پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو

در این عصر و زمان بیش از هر زمانی خالکوبی (تتو) روی قسمت‌های بدن و چهره در بین افراد با سنین مختلفی مورد توجه می‌باشد اما همه  اشخاصی که تتو نموده‌اند  از این تصمیم خود رضایت ندارند. بیست و پنج درصد از افرادی که تتو کردند، می‌گویند که از این کار خود پشیمان هستند. اگر شما هم از این بیست و پنح درصد هستید و از تتوی روی بدن خسته شده اید و قصد پاک کردن تاتو را دارید، در این مقاله خبر خوبی برای شما داریم!

در کلینیک ما روش‌های پاک سازی تتو به وسیله لیزر می‌تواند مقدار قابل دیده شدن تتوی شما در هر قسمتی از بدنتان را با کمترین عوارض به مقدار زیادی کاهش دهد. در این نوشته می‌خواهیم تمام مواردی که درباره پاک سازی تتو به وسیله لیزر است را بیان کنیم.

لیزر چگونه باعث پاک کردن تتو می‌شود؟

لیزر به وسیله شکستن رنگدانه ها همراه پرتو نوری که دارای فرکانس زیاد است، تتو را دور خواهد کرد. رنگدانه مشکی تاتو همه طول موج‌هایی که برای لیزر است را جذب خواهد کرد و آن را به معمولی‌ترین رنگ عوض خواهد نمود.

برای دور نمودن تتو به کمک لیزر اولین کار ویزیت کردن به وسیله یک متخصص پوست مجرب است که بتواند تتوی را بررسی نماید و در رابطه با این پروسه به شما توضیحات کامل را ارائه دهد و همین طور با توجه به سن، مدل پوست و موارد دیگر بهترین شیوه پاک نمودن تتو را برای شما بیان کند.

نتیجه استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو در ساری

تتوهایی که کوچک‌ تر هستند به پالس‌های لیزر کمی هم نیاز خواهند داشت در صورتی که برای پاک نمودن تتو‌هایی که بزرگ ‌تر هستند به پالس‌های بیشتری نیاز خواهید داشت. در هر صورت، برای رها شدن به طور کامل از تتو، چند بار برای درمان مراجعه نیاز است. بعد از هر مرتبه که مراجعه کردید، تتوی شما هم کم کم رنگ خود را از دست می‌دهد. بسته به جایی که بر روی بدن اتو انجام شده، امکان دارد بخواهید قبل از دور کردن کرم بی حسی موضعی بر روی همان قسمت بمالید.

بلافاصله بعد از انجام درمان، از یک پلاستیک یخ برای آرام کردن قسمت تحت درمان استفاده نمایید. همین طور باید مطمئن شد که زمانی که بیرون می‌باشید، محلی که درمان صورت گرفته به وسیله کرم ضد آفتاب مالیده شود. دقت به این موارد باعث می‌شود تا سرعت دست یابی و کیفیت نتیجه کار بالاتر برود.

پاک سازی تتو

عوارض پاک کردن تاتو با ليزر

تاثیرات جانبی و عوارضی که از درمان به وسیله لیزر حاصل می‌شود جای تتو عموما کمتر از خیلی از شیوه‌های دور کردن تتو مثل جراحی نمودن پوست، درم ابریژن یا سالابریژن می‌باشد؛ چرا که درمان به وسیله لیزر برای پاک نمودن تتو رنگدانه‌های تتو  را مورد توجه خود قرار خواهد داد و به این شکل عوارض خیلی کمی به همراه خواهد داشت. با وجود این ، باید همه مواردی که در این جا می‌آید را در تصمیم گیری خود برای دور کردن تتو مد نظر قرار داد.

۱- برای ریموو تتوی بدن به کجا مراجعه نماییم؟

برای ایمنی بیشتر، سلامتی و همین طور دستیابی به نتیجه خیلی مطلوب، سازمان غذا و داروی آمریکا پیشنهاد کرده است برای دور کردن تتوهای قدیمی به یک پزشک مجرب و متخصص پوست مراجعه نمایید. ریموو تتو عموما با بهره گیری از لیزرها صورت می‌گیرد.

این لیزرها باید به وسیله خود متخصص و یا به کمک اپراتورهای پزشک مراقبت‌های بهداشتی صورت گیرد. پس مراجعه کردن به پزشک متخصص که در رابطه با ریموو کردن تتو هم دارای تجربه کافی است بهترین گزینه برای شما می‌باشد.

اگرچه برخی از سالن‌های آرایش و یا کسانی که تتو کار هستند هم ریموو تتو را اجرا می‌کنند. اما پیشنهاد می‌شود اصلا این ریسک را نکنید. اگر کار دور کردن تتو به دست شخصی غیر از پزشک مجرب صورت گیرد ، عوارض جانبی خیلی زیادی برای پوست خواهد داشت.

۲- چه مدت طول خواهد کشید که پاک کردن تاتو کاملا انجام شود؟

دور کردن تتو عموما بیش از یک جلسه زمان خواهد برد. برخی اوقات امکان دارد تا ده ها جلسه هم این کار طول بکشد. برای اینکه متوجه باشید برای درمان و ریموو تتو به چند جلسه نیاز دارید، باید یک پزشک، پوست شما را نگاه کند. متخصص شما با نگاه نمودن به جوهری که استفاده شده است و مدتی که از تتو کردن شما می‌گذرد، تعداد جلسات لازم برای درمان را تخمین خواهد زد.

البته تعداد جلساتی که برای درمان لازم است به عوامل زیادی بستگی خواهد داشت. به طول مثال سن تتو، تعداد رنگ‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، سایز و… از جمله عواملی می‌باشند که خیلی مهم هستند.

picosecond نام یکی از طول امواج لیزر می‌باشد که برای ریموو نمودن تتوها به کار برده می‌شود. اکثر درمان‌های مربوط به پاک نمودن تتو عموما به هفت تا ده جلسه که در میان هیچ فاصله‌ای  هم نباشد شش تا هشت هفته نیاز می‌باشد. به طور کلی هر اندازه مقدار رنگ تتو پر رنگ تر بود، به این معنی می‌باشد که رنگ بیشتری وارد پوست شما می‌گردد و نیاز است تا جلسات بیشتری مراجعه کند. پس پروسه درمان و بهبودی چند ماه طول خواهد کشید

الگانت

۳- آیا پاک کردن تاتوی بدن درد دارد؟

اینکه مراحل ریموو نمودن تتوی روی بدن چه اندازه درد خواهد داشت، این به طور کامل بستگی به آستانه تحمل شما خواهد داشت. اما احتمالا این درد درمان از درد تتویی که روی بدن قرار  دادید بیشتر نخواهد بود. انجام تتو دردناک تر از ریموو نمودن آن می‌باشد. اما به هر حال اگر قصد ریموو نمودن تتوی ریو بدن خود را دارید، باید اطلاع داشته باشید که درد کمتری در انتظار شما خواد بود.

برخی از نقاط استخوانی مثل قسمت مچ دست، جناق سینه و مچ پا در زمان ریموو نمودن تتو درد بیشتری خواهند داشت. خوشبختانه شیوه‌هایی می‌باشد که می‌توان این درد را کمتر کرد. به کمک کرم‌های بی حسی موضعی و چیزهایی که باد سرد را روی پوست بدهد، این درد به شدت کمتر خواهد شد. کرم لیدوکائین را قبل از این که ریموو کنید بالای قسمت مورد نظر بمالید. بیست دقیقه تا نیم ساعت بعد از مالیدن پوست این قسمت بی حس می‌شود.

۴- آیا پاک کردن تاتوی بدن، خطر دارد؟

همه همه کارهای پزشکی، ریموو نمودن تتوی بدن هم مقداری با ریسک انجام می‌شود. کسانی که دارای صرع حساس نسبت به نور هستند، پیسی یا ویتیلیگو دارند یا این که سابقه نقاهت زیاد دارند مورد مناسبی برای ریموو نمودن بدن نیستند. این اشخاص امکان دارد آمادگی عوارض جانبی لیزر نداشته باشند.

همه کس به خصوص آنهایی که رنگ پوست آن ها تیره است، بعد از درمان امکان دارد با سفید شدن همان قسمت مورد نظر رو به رو گردند. چرا که زمان لیزر کردن علاوه بر دور شدن رنگ ها، مقداری از رنگدانه‌های پوست هم دور خواهد شد.

همین طور کسانی که پوستی حساس دارند و یا این که این افراد واکنش آلرژیک پوست دارند هم مناسب است ریموو تتوی بدن را اجرایی نکنند. چرا که لیزر نمودن رنگدانه‌هایی که در خال کوبی قرار دارد را تجزیه خواهند کرد. گروه دیگری که نباید لیزر تتوی بدن را بر روی بدن خود انجام دهند، افرادی می‌باشند که شرایط مبتلا شدن به کلوئیدها (گوشت اضافه) را دارند. چرا که امکان دارد محل لیزر در قسمت مد نظر، یک کلوئید کلان بر بالای پوست آنها به وجود بیاید.

پاک کردن تاتو در ساری و قائمشهر

کلینیک زیبایی الگانت از معتبرترین کلینیک‌های زیبایی در شهر ساری ، با رعایت تمامی استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و پروتکل‌های پزشکی تاسیسی شده است. برای بهرمندی از خدمات پاک کردن تاتو کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت پاک کردن تاتو در الگانت کلیک کنید.

 

۵- آیا پاک کردن همه تاتو در هر شرایط در کلینیک الگانت در ساری امکان پذیر است؟

خیر، پاک کردن تاتو بدن کاملا بسته به نوع جوهری که در تتو استفاده شده است دارد. اگر برای تتو از جوهرهایی خیلی خاص که دارای ماندگاری زیادی هستند استفاده شده است، ممکن است تتو به شکل کامل از بین نرود. تاتوی که با جوهر سیاه انجام شده بهترین رنگ برای دور شدن می‌باشد. جایگاه بعدی به رنگ قرمز تعلق دارد. رنگ قرمز هم به راحتی دور می‌شود.

اگر از رنگ قهوه‌ای  خرمایی، آبی و یا سبزی که به صورت پر رنگ باشد برای تتو به کار بگیریم ، خوب است اطلاع داشته باشید که این نوع رنگ ها در مقابل لیزر مقداری مقام تر می‌باشند. همین طور امکان دارد برخی بعضی از رنگ ها مثل رنگ زرد، نارنجی و قهوه‌ای  اصلا به وسیله لیزر دور نشود. دومرتبه تاکید می‌کنیم که فقط شخصی می‌تواند این مسئله را تشخیص دهد، که متخصص پوست باشد.

۶- چه مراقبت‌هایی بعد از پاک کردن تاتو در قائمشهر باید انجام دهیم؟

مراقبت ها دقیقا مثل زمانی می‌باشند که برای بار اول تتو کرده اید و از آن در مقابل به وجود آمدن عفونت محافظ نمودید. امکان دارد تکنسین لیزر اطراف قسمتی که لیزر گردیده است را باند بگذارد. مدت بانداژ امکان دارد یک هفته یا حتی بیشتر از یک باشد. شما باید هر بیست و چهار ساعت یک مرتبه قسمت را به وسیله صابون آنتی باکتریال شسته شو دهید و بعد از آن بانداژ را عوض نمایید. این کار، قسمتی که لیزر شده را از قرار گیری در مقابل نور خورشید محافظت خواهد کرد و فرایند بهبودی را سرعت می‌بخشد.

متصل بعد از این که لیزر انجام شد و تا چند روز دیگر که امکان دارد مقداری کبودی، تاول یا قرمزی بر روی پوست را مشاهده کنید. از دست زدن به قسمت لیزر شده پرهیز نمایید. به صحبت‌های پزشک دقت نمایید و کرم ها پس از لیزر نمودن مرتب استفاده نمایید. اگر واکنش‌هایی مثل تب نمودن و یا متورم شدن زیاد پوست را دیدید بلافاصله به متخصص مراجعه نمایید.

پاک کردن تاتو

۷- آیا کرم‌های پاک کننده تاتو، واقعا تاتو را پاک می‌کنند؟

امروزه بعضی از کرم ها و همین طور بعضی از روغن‌هایی که در بازار هستند ادعا دارند پس از استفاده از این کرم ها تتو پاک می‌شود. این کرم ها به وسیله سفید نمودن و لایه برداری از پوست به پاک کردن جوهر کمک خواهند کرد. هیچ یک از این انواع کرم ها تاتوی را به طور کامل دور نمی‌کند.

باید بدانید که امروزه سازمان غذا و داروی آمریکا هیچ نوع پماد و یا روغن و کرمی برای پاک کردن تتو را تایید نمی‌کند. این سازمان می‌گوید که این نوع کرم ها باعث به وجود آمدن عوارض جانبی خیلی بدی بر روی بدن مثل زخم، کلوئید و سوزش خواهند شد.

۸- آیا می‌توان از نمک برای پاک کردن تاتو استفاده کرد؟

شاید شما هم تا الان شنیده اید که بعضی از افراد از یکسری محلو‌های نمک و آب برای دور کردن تتو نام می‌برند. این کار سبب ساییدگی پوست خواهد شد و اگر نمک به لایه‌های پایینی پوست نفوذ نماید خیلی خطرناک می‌باشد. دور کردن لایه‌های بالایی پوست باعث به وجود آمدن زخم، درد و عفونت خیلی خطرناکی در آن قسمت می‌گردد. بنابراین اصلا از این شیوه برای دور کردن تتو استفاده نکنید.

پاک کردن تاتو با لایه برداری در قائمشهر

در شیوه لایه برداری، لایه اپی درم پوست دور می‌شود، جوهر تاتو از لایه وسطی پوست بیرون خواهد شد. از شیوه‌های مختلفی که برای لایه برداری و دور کردن تتو وجود دارد می‌توان از فرکشنال co2 و درم ابریژن یاد نمود. این شیوه منجر می‌شود قسمتی که تتو آن دور شده است، حساس و با خطر گردد. همین طور از نظر نتیجه این شیوه کاملا غیر‌ قابل‌ پیش‌بینی می‌باشد و عموما تنها سبب کم رنگ شدن تتو خواهد شد. شیوه لایه برداری عموما همراه با لیزر در کلینیک زیبایی الگانت در ساری استفاده می‌شود.

پاک کردن تاتو و خالکوبی

نکات مهمی که قبل از تاتو باید بدانید

در پایان توصیه می‌کنیم، قبل از این که از این روش‌های تتو و .. استفاده کنید و به بدن خود آسیب بزنید نسبت به انجام دادن این کارها بیشتر فکر کنید. می‌توانید برای این کار حتی اگر خیلی مجبور بودید می‌توانید از تتوهای که به صورت موقتی هستند استفاده کنید که بعدا پشیمان هم نشوید و یا  اینکه ابروی خود را به وسیله مداد بکشید و هر زمان که اطمینان حاصل کردید از تتو خود خسته نخواهید شد برای انجام این کار اقدام نمایید.

همین طور برای انتخاب کردن تتو آرتیست، شخصی متخصص و مجرب انتخاب نمایید و مطمئن گردید از موادی که دارای کیفیت هستند استفاده می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله مطالبی در رابطه با پاک کردن تاتو بیان شد. توصیه اول و مهم این است که برای تتو کردن حتما نهایت دقت خود را کنید که تا حد امکان از تاتوی موقت استفاده کنید که برای پاک کردن آن مشکلی نداشته باشید و اگر تصمیم به زدن تاتو دائمی داشتید پیش یک فرد متخصص و با تجربه در این زمینه بروید و پیش هر کسی که فقط ادعا مهارت در این زمینه را دارد نروید و بدن خود را در اختیار هر کسی نگذارید که به بدن شما آسیبی وارد کند که جبران کردن آن مشکل باشد.

عکس های قبل و بعد پاک کردن تاتو :

در ادامه مطلب عکس های قبل و بعد پاک کردن تاتو در کلینیک زیبایی الگانت در ساری آورده شده است:

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده