توصیه‌ها و اقدامات پس از تزریق فیلر لب

توصیه‌ها و اقدامات پس از تزریق فیلر لب

فیلر لب یکی از پرطرفدارترین انواع پر کننده‌های پوستی است. برای رسیدن به بهترین نتیجه، به شما خواهیم گفت که پس از تزریق فیلر لب چه اقداماتی باید انجام دهید.

سوالات پر تکرار در مورد اقدامات پس از تزریق فیلر لب

آیا بلافاصله پس از تزریق فیلر لب می‌توان غذا خورد؟

پس از تزریق فیلر لب غذا خوردن مانعی ندارد اما در ساعات اولیه باید غذاهای نرم بخورید و از نی برای نوشیدنی‌ها استفاده نکنید.

آیا پس از تزریق فیلر لب می‌توان حمام کرد؟

حمام داغ ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق فیلر لب ممنوع است.

آیا پس از تزریق فیلر لب می‌توان بوسید؟

در دو سه روز اول پس از تزریق فیلر لب، از بوسه خودداری کنید.

آیا پس از تزریق فیلر لب می‌توان آرایش کرد؟

تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از مالیدن مواد آرایشی به لب خودداری کنید.

تزریق فیلر لب و مواردی که باید به آن توجه داشت

تزریق فیلر لب و مواردی که باید به آن توجه داشت

فیلر لب، یک پر کننده‌ی حاوی آبرسان و مواد مغذی است که وقتی زیر پوست لب تزریق می‌شود آن را حجیم و برجسته خواهد کرد. با تزریق فیلر، لب‌هایی جوان‌تر و شاداب‌تر خواهید داشت.

وقتی برای تزریق فیلر لب مراجعه می‌کنید، پزشک در مورد اقدامات پس از تزریق، به شما توصیه‌هایی خواهد کرد. بسیار مهم است که به این نکات توجه کنید و یک به یک به آنها عمل کنید. در این صورت است به بهترین نتیجه خواهید رسید و فیلر ماندگاری بیشتری روی لب‌هایتان خواهد داشت. مهم‌ترین آنها در مورد مراقبت در دو روز اول پس از تزریق است. در ادامه ۱۴ مورد از این توصیه‌ها را برایتان شرح دادیم که عمل به آن‌ها رضایت خاطر شما را از تزریق فراهم می‌آورد.

زیاد آب بنوشید.

هر انسال بالغی باید روزی هشت تا ده لیوان آب بنوشد. پس حتی اگر تشنه نیستید سعی کنید در زندگی روزمره نوشیدن آب را لحاظ کنید. بیشترین حجم بدن ما را آب تشکیل می‌دهد. وقتی از طرق مختلف آب بدن از دست می‌رود به بافت‌های بدن آسیب می‌رسد و سریع باید کم‌آبی جبران شود. اگر بدنتان دهیدراته شود و تشنگی بکشد آبرسانی به قسمت‌های مختلف بدن مختل می‌شود، زیبایی لب شما افت خواهد کرد و از حجمش کاسته خواهد شد. اگر فراموش می‌کنید که زود به زود آب بنوشید می‌توانید از اپلیکیشن‌های تلفن همراهتان استفاده کنید و برای خودتان یادآوری نوشیدن آب بگذارید.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل چانه برای چه کسانی مناسب است؟

نمک کمتر مصرف کنید.

سعی کنید حداقل در بیست و چهار ساعت نخست پس از تزریق نمک نخورید. نمک حاوی سدیم است. مصرف بالای سدیم در تعادل مکانیزم بدن اختلال ایجاد کرده و باعث ایجاد کم آبی می‌شود. غذاهای کم ارزش و مضر مثل چیپس و پفک حاوی مقادیر زیادی نمک هستند. نمک زیاد موجب احتباس آب بدن شده و عملکرد روده و کلیه‌ها را نیز مختل می‌کند. پس برای حفظ آب بدن پس از تزریق بهتر است کمتر نمک مصرف کنید.

توقعات واقع‌گرایانه داشته باشید.

هدف تزریق ژل لب این است که لب‌های شما به شکل هنرمندانه‌ای زیباتر شود. البته که هنر و مهارت پزشک مهم است اما واقعیت علمی را نیز باید در نظر بگیرید. وقتی لب با فیلر پر می‌شود برجسته و خوش‌حالت خواهد شد. اما نباید توقع داشته باشید ساختار و فرم لبتان کاملا تغییر کند. در نهایت نتیجه‌ای که خواهید گرفت بر اساس مدل اولیه‌ی لب شماست. خیلی رایج است که متقاضی عکس یک سلبریتی یا مدل معروف را به پزشک نشان می‌دهد و از او می‌خواهد فرم لبش دقیقا به شکل لب‌های آن سلبریتی درآید. واقعیت این است که فرم لب‌های آدم‌ها با یکدیگر متفاوت است و نمی‌شود لبی را دقیقا به حالت لب دیگری درآورد.

پس از تزریق فیلر لبورزش سنگین انجام ندهید

پس از تزریق فیلر لبورزش سنگین انجام ندهید

سعی کنید در روزهای اول بعد از تزریق فیلر لب ورزش‌های سنگین و استقامتی انجام ندهید. مخصوصا در بیست و چهار ساعت اول مهم است که به بدنتان فشار شدید وارد نکنید. وقتی ورزش شدید می‌کنید ضربان قلبتان زیاد شده و فشار خون را بالا می‌برد. درست است که بالا رفتن فشار خون حین ورزش موقتی است اما التهاب و کبودی ناشی از تزریق را بیشتر می‌کند. مادامی که ورم لبتان کامل نخوابید پیشنهاد ما به شما این است که به سراغ ورزش‌های استقامتی نروید.

در ضمن، حین ورزش عرق می‌کنید و عرق زیاد موجب کم‌آبی بدن می‌شود و کم‌آبی به شدت برای لب‌های فیلر شده مضر است.

حمام، سونا و جکوزی ممنوع!

تا یک روز پس از تزریق فیلر لب بهتر است حمام نکنید. سونا، جکوزی و حتی سولاریوم نیز در ساعات نخست ممنوع است. با حمام و سونا دمای بدنتان بالا می‌رود. با بالا رفتن دمای بدن گردش خون سریع‌تر می‌شود و فشار خون به شکل موقت بالا می‌رود. در نتیجه کبودی و التهاب لبتان بیشتر می‌شود. یا حداقل فرایند بهبودی کند خواهد شد. پس از یکی دو روز که ورم لبتان کمتر شد می‌توانید از یک حمام دلپذیر لذت ببرید.

الکل مصرف نکنید.

برای آن‌که فیلر حسابی روی لبتان جا خوش کند نیاز است که سیستم ایمنی و سلامت جسمی خود را در سطح مطلوب نگه دارید. پس سعی کنید تا چند روز پس از تزریق فیلر لب از نوشیدنی‌های الکلی دوری کنید. الکل علاوه بر اینکه به شکل موقت فشار خونتان را بالا می‌برد بلکه در سیستم ایمنی بدنتان نیز اختلال ایجاد می‌کند. با مصرف الکل التهاب و کبودی دیرتر رفع شده و ریسک عفونت بالا می‌رود. هر چقدر دوز الکل مصرفی روزانه شما بیشتر باشد طبیعی‌ست که عارضه‌های آن نیز بیشتر می‌شود.

پس از تزریق فیلر لب از کشیدن سیگار پرهیز کنید

پس از تزریق فیلر لب از کشیدن سیگار پرهیز کنید

وقتی سیگار می‌کشید لب‌هایتان کمی غنچه می‌شود. همین حالت موجب می‌شود لبتان دردناک شود و ممکن است روی جذابیت و تقارنش اثر منفی بگذارد. پس سعی کنید یک یا دو روز اول پس از تزریق فیلر از کشیدن سیگار خودداری کنید. در ضمن نیکوتین سیگار موجب رقیق شدن خون خواهد شد و اثر کبودی و التهاب لب را بیشتر خواهد کرد.

صورتتان را تمیز نگه‌دارید.

بهتر است قبل از تزریق صورتتان را کاملا تمیز کنید تا از هر گونه آلودگی پاک شود. پس از آن‌که فیلر لب را تزریق کردید سعی کنید صورتتان را از آلودگی‌ها دور نگهدارید. پس از تزریق نیز می‌توانید به آرامی با لوسیون‌ها و محلول‌های شستشوی صورت، پوستتان را پاکیزه کنید. حمام داغ در یکی دو روز اول توصیه نمی‌شود اما شستشوی صورت محدودیتی ندارد. وقتی پوست صورتتان تمیز باشد احتمال عفونت را پایین خواهید آورد. فقط باید حواستان باشد تا حین شستشوی صورت به شکل مستقیم لبتان را دست نزنید و ماساژ ندهید. از آب داغ نیز دوری کنید.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل چانه برای چه کسانی مناسب است؟

بوسه ممنوع! اما فقط برای دو سه روز

بوسیدن به لب فشار خواهد آورد. ممکن است با بوسه تقارن لب‌هایتان به‌هم بخورد. بوسه‌های عاشقانه نیز کلی باکتری انتقال می‌دهند زیرا بزاق دهان محل تجمع میکروب و باکتری است. پس احتمال عفونت با بوسه بالا خواهد رفت. البته وقتی ساعات اولیه پس از تزریق، یارتان را می‌بوسید با درد و سوزش لب همراه خواهد بود پس خودتان از بوسیدن منصرف می‌شوید. اما وقتی التهاب و کبودی خوابید بوسیدن دیگر محدودیتی نخواهد داشت.

کمپرس یخ بگذارید

کمپرس یخ بگذارید.

سرما التهاب را کم می‌کند. پس می‌توانید برای کم کردن ورم و پیشگیری از التهاب بیشتر، روی لب‌هایتان کمپرس یخ بگذارید. پس از تزریق فیلر لب هر بار به مدت ده دقیقه لب‌هایتان را سرد کنید. داروخانه‌هاکمپرس‌های سرد آماده دارند. فقط کافی‌ست درونش یخ بریزید و از آن استفاده کنید. یا این‌که خودتان قالب‌های کوچک یخ را درون پارچه‌ای پیچیده و روی لب بگذارید. فقط باید حواستان باشد که وزن یخ را روی لبتان نیندازید. فقط باید پارچه‌ی کمپرس کمی لب را لمس کند. هیچ فشاری نباید حین کمپرس سرد به لب وارد شود.

داروهای رقیق کننده‌ی خون استفاده نکنید.

حتما در ملاقات اولیه، بیماری‌ها و داروهای مصرفیتان را با پزشک در میان بگذارید.  قبل و بعد از تزریق ژل لب نباید داروهای رقیق کننده‌ی خون استفاده کنید. زیرا موجب خونریزی یا کبودی بیشتر لب خواهند شد. داروهایی چون آسپرین، وارفارین، برخی داروهای قلبی و برخی مسکن‌ها از این دست هستند. در رده‌ی مسکن‌ها بروفن و ناپروکسن نیز بهتر است مصرف نشوند. اگر درد زیادی دارید استامینوفن مصرف کنید.

از نور آفتاب پرهیز کنید.

در یکی دو روز اول سعی کنید زیر نور مستقیم آفتاب نروید. اشعه‌ی یو وی تابش خورشید ممکن است اثر منفی روی لبتان بگذارد.

پس از تزریق فیلر لب آرایش لب ممنوع است

پس از تزریق فیلر لب آرایش لب ممنوع

حداقل در بیست و چهار ساعت اولیه پس از تزریق از لوازم آرایش استفاده نکنید. هر گونه پالم لب، رژ لب و تونر و براق کننده ممکن است موجب حساسیت در محل تزریق شود. یا بستر عفونت ایجاد کند. معمولا رژها کمی چسبناک هستند و آلودگی رویشان می‌نشیند. پس احتمال عفونت ازین طریق نیز ممکن است بالا برود.

به آرامی مسواک بزنید.

در مجموع بهتر است در بیست و چهار ساعت نخست پس از تزریق، لب کمترین حرکت را داشته باشد. پس هنگامی ک مسواک می‌زنید باید بسیار آهسته این کار را انجام دهید. ممکن است فشار ناشی از دسته‌ی مسواک یا باز کردن بیش از اندازه‌ی دهان یا تغییر حالت لب هنگام مسواک زدن موجب تغییر فرم لب و بهم زدن تقارن آن شود.

 

برای تزریق فیلر لب به کجا مراجعه کنیم؟

مرکزی که برای تزریق لب به آن مراجعه می‌کنیم باید معتبر باشد. کلینیک الگانت، بهترین کلینیک پوست، مو و زیبایی آماده‌ی تزریق فیلر لب در ساری است. ابتدا یکی از پزشکان متبحر و باتجربه‌ی کلینیک به شما مشاوره رایگان خواهد داد. سپس پزشک تحت شرایط کاملا بهداشتی و در فضایی بهداشتی و با تجهیزاتی استریل تزریق را انجام خواهد داد. اگر تصمیم به تزریق فیلر لب دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده