سر، روند ریزش مو را معکوس می‌کند. هیرفیلر دارای اثرات قابل توجهی بر روی زیبایی و جوان سازی چهره است و می‌تواند باعث شود که شما دارای موهای پرپشت، درخشان و سالم باشید. در این مطلب قصد داریم تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد مو را بررسی کنیم.

هیرفیلر (Hair Filler) یا فیلر مو چیست؟

هیرفیلر یا فیلر مو یک روش درمانی است که با تزریق مواد خاصی به پوست سر، باعث احیای، تقویت و پرپشت شدن موها می‌شود. این روش برای درمان ریزش مو، نازک شدن مو، رشد موهای خاکستری و آسیب های مختلف مو مفید است. هیرفیلر از ترکیب اسید پپتید-هیالورونیک تشکیل شده است که با اثر پرکننده و تحریک کننده بر روی فولیکول‌های مو عمل می‌کند. فیلر مو باعث بهبود گردش خون در پوست سر، تغذیه فولیکول ها، روشن شدن رنگ مو و جلوگیری از رشد موهای خاکستری می‌شود. هیرفیلر در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت Caregen به بازار عرضه شد و نتایج شگفت انگیزی در درمان مشکلات مو داشته است. برای انجام هیرفیلر نیاز به بیهوشی ندارید و فقط با سوزن های بسیار ریز به زیر پوست سر تزریق می‌شود. این روش درد کم و عارضه کم دارد و زمان بسیار کمی نیز طول می‌کشد.

هیرفیلر برای افرادی که دچار ریزش، نازک شدن یا کم پشت شدن مو هستند مناسب است. برخی از مزایای هیرفیلر عبارتند از:

**معکوس کردن روند ریزش مو**
**تقویت و ضخامت دادن به موهای آسیب دیده**
**احیا و بازسازی فولیکول های مو و پوست سر**
**جلوگیری از ظاهر شدن موهای خاکستری**
**افزایش سرعت رشد مو**

تاثیر هیرفیلر بر رشد موها

تاثیر هیرفیلر بر رشد موها

تاثیر هیرفیلر را می توان بر ۲ وجه رشد مجدد موها و  تقویت ریشه موها بررسی کرد. در ادامه با هر کدام از این تاثیرات آشنا می شویم.

تاثیر هیرفیلر بر تقویت ریشه موها

ممکن است به دلایلی مثل افزایش سن یا تغییرات هورمونی بافت مو کمرنگ شود یا حتی موها نازک‌تر از چیزی که هست به نظر برسند. فیلر مو به دلیل وجود ترکیبات مغذی فراوان به بازسازی موهای شما کمک می کند و آن‌ها را از داخل تقویت می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که موها پر تر از قبل به نظر برسند و تاثیر زیادی در جذابیت چهره شما می‌گذارد. به‌علاوه این ماده موها را کاملا تقویت می‌کند و با مهار رادیکال‌های آزاد باعث افزایش مقاومت موها در برابر عوامل مضر و آسیب‌زننده مانند نور خورشید و آلودگی‌های محیطی می‌شود.

هیرفیلر در ساری و قائمشهر

متخصصان ما در الگانت از آخرین تجهیزات برای ارائه خدمات هیرفیلر استفاده می کنند. برای بهرمندی از خدمات هیرفیلر کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت هیرفیلر در الگانت کلیک کنید.

تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها

هیرفیلر یک ماده ژل مانند است که حاوی هیالورونیک اسید و پپتیدهای مختلف برای تقویت و تغذیه موها است. این ماده با تزریق به زیر پوست سر، فولیکول های مو را هیدراته و تحریک می کند تا رشد مجدد مو را افزایش دهد. همچنین با افزایش گردش خون و تولید کلاژن، پوست سر را جوان سازی و بازسازی می کند.

برای دستیابی به نتایج بهینه، تعداد جلسات تزریق هیرفیلر بستگی به شرایط فرد و نوع محصول دارد. اما به طور کلی، ۴ تا ۶ جلسه در فاصله ۲ تا ۴ هفته بین هر جلسه پیشنهاد می شود. بعد از آن، جلسات نگه دارنده هر ۶ تا ۱۲ ماه لازم است. هیرفیلر یک درمان امن و کم عارضه است که با رعایت اصول بهداشت و استفاده از سوزن های تک کاربره انجام می شود. عوارض نادر شامل قرمزی، خارش، ورم یا خون ریزی در نقطه تزریق است که به زودی برطرف خواهند شد.

حال برای اینکه بهتر تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد مو را درک کنیم، در ادامه ۶ ماده که در هیرفیلر وجود دارند آشنا می شویم.

۱- هیالورونیک اسید:

هیالورونیک اسید یک مولکول طبیعی است که در بدن انسان وجود دارد و نقش مهمی در حفظ رطوبت و الاستیسیته پوست و مو دارد. این ترکیب می‌تواند آب را تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود جذب کند و به عنوان یک ماده پرکننده در پوست عمل می‌کند. هیالورونیک اسید به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد پیری خود، یک ماده محبوب در صنعت زیبایی است. این ماده را می‌تواند به صورت تزریق، کرم، لوسیون، سرم یا ماسک بر روی پوست استفاده شود. این ماده فولیکول‌های مو را هیدراته می‌کند و با حفظ رطوبت آن‌ها مانع از شکنندگی موها در زمان شانه زدن یا ماساژ دادن خواهد شد. همچنین فیبروبلاست‌ها را تحریک می‌کند تا شما صاحب موهایی نرم و ابریشمین شوید.

۲- اولیگو پپتید ۵۴ (Oligo Peptid 54)

اولیگو پپتید ۵۴ یکی از مواد تشکیل دهنده فیلر مو است که برای تقویت و رشد موهای سر به کار می‌رود. این ماده باعث می‌شود که ریزش مو متوقف شود و فاز رشد مو طولانی تر شود. اولیگو پپتید ۵۴ با تحریک سلول های پوست سر و افزایش گردش خون، عملکرد فولیکول های مو را بهبود می‌بخشد و باعث تولید موهای جدید و ضخیم تر می‌شود. این ماده همچنین با سرکوب ژن مسئول ریزش مو، از افت حجم و کم پشت شدن مو جلوگیری می‌کند. اولیگو پپتید ۵۴ در ترکیب با اولیگو پپتید ۷۱ نیز از رنگدانه های مو حفظ کرده و از سفید شدن زودرس آنها پیشگیری می‌کند. بنابراین، این ماده یک راه حل مناسب برای کسانی است که دچار ریزش مو، نازک شدن مو، سفید شدن زودرس مو و یا کمبود رطوبت و لطافت در مو هستند.

۳- دکا پپتید ۱۰ (Deca Peptid 10)

دکا پپتید ۱۰ از دیگر مواد تشکیل دهنده هیر فیلر است که برای تقویت و رشد موها به کار می رود. این ماده با ارسال مواد مغذی به پوست و ریشه مو، باعث افزایش ضخامت و حجم موها می‌شود.این ماده پوست سر و ریشه مو را تغذیه می‌کند؛ به این ترتیب از خشکی پوست سر جلوگیری خواهد شد. به‌علاوه حفظ خاصیت ارتجاعی پوست سر رشد موها را بهبود می‌دهد. دکا پپتید ۱۰ در ترکیب با سایر پپتیدهای هیر فیلر، نتایج شگفت انگیزی در بهبود وضعیت موها از نظر کیفی و کمی ایجاد می کند.

۴- دکا پپتید ۱۸ (Deca Peptid 18)

این ماده پوست سر را برای تولید سلول‌های فولیکولی تحریک می‌کند. این موضوع باعث افزایش ضخامت موهای نازک شده خواهد شد و دلیلی بر رشد موهای جدید در نواحی خالی شده هم هست.

۵- اکتا پپتید ۲ (Octa Peptid 2)

این ماده یک لایه محافظ اطراف ساقه ایجاد می‌کند تا در برابر اشعه مضر UV و سایر عوامل خارجی که به فولیکول‌های مو آسیب می‌رسانند محافظت می کند و در صورت استفاده از وسایل حرارتی حالت‌دهنده مو یا دیگر عوامل شیمیایی آسیب کمتری ببیند.

۶- اکتا پپتید ۱۱ (Octa Pepetid 11)

این ماده ریشه‌های مو را برای تولید کلاژن جدید تحریک می‌کند؛ به این ترتیب نرمی و لطافت موها افزایش پیدا خواهد.

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده