احتمال عفونت در پاک کردن تتو با روش لیزر بسیار پایین است.

فواید پاک کردن تتو با روش لیزر

برداشتن تتو با لیزر، پر طرفدارترین روش پاک کردن خالکوبی است. زیرا کمترین عارضه و دردسر را دارد. در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا باید این روش را برای از بین بردن تتوی ناخواسته برگزینید.

سوالات پر تکرار در مورد پاک کردن تتو با روش لیزر

آیا پاک کردن تتو با لیزر درد دارد؟

از روش‌های دیگر پاک کردن تتو درد کمتری دارد. در طول فرایند نیز از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

عوارض پاک کردن تتو با روش لیزر چیست؟

اگر اصولی انجام شود عارضه‌ی دائمی ندارد. التهاب و قرمزی پوست، عارضه‌ی موقتی آن است.

فواید پاک کردن تتو با روش لیزرچیست؟

در هر روشی غیر از لیزر باید لایه‌ی اول پوست برداشته شود پس جراحت و عوارض آن از بقیه‌ی روش‌ها کمتر است.

هزینه‌ی پاک کردن تتو با لیزر چقدر است؟

بستگی به تعداد جلسات، مساحت تتو، مقاومت آن و عوامل دیگر دارد. برای اطلاع از جزییات قیمت با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

فواید پاک کردن تتو با روش لیزر

فرایند پاک کردن تتو با روش لیزر

قبل از رفتن به سراغ فواید پاکسازی تتو با لیزر، ابتدا باید ببینیم لیزر با تتو چه می‌کند تا درک بهتری از عملکرد آن داشته باشیم. بدن ما به شکلی طراحی شده است که هر ماده‌ی خارجی را پس می‌زند. زیرا بتواند از شر آلودگی‌ها و عوامل بیماری‌زا در امان بماند. جوهر تتو نیز یک عامل خارجی است. اما برای سیستم ایمنی زیادی بزرگ است. به همین خاطر جوهر تتو خود به خود پاک نمی‌شود.

لیزر از همین خاصیت سیستم ایمنی استفاده می‌کند. برای پاک کردن تتو از دستگاه لیزر مخصوصی استفاده می‌شود. تکنیسین، اشعه‌ی لیزر را به سطح پوستی که تتو شده می‌تاباند. نور مادون قرمز لیزر، رنگدانه‌های جوهر را به ذرات ریز می‌شکند تا کار را برای عامل دفاعی بدن راحت کند. سپس به مرور سیستم ایمنی بقایای جوهر را در لایه‌ی پوست حذف می‌کند. برای پاکسازی کامل تتو شاید به چند جلسه تراپی نیاز باشد.

فواید از بین بردن تتو به وسیله لیزر

روش‌های مختلفی برای پاکسازی تتو وجود دارد. جراحی، تهاجمی‌ترین روش است که پوست تتو شده را برش زده و برمی‌دارد. درمابراسیون نیز با ابزاری غلتک مانند، سطح پوست را سمباده می‌کشد تا به لایه‌ی دوم پوست برسد و جوهر را پاک کند. لایه برداری شیمیایی از موادی اسیدی برای لایه برداری عمقی پوست بهره می‌برد تا خالکوبی را پاک کند. در استفاده از کرم‌ها و پمادهای تتو نیز فرایند طولانی و زجر آوری را برای پاک کردن جوهر باید طی کنید.

روش‌های سنتی پاک کردن خالکوبی نیز با نمک یا مواد اسیدی، شکنجه‌ی خودخواسته‌ای بیش نیست که درد وحشتناک و عوارض جبران ناپذیر دارد. در نهایت کم‌خطرترین روش، لیزر است که فواید آن را در ادامه برایتان شرح خواهیم داد.

۱-پاک کردن تتو با لیزر روشی امن است.

روش لیزر برای از بین بردن خالکوبی ناخواسته، مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا FDA است. تمام جوانب آن سنجیده شده و روشی کم خطر شناخته شده است. عارضه‌ای ندارد و به زمانی برای نقاهت نیاز ندارد. اشعه لیزر فقط تا لایه‌ی دوم پوست خواهد رفت و خالکوبی را نشانه خواهد گرفت. پس ارگان‌های داخلی یا حتی بافت‌های پوست اطراف آسیبی نمی‎‌بینند. با خیالی راحت می‌توانید این روش را برگزینید.

۲-لیزر آسان و کم دردسر است.

برای پاک کردن تتو با روش لیزر، فقط کافی‌ست به مرکزی که این کار را انجام می‌دهد مراجعه کنید و خود را به دست اپراتور بسپارید. مراقبت‌های قبل و بعد از آن بسیار کم است و شما را به دردسر نخواهد انداخت. مهم‌ترین کاری که باید بکنید این است که اپراتوری ماهر و باتجربه گیر بیاورید که تحت نظر پزشک این کار را انجام دهد. در این صورت احتمال وقوع عوارض را به صفر خواهید رساند.

فواید پاک کردن تتو با روش لیزرچیست؟

۳- درد لیزر به نسبت روش‌های دیگر پاک کردن تتو کمتر است.

جوهر خالکوبی روی لایه‌ی دوم پوست می‌نشیند. پس در روش‌های پاک کردن تتو به غیر از لیزر، باید یک لایه از پوست برداشته شود. این فرایند با درد و جراحت بالایی همراه است. مثلا در جراحی تکه‌ای از پوست که رویش نقش دارد کاملا بریده می‌شود یا در درمابراسیون لایه‌ی بیرونیی پوست سمباده می‌خورد. در لایه‌برداری شیمیایی نیز مواد اسیدی باعث خوردگی پوست رویی می‌شوند. طبیعیست که این روش‌ها به نسبت روش لیزر درد بیشتری داشته باشند. اما لیزر بدون آسیب به پوست مستقیم به سراغ رنگدانه‌های جوهر می‎‌رود و آن‌ها را هدف قرار می‌دهد. به همین خاطر درد چندانی ندارد. قبل از لیزر تتو، از پمادهای بی‌حس کننده استفاده می‌شود تا همان میزان درد هم تعدیل شود.

۴- دقت لیزر بالاست.

پاک کردن تتو با روش لیزر از دقت بالایی برخوردار است. زیرا نور مادون قرمز لیزر، بر اساس اختلاف رنگ جوهر با پوست اطراف عمل می‌کند. در این فرایند فقط رندگانه‌های جوهر به ذرات کوچکتر تبدیل می‌شوند و سلول‌های پوستی اطراف آسیب نمی‌بینند یا هیچ بخشی از پوست تتو شده جا نمی‌ماند.

به خاطر دقتی که دارد، تتو هر کجای بدن باشد لیزر از پس آن برمی‌آید. در نواحی ظریف پوست یا جاهایی که دسترسی به آن سخت‌تر است به راحتی لیزر تتو را پاک می‌کند.

۵- لیزر اثری بر جای نمی‌گذارد.

بیشترین متقاضی برای پاک کردن خالکوبی در ایران، قسمت ابرو است. زیرا در کشور ما تتوی ابرو خیلی مرسوم است. بهترین روش برای پاک کردن آن نیز لیزر است زیرا اثری بر جای نمی‌گذارد. چون اصلا زخمی در کار نیست. اگر برش بخورد یا از روش‌های تهاجمی دیگری استفاده شود احتمال دارد جای زخم یا برش باقی بماند. اما در لیزر این احتمال صفر است.

۶- لیزر، برای هر سایزی از تتو مناسب است.

در روش جراحی برای پاک کردن تتو، پزشک جراح، پوست حاوی تتو را برش می‌زند و برمی‌دارد. سپس بافت اطراف ناحیه برش زده را به هم می‌رساند و بخیه می‌کند. پس در تتوهای بزرگ این روش جوابگو نیست. اما تکنیک پاک کردن تتو با لیزر برای هر نوعی از خاکوبی موثر است. هیچ محدودیتی در مساحتی که جوهر در آن پخش شده وجود ندارد.

۷- پاک کردن تتو با روش لیزر دوران نقاهت ندارد.

در برداشتن خالکوبی با لیزر، بلافاصله پس از اتمام کار می‌توانید به زندگی روزمره بازگردید. برعکس، روش‌های دیگر پاک کننده تتو پس از انجام لایه‌برداری به زمانی برای التیام زخم نیاز دارند. وقتی زخمی در کار نباشد، طبیعی‌ست که با روال زندگی شما کاری نخواهد داشت و هیچ اختلالی در برنامه‌هایتان ایجاد نخواهد کرد.

۸- احتمال عفونت در این روش لیزر بسیار پایین است.

لیزر بدون از بین بردن لایه‌ی اول پوست، تتو را پاک می‌کند. پس لایه‌ی بیرونی پوست همچنان نقش محافظتی دارد و اجازه نمی‌دهد آلودگی وارد بدن شود. روش‌های دیگر یک جور زخم باز ایجاد می‌کنند. در نتیجه ریسک عفونت در آن روش‌ها بالاست.

البته پاک کردن تتو باید اصولی و با رعایت کامل موارد بهداشتی انجام شود. اگر کار تحت نظر پزشک صورت نگیرد، یا اپراتور مهارت و تجربه کافی نداشته باشد و یا مراجعه کننده مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی باشد، ممکن است محل تتو ایجاد عفونت کند.

۹-میزان رضایت مراجعین از پاک کردن تتو با روش لیزر بالاست.

حدود ۱۱ درصد از جمعیت جهان، خالکوبی را تجربه می‌کنند. از این جمعیت، بالای ۷۰ درصد آن زن هستند. در ایران به‌خاطر ترند بودن تتوی ابرو احتمالا آمار زنان نیز بالاتر است. اکثر آن‌ها برای پاک کردن تتو روش لیزر را انتخاب می‌کنند. زیرا اثری بر جای نمی‌گذارد و به اصطلاح کار را تمیز از آب درمی‌آورد.

۱۰-لیزر به شکل یکنواخت تتو را حذف می‌کند.

برای حذف تتو، بستگی به قدرت سیستم ایمنی‌تان و مقاومت جوهر و عوامل دیگر، شما به یک یا چند جلسه نیاز خواهید داشت. اگر تتوی شما در یک جلسه کامل پاک نشود، بسیار کمرنگ خواهد شد و این تغییر یکنواخت است. این‌طور نیست که نقشی کج و زشت برجای بگذارد که نیمی پررنگ و نیمی کمرنگ است. به همین خاطر می‌توانید پس از حتی یک جلسه تتو را نپوشانید چون چیزی برای خجالت وجود نخواهد داشت. پاک کردن تتو با روش لیزر، شما را به راحتی از شر نقشی که روی پوستتان دوست ندارید خلاص خواهد کرد.

۱۱-لیزر عوارضی ندارد.

مهم‌ترین فایده‌ی پاک کردن تتو با روش لیزر این است که عارضه‌ای ندارد. شما پس از برداشتن خالکوبی توسط لیزر، شاید کمی در محدوده احساس خارش کنید. یا این‌که کمی ملتهب و قرمز شود. اما همه‌ی این‌ها موقتی است و در ساعات نخستین پس از لیزر التیام می‌یابد.

اهمیت انتخاب مرکز برای پاک کردن تتو با روش لیزر

اهمیت انتخاب مرکز برای پاک کردن تتو با روش لیزر

این روزها تتو بسیار رایج شده است و به همان نسبت به جمعیت آدم‌هایی که از تتوی خود خسته شوند یا از نتیجه‌ی تتو ناراضی باشند نیز بیشتر شده است. پس خیلی از مکان‌های نامعتبر و غیر پزشکی و غیر بهداشتی، همچون سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها برای سودجویی اقدام به پاک کردن تتو با لیزر می‌کنند. اگر دستگاه لیزر فرسوده و نامرغوب باشد، محیط بهداشتی نباشد، اپراتور مهارت و تجربه کافی نداشته باشد و یا تحت نظر پزشک نباشد ممکن است عوارض جبران ناپذیری همچون سوختگی پوست یا عفونت یا تغییر رنگ غیر قابل بازگشت پوست ایجاد شود. پس در انتخاب مرکزی که پاک کردن تتو جزو خدماتش است دقت کنید.

پاک کردن تتو در ساری، کلینیک الگانت

اگر تصمیم به پاک کردن تتو در ساری داری پیشنهاد ما به شما کلینیک الگانت است. این مرکز پزشکی، با بهترین تجهیزات و ماهرترین پزشکان در خدمت شماست. شما ابتدا توسط یکی از پزشکان مجموعه ویزیت رایگان خواهید شد. پزشک هر آن‌چه که لازم است بدانید را برایتان توضیح می‌دهد تا هنگام انجام فرایند ابهام ذهنی نداشته باشید. در این صورت استرس شما نیز کمتر می‌شود.

پس از ملاقات با پزشک به اتاق اپراتور هدایت می‌شوید. چشمانتان با عینک مخصوص پوشانده می‌شود تا اشعه ناخواسته به چشمتان آسیب نزند. اپراتور باتجربه زیر نظر پزشک، فرایند پاک کردن تتو را با بهترین و به روزترین دستگاه لیزر دنیا برایتان انجام خواهد داد. محیط کلینیک الگانت کاملا بهداشتی و آرامش‌بخش است و احتمال وجود آلودگی در آن نزدیک به صفر است.

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده