تزریق ژل به جای جوش

رفع جای جوش و فرورفتگی با تزریق ژل امکان دارد ؟

رفع جای جوش و فرورفتگی با تزریق ژل امکان دارد ؟ این سوالی است که بسیاری از افراد مبتلا به جوش و فرورفتگی پوست مایلند جوابش را بدانند. یکی از راهکار های مطمئن و کم خطر برای رفع فرورفتگی های پوستی، تزریق ژل در نواحی حفره‌دار است. پس اگر این موضوع برای شما هم دغدغه است با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

سوالات متداول در مورد تزریق ژل به جای جوش

آیا با تزریق ژل به جای جوش و فرو رفتگی‌های سطح، پوست صاف می‌شود؟

ژل و فیلر خاصیت پر کنندگی دارند و در صاف و یکدست شدن پوست بسیار موثرند.

برای رفع چه فرم از جای جوش و اسکار باقیمانده از تزریق فیلر می‌توان استفاده کرد؟

اسکار آیس پیک به جا مانده از آکنه، اسکار ورقه‌ای ناشی از آسیب‌های عمیق پوستی و اسکار آتروفیک در اثر کمبود کلاژن را می‌توان با تزریق فیلر برطرف کرد یا بهبود بخشید.

آیا تزریق ژل به جای جوش دردناک است؟

سرنگ فیلرها، دارای سرسوزنی بسیار ظریف هستند. شما تنها درد اندکی ناشی از ورود سرسوزن به پوست را احساس خواهید کرد که با بی حسی موضعی تعدیل می‌شود.

ماندگاری فیلر چقدر است؟

بستگی به برند فیلر استفاده شده، میزان تزریق و شرایط بدنی فرد دارد اما معمولا فیلر ها به طور میانگین ۱ تا ۲ سال دوام دارند.

 

رفع جای جوش و فرورفتگی با تزریق ژل امکان دارد ؟

تزریق ژل یک روش درمانی است که با وارد کردن ماده ژل شبیه به کلاژن به زیر پوست، می تواند باعث اصلاح شکل و حجم پوست شود. این روش می تواند برای رفع جای جوش و فرورفتگی که ناشی از التهاب، آکنه، زخم، سوختگی یا جراحی است، مفید باشد. تزریق ژل باید توسط پزشک متخصص پوست انجام شود و نتایج آن بستگی به عمق و محل فرورفتگی دارد.

انواع جای جوش

علل ایجاد جای جوش

پس از ایجاد جوش در سطح پوست، پوست در تلاش برای اصلاح و ترمیم خود کلاژن ترشح می کند. اگر مقدار کلاژن ترشح شده کمتر از نیاز پوست باشد، سبب ایجاد فرورفتی می شود. اما در صورتی که کلاژن ترشح شده بیش از حد نیاز باشد، باعث ایجاد بر آمدگی در سطح پوست می شود. به یاد داشته باشید که مقدار ترشح کلاژن کاملا بستگی به بدن افراد دارد.

انواع جای جوش

انواع جای جوش عبارتند از:

اسکار آیس پیک

اسکار آیس پیک یکی از انواع اسکارهای آتروفیک است که در نتیجه آکنه شدید ایجاد می‌شود. این اسکارها به شکل سوراخ‌های عمیق و باریک در پوست هستند که مانند جای سوراخ شدن با یک شی تیز به نظر می‌رسند. این اسکارها معمولا در قسمت‌های مرکزی صورت، بخصوص در منطقه بینی و گونه‌ها دیده می‌شوند. درمان این نوع اسکارها دشوار است زیرا عمق و تعداد زیاد آنها باعث می‌شود که روش‌های سطحی مانند لیزر یا لایه‌برداری کافی نباشند. برای درمان این اسکارها معمولا از روش‌های جراحی مانند برش پانچ، پر کردن بافت، گرفتگی پوست یا جابجایی پوست استفاده می‌شود. این روش‌ها باعث می‌شوند که سطح پوست صاف‌تر و یکنواخت‌تر شود و اختلاف بین اسکار و پوست اطراف کمتر دیده شود.

اسکار ورقه‌ای

اسکار ورقه‌ای یک نوع زخم است که در اثر آسیب به لایه‌های عمیق پوست ایجاد می‌شود و باعث می‌شود پوست دچار پستی و بلندی‌های نامنظم شود. این نوع زخم معمولاً در اثر جوش‌های شدید، سوختگی، جراحی یا آسیب‌های فیزیکی دیگر رخ می‌دهد. اسکار ورقه‌ای ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس، افسردگی و اضطراب شود. برای درمان این نوع زخم، روش‌های مختلفی وجود دارد که بسته به شدت و محل زخم، متفاوت هستند.

اسکار آتروفیک

اسکار آتروفیک یک نوع اسکار است که در نتیجه آسیب به پوست و کاهش تولید کلاژن ایجاد می‌شود. این اسکارها معمولاً فرورفته و ناهموار هستند و ممکن است ظاهر پوست را تغییر دهند. اسکار آتروفیک می‌تواند به سه دسته اصلی تقسیم شود: آیس پیک، باکس کار و رولینگ . برای درمان این نوع اسکارها، روش‌های مختلفی وجود دارد که بستگی به شدت، عمق و محل اسکار دارد. برخی از روش‌های درمانی عبارتند از: لایه برداری شیمیایی، تزریق پرکننده، نیدلینگ پوستی، جراحی سابسیژن و درمان لیزری . هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و باید توسط یک پزشک متخصص پوست مورد ارزیابی قرار گیرند.

تزریق ژل به جای جوش در ساری و قائمشهر

تزریق ژل یک روش درمانی است که با وارد کردن ماده ژل شبیه به کلاژن به زیر پوست، می تواند باعث اصلاح شکل و حجم پوست شود. این عمباید توسط پزشک متخصص پوست انجام شود و نتایج آن بستگی به عمق و محل فرورفتگی دارد.برای بهرمندی از خدمات تزریق ژل و فیلر کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

برای رفع کدام نوع از جای جوش میتوان از تزریق ژل کمک گرفت؟

هر سه نوع حفره نام برده یعنی اسکار یخ شکن، اسکار ورقه ای و اسکار آتروفیک را میتوان با کمک این روش رفع کرد.

تزریق ژل به جای جوش چگونه انجام می شود ؟

تزریق ژل برای درمان جای جوش بدون بی‌هوشی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود لذا از پمادهای بی‌حس کننده موضعی و یا محلول لیدوکائین تزریقی برای کاهش درد و ناراحتی استفاده می‌شود. پس لازم نیست نگران درد باشید.

برای درمان جای جوش، ژل در زیر اسکارها و در ناحیه درم به صورت نیمه عمقی تزریق می‌شود. از آن جایی که نحوه تزریق مهم است پس حتما به پزشک با تجربه که مهارت کافی دارد مراجعه کنید زیرا نحوه به کارگیری تکنیک در این کار بسیار مهم است و در اینصورت است که به نتیجه دلخواه خود دست پیدا خواهید کرد.

در نظر داشته باشید که کبودی و ورم جزء اتفاقات اجتناب ناپذیری هستند که بعد از تزریق ژل به جای جوش اتفاق می‌افتد، با این حال هیچگونه اهمیت و جای نگرانی ندارد و بعد از چند روز برطرف می‌شود.

 

انواع مختلف تزریق ژل به جای جوش

تزریق ژل برای کسانی که به دنبال کاهش ظاهر یک زخم عمیق هستند مناسب است. درست است که نتایج این متد موقتی است اما این اطمینان به شما داده می‌شود که تزریق ژل می‌تواند به تحریک تولید کلاژن کمک کند. از میان گزینه‌های گوناگون، ژل‌هایی که هیالورونیک اسید دارند بهترین هستند زیرا حداقل میزان بروز عوارض جانبی را به دنبال دارند. برای تزریق ژل به جای جوش می‌توان از موارد زیر بهره برد:

بلافیل (Bellafill)

بلافیل یک پرکننده پوستی است که از کلاژن و میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات (PMMA) تشکیل شده است و برای اصلاح خطوط و چین و چروک عمیق صورت، به خصوص خطوط لبخند، و درمان برخی از انواع جای زخم جوش استفاده می شود. این ماده باعث تحریک تولید کلاژن طبیعی در پوست می شود و نتایج آن تا پنج سال یا بیشتر ادامه می یابد. ایم ماده توسط اداره غذا و دارو (FDA) تأیید شده است و برای همه انواع پوست مناسب است.

قبل از استفاده از بلافیل، باید یک آزمایش پوست انجام دهید تا مطمئن شوید که به کلاژن گاوی که در بلافیل وجود دارد حساسیت ندارید.

هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid)

هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) یک مولکول طبیعی است که در بدن انسان وجود دارد و نقش مهمی در حفظ رطوبت و الاستیسیته پوست دارد. این ماده با کمک آب، گلیکوزامینوگلیکان ها را تشکیل می‌دهد که بخش اصلی ماتریس بین سلولی پوست هستند. هیالورونیک اسید با قدرت جذب بالای آب، پوست را لطیف، نرم و شاداب نگه می‌دارد و از خشک شدن و چروکیدگی آن جلوگیری می‌کند. همچنین این ماده در ترمیم زخم‌ها، التهابات و آسیب‌های پوستی نیز مؤثر است.

پلی ال- لاکتیک اسید (Poly-L-lactic acid)

نوع دیگری از ژل‌ها پلی ال-لاکتیک اسید (Sculptra) است که گاهی اوقات برای تزریق در جای جوش مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ماده مانند سایر ژل‌ها نیست زیرا بلافاصله فرورفتگی‌های پوست شما را پر نمی‌کند. در عوض در این مدت تولید کلاژن پوست را تحریک می‌کند تا به تدریج باعث بهبود و درمان نسبی ظاهر زخم‌های ناشی از آکنه را در طی چند ماه آینده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل و فیلر در کلینیک زیبایی الگانت ساری می توانید به صفحه تزریق ژل و فیلر مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به جای جوش

بعد از عمل یک بسته کمپرس آب سرد را برای نگهداری در مناطقی که تحت درمان قرار گرفته اند قرار دهید. مناطق تحت درمان ممکن است دچار قرمزی، تورم و کبودی به مدت یک هفته باشند. برای رهایی هرچه سریع‌تر از این شرایط در صورت امکان، ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل در جای جوش از تمرینات سخت و مصرف الکل پرهیز کنید. آسپرین، بروفن و داروهای رقیق کننده خون نیز تا چند روز استفاده نکنید.

انواع مختلف تزریق ژل برای جای جوش

تزریق ژل در درمان جای جوش چقدر موثر است؟

در نوجوانان فرورفتگی های ناشی از جوش و آکنه در پوست آنان مربوط به عوامل هورمونی است، آنها از شانس نسبتا بالایی برای بهبودی بر خوردارند.  تزریق ژل در ناحیه آسیب ، در مقایسه با سایر روش های مشابه دوره نقاهت ندارد و نیازی به مراقبت های فراوان و یا حسی بستری نیست. و هرچند پرکننده‌های پوستی نمی‌توانند جای جوش‌های روی صورت شما را به طور کامل از بین ببرند، می‌توانند ظاهر پوستتان را به طرز چشمگیری بهبود بخشند.

نتایج حاصل از تزریق ژل به جای جوش چگونه است؟

نتایج حاصل از تزریق ژل به جای جوش بستگی به نوع فیلر دارد.

  • بلافیل: نتایج فوری را مشاهده خواهید کرد که با گذشت زمان بهتر می‌شوند. در صورتی که بلافیل برای درمان اسکارهای آکنه استفاده شود، نتایجش به طور معمول ۱۲ ماه ماندگاری خواهد داشت (اگرچه در برخی موارد ممکن است نتایج بیشتر باقی بمانند).
  • هیالورونیک اسید: می‌توانید نتایج فوری را بعد از تزریق ژل هیالورونیک اسید به جای جوشتان انتظار داشته باشید با این حال، آن‌ها به اندازه نتایج بلافیل ماندگاری ندارند و ممکن است لازم باشد هر چند ماه یکبار تزریق آن‌ها را تمدید نمود.
  • پلی ال- لاکتیک اسید: به احتمال زیاد هر ماه (به مدت سه ماه) به درمان نیاز باشد تا نتایج مطلوب را بتوان مشاهده کرد. پس از آن، شما ممکن است گاه به گاه به شارژ ژل نیاز داشته باشید زیرا این فیلر به عنوان یک درمان نیمه دائمی در نظر گرفته می‌شود.

عوارض جانبی تزریق ژل در بر جای جوش

مانند هر متد زیبایی برخی خطرات و عوارض جانبی را باید قبل از تزریق ژل در جای جوش در نظر گرفت. اکثر این عوارض مانند ورم، قرمزی و تغییر رنگ در محل تزریق معمولاً خود به خود برطرف می‌شوند. اما در صورتی که برای تزریق به یک کلینیک غیر معتبر یا آرایشگاه‌ها مراجعه کنید ممکن است دچار برخی عوارض نسبتا جدی شوید که می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  1. واکنش شدید به کلاژن گاو در اثر بی‌توجهی اپراتور به شرح حال گیری
  2. بروز حساسیت به لیدوکائین یا سایر داروهای بی‌حس کننده دیگر
  3. ایجاد توده سفت در محل تزریق
  4. نکروزه شدن پوست

 

تزریق ژل به جای جوش و فرورفتگی‌های پوستی در ساری کلینیک الگانت

اگر پوستتان دچار فرورفتگی و برآمدی است و به دنبال راه حل می‌کردید کلینیک الگانت ساری، با بهترین پزشکان، تزریق فیلر و ژل را برایتان انجام خواهد داد. فیلرهایی با معتبرترین برندهای جهانی، از ژوودرم آمریکایی تا پرفکتای فرانسه و نورامیس کره جنوبی، انتخاب پزشکان متبحر و با تجربه مجموعه پزشکی زیبایی ماست. با پوستی صاف و بدون چروک بدرخشید. برای رزرو مشاوره و ویزیت رایگان با ما تماس بگیرید:

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده