بهترین مرکز لیزر برای موهای زائد بانوان در ساری

لیزر موهای زائد بانوان

یکی از پر طرفدار ترین راهکار های برطرف شدن موهای ناخواسته بدن، لیزر است که در سال های گذشته ،تقاضا برای لیزر موهای زائد بانوان افزایش یافته است که سبب رهایی از تیغ، مومک،سالن های اپیلاسیون، دستگاه های اپیلیدی و موبر، و البته موهای زیر پوستی و جوش ها می شود. ولی لیزر موهای زائد، همانند هر تکنولوژی جدیدی، امکان دارد مورد سوء استفاده قرار بگیرد، چرا که اکثر افرادی که بدون تحقیق و مطالعه و بر اساس قیمت ارزان و تبلیغات، به انجام لیزر اقدام کرده اند را نا امید کرده است. ما در این مقاله، سعی داریم تا اطلاعات مهم در زمینه لیزر، و معرفی راهکار صحیح انتخاب مراکز مناسب را به شما ارائه دهیم.

عملکرد لیزر چگونه است

در روش لیزر هر چیزی را که رنگ‌ آن تیره باشد نور لیزر می سوزاند و با سوزاندن موی های تیره رنگ و حرارت دادن آن داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز صدمه می بیند و کاملا از بین می رود. هر ناحیه از موهای بدن ما، یک چرخه ی رشد و استراحت دارد، و در یک تایم مشخص بیشتر موهای بدن در حالت استراحت هستند و تنها تعداد اندکی از آن ها در حالت رشد هستند. چنانچه هنگام لیزر، فولیکول مو ها در حالت استراحت باشد، نور لیزر بر آن تاثیری ندارد. به همین علت است که ضمن از بین بردن تمام موها، چندین مرحله برای درمان نیاز است. در هر مرحله درمان، تعدادی از فولیکول هایی که در مو فعال است سوخته می شوند، و در نهایت پس از چندین جلسه، تمامی موها از بین خواهد رفت.

لیزر موهای زائد بدن چند نوع است؟

از آن جایی که عوامل بسیاری بر نتیجه لیزر موهای زائد موثر هستند، پزشک ضمن برطرف کردن موهای زائد بدن، از دستگاه های مختلفی استفاده می کند. طبق نوع پوست، ضخامت، و رنگ مو و ناحیه درمان، برای زمان بندی جلسه های لیزر مو، یکی از دستگاه های زیر استفاده می شود.

 • لیزر مو با لیزر روبی یا به عبارتی یاقوت
 • لیزر تور پالسی
 • لیزر ND:YAG
 • لیزر مو با استفاده از لیزر دایود
 • لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه، الکساندرایت

دستگاه های لیزر مو های زائد

نکات لازم برای انتخاب دستگاه لیزر

هنگام انتخاب دستگاه لیزر باید به دو نکته توجه شود

 • نوع برند دستگاه
 • نوع تکنولوژی دستگاه

دو مورد از دستگاه های شناخته شده تکنولوژی لیزر، عبارت است از دایود و الکساندرایت و  نوعی که کمتر شناخته شده است  N دی یاگ است. نوع برند دستگاه های دارای تکنولوژی الکساندرایت می تواند سایناشور و یا کندلا باشد که از قوی ترین نوع محصول کشور آمریکا است. سایر برند ها آلما، دکا و نوبلکس است که برای چین، اروپا و کره می تواند باشد.

مقایسه دستگاه دایود و الکساندرایت

دایود به دلیل طول موج بیشتر، نفوذ بیشتری به عمق دارد. اما الکساندرایت به دلیل آسانی کار و بی دردی و خنک کننده های با قدرتی که دارد جواب دهی آن بیشتر است. سیستم الکساندرایت برند کندلا به دلیل پرتاب یخ که سبب بی دردی و بی حسی به طور کامل می شود، در مقایسه با سایناشور از محبوبیت بیشتری برخور دار است. سیستم های لیزر موهای زائد، در کلینیک واقع در میرداماد تهران از دکتر امامی، از نوع الکساندرایت کندلا پرو و ساخت کشور آمریکا می باشد که در مقایسه با سایر کندلاها دارای  ،سرعت بیشتر، درد و زمان کمتر و تکنولوژی جدید تر می باشد.

بهترین لیزر برای برطرف نمودن موهای زائد

لیزر الکساندرایت با موج ۷۵۵ نانومتر

این نوع لیزر از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر برای برطرف شدن موهای زائد بدن، در دنیا است که ساخت کشور آمریکا از شرکت Cynosure  است. از قابلیت های مهم این دستگاه منحصر به فرد، ویژگی تنظیم میزان انرژی و موج مورد نیاز برای درمان های مختلف پوست و مو است.در میان راهکار هایی که در دنیا برای رفع موهای زائد بدن وجود دارد، این سیستم کمترین خطر و بیشترین کارایی را دارد. لیزر موهای زائد بدن با دستگاه الکساندرایت برای مدت طولانی باقی خواهد ماند و هیچ گونه عوارضی نداشته و باعث رضایت بیماران خواهد شد.

لیزر دایود با موج ۸۱۰ نانومتر

این نوع لیزر برای انواع پوست، حتی پوست های تیره مورد استفاده است وبه دلیل قدرت نفوذ بالایی که به پوست دارد، موهای زیر پوستی را نیز از بین می برد، و در حال حاضر یکی از بهترین لیزر های دایود، لیزر Lightsheer  است که ساخت کمپانی Lumenis  از کشور آمریکا است.

ليزر (Nd-YAG) با موج ١٠٦٤ نانومتر

این دستگاه برای موارد خاص مورد استفاده است، و برای پوست های بسیار تیره از نوع ۵ و ۶ کاربرد دارد.

لیزر IPL

این نوع ،به دلیل ارزان بودن و سهولت استفاده  ،امروزه بسیار رایج است که در واقع لیزر نیست،بلکه نور شدید پالسی می باشد که توسط لامپ گزنون تولید شده است و همانند دستگاه های لیزر بر روی پوست تابیده می شود. ولیکن هم از نظر تعداد جلسات درمان و هم از نظر موثر بودن بر روی موهای زائد بدن، بسیار متفاوت است.

بهترین لیزر برای برطرف نمودن موهای زائد

نکات مهم برای انتخاب لیزر مناسب چیست

جواب این سوال بستگی به این دارد که فرد بخواهد بخشی از بدن را لیزر کند یا با طور کامل بخواهد از موهای زائد خلاص شود. که هزینه آن نیز متفاوت است، زیرا در صورتی که به مراکز ناشناخته مراجعه کنید نه تنها پولی که پرداخت نموده اید را از دست خواهید داد بلکه پس از گذشت مدت نه چندان دوری، مو ها به حالت قبل بر میگردد.بنابراین نکته بسیار مهم این است که در مورد کیفیت و نوع دستگاه لیزر قبل از درمان موهای زائد بدن خود مطمعن شوید.چنانچه اطلاعات لازم برای انتخاب کمپانی دستگاه لیزر و مدل سازنده آن برایتان امکان پذیر نبود بهترین راه، تست لیزر بر روی بخشی از پوستتان است.

لیزر موهای زائد بدن برای چه افرادی مناسب نیست

 • کسانی که بیماری دارند.
 • افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند.
 • سابقه تبخال مکرر دارند.
 • جوش های چرکی و عفونت فعال دارند.
 • برنزه اند.
 • اختلالات هورمونی دارند.
 • از دارو های حاوی طلا استفاده می کنند.
 • زنانی  که بار دارد هستند.
 • کک و مک و همچنین تتو در ناحیه لیزر دارند.
 • سابقه بیماری لوپوس دارند.
 • از ایزوترتنویین استفاده می کنند.

نکاتی که در لیزر کردن موهای زائد بدن و پس از آن می بایست رعایت شود :

 • محلی که قرار است لیزر شود را قبل از درمان بتراشید.
 • برای کاهش درد، از ژلی که پزشک داده است و  مسکن و رسانا است استفاده کنید.
 • حتما از عینک محافظتی استفاده کنید.
 • حتما خواسته خود را بیان کنید و در صورت درد داشتن حتما درد خود را بروز دهید، تا درمان هر چه بهتر و آسان تر انجام شود.
 • سه روز اول، پس از درمان از رفتن به استخر بپرهیزید.
 • قبل از رفتن به پیاده روی از کرم ضد افتاب حداقل ۳۰ درصد استفاده کنید..

دقت داشته باشید که برای بیمارانی که سابقه عوارض در لیزر در آن ها دیده شده است ، احتمال رخ دادن عوارض ،بیشتر است.همچنین پزشک، قبل از شروع لیزر، قسمتی از پوست بیمار را تست می کند. پس از گذشت  یک هفته و بررسی ناحیه لیزر شده. اگر مشکلی وجود نداشت، روند درمان آغاز می شود.

در برخی موارد ، پس از گذشت چند ساعت از لیزر،قرمزی لیزر برطرف خواهد شد و در غیر این صورت، استفاده از پماد اکسید زینک و پماد های ترمیم کننده  کافی است.ناحیه ی لیزر شده نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرد و برای رفع این مشکل استفاده از کرم ضد آفتاب ،کافی است.

لیزر الکساندرایت برای انواع موها و پوست ها  از جمله موهای ضخیم ،پوست های تیره و…مناسب است.

لیزر موهای زائد بانوان در ساری و قائمشهر

در کلینیک زیبایی الگانت نیز لیزر موهای زائد بانوان انجام می شود. متخصصان ما در الگانت از آخرین تجهیزات برای ارائه خدمات لیزر موهای زائد استفاده می کنند. برای بهرمندی از خدمات لیزر موهای زائد بانوان کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت لیزر موهای زائد بانوان در الگانت کلیک کنید.

 

آیا لیزر مو های زائد بدن، برای آقایان نیز استفاده می شود

بله ، تمامی افراد  چه مرد و چه زن قادر به انجام لیزر هستند، هر چقدر که رنگ مو تیره تر باشد تاثیر لیزر بر آن نیز بیشتر است. البته ویژگی های فردی شخص نیز لحاظ می شود و قانون های جاری درباره کارایی لیزر، در همه موارد اجرا می شود.به طور معمول سن فردی که قصد لیزر دارد حداقل باید 12 باشد.

مزیت های لیزر موهای زائد بدن چیست

درد ندارد. به طوریکه اگر با دستگاه  alex آمریکا و با پیشرفته ترین دستگاه خنک کننده انجام شود هیچ گونه دردی نخواهد داشت و به صورت دائمی است.

عوارض، ندارد. از میان دستگاه های لیزر، سیستم الکساندرایت کمترین عوارض را دارد.

اثر بخشی آن بسیار سریع است. همانطور که بیان شد، دستگاه الکساندرایت یکی از بهترین دستگاه های لیزر است که به هیچ عنوان با دیگر دستگاه های  اروپایی و آسیایی قابل مقایسه نخواهد بود و تقریبا ۳۳ جلسه از طول درمان شما کم خواهد کرد.اصلا نیازی به بستری شدن ندارد و پس از انجام لیزر، می توانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. همچنین نسبت به روش های دیگر کاملا بدون درد و ناراحتی است. در این نوع روش درمان، پوست درگیری ندارد

این نوع تکنولوژی توسط fda  ضمن کاهش رشد مو و از بین بردن موهای زائد بدن به صورت دائمی ،تایید شده است. در کمترین زمان ، می توان بخش وسیعی را لیزر کرد. در این روش ایجاد زخم و رنگدانه کاملا نادر است. درست است که هزینه لیزر بدن زیاد است ولی مزایای دارد که نمی توان از آن چشم پوشید.

 • رها شدن از موهای زائد بدن.
 • صاف شدن پوست.
 • رفع خطر موهای درون روییده.
 • کاهش زمانی که صرف اپیلاسیون و تیغ می شود.

نواحی لیزر موهای زائد بانوان

 • نواحی صورت از جمله چانه، گونه، بالای لب
 • پاها
 • پشت بدن
 • قسمت بیکینی و برزیلی که شامل لابیا است

نواحی لیزر

لیزر فول بادی موهای زائد بانوان در قائم شهر چگونه انجام می شود

در ابتدا یک کرم بی حس کننده بر روی پوست بیمار زده می شود تا در حین انجام لیزر، فرد کاملا راحت باشد. لیزر فول بادی بر روی پوست قرار میگیرد و حرکت داده می شود تا فولیکول ها زیر دستگاه هدف گرفته شود،سپس لیزر نور پالسی را به ساقه موها فرستاده و در نهایت آن ها را تخریب می کند.زمان لازم برای انجام درمان، بسته به ناحیه مورد نظر است. در هر جلسه از لیزر فول بادی، با توجه به قسمت تحت تراکم و پوشش موهای زائد، تقریبا دو الی سه ساعت زمان می برد.پس از گذشت، هفت تا ده روزپس از درمان مو ها می ریزد. این مو ها به فولیکول های تخریب شده مربوط است. در لیزر درمانی موها برای همیشه از بین نمی رود و تنها موهایی که هدف قرار گرفته شده است و فاز رشد دارد را از بین می برد. به همین دلیل ۲۵ درصد موها در جلسات لیزر درمانی هدف قرار نمی گیرد.

عوارض لیزر فول بادی موهای زائد بانوان چیست

احتمال بروز چند عارضه پس انجام لیزر فول بادی وجود دارد، که موقتی و خفیف است. در صورتی که پس از گذشت مدتی این عوارض از بین نرفت به پزشک خود مراجعه کنید.

چند مورد از این عوارض عبارت است از

 • پوسته پوسته شدن
 • تغییر رنگ پوست
 • سرخ شدن پوست
 • خطر عفونت کردن پوست
 • تحریک و سوزش پوست

سخن پایانی

همانطور که مطالعه کردید، رفع موهای زائد بدن از طریق وسیله لیزر، یکی از راهکار های رایج جراحی زیبایی است که بیشتر افرادی که لیزر انجام داده اند، متوجه شده اند که این روش درمان کاملا ایمن است و به راحتی می توانند آن را تحمل کنند نا گفته نماند که عوارض اندک آن نیز، کوتاه مدت است.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده