بهترین مرکز لیزر برای موهای زائد بانوان در ساری

لیزر موهای زائد بانوان، بایدها و نبایدها

پوستی صاف، زیبا و عاری از موهای زائد، آرزوی دیرینه بسیاری از بانوان است. لیزر موهای زائد به عنوان روشی نوین و کارآمد، این آرزو را به حقیقت تبدیل کرده و انقلابی در زمینه زیبایی و سلامت زنان پدید آورده است.
در این مقاله، به بررسی مزایا و معایب لیزر موهای زائد بانوان، نحوه عملکرد آن، و نکاتی که قبل و بعد از لیزر باید به آنها توجه کنید می پردازیم. همچنین به شما خواهیم گفت که چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند و چه انتظاراتی می توانید از این روش داشته باشید. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد این روش محبوب کسب کنید.

سوالات مرتبط در مورد لیزر موهای زائد بانوان

آیا پس از لیزر موهای زائد، موی ناخواسته مجددا رشد می‌کند؟

پیاز مویی که توسط لیزر سوزانده شده است دیگر هرگز رشد نخواهد کرد.

آیا لیزر درد دارد؟

بستگی به دستگاه لیزر دارد. در کلینیک الگانت ساری، از دستگاه الکس تیتانیوم ۲۰۲۴ استفاده می‌شود که با تکنولوژی جدید هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

دوره‌های لیزر موهای زائد بانوان چگونه است؟

جلسات لیزر ماهی یک بار است. پس از هشت تا ده جلسه بیش از هشتاد درصد موهای زائد از بین خواهد رفت.

عوارض لیزر مو چیست؟

چون اشعه لیزر فقط تا لایه دوم پوست نفوذ می کند و بر اساس اختلاف رنگ تنها پیاز مو را هدف گرفته و تخریب می کند لیزر عارضه ای نخواهد داشت.

دستگاه های لیزر مو های زائد

لیزر بهترین روش حذف موهای زائد

بی‌تردید باید گفت که یکی از پر طرفدار ترین راهکارها برای برطرف شدن موهای ناخواسته‌ی بدن، لیزر است. در سال های گذشته ،تقاضا برای لیزر موهای زائد بانوان افزایش یافته است. زیرا خانم‍ها با موهای زائدشان بیشتر مشکل دارند و از زیبایی‌هایشان می‌کاهد. روش‌های سنتی رفع موهای زائد چون تراشیدن، اپیلاسیون یا استفاده از موبر هر کدام مشکلات خود را دارد. آن‌ها دائمی نیستند. علاوه بر آن موجب رشد موهای زیر پوستی و جوش می شوند. اپیلاسیون نیز چون از روش کندن استفاده می‌کند به شدت دردناک است. حتی موجب شلی و افتادگی پوست پس از استفاده دراز مدت خواهد شد. ولی لیزر موهای زائد یک فرایند بدون عارضه و دائمی است. زیبایی پوست با لیزر دو چندان می‌شود. وقتی پیاز مو سوزانده شود و کاملا از بین رود دیگر خبری از نقطه‌های سیاه و زبر نیست. می‌توان پس از اتمام دوره لیزر از لطافت و درخشش پوست لذت برد.

شیوه عملکرد لیزر

هر چیزی که رنگ‌ آن تیره باشد را نور لیزر می سوزاند. دستگاه لیزر با تاباندن اشعه مادون قرمز بر قسمت‌هایی که تیره‌تر هستند، پیاز مو را شناسایی می‌کند و آن را می‌سوزاند. در نتیجه فولیکول کاملا از بین می رود. هر یک تار از موهای بدن ما، یک چرخه‌ی رشد و استراحت دارد. در واقع در بازه‌ی زمانی مشخص، تعدادی از موها در حال استراحت هستند و تعدادی دیگر در حال رشدند. چنانچه هنگام لیزر، فولیکول موها در حالت استراحت باشد، نور لیزر بر آن تاثیری ندارد. به همین علت است که یک جلسه برای لیزر موهای زائد کافی نیست. چندین مرحله برای درمان نیاز است تا همه‌ی موها را هدف قرار دهد. در هر مرحله ازلیزر، تعدادی از فولیکول هایی که در مو فعال است می‌سوزند. در نهایت پس از چندین جلسه، تمامی موها از بین خواهد رفت.

اقدامات قبل لیزر موهای زائد بانوان و حین آن

قبل از این‌که برای لیزر مراجعه کنید نیاز است که به یک سری نکات توجه کنید:

 • محلی که قرار است لیزر شود را ۱۲ تا ۲۴ ساعت قبل از مراجعه بتراشید.
 • سعی کنید در ساعات اولیه پس از لیزر به حمام نروید.
 • اگر قصد دارید صورتتان را لیزر کنید از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • حتما حین لیزر موهای زائد از عینک محافظتی استفاده کنید.
 • خواسته‌ی خود را بیان کنید و در صورت احساس درد آن را بروز دهید تا اپراتور دستگاه را طبق آستانه تحملتان تنظیم کند.
 • سه روز اول، پس از درمان از رفتن به استخر بپرهیزید تا کلر و آلودگی‌های آب استخر به پوستتان آسیب نزند.
 • پس از آن‌که لیزر انجام دادید فورا زیر نور خورشید نروید و اگر مجبورید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

عارضه‌های لیزر موهای زائد

لیزر عارضه‌ای ندارد. شاید برای ساعات اولیه پس از لیزر کمی التهاب و قرمزی را تجربه کنید. اما ممکن است برخی پوست حساس‌تری داشته باشند و سابقه‌ی عوارض در لیزر در آن ها دیده شده است. برای این دسته از مراجعین، پزشک، قبل از شروع لیزر، قسمتی از پوست بیمار را تست می کند. پس از گذشت یک هفته و بررسی ناحیه لیزر شده. اگر مشکلی وجود نداشت، روند درمان آغاز می شود.

ناحیه ی لیزر شده نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرد و برای رفع این مشکل باید از کرم ضد آفتاب استفاده شود. برخی از عارضه‌های غیر شایع آن موارد زیر هستند که زود برطرف خواهند شد:

چند مورد از این عوارض عبارت است از

 • پوسته پوسته شدن
 • تغییر رنگ
 • قرمزی
 • خطر عفونت
 • تحریک و سوزش پوست

در چه شرایطی لیزر ممنوع است؟

با دستگاه‌های مدرن و مجهز با کمترین محدودیت می‌توان لیزر انجام داد. زیرا با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های لیزر ایمن شده‌اند و کاری به بافت‌های داخلی ندارند. اما برای برخی افراد ملاحظاتی وجود دارد که بهتر است قبل از انجام لیزر با پزشک مشورت کنند. تنها خطر متمایز لیزر موهای زائد بانوان، تبخال تناسلی است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از آن پیشگیری می‌شود.

 • افرادی که بیماری واگیر دارند یا ناقل ویروس هستند.
 • آنهایی که به بیماری‌های خودایمنی مبتلا هستند.
 • کسانی که سابقه تبخال مکرر دارند.
 • اشخاصی که جوش های چرکی و عفونت فعال دارند.
 • افرادی که از داروهای حاوی طلا استفاده می کنند.
 • زنان باردار
 • افرادی که سابقه بیماری لوپوس دارند.
 • اشخاصی که از ایزوترتنویین استفاده می کنند.

بهترین لیزر برای برطرف نمودن موهای زائد

لیزر بدون درد

روش‌های سنتی حذف موهای زائد دردناک و پر عارضه بودند. خوشبختانه لیزر موهای زائد امروزه بدون درد است. در گذشته زمانی که هنوز دستگاه‌های لیزر ارتقا نیافته بودند ایجاد گرما و سوزش می‌کردند و کمی غیر قابل تحمل بود اما دستگاه‌هایی چون الکس تیتانیوم ۲۰۲۲ مجهز به دو خنک کننده‌ی قوی هستند که موجب می‌شود مراجعه کننده هیچ دردی احساس نکند و فقط گرمای مطبوعی را روی سطح پوستش حس کند. اگر احیانا در طول لیزر احساس سوزش کردید می‌توانید با اپراتور در میان بگذارید تا درجه‌ی آن را برایتان کم کند تا با خیال راحت از جلسه لیزرتان لذت ببرید.

نواحی لیزر

مزایای لیزر موهای زائد بانوان

خانم‌ها نسبت به موهای ناخواسته‌شان حساسیت بیشتری دارند. پس ترجیح می‌دهند برای بالا بردن زیبایی ظاهری و خلاصی از شر موهای زائد یک روش دائمی پر سود را برگزینند. لیزر موهای زائد بدون شک یکی از بهترین روش‌هاست. لیزر موهای زائد بانوان یک مزیت بارز دارد و آن هم پاکیزگی و عدم عفونت ناحیه تناسلی است. برخی از مطایای دیگر آن به این شرح است:

 • رها شدن از موهای زائد بدن
 • صاف شدن پوست
 • درد نداشتن
 • تاثیر دائمی
 • پیشگیری از بوی بد
 • بالا رفتن سطح بهداشت بدن
 • عدم هزینه برای اقلام حذف موی موقتی
 • نداشتن عوارض جانبی
 • رفع خطر موهای زیر پوستی
 • ذخیره زمانی که صرف روش‌های موقتی حذف مو می‌شد

نواحی لیزر موهای زائد بانوان

تقریبا همه‌ی قسمت‌های بدن زنان را می‌توان لیزر کرد و موهای زائدش را به شکل دائمی حذف کرد. تنها نقاطی که محدودیت دارند داخل بینی، دور چشم و داخل گوش هستند. از سر تا پا هر جایی که موی زائد روییده است و همچون مژه چشم یا پرز بینی و گوش نقش محافظتی ندارد قابل حذف است. مخصوصا با دستگاه الکس تیتانیوم ۲۰۲۲ در کلینیک الگانت مناطق حساس چون زیر بغل و ناحیه تناسلی نیز به راحتی لیزر خواهند شد. در مورد مردان نیز همین امر صادق است و تنها مختص لیزر موهای زائد بانوان نیست.

مراحل لیزر در کلینیک الگانت

ابتدا در کلینیک الگانت پزشک به صورت رایگان به شما مشاوره خواهد داد و پوستتان را بررسی خواهد کرد. سپس به اتاق لیزر هدایت خواهید شد. پکیچی شامل عینک و لباس محافظتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. اپراتور با رعایت تمامی نکات بهداشتی و ضد عفونی کردن تجهیزات فرایند لیزر را انجام خواهد داد.

لیزر نور پالسی را به ساقه موها فرستاده و در نهایت آن ها را تخریب می کند. زمان لازم برای انجام لیزر، بستگی به ناحیه مورد نظر دارد. در هر جلسه از لیزر تمام بدن، با توجه به قسمت تحت تراکم و پوشش موهای زائد، تقریبا یک ربع تا نیم ساعت زمان می برد.

عدم محدودیت جنسی لیزر موهای زائد

در گذشته اینطور تصور می‌شد که لیزر موهای زائد تنها مختص خانم‌هاست زیرا لیزر موهای زائد بانوان مرسوم‌تر بود. امروزه مردان نیز از این شیوه حذف موی دائمی استقبال می‌کنند. آقایان نیز برای لیزر محدودیتی ندارند و هر جایی از بدن را که متقاضی آن باشند می‌توانند لیزر کنند. در کلینیک الگانت، بهترین و مجهزترین کلینیک لیزر ساری، لیزر موهای زائد توسط اپراتور مرد برای آقایان انجام می‌شود.

دستگاه لیزر موهای زائد بدن چند نوع است؟

در طول سالیان دستگاه‌های لیزر نیز با تحولاتی مواجه بودند. دستگاه‌های لیزر متفاوتی در ایران موجود است که هر کدام کارکرد و محدودیت‌های خاص خودشان را دارند. برخی از دستگاه‌های لیزر مورد استفاده در موارد مختلف با طیف‌های پوستی متفاوت، شامل موارد زیر است:

 • لیزر مو با لیزر روبی یا به عبارتی یاقوت
 • لیزر تور پالسی
 • لیزر ND:YAG
 • لیزر مو با استفاده از لیزر دایود
 • لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه الکساندرایت

در نهایت انتخاب ما لیزر الکس تیتانیوم ۲۰۲۲ است. زیرا بسیار با رنگ پوست و نژاد ما سازگار است و با این دستگاه، بهترین اثربخشی را خواهید داشت.

دستگاه الکس تیتانیوم ۲۰۲۲ با سه طول موج

دستگاه الکس تیتانیوم ۲۰۲۲ با دارا بودن سه طول موج بهترین دستگاه موجود در ایران است. این دستگاه با تنظیم طول موج به راحتی می‌تواند هر رنگ مویی را تشخیص دهد و آن را از بین ببرد. بدون درد است و با تکنولوژی SHR با سرعت بسیار بالایی می‌تواند موهای زائد را حذف دائمی کند و هیچ آسیبی به بافت پوست نرساند. رنگ پوست ما ایرانیان به شکلی است که مناسب‌ترین دستگاه برای آن الکس تیتانیوم ۲۰۲۲ می‌باشد. این دستگاه محهز به دو خنک کننده‌ی قدرتمند است که فرایند لیزر را کاملا بدون درد می‌کند. همچنین از دقت بسیار بالایی برخوردار است و ظریف‌ترین نواحی را قادر است لیزر کند.

لیزر الکساندرایت با موج ۷۵۵ نانومتر

این نوع لیزر از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر موهای زائد بانوان و آقایان در دنیا است. الکساندرایت ساخت کشور آمریکا از شرکت Cynosure  است. از قابلیت های مهم این دستگاه منحصر به فرد، ویژگی تنظیم میزان انرژی و موج مورد نیاز برای درمان های مختلف پوست و مو است.در میان راهکار هایی که در دنیا برای رفع موهای زائد بدن وجود دارد، این سیستم کمترین خطر و بیشترین کارایی را دارد. لیزر موهای زائد بدن با دستگاه الکساندرایت برای مدت طولانی باقی خواهد ماند و هیچ گونه عوارضی نداشته و باعث رضایت بیماران خواهد شد.

لیزر دایود با موج ۸۱۰ نانومتر

این نوع لیزر برای انواع پوست، حتی پوست های تیره مورد استفاده است و به دلیل قدرت نفوذ بالایی که به پوست دارد، موهای زیر پوستی را نیز از بین می برد.

ليزر (Nd-YAG) با موج ١٠٦٤ نانومتر

این دستگاه برای موارد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای پوست های بسیار تیره از نوع ۵ و ۶ کاربرد دارد. در ایران دستگاهی با این مشخصات کاربرد چندانی نخواهد داشت.

لیزر IPL

این نوع ،به دلیل ارزان بودن و سهولت استفاده  ،امروزه بسیار رایج است که در واقع لیزر نیست،بلکه نور شدید پالسی می باشد که توسط لامپ گزنون تولید شده است و همانند دستگاه های لیزر بر روی پوست تابیده می شود. ولیکن هم از نظر تعداد جلسات درمان و هم از نظر موثر بودن بر روی موهای زائد بدن، بسیار ناکارآمد است. دستگاهی‌ست که معمولا در مراکز غیر پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اصلا توصیه نمی‌شود. در لیزر موهای زائد بانوان استفاده از این دستگاه متاسفانه مرسوم است.

اهمیت انتخاب یک مرکز معتبر

به‌خاطر پرطرفدار بودن این روش حذف موهای زائد، امروزه خیلی از مراکز غیر پزشکی و نامعتبر به خاطر سودجویی با دستگاه‌های فرسوده اقدام به لیزر موهای زائد می‌کنند. پس از تصمیم به لیزر بسیار مهم است که یک مکان استاندارد برای این کار انتخاب کنید. مخصوصا در لیزر موهای زائد بانوان مشاهده شده که حتی آرایشگاه‌ها اقدام به لیزر می‌کنند. اگر مرکزی که مراجعه کردید بهداشتی نباشد می‌تواند برایتان بیماری‌های عفونی یا پوستی همچون تبخال تناسلی ایجاد کند. یا این‌که درد زیادی بکشید یا پوستتان بسوزد. حتی ممکن است به شکل دائمی رنگ پوستتان تغییر کند. چشمتان در برابر اشعه آسیب ببیند یا سلول‌های پوستیتان تخریب شوند.

لیزر موهای زائد بانوان در کلینیک الگانت ساری و قائمشهر

اگر به دنبال لیزر موهای زائد بانوان ساری هستید بهترین، مجهزترین و در دسترس ترین گزینه برای شما کلینیک الگانت است. در این مرکز پوست، مو و زیبایی ساری، ابتدا توسط پزشکان متبحر و باتجربه‌ی مجموعه معاینه و مشاوره رایگان خواهید شد و سپس فرایند لیزر با مجهزترین دستگاه موجود در ایران، الکس تیتانیوم ۲۰۲۲ توسط اپراتور آغاز می‌شود. شما پس از لیزر هیچ عارضه‌ای را تجربه نخواهید کرد و حتی پس از یک جلسه نتیجه مثبت لیزر را خواهید دید. در جلسه‌ی هشت تا ده بیش از ۸۰ درصد موهای زائد شما از بین خواهد رفت و پوستی درخشان و لطیف را تجربه خواهید کرد.

 

اینستاگرام:  eleganteclinic

برچسب ها: بدون برچسب

۲ پاسخ

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده