تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر

همه افراد جامعه به دنبال زیبایی و جوانی می باشند و بیشتر این افراد متوجه زیبایی پوست صورت هستند که به دنبال این هستند که پوستی یکدست و زیبا داشته باشند. داشتن صورتی با چنین مشخصه ها و بدون چین و چروک آرزوی هر کسی می باشد و پوست یکدست و صاف زیبایی هر فرد را دوبرابر خواهد کرد یکی از روش های زیبایی صورت و درمان چین و چروک ها تزریق ژل و فیلر می باشد و می توانید با تزریق ژل و فیبر شاهد بازگشت جوانی و نشاط پوست خود باشید. همه ما می دانیم که عواملی مانند بالارفتن سن، دلایل ژنتیکی و ارثی، و نداشتن تغذیه مناسب باعث ایجاد چین و چروک در نواحی صورت می شود.

برای رفع این چروک ها راهکارهای زیادی وجود دارد که از ساده ترین این راهکارها می توان به تزریق ژل و فیلر اشاره نمود. ژل ها کاربردهای دیگری هم دارند که فرم دادن به گونه ها و صورت از ویژگی های دیگر این ژل ها می باشند.

کمک به جوان سازی پوست با تزریق ژل

وقتی که تصمیم گرفتید برای صورت خود این روش درمانی را انجام دهید قبل از هر چیزی باید با پزشک خود مشورت بکنید و پزشک باید سوابق پزشکی شما را بررسی قرار بدهد و در مورد حساسیت نداشتن شما به موارد خاص اطمینان  حاصل نماید. برای انجام دادن تزریق ژل به صورت اول نواحی مورد نظر با بی حسی موضعی، بی حس می شود و سپس توسط پزشک متخصص کار تزریق ژل در نواحی مختلف و در اندازه های کنترل شده تزریق می شود و تمامی آن قسمت ها ضدعفونی و استریل میشود.

اگر چین و چروک های زیادی در سطح پوست شما وجود دارد  بهتر است همه آن چین و چروک ها را مورد توجه قرار دهیم، اگر چربی صورت نیز کاهش پیدا کرده باشد می توان از تزریق ژل استفاده کرد. در مواقعی که ژل به خط خنده یا گونه ها تزریق می شود باید کاملا یکسان اینکار انجام شود تا باعث نابرابری و ناهماهنگی در صورت نشود و پس از انجام دادن تزریق ژل می توانیم از کمپرس های سرد برای کاهش التهاب کمک بگیریم و باید با پزشک خود مشورت کنیم تا داروهای لازم را برای تسریع درمان تجویز کند.

تزریق ژل و فیلر

تزریق فیلر و ژل چیست؟

ژل و فیلربا استفاده از فرمول های متفاوتی ساخته می شود و  یک نوع پرکردن سطح پوست فیلر و ژل می باشد که برای رفع اثرات پیری مورد استفاده قرار می گیرد. این کار به وسیله تزریق کردن به نواحی مختلف صورت انجام می شود و همین انتقال مواد به پوست باعث افزایش حجم آن ناحیه می شود. ژل ها از سریعترین روش های زیبایی به شمار می روند و با پایین آمدن کلاژن با گذشت زمان می توانیم از این روش درمانی بهره ببریم و ظاهری جوان و جذاب را برای خود رقم بزنیم. روش تزریق ژل و فیلر در ساری، سرپایی قابل انجام است و این ژل ها از مواد مختلفی همچون مواد طبیعی بدن جانداران، بدن انسان و یا از مواد مصنوعی ساخته می شوند.

خوشبختانه با پیشرفت علم روز به روز بر کیفیتشان افزوده می گردد. تزریق فیلر و ژل در نواحی های مختلف صورت افراد مانند: خطوط لبخند، خطوط اخم، پیشانی، گونه ها و اطراف چشم ها، فرم دادن فک و گونه ها انجام می شود. همین امر سبب افزایش زیبایی و جوانی و اعتماد به نفس در افراد می شود و از روش تزریق ژل در کلینیک های زیبایی زیادی امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

هیالورونیک اسید

ترریق ژل ها در صورت به دورش تزریق چربی و ژل انجام می شود و باید توسط فرد متخصص انجام شود در غیر اینصورت عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت و باعث به خطر افتادن سلامتی می شود. ژل های تزریقی امروزه هیالورونیک اسید بوده و این ماده به صورت طبیعی در بدن انسان ‌ها وجود دارد و باعث واکنش آلرژیک نخواهد شد.

ماندگاری این روش و بسته به ناحیه مورد نظر چیزی بین شش تا هشت ماه متغیر می باشد و تکرار کردن تزریق باعث تولید کلاژن در قسمت می شود و از نظر علمی این موضوع ثابت شده است. بعد از تزریق ژل ممکن است صورت ملتهب شود که پس از چند ساعت رفع خواهد شد و دوران نقاهت خاصی ندارد. همچنین در صورت رضایت داشتن باید تمدید شود و استفاده نمودن از فیبر و یا ژل ها ریسک بالایی را به دنبال ندارد.

انواع موجود برای تزریق

برای برطرف کردن چروک ها و چین ها می توانیم از روش تزریق ژل و فیلر در قائم شهر استفاده کنیم که این ژل ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارد که در پایین به آن ها اشاره می کنیم.

تزریق هیالورونیک اسید

استفاده از هیالورونیک اسید موجب جوانی و رفع چین و چروک ها می شود و معمولا بین یک الی دو سال ماندگاری دارد از آنجاییکه این ماده به صورت طبیعی در بدن موجود می باشد واکنش آلرژیکی به دنبال ندارد. رفته رفته با افزایش سن مقدار تولیدی هیالورونیک اسید در بدن کاهش پیدا می کنند و باعث بروز چین و چروک می گردد که می توانیم از این نوع ژل که از جنس هیالورونیک اسید می باشد استفاده کنیم.

تحقیق ها و تجربه های علمی ثابت کرده است که تزریق هیالورونیک اسید موجب تحریک تولید کلاژن می شود و در نهایت چین و چروک ها کمتر خواهد شد. نتایج استفاده از این ژل معمولا زود خود را نشان می دهد اما گاهی ممکن است به مهارت پزشک متخصص و سوخت و ساز بدن فرد نیز مربوط باشد و استفاده از این روش تزریق معمولا عوارضی به دنبال ندارد. درصد احتمال عفونت پس از تزریق این ژل بسیار پایین می باشد.

ژل مصنوعی

این نوع ژل ها و مواد ساخته شده آن ها به صورت طبیعی در بدن افراد وجود ندارد و شاید برای برخی افراد عوارضی را به دنبال داشته باشد .به دلیل اینکه به صورت طبیعی در بدن موجود نیست و ساخته شده از مواد آزمایشگاهی می باشد، توسط بدن جذب نمی شود و همین امر سبب شده است تا ماندگاری بالایی داشته باشد و افراد زیادی تزریق ژل مصنوعی را انتخاب کنند گاهی اوقات نیز ممکن است که پس از تزریق این مواد توسط بدن پس زده شود. درست است که ماندگاری این ژل ها بیشتر می باشد ولی استفاده از ژل های طبیعی گزینه ایده آل تری برای افراد است.

ژل ساخته شده از کلاژن

این نوع ژل ها قبلاً از بدن گاو ها گرفته می شده است و از این روش برای تزریق ژل و فیلر استفاده می شده است تا اینکه بدن بعضی از افراد به این ماده واکنش نشان داده و کمتر مورد استقبال قرار می گیرد. و این نوع ژل ها جز اولین تولیدات در تزریق ژل و فیلر در ساری مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه و با روش های جدید این نوع ژل به صورت مصنوعی ساخته می شود و برخی معتقدند که دارای نتیجه بهتر نسبت به نوع گرفته شده از بدن جانداران می باشد. و کلاژن موجود در این ژل و پروتئین آن بر روی استخوان افراد نیز تاثیر مثبتی می گذارد‌.

زمان نیاز به تزریق ژل و فیلر

همه ی افرادی اعم از زن و مرد و پیر و جوان که به ظاهر پوست و زیبایی خود اهمیت می دهند می توانند برای رفع چین و چروک های خود از روش تزریق ژل استفاده کنند. زمانی نیاز است تزریق انجام شود که در صورت خود چین و چروک مشاهده کنید. اما نیاز است که بعضی از افراد بنابر توصیه پزشک از روش های جراحی لیفت صورت و ابرو و چشم ها استفاده کنند تا به نتایج مطلوب برسند و می توان گفت نتیجه جراحی لیفت با تزریق ژل و فیلر در قائم شهر یکسان نخواهد بود و نباید چنین انتظاری را داشت.

تزریق ژل و فیلر

انجام دادن تزریق ژل و فیلر

انجام دادن تزریق بسیار ساده و راحت می باشد ولی باید توسط پزشک ماهر و متخصص این کار انجام شود .در مرحله اول ناحیه مور نظر استریل و ضدعفونی میشود و در مرحله دوم بابی حسی موضعی محل مورد نظر را بی حس می کنند و پس از بی حس شدن صورت در نواحی موردنظر تزریق انجام می شود و مقدار تعیین شده ای زیر پوست تزریق می شود. نتایج تزریق فیلر و ژل امکان دارد که بلافاصله مشاهده شود، اما برخی افراد دچار ورم و کبودی می شوند که پس از چند روز برطرف خواهد شد و اکثر پزشکان توصیه می کنند که در روز اول از فعالیت های شدید و ورزش کردن خودداری شود.

ماندگاری تزریق ژل و فیلر چقدر است؟

ماندگاری این روش بستگی به بدن بیمار و نوع غلظت ژل و نوع جنس ژل دارد. گفته شده است که هر چی غلظت ژل بیشتر باشد نتایج ماندگاری نیز بیشتر خواهد بود که البته در برخی موارد این موضوع صدق نمی کند. بهتر است برای ماندگاری درمان تزریق ژل پس از چند مدت مجدد تکرار شود. ژل هایی که پایه آن ها هیالونیک اسید می باشد ماندگاری کمتری دارند و برای کسانی مناسب می باشد که اولین بار است تزریق را انجام می دهند و این نوع ژل ها اثرات آن بین شش تا هجده ماه از بین می رود و اثر تزریق ژل هیالونیک اسید در لب پایین تر از خط خنده می باشد.

برخی فیبرها محدود به نواحی خاصی هستند و ماندگاری بالاتری نیز دارند مانند فیلر ولوما HA که برای ناحیه گونه کاربرد دارد. انتخاب ژل های که ماندگاری بالاتری دارند مناسب افرادی است که از نتیجه راضی هستند و قبلاً این تزریقات را انجام داده اند. بنابر این باید این نکته را مد نظر قرار بدهیم که تزریق ژل تا چند سال ممکن است در صورت باقی بماند و به همین دلیل باید از متخصص اینکار استفاده کرد‌.

تزریق ژل و فیلر

مزایای تزریق فیلر و ژل

روش درمانی تزریق ژل و یا فیلر مزیت های دارد که شامل:

نداشتن دوره نقاهت در این روش درمانی

مدت زمان بسیار پایین انجام تزریق ژل و‌ فیلر

نتیجه های بسیار طبیعی و به دست آوردن نتایج مثبت بلافاصله پس از تزریق

به دارو های بیهوشی و مسکن احتیاجی نخواهید داشت

در صورتی که بیمار از نتیجه رضایت نداشته باشد می توان اصلاح نمود و این روش قابلیت بازگشت دارد.

دارا بودن تائیدیه سلامت و ایمنی از سازمان غذا و دارو آمریکا

این روش بدون جراحی می باشد.

تزریق ژل و فیلر در ساری و قائمشهر

شما می توانید با تزریق ژل و فیبر شاهد بازگشت جوانی و نشاط پوست خود باشید. برای بهرمندی از خدمات تزریق ژل و فیلر کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 

چه افرادی مناسب تزریق ژل نیستند؟

خانم های شیرده و خانم های باردار

کسانیکه سابقه بیماری های مثل آسم دارند و یادواره سابقه آلرژی هستند.

کسانیکه سابقه بیماری قلبی دارند و یا  بیماری مثل روماتیسم، لوپوس، سندرم نفروتیک دارند مناسب تزریق ژل نیستند.

افرادی که داروی وارفارین و آسپیرین مصرف می کنند.

افرادی که سابقه ترومبوزوریدهای عمیق و لخته شدن خون دارند.

کسانیکه سابقه سکته مغزی و قلبی دارند.

اقدامات قبل از انجام دادن تزریق ژل و فیلر

مدت زمان دو هفته قبل از تزریق باید از مصرف دخانیات پرهیز کنید.

همچنین به مدت دو هفته قبل از تزریق نباید از  مشروبات الکی استفاده کنیم.

با شرایط روحی مناسب  و آرامش برای تزریق ژل اقدام کنید.

اگر سابقه مصرف دارویی دارید با پزشک خود در میان بگذارید و خودسرانه دارویی مصرف نکنید.

مراقبت های بعد ازانجام دادن  تزریق ژل و فیلر

برای آقایان تا یک هفته اصلاح نمودن صورت ممنوع می باشد.

تا یک هفته بعد از تزریق نمون ژل باید از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکی پرهیز کنید.

تا یک هفته خوابید به صورت به صورت دمر ممنوع است

به مدت دو هفته از سونا، استخر، جکوزی نباید استفاده نمود.

سفر با هواپیما به مدت یک هفته ممنوع می باشد.

باید کیسه یخ را طی دو ساعت پس از تزریق روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.

و به مدت دو روز در معرض تابش خورشید و گرما نباید قرارگرفت.

برای بهبودی ورم های خود می توانید امگا۳مصرف نمایید.

از خوردن چای و مایعات داغ به مدت دو روز خودداری نمایید.

روزانه نمک بسیار پایین مصرف کنید و حداقل ده لیوان آب بنوشید.

به مدت ۴۸ساعت از شست و شوی صورت با آب داغ و خیلی داغ اجتناب کنید.

تفاوت بین ژل و فیلر چیست؟

در واقع فیلر به  معنای پرکننده می باشد و ژل را در بی می گیرد و ژل ها نوعی فیلر هستند. فیلر ها متشکل از بافت زیر پوستی و فاسیایی، چربی بدن خود فرد، و انواع ژل ها . ژل های تزریقی نیز به دو دسته ژل های ماندگار و ژل های نیمه ماندگار تقسیم می شوند، امروزه از ژل های ماندگار زیاد استفاده نمی شود چون در برخی موارد عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد ولی در مقابل استفاده از ژل های که بر پایه هیالونیک هستند بیشتر استفاده می شود. و از فیبر و هم از ژل می توان برای فرو رفتگی ها و چین و چروک های افراد استفاده کرد.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد فیلر و ژل هر دو برای رفع چین و چروک های صورت افراد کاربرد دارد فرقی نمی کند که خانم باشید ویا آقا در هر صورت می توانید از روش تزریق برای زیباتر شدن چهره خود استفاده کنید، بهتر است که از ژل های استفاده کنید که ماندگاری کمتری دارند و درصورتی که از نتیجه راضی بودید می توانید آنرا تمدید کنید. و کار تزریق را به پزشک متخصص در این زمینه بسپارید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده