فواید درمان ریزش مو به روش تزریق پی آر پی (PRP)

فواید درمان ریزش مو به روش تزریق پی آر پی (PRP)

ریزش مو امروزه به دلایل مختلف مشکل شایع در بین آدم‌هاست. در این مقاله برایتان از روش تزریق پی آر پی برای درمان ریزش مو، تقویت آن و فواید این روش خواهیم گفت.

ریزش مو و درمان آن به روش تزریق پی آر پی

زمانی بود که مردان در دهه‌ی چهارم زندگی خود، با موهای پرپشت و جذاب با غرور قدم برمی‌داشتند. دوره‌ای که ریزش مو تنها به‌خاطر کهولت سن بود و کسی از ریزش موی زودرس چیزی نشنیده بود.  اما متاسفانه دیگر از این خبرها نیست. ریزش موی زودرس و تاسی مردانه بسیار شایع شده است. مقصر اصلی محیط و تغییر سبک زندگی است. شاید غافلگیرانه باشد اما کچلی در زنان نیز اتفاق می‌افتد و آمارش رو به افزایش است.

به‌خاطر افزایش این معضل و تاثیر منفی آن بر زیبایی، متقاضیان درمان زیاد شدند. علم پزشکی روش‌های مختلفی برای درمان ریزش مو در نظر گرفته‌ که تزریق پی آر پی یک نمونه‌ی مدرن و موفق آن است.

درمان با پی آرپی چگونه است؟

روش درمانی پی آر پی برای درمان ریزش مو سه مرحله دارد:

  • از بیمار خونگیری می‌شود.
  • در دستگاه سانتریفیوژ پلاسمای حاوی پلاکت خون جدا می‌شود.
  • پلاسما به اسکالپ یا کف سر تزریق می‌شود.

خون انساس شامل فاکتورهای رشدی است. این فاکتورهای رشدی سربازهای ترمیم کننده‌ی آسیب‌ها هستند. همچنین به جوانی سلول نیز کمک می‌کنند. وقتی پی آر پی را به قسمت‌هایی از سر که مو در آن نواحی آسیب بیشتری دیده تزریق می‌کنند، بدن برای ساخت سلول‌های جوان و ترمیم سریع آسیب‌ها تحریک می‌شود. این روش درمانی یک روش بسیار کارآمد در درمان الگوی کچلی مردان است. اگر می‌خواهید در این رابطه بیشتر بدانید به مقاله‌ی درمان با پی آر پی رجوع کنید.

فواید درمان ریزش مو به روش تزریق پی آر پی

فواید درمان ریزش مو به روش تزریق پی آر پی

وقتی در مورد یک روش درمانی یا زیبایی مردد هستید، فواید و عوارض، جزو نخستین چیزهایی هستند که بررسی خواهید کرد. این‌که آیا اصلا انجام این کار به زحمت و هزینه‌اش می‌ارزد؟ پاسخ این سوال را در مورد پی آر پی در ادامه مقاله دریافت خواهید کرد. اگر کلینیک الگانت، بهترین کلینیک پوست، مو و زیبایی ساری را با پزشکان مجرب و ماهر ما برگزینید نگران عارضه‌های آن نباشد.

تزریق پی آر پی، روشی بدون استفاده از جراحی

فرایند تزریق پی آر پی نیاز به برش پوست و جراحی ندارد. به همین خاطر از نظر تهاجمی کمترین میزان را داراست. این روش خیلی راحت در اتاق پزشک انجام می‌شود. داستان‌های استرس‌آور مربوط به فرایند جراحی را نیز ندارد. پزشک تنها از یک سوزن برای خون‌گیری استفاده می‌کند. کاری که بارها در آزمایشگاه پزشکی با آن مواجه شدید. پس از جداسازی نیز مجددا با سرسوزنی نازک پلاسما روی پوست سر تزریق خواهد شد.

روش پی آر پی بدون جراحت

یکی از فواید تزریق پی آر پی نیاز نداشتن به جراحی است. هیچ‌کس از روش زیبایی و درمانی که جای زخم و جراحت برجای بگذارد استقبال نخواهد کرد. خوشبختانه در روش تزریق پی آر پی، این عارضه دیده نمی‌شود. چون برش یا زخمی در پوست سر ایجاد نخواهد شد. بلکه تقریبا برعکس است و آسیب‌ها را ترمیم خواهد کرد. به‌همین خاطر، این روش درمانی و زیبایی برای ترمیم بافت‌های دست، پا و حتی صورت نیز استفاده می‌شود.

تزریق پی آر پی، یک روش درمانی و زیبایی ایمن

تزریق پی آر پی، یک روش درمانی و زیبایی ایمن

یکی از ایمن‌ترین روش‌های درمانی و زیبایی برای برطرف کردن مشکلات در مورد پوست و مو خصوصا درمان ریزش مو، تزریق پی آر پی است. دلایلی که قبلا گفته شد همچون غیر جراحی بودن و عدم ایجاد جراحت مهم هستند اما پر اهمیت‌ترین علت آن، این است که شما از سلول‌های بدن خودتان استفاده می‌کنید. بخشی از خون خودتان به بدنتان تزریق می‌شود. در نتیجه شما معضلات و عوارض استفاده از داروهای صنعتی را نخواهید داشت. در ضمن دیگر خبری از واکنش آلرژیک نیست. زیرا بدنتان با پلاسمای بیولوژیک شما دوست است.

اثربخشی بالای تزریق پی آر پی

تزریق پلاسما یکی از موثرترین روش‌های درمان ریزش و دیگر مشکلات آن است. استفاده از این متد، میان پزشکان و متخصصان پوست و مو در سراسر دنیا طرفدار دارد و معمولا جزو گزینه‌های نخست پیشنهادی برای درمان ریزش مو است. در فاصله سه ماهه بهترین اثربخشی را برای بیمار دارد. کسی که تحت درمان با پی آر پی قرار گرفته است، نه تنها شاهد توقف عمده‌ی ریزش مویش خواهد شد بلکه متوجه می‌شود که موهایش کیفیت بهتری پیدا کرده اند. برخی از موهای ریخته شده هم رویش مجدد خواهند داشت. حتی پس از یک سال آثار مثبت تزریق مشاهده خواهد شد.

میزان درد بسیار کم در تزریق پی آر پی

از دیگر فواید تزریق پی آر پی کم بودن درد آن است. واضح است که وقتی درمان، شامل جراحی نباشد بیمار مقدار کمی درد احساس خواهد کرد. این درد نیز مربوط به زمانی است که پلاسما روی سر تزریق می‌شود. دردی مشابه با تزریق آمپول که بارها تجربه کرده‌اید. اما همان هم با روش‌های بی‌حسی موضعی و استفاده از ویبراتور کمتر خواهد شد. میزان درد بستگی به نواحی تزریقی و آستانه تحمل درد شما دارد. برای آنهایی که در برابر تحمل درد بسیار ضعیف هستند، پزشک در کنار بی‌حسی موضعی آرامبخش نیز تجویز خواهد کرد. عده کمی از بیماران پس از تمام شدن فرایند تزریق، درد احساس می‌کنند که پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد. اگر دردش غیر قابل تحمل باشد که احتمال ان خیلی کم است، پزشک داروی ضد درد تجویز خواهد کرد.

راحتی و کوتاه بودن زمان تزریق پی آر پی

پس از مراجعه برای درمان، از زمان خونگیری تا جداسازی آن توسط دستگاه سانتریفیوژ و سپس تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به کف سر شما بین نیم تا یک ساعت زمان می‌برد. شما نیازی نیست که کل روزتان را در کلینیک سپری کنید. هر زمانی که قرار ملاقات را تنظیم کردید می‌توانید به کلینیک مراجعه کنید و با کمترین معطلی درمانتان را انجام دهید. بلافاصله پس از تزریق پی آر پی نیز محل را ترک می‌کنید و به زندگی روزمره خود باز می‌گردید. حتی می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی، پس از ترک محل، خودتان رانندگی کنید.

ظاهری کاملا طبیعی پس از درمان

یکی از بزرگترین مزایای روش پی آر پی این است که درمان ریشه‌ای انجام می‌دهد. این روش، با فولیکول‌های موی شما کاری می‌کند که به زندگی سالم خود بازگردند. یا حتی پیازهای موی در حال احتضار را به زندگی بازمی‌گرداند. در نتیجه، خیالتان از بابت مشخص نبودن آثار درمان پس از اتمام آن راحت باشد.

انتخاب ناحیه‌ی تزریق توسط پزشک

انتخاب ناحیه‌ی تزریق توسط پزشک

تزریق پی آر پی یک درمان سطحی برای کل سر نیست. بلکه مزیتش این است که می‌توان مشخصا نواحی آسیب‌دیده را نشانه گرفت. در نتیجه درمان، منحصر به فرد خواهد بود و از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است. پزشک برای هر بیمار محدوده‌های تزریق را با توجه به میزان ریزش مو در آن نقاط، با دقت نقطه گذاری کرده  و سپس تزریق را انجام می‌دهد. پلاسمای غنی از پلاکت به درستی در جایی که نیاز است ارتش خود را فرا می‌خواند و سربازان مشغول ترمیم و جوان کردن سلول‌ها می‌شوند.

جالب است بدانید که درمان پی آر پی مختص مو نیست. بلکه در درمان‌های ارتوپدی نیز کارآمد است.

بهره‌مندی از فواید پی آر پی به شرط انتخاب درست کلینیک

اگر تا این‌جا با ما همراه بودید احتمالا قصد انجام پی آر پی را دارید. تصمیم درستی گرفته‌اید. تزریق پی آر پی یک روش عالی برای درمان ریزش مو و تقویت موهای سر است.

اما همان‌طور که روش درمان اهمیت دارد، جایی که برای آن انتخاب می‌کنید نیز به همان اندازه مهم است. به‌خاطر اینکه انتخاب درست شما موجب می‌شود فرایند درمان به درستی انجام شود. در نتیجه بهترین اثرگذاری را احساس خواهید کرد. احتمال مواجه شدن با عوارض جانبی را نیز به صفر خواهید رساند. ما به شما کلینیک الگانت، بهترین و مجهزترین کلینیک پوست، مو و زیبایی ساری را پیشنهاد خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: شامپو های ریزش مو چه هستند و آیا واقعا کار می کنند؟
 

فرایند درمان به روش تزریق پی آر پی در کلینیک الگانت

شما ابتدا با ما تماس می‌گیرید و وقت ملاقات تعیین می‌کنید. پس از حضور در زمان ملاقات، توسط یکی از پزشکان مجرب و ماهر ما ویزیت و مشاوره رایگان خواهید شد. پزشک از شما خونگیری می‌کند. سپس آن را در دستگاه سانتریفیوژ مجهز و استریل قرار می‌دهد. سپس دستیار پزشک به سرتان بی‌حسی موضعی می‌زند. پزشک سر شما را طبق الگوی ریزش مو در نقاط مختلف، با دقت نقطه گذاری می‌کند. پس از جداسازی پلاسمای غنی از پلاکت، آن را به قسمت‌های مشخص شده تزریق می‌کند. همه‌ی مراحل این فرایند در محیطی کاملا ضد عفونی شده و بهداشتی انجام می‌شود. پس از اتمام کار با خیال راحت می‌توانید به زندگی روزمره خود بازگردید.
برای انتخاب زمان قرار ملاقات همین حالا با ما تماس بگیرید. شما شایسته‌ی بهترین‌ها هستید.

 

سوالات پرتکرار در مورد فواید تزریق پی آر پی

پی آر پی چیست؟

پی آر پی تزریق پلاسمای غنی از پلاکت است.

آیا پی آر پی در درمان ریزش مو موثر است؟

تزریق پی آر پی به‌خاطر توانایی در ترمیم سلولی یک روش مدرن و موثر درمان ریزش مو و تقویت موی سر است.

آیا تزریق پی آر پی دردناک است؟

تزریق پی آر پی درد خفیفی دارد اما با بی‌حسی موضعی و روش‌های دیگر تقلیل می‌یابد.

هزینه پی آر پی چقدر است؟

بستگی به مقدار پی آر پی تزریقی، میزان تزریق و محل درمان دارد. برای اطلاع از جزییات هزینه با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده