پاکسازی و لایه‌برداری پوست به روش لیزر کربن

پاکسازی و لایه‌برداری پوست به روش لیزر کربن

پاکسازی پوست با روش لیزر کربن، یک روش مدرن برای لایه‌برداری پوست است. این تکنیک چون در لایه‌ی نخست پوست اثر دارد کاملا امن و غیر تهاجمی‌ست. در ادامه هر آنچه که می‌خواهید راجع به فیشیال کربن بدانید را برایتان خواهیم گفت.

 

سوالات متداول در مورد پاکسازی پوست با لیزر کربن

فرایند فیشیال کربن چگونه است؟

ابتدا لوسیون کربن به صورت مالیده می‌شود. پس از خشک شدن و چسبیدن آلودگی و سلول‌های مرده به ذرات کربن، با لیزر پالسی پاک می‌شود.

فواید لایه‌برداری با لیزر کربن چیست؟

پاک شدن آثار جوش و آکنه، جوان‌تر و شاداب‌تر شدن پوست، پاک شدن لکه‌های سطحی پوست، تحریک کلاژن سازی و زدودن پوست از سلول‌های مرده و باکتری‌ها از فواید پاکسازی صورت با کربن است.

آیا پاکسازی با کربن درد دارد؟

کربن‌تراپی چون در لایه‌ی سطحی پوست انجام می‌شود دردناک نیست و نیاز به بی‌حسی ندارد.

عوارض فیشیال کربن چیست؟

پاکسازی کربن هیچ عارضه‌ای ندارد.

هزینه لایه‌برداری با کربن چقدر است؟

بستگی به عواملی چون جنس پوست، میزان موادی که استفاده می‌شود و کلینیک دارد. برای براورد اولیه‌ی قیمت پاکسازی با کربن در ساری، می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

 

پاکسازی و لایه برداری با لیزر کربن چیست؟

در گذشته از خاکستر به عنوان پا‌ک کننده استفاده می‌کردند. اما امروزه با وجود مواد شوینده‌ی صنعتی، کاربرد خاکستر سنتی برای شستشو تقریبا منسوخ شده است.  اما نمی‌توان قدرت پاک‌کنندگی این ماده را زیر سوال برد. پاکسازی پوست با کربن، بر خلاف آن‌چه از اسمش برمی‌آید یک روش سنتی نیست. بلکه تکنیکی مدرن است که در جهت درستی از خاصیت جذب آلودگی کربن بهره گرفته است.

در این روش، مایعی حاوی مقادیر زیادی کربن به پوست مالیده می‌شود. سپس با استفاده از لیزر آلاینده‌ها و سلول‌های مرده به ذرات کربن می‌چسبند و صورت پاک می‌شود. این روش کاملا امن و بدون عارضه است.

 

فرایند لایه‌برداری پوست با لیزر کربن در الگانت

وقتی تصمیم گرفتید از پاکسازی پوست با استفاده از کربن بهره ببرید، باید به مرکز زیبایی پزشکی مراجعه کنید. در گام نخست مطمئن شوید اپراتوری که مسئول انجام پاکسازی است، ماهر و آموزش‌دیده باشد. زیرا هر گونه فرایندی که روی پوست انجام می‌شود اگر غیر اصولی باشد می‌تواند خراش و لکه ایجاد کند. معمولا پاکسازی و لایه‌برداری پوست با لیزر کربن ساری، کلینیک الگانت، طی مراحل زیر انجام می‌گیرد:

 

ویزیت و مشاوره رایگان پزشک

قبل از این‌که به اتاق اپراتور راهنمایی شوید پزشک پوست شما را معاینه و بررسی خواهد کرد. جنس پوست، میزان لکه‌ها، عمقی یا سطحی بودن مشکلات پوستی و … را در نظر می‌گیرد و توصیه‌های لازم را طبق وضعیت جسمی و پوستی شما منتقل خواهد کرد. سپس به اتاق لیزر هدایت خواهید شد.

استفاده از لوسیون کربن

استفاده از لوسیون کربن

ابتدا پزشک یا اپراتور، کرمی سیاه رنگ را به صورتتان می‌مالد که حاوی مقادیر زیادی کربن است. این لوسیون لایه‌بردار پوست را برای مراحل بعدی آماده می‌کند. شما چند دقیقه در حالیکه حسابی کرم‌مالی شده‌اید صبر خواهید کرد. پس از آن‌که لوسیون روی پوستتان خشک شد، با کثیفی، چربی و دیگر آلودگی‌های روی سطح پوست ترکیب می‌شود.

استفاده از لیزر گرم‌کننده

استفاده از لیزر گرم‌کننده

پزشک یا اپراتور از یک نوع لیزر حرارت‌دهنده برای گرم کردن پوست صورتتان استفاده می‌کند. بسته به جنس پوستتان دمای آن را تنظیم می‌کند تا با حرارت دادن ناخالصی‌ها و آلودگی‌های پوست بهتر جذب کربن شوند.

بیشتر بخوانید:  پاکسازی پوست صورت یا فیشیال چیست؟ 

استفاده از لیزر پالسی

مرحله‌ی نهایی استفاده از لیزر پالسی برای خرد کردن کربن است. اپراتور آن را نزدیک سطح پوستتان خواهد کشید. کربن به اجزای کوچکتری شکسته می‌شود وهر گونه چربی، باکتری، سلول مرده و ذرات آلاینده را از بین می‌برد. گرمایی که از این فرایند ساطع می‌شود زخم‌ها و منافذ باز پوستتان را ترمیم خواهد کرد. همچنین موجب تحریک ترشح کلاژن و الاستین خواهد شد. به همین خاطر، علاوه بر این‌که پس از لایه‌برداری لیزر کربن پوستی پاک و عاری از آلودگی دارید، لطافت و جوانی را به پوست هدیه می‌دهید.

کربن تراپی، بدون درد

کربن تراپی، بدون درد

پاکسازی و لایه‌برداری پوست به روش لیزر کربن یک فرایند کم درد و ملایم است. زیرا با لایه سطحی پوست کار دارد و به عمق نمی‌رود. به همین خاطر قبل از انجام این روش، نیاز به بی‌حسی موضعی نخواهید داشت. شاید در طول انجام این روش کمی احساس گرمای ملایم کنید که قابل تحمل است. پس از اتمام آن درد نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید به زندگی روزمره‌تان بازگردید.

کاربرد لایه‌برداری پوست با لیزر کربن

این روش پاکسازی پوست صورت مزایای فراوانی دارد. بدون آن‌که پوست آسیب ببیند خیلی از مشکلات سطح آن حل خواهد شد و پس از انجام لایه‌برداری، پوستی صاف و یکدست خواهید داشت.

 

آکنه و جوش از طریق این روش درمان می‌شوند. کربن، برای از بین بردن چربی، کثیفی‌ها، سلول‌های مرده و باکتری‌ها در منافذ پوست خوب کار می‌کند. همه‌ی این موارد علت ایجاد آکنه هستند. با لایه برداری کربنی، علاوه بر این‌که جوش‌ها پاک می‌شوند بلکه برای مدتی از ایجاد آکنه و جوش‌های جدید پیشگیری خواهد شد.

 

علائم پیری زودرس را نیز این تکنیک پاکسازی کاهش خواهد داد. علت اصلی آن همان تحریک کلاژن‌سازی است.

 

رنگ و بافت کدر پوست را می‌تواند از بین ببرد و پوستی یکرنگ و یکدست را ایجاد کند. گاهی گوشه‌های چشم یا زیر لب خطوطی تیره‌تر ایجاد می‌شود. لابه‌برداری کربن، این طیف‌های تیره را روشن‌تر خواهد کرد.

 

خطوط ظریف و چین و چروک‌های ملایم صاف خواهند شد. زیرا پوست برای ترمیم اقدام خواهد کرد و جوان‌تر خواهد شد.

 

پوست چرب را می‌توان با این روش خشک‌تر کرد. در مرحله‌ای که اپراتور با لیزر به کربن حرارت می‌دهد، چربی پوست به آن می‌چسبد و در مرحله‌ی لیزر پالسی از صورت پاک می‌شود.

 

لکه‌های تیره با کربن تراپی پاک می‌شوند. لکه‌هایی که به مرور به علت تابش نور خورشید و بالاتر رفتن سن روی پوست ایجاد می‌شود را می‌توان با پاکسازی کربن ازبین برد.

 

منافذ باز پوست با روش لیزر کربن ازبین خواهد رفت. زیرا پوستتان پاک شده و تنفس پوستی بهتری ایجاد خواهد شد. کلاژنی که توسط پاکسازی پوست با کربن فراخوانده می‌شود می‌تواند حفره‌های ناخوشایند کم‌عمق پوستی را پر کند.

 

استرچ مارک یا خطوط چاقی لاغری که بر اثر کشش پوست به مرور زمان ایجاد می‌شود با این روش کمرنگ خواهد شد. البته روی صورت این خطوط ایجاد نمی‌شود. بلکه معمولا روی باسن و ران‌ها، روی شکم و روی سینه شاهد شبه‌ترک‌های پوستی ناشی از نوسان وزن هستیم. لیزر کربن روی این نواحی به کمرنگ شدن آن کمک شایانی خواهد کرد.

آمادگی قبل از پاکسازی پوست با لیزر کربن

آمادگی قبل از پاکسازی پوست با لیزر کربن

لایه‌برداری لیزر کربن کاملا غیر تهاجمی است. این فرایند بسیار ملایم است و فقط در لایه‌ی نخستین پوست اثر می‌گذارد. به‌طور کلی آمادگی خاصی از قبل نیاز ندارد. فقط این‌که اگر برای مشکلات پوستیتان داروی خاصی استفاده می‌کنید یا روتین پوستی با مواد شیمیایی دارید آن را با پزشک درمیان بگذارید. شاید نیاز باشد از چند روز قبل آن را قطع کنید تا پوستتان حساس نشود.

شاید مشکلات پوستی شما قبل از مراجعه زیاد باشد و نیاز به انجام پاکسازی بیش از یک مرحله داشته باشید.

بیشتر بخوانید: جوانسازی پوست

عوارض کربن‌تراپی

کل فرایند فیشیال کربن کمتر از نیم ساعت طول می‌کشد. در تمام این مدت فقط سطح پوست است که تاثیر می‌بینید. پس این روش بدون درد و عارضه است. شاید کمی قرمز شود اما پس از یکی دو ساعت، دیگری اثری از قرمزی در آن نخواهید دید. پس از این‌که پاکسازی لیزر کربن پایان یافت بلافاصله می‌توانید به زندگی روزمره خود بازگردید.

مراقبت‌های پس از لیزر کربن (فیشیال کربن)

مراقبت‌های پس از فیشیال کربن

همانطور که قبلا گفته شد، پاکسازی با لیزر کربن، فقط لایه‌ی اول پوست را پاکسازی خواهد کرد و به عمق نفوذ نمی‌کند. پس خبری از زخم و التهاب و حساسیت نیست. به همین خاطر پس از اتمام کربن‌تراپی، نمراقبت خاصی نیاز ندارد. فقط بهتر است برای آن‌که نتیجه بهتری بگیرید به موارد زیر اهمیت دهید:

زیر نور مستقیم خورشید نروید.

وقتی صورتتان لایه‌برداری شد، کمی نسبت به نور آفتاب حساس می‌شود. زیرا کاملا تمیز است و روی سطح پوست سلول‌های مرده وجود ندارد و آفتاب مستقیم به لایه‌ی اصلی پوست برخورد خواهد کرد. سعس کنید در روز اول در معرض تابش خورشید نباشید تا اشعه UV روی پوستتا لکه ایجاد نکند.

آب زیاد بنوشید.

پوست شما برای طراوت و شادابی بیشتر، نیاز دارد که همیشه مرطوب باشد. پس به بدنتان تشنگی ندهید و آب فراوان بنوشید. وقتی لایه‌برداری با لیزر کربن انجام دادید، پوستتان برای کلاژن‌سازی تحریک می‌شود. زمانی کلاژن خوب عمل می‌کند که بدنتان به میزان کافی آب داشته باشد و به سلول‌های پوستی به میزان کافی آبرسانی شود.

در رژیم غذاییتان میوه و سبزیجات فراوان قرار دهید.

تغذیه‌ی سالم، بهترین روش مراقبت از پوستتان است. با مصرف میوه‌جات و سبزیجات، علاوه بر تامین مواد مغذی و مفید برای پوست، سلامتتان تضمین می‌شود. پوست سالم در بدن سالم است.

از کشیدن سیگار دوری کنید.

سیگار حاوی نیکوتین است. نیکوتین فراوان برای پوست مضر است. در ضمن دستگاه تنفس را نیز درگیر می‌کند و عدم اکسیژن رسانی به بافت‌های پوستی، سلول‌های ان را ضعیف‌تر و پیرتر می‌کند.

پاکسازی و لایه‌برداری پوست با لیزر کربن در ساری، کلینیک الگانت

کلینیک الگانت، بهترین و معتبرترین مرکز پوست، مو و زیبایی ساری در خدمت شماست تا هر روشی که برای جذاب‌ترشدنتان نیاز دارید به شما ارائه دهد. پاکسازی پوست به روش‌های مختلف نیز در این مرکز توسط کادری مجرب و ماهر، تحت نظر پزشکان باتجربه انجام می‌شود.

اگر برای فیشیال کربن مراجعه کنید، ابتدا یکی از پزشکان مجموعه به شما مشاوره رایگان خواهد داد و طبق جنس پوست و مشکلات آن توصیه‌هایی مطرح خواهد کرد و تعداد جلسات مورد نیازتان را نیز تعیین می‌کند. سپس پاکسازی پوستتان تحت شرایط کاملا بهداشتی و با معتبرترین و به‌روزترین مواد و تجهیزات انجام خواهد شد. اگر تصمیم دارید طراوت و شادابی را به پوست صورتتان هدیه کنید، همین حالا با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده