فواید لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد

امروزه لیزر موهای زائد یکی از روش‌های پرطرفدار و موثر برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن است. این روش دارای فواید و مزایای زیادی نسبت به روش‌های سنتی مانند اصلاح، اپیلاسیون، کرم‌های موبر و الکترولیز است. برای مطالعه‌ی فواید لیزر موهای زائد که با تایید علم پزشکی همراه است با ما باشید.

برتری لیزر موهای زائد نسبت به روش‌های دیگر حذف موها ناخواسته

احتمالا از دست موهای زائدی که در نقاط مختلف بدنتان بی‌فایده رشد کرده‌اند خسته شده‌اید. موهایی که از هنگام پیدایش بشر نقش حفاظتی داشتند. اما حالا با وجود لباس‌ها و شوینده‌ها، کاری جز زشتی و مختل کردن بهداشت آن ناحیه انجام نمی‌دهند.

اگر تا کنون موهایتان را با تیغ می‌تراشیدید می‌دانید که یکی دو روز بیشتر نمی‌انجامد تا با خارش و جوش دوباره مو جوانه بزند. زیرا تراشیدن، فقط ساقه مو را قطع می‌کند. اپیلاسیون نیز با روش‌های مختلف معایبی دارد. مو کنده می‌شود و مدت زمان رویش مجددش دو هفته تا یک ماه است اما درد وحشتناکی به همراه خواهد داشت. علاوه بر آن رشد موهای زیر پوستی را افزایش می‌دهد. در دراز مدت نیز بر اثر کشش مداوم، پوست شل و وارفته خواهد شد. لیزز موهای زائد بهترین گزینه است.

فواید لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد

اگر تجربه‌ی انجام لیزر موهای زائد را داشتید خودتان به مزایای آن پی بردید. اما اگر برای اولین‌بار می‌خواهید برای لیزر اقدام کنید، فوایدی که قرار است شرح دهیم را مطالعه کنید تا انگیزه‌ی بهتری برای انجام این روش زیبایی داشته باشید.

لیزر موهای زائد یک روش سریع

اگر روش‌های دیگر حذف موی ناخواسته را امتحان کردید می‌دانید چقدر زمان‌بر است. قسمت سخت ماجرا این‌جاست که دائمی نیستند و هر بار باید مجددا زمان کسالت‌باری را بگذارید تا حذف مو را تکرار کنید. لیزر یک روش دائمی است. اشعه مادون قرمز پیاز مو را کاملا تخریب می‌کند. زمانی که باید هر جلسه صرف کنید بستگی به محدوده‌ی انتخابی شما دارد. اگر همه‌ی بدن را لیزر کنید حداکثر نیم ساعت باید وقت بگذارید. طبیعیست که هر چه مساحت ناحیه بیشتر باشد زمانش نیز طولانی‌تر است. هشت تا ده جلسه بیش از هشتاد درصد موهای لیزر شده نابود می‌شوند و شما برای همیشه از شر موهای زائد خلاص می‌شوید. البته اگر موهای جدید تحت تاثیر نوسانات هورمونی رشد کنند شاید نیاز داشته باشید سالی یکی دو بار یک جلسه لیزر انجام دهید. زمان‌هایی که برای تراشیدن مو وقت می‌گذاشتید را می‌توانید ذخیره کنید.

اثربخشی دائمی روش لیزر موهای زائد

اثربخشی دائمی روش لیزر موهای زائد

بر خلاف روش‌هایی که قبلا مرسوم بود، لیزر موهای زائد یک روش دائمی حذف مو است. وقتی پوست شما در معرض اشعه‌ی مادون قرمز دستگاه قرار می‌گیرد، اشعه پیاز مو را هدف قرار می‌دهد و با ایجاد حرارت آن را می‌سوزاند. طی فرایند پیاز مو تخریب می‌شود. یا کاملا از بین می‌رود یا آسیب می‌بیند. اگر نابود شود دیگر هرگز رشد نخواهد کرد. اگر آسیب ببیند در جلسات دیگر لیزر، به حسابش رسیده خواهد شد. شما اگر دوره‌های لیزر را کامل شرکت کنید، برای همیشه از شر موهای زائد خلاص خواهید شد.  اگر پیاز مویی از زیر دست اپراتور در برود یا برای زنده ماندن مقاومت به خرج دهد ضعیف و نازک خواهد بود و زمان رشدش نیز طولانی می‌شود. موهای جدیدی هم ممکن است طی نوسانات هورمونی بدن دربیاید. می‌توانید سالی یکی دو بار در یک جلسه‌ی کوتاه، مجددا لیزر انجام دهید.

هر لباسی که دوست دارید می‌توانید بپوشید.

احتمالا تجربه داشتید که از پوشیدن لباسی، به‌خاطر مشخص شدن موهای زائد امتناع کرده‌اید. به عنوان مثال، مردی هستید که دستان پرمویی دارید و پوشیدن لباس آستین کوتاه شما را در جمع خجل می‌کند. یا خانمی هستید که حس می‌کنید اگر لباس بدون آستین بپوشید تیرگی زیر بغل شما را معذب می‌کند. با لیزر، دیگر این مشکلات را نخواهید داشت. شما هر لباسی که دوست دارید می‌توانید بپوشید. حتی توانید پس گردنتان را لیزر کنید و موهایتان را هر مدل که دوست داشتید کوتاه کنید. لیزر موهای زائد، پوستتان را درخشان خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آیا پس از انجام لیزر، موهای زائد دوباره رشد می کند؟

عدم رشد موهای زیر پوستی در لیزر موهای زائد

بر خلاف روش‌های دیگر از بین بردن موهای ناخواسته، در لیزر موهای زائد دیگر موی زیر پوستی رشد نخواهد کرد. موی زیر پوستی در واقع مویی است که هنگام رشد مسیر اشتباهی طی می‌کند و زیر لایه‌های پوست، حبس می‌شود. پوست آن ناحیه جوش یا تاول می‌زند، سیاه می‌شود و حتی گاهی ایجاد درد می‌کند. پس از اپیلاسیون، چون ساقه‌ی مو از زیر پوست کنده می‌شود احتمال رویش موی زیر پوستی زیاد است. اما اشعه لیزر پیاز مو را از بین می‌برد. مویی رشد نخواهد کرد که زیر پوست گیر کند. بهترین روش پیشگیری از رشد موهای زیر پوستی لیزر موهای زائد است.

دقت بالای لیزر

دقت بالای لیزر

اگر اپراتور لیزر از مهارت کافی برخوردار باشد، نقاط ظریف و حساس بدن را به خوبی می‌تواند لیزر کند. کاری که شما نمی‌توانید با شیو (تراشیدن) انجام دهید. معمولا در شیو یا پیلاسیون قسمت‌هایی از بدن جا می‌مانند. هندپیس بخشی از دستگاه لیزر است که روی پوستتان کشیده می‌شود. با آغشته کردن بدن به ژل، هندپیس به راحتی روی پوست سر می‌خورد و مساحت زیادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد‌. اگر اپراتور کار خود را به خوبی انجام دهد و دستگاه نیز از کیفیت لازم برخوردار باشد، هیچ قسمتی از بدنتان جا نخواهد ماند.

درد بسیار اندک روش لیزر موهای زائد

اگر درد اپیلاسیون را کشیده باشید می‌دانید که کندن مو آن هم به فاصله‌ی حداکثر هر ماه، یک جور شکنجه خودخواسته محسوب می‌شود. در عوض در روش لیزر موهای زائد به نظر می‌رسد اپراتور شما را ماساژی ملایم می‌دهد. نه تنها درد ندارد بلکه لذت‌بخش است. البته به شرطی که دستگاه مدرن و مجهز باشد و اپراتور نیز کارش را خوب بلد باشد و درجه را درست تنظیم کند. در کلینیک الگانت، بهترین کلینیک ساری در شاخه‌های پوست، مو و زیبایی، از دستگاه الکس تیتانیوم ۲۰۲۲ استفاده می‌شود. این دستگاه مجهز به خنک کننده است. در نتیجه شما همان درد حداقلی را نیز نخواهید کشید و تنها گرمای مطبوعی روی پوستتان احساس می‌کنید.

بالا رفتن اعتماد به نفس با لیزر

اگر زن باشید احتمالا قبل از تصمیم به لیزر، حسابی با موهای زائد چالش داشتید. وقتی لیزر انجام می‌دهید پوستتان صاف و لطیف می‌شود. حتی پس از اتمام دوره خبری از دانه‌های سیاه رد مو نیست. دستان و پاهایتان می‌درخشند. رضایت از بدنتان بالا می‌رود و در نتیجه اعتماد به نفس پیدا خواهید کرد. اگر هم مرد باشید، عضلات ورزشکاری و رگ‌های برجسته با لیزر بیشتر خودنمایی می‌کنند. پس از لیزر بدن، اصلا شاید ترجیح دهید دکمه‌ی روی یقه را باز نگه‌دارید و آستین کوتاه بپوشید. لیزر موهای ناخواسته، موجب می‌شود آدم نسبت به بدنش احساس بهتری پیدا کند. در تعطیلات با یار نیز نگرانی از بابت رشد مجدد موهای زائد پس از شیو نخواهید داشت.

حذف دائمی موهای زائد، یک روش از بین بردن بوی نامطبوع بدن

در گذشته‌های خیلی دور، نیاکان ما پرموتر بودند. موی بدن نقش حفاظتی داشت. الان دیگر با شوینده‌های مختلف و لباس‌های متنوع این نقش کمرنگ شده است و تنها موهای داخل بینی، داخل گوش و مژه چشم این نقش را دارند و از ورود گرد و غبار و آلودگی به مناطق حساس بدن جلوگیری می‌کنند. حالا موهای بدن، نه تنها اضافه هستند بلکه گاهی دردسر ساز نیز می‌شوند. موی زیر بغل یا ناحیه تناسلی، به علت ایجاد فضای تاریک و مرطوب یک مکان مناسب برای تجمع انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها هستند. همین امر باعث ایجاد بوی ناخوشایند نیز می‌شود. با لیزر این نواحی علاوه بر زیباتر کردن بدنتان، بوی بد را نیز کم می‌کنید. در واقع لیرر موهای ناخواسته، شما را در حفظ بهداشت اندامتان یاری می‌کند.

دقت بالای لیزر

لیزر موهای زائد، یک روش ایمن

وقتی اسم لیزر می‌آید ممکن است ذهن ناخواسته به عوارضش فکر کند. علتش نیز ناشناخته بودن این روش برای خیلی‌هاست. دستگاه لیزر اشعه مادون قرمز ساطع می‌کند که کاملا ایمن است و عمق نفوذش تنها تا لایه دوم پوست است. برای خود پوست نیز مضر نیست زیرا اشعه ‌یو ‌وی ندارد. به نسبت روش‌های دیگر حذف موهای ناخواسته، این روش بسیار ایمن و با حداقل عوارض جانبی است. برای هدیه دادن زیبایی به پوستتان، بدون هیچ نگرانی این روش غیر تهاجمی را در اولویت قرار دهید. بر خلاف تراشیدن مو بدون احتمال جراحت است. و بر خلاف اپیلاسیون کبودی بر جای نمی‌گذارد و پوست را نیز شل و وارفته نخواهد کرد. اگر تحت نظارت پزشک انجام شود، دستگاه مجهز باشد و اپراتور نیز از مهارت کافی برخوزدار باشد همان عارضه حداقلی را نیز تجربه نخواهید کرد.

صرفه‌ی اقتصادی لیزر موهای زائد

شاید تیتر پاراگراف برایتان عجیب باشد اما اگر به دائمی بودن اثر آن فکر کنید متوجه خواهید شد که چگونه ممکن است این روش به‌صرفه باشد. شما فقط یک دوره هزینه می‌کنید و موهای ناخواسته‌تان را تا ابد از بین می‌برید. دیگر نیاز نیست در طول سالیان دراز پول ابزارهای وکس و اپیلاسیون و شیو بدهید. یا برای کرم‌های موبر هزینه کنید. هزینه‌ی یک دوره لیزر به نسبت اپیلاسیون یا تراشیدن، زیاد است اما یک عمر نیاز نیست پول و وقت با ارزشتان را صرف موهای ناخواسته کنید. برای اطلاع از جزییات قیمت لیزر موهای زائد با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: دستگاه لیزر موهای زائد بانوان الکس تیتانیم

اهمیت انتخاب یک مکان خوب برای لیزر

همه‌ی فواید ذکر شده به شرط انتخاب درست مکان است. جایی که برای لیزر برمی‌گزینید باید:

  • بهداتشی باشد.
  • تحت نظارت پزشک باشد.
  • فضای آرامش‌بخشی داشته باشد.
  • اپراتور ماهر باشد.
  • دستگاه مجهز و مدرن باشد.
  • دسترسی به آن آسان باشد.
  • خدمات پس از مراجعه داشته باشد.

ما به شما کلینیک الگانت، بهترین مرکز لیزر ساری را پیشنهاد می‌دهیم. در الگانت پزشکان ما ابتدا به شما مشاوره رایگان ارائه خواهند داد و پس از توصیه‌های مرتبط با جسمتان، به اتاق لیزر هدایت می‌شوید. اپراتور ماهر و مجرب با به‌روزترین و مجهزترین دستگاه لیزر شما را از شر موهای زائد برای همیشه خلاص خواهد کرد. برای رزرو وقت همین حالا با ما تماس بگیرید. شما شایسته‌ی بهترین‌ها هستید.

لیزر موهای زائد بانوان در ساری و قائمشهر

در کلینیک زیبایی الگانت نیز لیزر موهای زائد بانوان انجام می شود. متخصصان ما در الگانت از آخرین تجهیزات برای ارائه خدمات لیزر موهای زائد استفاده می کنند. برای بهرمندی از خدمات لیزر موهای زائد بانوان کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت لیزر موهای زائد بانوان در الگانت کلیک کنید.

سوالات پر تکرار متقاضیان لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

خیر. اگر دستگاه مجهز و مدرن باشد شما تنها گرمای ملایمی روی پوست خود حس خواهید کرد.

پس از لیزر مو مجددا رشد می‌کند؟

خیر. وقتی لیزر پیاز مو را از بین می‌برد رویش مجدد آن امکان نخواهد داشت.

آیا لیزر رنگ پوست را تغییر می‌دهد؟

ممکن است پوستتان پس از لیزر یک یا دو درجه روشن‌تر شود.

آیا پس از لیزر موهای زائد پوست آسیب می‌بیند؟

خیر. اشعه‌ی مادون قرمز لیزر فقط پیاز مو را هدف می‌گیرد و آن را تخریب می‌کند.

کدام روش حذف موهای زائد بهتر است؟

با توجه به مزایا و معایب انواع روش‌های حذف مو، بهترین روش لیزر است.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده