مزوژل

ضد لک و درمان جای جوش با تزریق مزوژل

اگر از دیدن لک و تیرگی های روی صورتتان خسته شده اید یا جای جوش و فرورفتگی روی صورت موجب آزار شما می شود، بهترین راه حل می تواند تزریق مزوژل باشد. لازم است به این مشکل اهمیت بدهید زیرا بعد از رفع این مشکلات از روی صورتتان، متوجه زیبایی واقعی صورت خویش می شوید.

مزوژل چیست؟

یکی از راه درمان های تاثیر گذار بر چین و چروک و سایر مشکلات پوست صورت و مخصوصا قسمت های دور چشم، مزوژل می باشد. در این روش از هیالورونیک اسید جهت برطرف نمودن مشکلات پوستی استفاده می گردد تا طراوت و جوانی و نشاط را به پوست شما بازگرداند. هیالورونیک اسید پایه های ترکیبات طبیعی پوست بوده که در تولید کلاژن و حفظ قابلیت ارتجاعی پوست نقش به سزایی دارد. این ماده قابلیت تحریک سلولهای مولد کلاژن را دارد و با کمک به بهتر شدن عملیات خون رسانی به بافت های پوستی، مشکلات آنها را رفع می کند.

مزوژل

ترکیبات

به جز هیالورونیک اسید نیز از آنتی اکسیدان های گوناگون، مواد معدنی، ویتامین ها، کوانزیم ها و آمینو اسیدها در ترکیبات مزوژل استفاده گردیده است که کلیه این مواد خاصیت ترمیم داشته و به بهبود آسیب های پوستی نیز کمک می کند. این مواد نیز قابلیت افزایش رطوبت پوست را داشته و از بروز مجدد علائم پیری و یا لک های پوست تا زمانی طولانی ممانعت می کند.

ضد لک و درمان جای جوش با تزریق مزوژل در ساری و قائمشهر

یکی از جدیدترین راه های رفع مشکلات پوستی و نیز جوان سازی اطراف چشم و درمان جای جوش با مزوژل می باشد. مواد تشکیل دهنده ی مزوژل همانند موادی است که در مراحل مزوتراپی هم استفاده می شود.  برای بهرمندی از خدمات ضد لک و درمان جای جوش با مزوژل کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 

درمان لک صورت با مزوژل

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد بر روی پوست ظاهر شود لک می باشد که به علل گوناگونی پدیدار می شوند. مزوژل یکی از راه های درمان و زیبایی با عوارض اندک برای لک صورت می باشد. مهم ترین مواد در ترکیبات مزوژل هیالورونیک اسید است که یک نوع قند بوده که بطور طبیعی در بدن وجود دارد و همین موجب حفظ آب موجود در پوست گردیده و به هیدراته شدن پوست کمک می کند.

طریقه تزریق

قبل از تزریق بایستی آرایش خود را کاملا پاک کرده و صورت را شست و شو دهید. طریقه تزریق ضد لک و درمان جای جوش با مزوژل در قائم شهر شباهت زیادی به تزریق ژل به نقاط گوناگون صورت دارد. متخصص مربوطه بعد از آماده کردن سرنگ مخصوص، از بی حسی جهت کاهش درد تزریق استفاده کرده و بعد با استفاده از سوزن های نوک گرد و کوچک، مزوژل را با توجه به روش انتخابی به صورت تزریق می نماید.

قبل از انجام مزوژل

واجب ترین امری که پیش از تزریق مزوژل می بایست صورت گیرد، یافتن یک مرکز یا کلینیک با اعتبار می باشد که دارای پزشکان متخصص ماهر و با تجربه باشد و به مدرن ترین تکنیک های دنیا تسلط داشته باشد و از بهترین مواد استفاده کنند تا موجب ماندگاری بیشتر و عوارض کمتر برای مراجعه کنندگان داشته باشد. پس از معین کردن تاریخ تزریق باید جهت رسیدن به نتیجه مطلوب نکات زیر را رعایت نمایید:

مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را حداقل از یک هفته قبل از تزریق قطع نمایید.

استفاده از داروهای رقیق کننده خون و ضد التهاب را باید حداقل از 2 هفته قبل از تزریق قطع کنید و چنانچه نتوانید این داروها را قطع کنید و طبق تجویز پزشک باید به صورت مداوم این داروها را مصرف کنید، حتما با پزشک مشورت نمایید.

چنانچه مبتلا به بیماری خاصی هستید یا مصرف کننده دارو می باشید به پزشک اطلاع دهید.

در جلسات مشاوره پیش از تزریق کلیه سوالات خویش را از پزشک بپرسید تا بدون نگرانی اقدام به تزریق نمایید.

رعایت موارد قبل از تزریق مزوژل

شب قبل از تزریق مزوژل استحمام کرده و در روز تزریق آرایش نکنید و پوست از هر آلودگی باید پاک شود. این تزریق درد قابل تحملی داشته ولی متخصص برای مراجعینی که تحمل کمتری دارند از بی حسی موضعی استفاده می کند. پس از بی حس شدن نقاط تزریق، دوز مناسبی از مزوژل به ان نقطه تزریق می گردد و فرد بدون احتیاج به استراحت می تواند به محل کار یا خانه بازگردد. این عمل در یک جلسه پایان نیافته و نسبت به شدت مشکل و خاصیت های پوستی مراجعین امکان دارد به جلسات بیشتری احتیاج باشد. به طور معمول در اکثر افراد 3 الی 4 جلسه تزریق مزوژل با فواصل تقریبا یک ماهه مطلوب است و نتیجه دلخواه را کسب می کنند.

مزوژل

بعد از انجام مزوژل

مراقبات پس از تزریق مزوژل بسیار مهم میباشد و در نتیجه و دوام آن بسیار موثر خواهد بود.به این خاطر پیشنهاد می شود که به کلیه دستورات متخصص، دانه به دانه عمل کرده و نکات زیر را عمل کنید.

به مدت یک هفته کلیه غذاها و خوراکی های چرب و شور را فراموش کنید.

حداقل تا 3 روز پس از تزریق در مقابل نور مستقیم آفتاب و گرمای آن قرار نگیرید و باید حتما در زمان خروج از منزل از کلاه و ضد آفتاب استفاده شود.

به هیچ عنوان نواحی تزریق را فشار و یا ماساژ ندهید.

حداقل تا یک روز پس از تزریق ورزش و فعالیت های سنگین انجام ندهید.

چنانچه در نواحی تزریق دچار ورم شده اید از کمپرس سرد کمک بگیرید.

چنانچه در نقاط تزریق درد حس کردید جهت مصرف مسکن با متخصص مشورت نموده و بدون مشورت کاری انجام ندهید.

رعایت کلیه این نکات موجب می گردد که عارضه های مزوژل خیلی سریع رفع شده و نتایج ماندگارتری را برای شما داشته باشد. هرچند جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا این تزریق دارای تهاجم خیلی اندکی بوده و به همین خاطر عوارضش نیز کم می باشند. فقط پس از تزریق مزوژل امکان دارد کمی دچار تورم و قرمزی و کبودی در نقاط تزریق شوید که تا 2 روز بعد نهایتا رفع خواهند شد.

هزینه و قیمت مزوژل

هزینه و قیمت مزوژل برای همه یکسان نیست و بستگی به شدت اسیب پوستی و تعداد جلسات تزریق و نیز حجم تزریق دارد. جهت اطلاع دقیق تر از هینه این عمل باید به پزشک مراجعه کرده و طبق معاینات پزشک حدود قیمتی مشخص شوند.

عوارض تزریق مزوژل

ورم و کبودی که تقریبا پس از 4 یا 5 روز برطرف بر طرف می گردد.

واکنش آلرژیک مانند قرمز شدن پوست که امکان دارد ناشی از خاراندن پوست به وجود آمده باشد و پس از چند روز بر طرف می گردد.

بی حس بودن نقاطی که در آن جا تزریق مزوژل انجام شده است که این احساس کاملا طبیعی بوده و مثل بقیه موارد بر طرف می گردد.

کاربرد های تزریق مزوژل چیست؟

مزوژل با تزریق بافت پوستی شخص، باعث تولید کلاژن و بازسازی پوست و بافت های قدیمی و اسیب دیده شده و ویژگی ارتجاعی و الاستینه پوست را افزایش می دهد. در نتیجه خطوط سطحی پوست حذف و پوست با نشاط تر و جوان تر خواهد شد.

با تزریق ضد لک و درمان جای جوش با مزوژل در ساری میتوان چین و چروک های اطراف چشم و نیز خطوط لبخند را رفع کرد. تزریق مزوژل به زیر چشم موجب رفع کبودی دور چشم می گردد و با ساخت کلاژن به جز جوان سازی سبب خون رسانی به اطراف چشم می گردد  و پوست آب رسانی می شود.

جوان سازی با مزوژل در همه نوع پوست امکان پذیر می باشد و با جذب مواد مغذی ، این پوست خشک شما از آن شکل خارج شده و با نشاط تر می شود.

به غیر از موارد بالا یکی از مهمترین کارایی ها این تکنیک، درمان جای جوش با مزوژل می باشد. این تکنیک در رفع جای جوش های قدیمی که دارای لک های تیره و تو رفتگی می باشند بسیار تاثیر گذار است.

این روش به آب رسانی عمیق پوستی در دراز مدت کمک کرده و با استفاده از مزوژل، پوستی بسیار درخشان و شاداب و صاف خواهید داشت و دیگر اثری از جای جوش نیز نخواهید دید. این روش به خاطر دارا بودن هیالورونیک اسید در دراز مدت تاثیر به سزایی بر جوان سازی و رفع جای جوش و همچنین آب رسانی پوست دارد. حتی تزریق مقدار کمی از مزوژل در زیر پوست باعث هیدراته گشتن عمیق پوست می گردد.

قابل ذکر است که تزریق مزوژل در درمان نواحی حساس مانند زیر چشم، ترمیم جوش و جای جوش هم مورد استفاده قرار می گیرد.

فرق میان تزریق مزوژل و مزوتراپی و تزریق ژل در چیست؟

مزوژل

تزریق مزوژل جهت هیدراته سازی و بهبود کیفیت پوست به نقاط زیرین پوست می باشد و حجم دهی کمتری را داراست. اما تزریق ژل یا فیلر جهت افزایش حجم و افزایش زیبایی ظاهری نقاطی خاص استعمال می گردد.

بهترین متخصصان پوست می گویند که مزوژل یکی از انواع مزوتراپی می باشد که موجب تولید کلاژن در پوست شما می شود. ولی باید بدانید که غلظت هیالورونیک اسید 15% و این غلظت در روش مزوتراپی فقط 1 الی 3% می باشد.میزان غلظت زیاد این ماده موجب هیدراته شدن بیشتر پوست صورت می گردد.

چه کسانی می توانند کاندیدای تزریق مزوژل باشند؟

جهت استفاده از روش تزریق مزوژل هیچ محدودیت سنی و جنسی در افراد وجود ندارد و تقریبا می توان گفت که همه ی کسانی که حداقل یکی از مشکلات پوستی ذکر شده را داشته باشد می تواند از این روش استفاده کنند. در اصل مزوژل را می شود یک راه غیر تهاجمی جهت رفع نقص های ظاهری در صورت افراد و سایر نقاط بدن دانست که موجب بالا رفتن اعتماد به نفس و جوان و زیباتر شدن فرد می شود.

این تزریق برای کسانی که در گروه های زیر وجود دارند ممنوع می باشد و فقط با تشخیص پزشک متخصص قابل انجام می باشد.

افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و خاص مانند دیابت، سرطان و بیماری های خود ایمنی مثل لوپوس هستند، بانوان باردار و شیرده کسانی که دچار مشکلات کلیه، قلبی و صفرا هستند. و حتی کسانی که دارای افتادگی و شل شدگی در پوستشان هستند، البته این افراد بایستی درمان های دیگری مثل تزریق فیلر و لیفت صورت را همراه با مزوژل نیز انجام دهند.

بهترین برند مزوژل کدام می باشد؟

مزوژل نیز مثل سایر ژل های تزریقی برند های متفاوتی دارد که تاثیر و دوام هر کدام با دیگری متقاوت می باشد. امروزه CE از برترین تولیدکنندگان مواد تزریقی مزوژل می باشد که در کل دنیا استفاده می گردد و دارای تاییدیه برند Jalupro هم می باشد. مواد متشکله این برند دارای بافت طبیعی پوست بوده و سازش کاملی با پوست داشته و با تحریک کردن بافت های تولید کننده کلاژن به بازسازی مشکلات و خواص ارتجاعی پوست کمک می کند. برندهای معروف دیگری هستند که سازنده مزوژل هستند و در ایران نیز پر مصرف هستند عبارت هستند از: مزوژل پروایج، سیتوکر 715، پروستلین نچرال بی، سیتوکر 532، مزوژل جالپرو صورتی و آبی

نتیجه و دوام مزوژل به چه صورت می باشد؟

نتیجه تزریق مزوژل فورا پس از تزریق قابل رویت بوده و می توان پر شدن و جوان تر شدن صورت را به طور واضح دید. هر چند جهت رویت نتیجه نهایی مزوژل باید دو روز منتظر صبر کنید. این نتیجه ها حدود 6 تا 9 ماه دوام خواهد داشت و این بستگی به برند مصرفی، مراقبات و پوست صورت دارد و پس از این مدت زمان به طور کامل از بین رفته پس چنانچه به هر علتی از نتیجه تزریق نا راضی بودید احتیاجی نیست که اثرات آن را تا آخر عمر متحمل شوید. میزان دوام این تزریقات با تمدید مجدد تزریق و تعداد دفعات آن بیشتر می گردد و شما برای زمان بیشتری می توانید از چهره زیبا و جوان خویش لذت ببرید.

سخن پایانی

تزریق مزوژل توام با کم ترین تهاجم بوده است و راهی کم ریسک و کم عوارض می باشد. امکان دارد بعد از تزریق کمی قرمزی و ورم داشته باشید که با گذشت زمان رفع می گردد و به طور موقت می باشد. پس جهت به حداقل رساندن کلیه عارضه های احتمالی و کسب نتایج بهتر در درمان جای جوش با مزوژل باید حتما به بهترین متخصص پوست مراجعه کرده و وقت مشاوره بگیرید تا در این جلسات مشاوره پزشک به شما بگوید که این روش درمانی زیبایی مناسب شما می باشد یا نه؟

عکس های قبل و بعد ضد لک و درمان جای جوش با تزریق مزوژل :

در ادامه مطلب عکس های قبل و بعد تزریق مزوژل در کلینیک زیبایی الگانت در ساری آورده شده است:

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده