تزریق آنزیم به بینی برای کوچک‌تر کردن بینی‌های گوشتی

تزریق آنزیم به بینی برای کوچک‌تر کردن بینی‌های گوشتی

تزریق آنزیم به بینی، یکی از روش‌های کوچک کردن بینی است که نیازی جراحی است. از این روش برای کوچک کردن بینی‌های چاق و گوشتی استفاده می‌شود. در واقع آنزیم از حجم بینی می‌کاهد. در این مقاله هر آنچه که می‌خواهید راجع به تزریق آنزیم به بینی بدانید را به شما خواهیم گفت.

سوالات پرتکرار

تزریق آنزیم به بینی چیست؟

یک تکنیک غیر جراحی برای کوچک کردن بینی است.

آیا تزریق آنزیم، بینی را کوچک‌تر می‌کند؟

اگر دل بینی گوشتی باشد آن را باریک‌تر خواهد کرد.

آیا تزریق آنزیم به بینی خطرناک است؟

آنزیم تزریق شده کاملا با بدن انسان سازگار است و خطری ندارد.

آیا تزریق آنزیم درد دارد؟

هر تزریقی درد مختصری دارد. اما همان هم با بی‌حسی‌های موضعی تعدیل می‌شود.

تعداد مراحل تزریق آنزیم چقدر است؟

طبق نظر پزشک، معمولا بین ۲ تا ۶ جلسه با فاصله‌ی هر دو هفته نیاز است.

چه مدت پس از تزریق آنزیم، می‌توان اثربخشی آن را روی بینی مشاهده کرد؟

بسته به شرایط جسمی فرد، تا سه هفته طول می‌کشد که به اوج اثربخشی برسد.

قیمت تزریق آنزیم روی بینی چقدر است؟

بستگی به عوامل متعددی دارد. اما هر چه باشد، بسیار از جراحی پلاستیک بینی پایین‌تر است. برای تخمین قیمت تزریق آنزیم بینی می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

چه مدت پس از تزریق آنزیم باید روی بینی چسب زد؟

این سوالی است که باید از پزشکتان بپرسید اما در کل به مدت دو هفته بهتر است چسب روی بینیتان باشد.

تزریق آنزیم به بینی، یک روش موثر برای زیباتر شدن

بینی، یکی از اجزای صورت است که به‌خاطر اندازه و برجستگی بیشتر به چشم خواهد آمد. فرم‌های مختلفی از بینی وجود دارند که در آدم‌ها متفاوتند. بینی‌های استخوانی، گوشتی، دارای غوز، با پره‌هایی متفاوت. اگر از فرم بینی خود راضی نیستید یا فکر می‌کنید با تغییراتی می‌توان آن را زیباتر کرد، باید گفت که راه حل‌های مختلفی برای اصلاح فرم بینی وجود دارد. از جراحی پلاستیک گرفته تا روش‌های کم‌تهاجمی چون تزریق آنزیم و فیلر و بوتاکس.

تزریق آنزیم یکی از روش‌های بی‌خطر کوچک کردن بینی است. به این علت که آنزیم حجم بافت را کم کرده و با استخوان کاری ندارد، اثربخشیش در بینی‌های گوشتی و چاق است.

از چه آنزیمی برای تزریق استفاده می‌شود؟

آنزیمی که برای کوچک‌تر کردن بینی استفاده می‌شود، هیالاز یا هیاورانیداز است. این آنزیم همراه با یک ترکیب کریستالی از کلسیم در بافت چربی بینی تزریق می‌شود. این ترکیب، حجم بینی را کاهش داده و شکل بینی را تغییر خواهد داد.

این آنزیم علاوه بر کاربرد در پزشکی زیبایی، در جراحی زنان و زایمان و جراحی چشم نیز کاربرد دارد. همچنین اگر فیلر یا چربی تزریق کردید و از نتیجه رضایت نداشتید، پزشک با تزریق آنزیم آن را برایتان اصلاح خواهد کرد.

تزریق آنزیم چه تغییراتی می‌تواند ایجاد کند؟

تزریق آنزیم چه تغییراتی می‌تواند ایجاد کند؟

در کل این تکنیک برای افرادی مناسب است که دارای بینی‌های بزرگ و گوشتی هستند. زیرا آنزیم روی بافت‌های چربی اثر می‌گذارد. حتی اگر برای تغییر فرم بینی فیلر یا چربی تزریق کرده باشید و از نتیجه ناراضی باشید، تزریق آنزیم می‌تواند تغییرات را اصلاح کند یا حتی بینی را به حالت اول برگرداند. در مجموع استفاده از آنزیم برای ایجاد تغییرات زیر است:

 • کوچک کردن سایز بینی بزرگ
 • کم کردن بافت‌های چربی از بینی
 • متقارن‌تر کردن بینی در قسمت‌های گوشتی مخصوصا نوک بینی
 • اصلاح تغییرات پس از تزریق فیلر و چربی در صورت عدم رضایت
 • سر بالا کردن نوک بینی
 • حذف چربی و کم کردن ترشح روغن از سطح پوست

باید در نظر بگیرید که این روش هیچ تغییری روی غضروف و استخوان‌ها نخواهد داشت. نباید انتظار داشته باشید که استخوان تیغه‌ی بینی را برایتان تراش بدهد و صاف کند.

بیشتر بخوانید: تزریق آنزیم

میزان ماندگار

مدت زمانی که نتیجه‌ی تزریق باقی می‌ماند بستگی به عوامل مختلف دارد. در هر فرد و با هر سبک زندگی ممکن است ماندگاری آن تغییر کند.

در مجموع، میانگین دوام اثر تزریق آنزیم بینی، بین ۲ تا پنج سال است. اگر به‌خوبی توصیه‌های پزشک را پس از تزریق انجام دهید عمر اثر را بالاتر خواهید برد. تغییرات بدنی زیاد همچون بارداری یا اضافه وزن امکان برگشت تغییرات را بالاتر می‌برد. اگر می‌خواهید اثر آن همیشگی باید بهتر است هر سال تزریق را تکرار کنید.

مراحل انجام تزریق آنزیم به بینی

نخستین و مهم‌ترین گام، انتخاب یک پزشک خوب برای تزریق است. از مهارت و تجربه‌ی پزشکی که قرار است برایتان آنزیم تزریق کند مطمئن شوید. برای تزریق آنزیم بینی در ساری، پیشنهاد ما به شما کلینیک الگانت است.

ابتدا پزشک شما را معاینه و بینیتان را بررسی خواهد کرد. شما با مطرح کردن سوالات و دغدغه‌ها و اهدافتان می‌توانید ابهامات ذهنی خود را برطرف کنید.

برای تزریق نیازی به استفاده از بی‌حسی تزریقی یا بیهوشی نیست زیرا فرایندی دردناک نخواهد بود. کمی بی‌حسی موضعی، سوزش ناشی از تزریق را تعدیل خواهد کرد.

پس از اثربخشی بی‌حسی، پزشک در نواحی مورد نظرش تزریق را انجام خواهد داد. سپس با چسب بینی را حالت می‌دهد. تا دو هفته شما نیزباید بینیتان چسب بزنید.

به تشخیص پزشکتان احتمالا به دو تا شش مرحله تزریق با فاصله‌ی یک تا دو هفته نیاز خواهید داشت.

مراقبت‌های پس از تزریق آنزیم بینی

مراقبت‌های پس از تزریق آنزیم بینی

پس از این‌که تزریق آنزیم به بینی انجام گرفت، پزشک توصیه‌هایی برای اثربخشی بهتر و دوام طولانی‌مدت‌ به شما خواهد کرد. اما به طور کلی مواردی هستند که اگر به آن‌ها توجه کنید شاهد بهترین نتیجه خواهید بود:

 • از هر گونه لمس، فشار و خاراندن بینی تا چند روز خودداری کنید. وقتی بینی را محکم لمس کنید ممکن است تقارنش بهم بریزد. حتی برای شستشو صرفا از جریان ملایم آب و کف استفاده کنید و به آن دست نزنید.
 • پس از تزریق آنزیم به بینی، بنا به صلاحدید پزشک و طبق دستورالعملی که پزشک به شما اموزش خواهد داد، از چسب بینی استفاده کنید. معمولا تا دو هفته، هر روز به مدت هشت ساعت بهتر است چسب روی بینیتان بماند.
 • پس از تزریق، تا ۲۴ ساعت به حمام نروید. علاوه بر این‌که حرارت حمام التهاب بینی را زیاد می‌کند، بلکه بهتر است تا ۲۴ ساعت بینی اصلا خیس نشود.
 • اگر پزشک توصیه کرد که برای معاینه و بررسی تغییرات مدتی پس از تزریق به کلینیک مراجعه کنید، سعی کنید حتما در ساعت مقرر حضور یابید. شاید نیاز باشد پزشک تغییراتی در بینی اعمال کند.
 • همه‌ی دوره‌هایی که پزشک برای تزریق برایتان در نظر می‌گیرد را شرکت کنید تا به بهترین نتیجه دست یابید.
 • اگر ناحیه تزریق ورم دارد می‌توانید در ۲۴ ساعت نخست چند بار به مدت ده دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید. اما هیچگونه فشاری روی بینی حین کمپرس نباید وارد کنید.
 • از قرار گرفتن طولانی مدت زیر نور خورشید بلافاصله پس از تزریق بپرهیزید.
 • در صورت مشاهده‌ی هر گونه واکنش آلرژیک یا التهاب و کبودی بیش از اندازه با پزشکتان تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: زاویه سازی بینی با روش‌های غیر جراحی

عوارض تزریق آنزیم

عوارض تزریق آنزیم

این روش  معمولا عوارض چندانی ندارد. واکنش های آلرژیک یکی از عوارض جانبی رایج هیالورونیداز است. بیشترین واکنش آلرژیک به هیالورونیداز موضعی است. اما واکنش های سیستمیک ممکن است در موارد نادر رخ دهد. از آنجایی که اکثر پاسخ های آلرژیک به هیالورونیداز، واکنش های حساسیت فوری هستند، آزمایش های پوستی قبل از استفاده توصیه می شود.

اگر تزریق غیر اصولی و توسط افراد ناکاربلد انجام شود ممکن است نتیجه‌ی کار چندان جالب نباشد و تقارن بینی بهم بریزد. محل تزریق و حجم ماده تزریقی اهمیت دارد.

اگر با التهاب و قرمزی مواجه شدید باید بدانید موقت است و در ساعات نخستین پس از تزریق از بین خواهد رفت. در صورت ماندگاری التهاب و قرمزی یا شدت گرفتن آن به پزشک اطلاع دهید.

آیا تزریق آنزیم همان تزریق کورتون است؟

خیر. آنزیم بر روی سلول‌های چربی اثر می‌گذارد و بافت را لاغرتر می‌کند. کورتیکواسترویید یا کورتون عملکرد متفاوتی دارد. کورتون برای بیمارانی تجویز می‌شود که پس از جراحی بینی، دچار التهاب شده‌اند. این دسته از داروها، برای این هستند که احتمال التهاب و آلرژی پس از تزریق را پایین بیاورند. ممکن است سیستم ایمنی فرد را نیز پایین بیاورد.

مزایا و معایب روش‌های اصلاح فرم بینی

مزایا و معایب روش‌های اصلاح فرم بینی

روشهای کوچک کردن بینی فراوانند. هر کدام هم مزایا و معایب مربوط به خودشان را دارند. جراحی مشکلات و عوارض زیادی دارد. از خطرات حین عمل گرفته تا جراحت و درد و دوران نقاهت طولانی. همچنین هزینه‌ی آن نیز بسیار بالاست. اما اثر بخشی آن دائمی است و گستره‌ی تغییراتی که قادر است ایجاد کند زیاد است.

روش‌های غیر جراحی نیز هر کدام تغییرات خاص خود را می‌دهند. مثلا  نمی‌توان از فیلر انتظار کوچک‌تر کردن بینی داشت زیرا به حجم خواهد افزود و تنها به بینی حالت خواهد داد. یا روش پلکسی و تزریق آنزیم روی بینی‌های گوشتی بیشتر اثر می‌گذارند. تزریق‌ها معمولا اثربخشی شش ماهه تا سه ساله دارند. اما پلکسی همانند جراحی نتیجه‌ی دائمی برجای می‌گذارد.

تزریق آنزیم به بینی در ساری، کلینیک الگانت

همانطور که گفته شد بسیار مهم است که کجا تزریق آنزیم به بینی را انجام می‌دهید. کلینیک الگانت، بهترین و معتبرترین مرکز زیبایی در ساری همه‌ی خدمات به‌روز دنیا در زمینه‌ی زیبایی را انجام می‌دهد. پزشکان این مجموعه همگی باتجربه و حاذق هستند. فضای کلینیک نیز بهداشتی و آرامش‌بخش، با بهترین امکانات و مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی است. اگر تصمیم گرفتید تزریق آنزیم به بینی در ساری انجام دهید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده