What-is-facial-skin-cleansing-01

پاکسازی پوست صورت یا فیشیال چیست؟

آیا پاکسازی پوست برای صورت خوب است؟

ما مقاله را با یک سوال شروع می‌کنیم که خیلی‌ها مایلند بدانند: آیا پاکسازی پوست صورت، واقعا برای پوست خوب است؟ حقیقت این است که حتی اگر صورتتان صاف و بدون لک و آکنه باشد پاکسازی پوست برایتان بسیار مفید است. در واقع، با یک پاکسازی اصولی و تخصصی پوست شما سالم، درخشان و عاری از مشکلات خواهد شد. روش‌های متنوع پاکسازی حتی در آینده نیز سلامت پوستتان را تضمین خواهد کرد.

پاکسازی پوست صورت یا فیشیال چیست؟

پاکسازی پوست صورت، مجموعه اقداماتی غیر تهاجمی هستند که به شادابی، جوانی و رفع عیوب پوستی کمک می‌کنند.

شاید جمله‌ی «زیبایی در اصالت است» را شنیده باشید. اگر به آن اعتقاد دارید،  بهترین گزینه برای پوست صورتتان پاک‌سازی مداوم و مراقبت روتین از آن است. با این‌کار علاوه بر این‌که پوستتان همواره تمیز و مرطوب است، سرعت پیری آن را نیز کند خواهید کرد.

صنعت مد و فشن امروزه مسیری به سوی زیبایی طبیعی طی می‌کند. ترندهای آرایشی امسال در دنیا نشانگر همین امر است. در حقیقت تغییر در جهتی باید باشد که بیننده نتواند حدس بزند طرف مقابلش چه کاری در بهبود ظاهر انجام داده است. همه این‌ها موجب شده پاکسازی پوست و فیشیال این روزها پرطرفدار باشد.

در پاکسازی پوست صورت چه کارهایی انجام می‌شود؟

روش‌های پاکسازی بسیار متنوع هستند. شما در خانه هم می‌توانید یک مرحله‌ی اولیه مراقبت روزانه از پوست صورت را خودتان انجام دهید. سپس پوست صورتتان بررسی خواهد شد و پزشک تشخیص می‌دهد چه نوع روش پاکسازی برای شما مفید است. در فرایند فیشیال به روش‌های مختلف چند چیز مشترک است:

 • آلودگی‌های سطح پوست پاک می‌شود.
 • منافذ پوست صورتتان کاملا پاکیزه خواهد شد.
 • سلول‌های مرده از سطح صورت لایه‌برداری می‌شوند
 • به پوستتان آبرسانی می‌شود.
 • لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن سلولی و یا ناشی از اشعه خورشید را برطرف می‌کند.
 • مشکلات خاص پوستی با درمان‌های تخصصی حل خواهند شد.

فواید پاکسازی پوست صورت یا فیشیال چیست؟

فواید پاکسازی پوست صورت یا فیشیال چیست؟

پاکسازی پوست فواید زیادی به همراه دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای آن، بهبود گردش خون است. همین امر موجب می‌شود سلامت سلولی بهبود یابد و کلاژن تولید کند.

 • با پاکسازی اصولی، پوستتان کاملا تمیز می‌شود. کاری که نمی‌توانید در خانه انجام دهید. حتی اگر همه ابزار و امکانات را در خانه داشته باشید باز هم نیاز دارید تا پزشک پوستتان را بررسی کند و طبق آن روش و مواد را انتخاب کند.
 • گردش خون در پوست صورتتان زیاد می‌شود. به این معنی که اکسیژن و مواد مغذی راحت‌تر به پوستتان خواهد رسید.
 • پوستتان جوان می‌شود. با افزایش سن پوست شما درخشندگیش را از دست خواهد داد. با فیشیال بافت پوستتان را دوباره جوان کنید.
 • از پوست صورتتان آلودگی زدایی می‌شود. آلودگی عاملی برای لکه‌ها و جوش‌ها و عفونت‌های پوستی است. با سم‌زدایی از پوستتان محافظت کنید.
 • منافذ پوستتان باز خواهد شد.

آیا در فرایند پاکسازی به سطح پوست آسیب می‌رسد؟

در واقع پاکسازی پوست درمان و پیشگیری از آسیب پوستی است. پس اثربخشی فوق‌العاده‌ای روی پوستتان خواهد داشت. زیرا این روش، کثیفی و باکتری‌های مضر سطح پوست را کاملا پاک خواهد کرد. همینطور میکروب‌ها و باکتری‌هایی که عامل جوش و آکنه می‌شوند نیز از بین خواهد رفت.

امروزه به‌خاطر بالا رفتن طرفداران پاکسازی پوست، برخی مراکز نامعتبر و یا سالن‌های آرایشی بهداشتی دست به‌کار شدند. آنها بدون نظارت پزشک برای سودآور بودن این خدمات، فیشیال انجام می‌دهند. اگر آن‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند یا تخصصی در این کار نداشته باشند، در این صورت احتمال دارد با عارضه‌هایی مواجه شوید.

بیشتر بخوانید: آیا پس از انجام لیزر، موهای زائد دوباره رشد می کند؟

عوارض احتمالی ناشی از فیشیال

شایع‌ترین عارضه‌ی جانبی پاکسازی پوست صورت، قرمزی و لکه‌دار شدن پوست است. این عارضه احتمالا ناشی از فشار برای لایه‌برداری و هر گونه روشی برای استخراج آلودگی است. ممکن است برای فیشیال از محصولاتی استفاده شود که از اعتبار و کیفیت کافی برخوردار نیستند. یا برای جنس پوست شما مضر هستند.

اگر آلودگی به درستی برطرف نشود یا ابزار استفاده شده تمیز نباشد ممکن است پوست جوش بزند. در ضمن اگر زیر نظر پزشک انجام نشود و جنس پوستتان در فرایند در نظر گرفته نشود احتمال دارد پوستتان پس از پاکسازی زیادی خشک یا زیادی چرب شود.

اگر ابزارهای استفاده شده استاندارد نباشد یا تکنیسین از دست‌هایش برای لایه‌برداری و ماساژ استفاده کند، احتمال کمی وجود دارد که صورتتان یا با ابزار یا ناخن اپراتور آسیب ببیند.

آیا پس از پاکسازی، پوست صورت جوش می‌زند؟

یکی از علت‌های جوش زدن صورت، ناشی از باکتری‌هایی است که روی صورت شما می‌نشیند. در واقع یکی از اهداف پاکسازی از بین بردن جوش‌های صورت است. حتی فیشیال باکتری‌های سطح پوست را نیز پاک می‌کند. اما اگر به صورت حرفه‌ای انجام نشود ممکن است عامل جوش نیز باشد. در پاکسازی، منافذ پوست باز می‌شوند. اگر دستگاهی که با آن صورتتان بخور داده می‌شود آلوده باشد یا ابزارها به درستی استریل نشده باشند احتمال دارد باکتری به پوستتان نفوذ کند و جوش بزنید. برای همین است که انتخاب یک مرکز معتبر از اهمیت زیادی برخوردار است. قبل از انجام پاکسازی، از تمیز بودن تجهیزات مطمئن شوید.

انتخاب یک مرکز معتبر برای انجام فیشیال

همه‌ی خدمات پزشکی و زیبایی از عارضه‌هایی برخوردارند اما با رعایت مواردی می‌توان این احتمال را به صفر رساند. همه‌ی عارضه‌هایی که گفته شد در صورتی است که مکان انتخابیتان برای دریافت این خدمت درمانی و زیبایی معتبر نباشد. در بهترین کلینیک پوست، مو و زیبایی در ساری از مهارت پزشک و تکنسین، همینطور از بهداشتی و مجهز بودن فضا خیالتان راحت باشد. شما قبل از هر کاری توسط پزشک شیفت، معاینه می‌شوید و پزشک مجرب و ماهر، با در نظر گرفتن شرایط جسمی و جنس پوستتان، برای شما بهترین روش فیشیال را پیشنهاد خواهد داد.

چه زمانی برای پاکسازی پوست صورت مراجعه کنیم؟

برای این‌که همیشه یک پوست شاداب و درخشان داشته باشید می‌توانید فیشیال ماهیانه انجام دهید. اما اگر قرار ملاقاتی دارید و یا جایی دعوتید که نیاز دارید پوستتان در بهترین حالت خود باشد بهتر است از یک هفته قبل پاکسازی انجام دهید. پس از این مدت، صورتتان در بهترین حالت خواهد بود. یک هفته به پوست پاکیزه‌تان زمان دهید تا لکه‌ها را محو کند و سلول‌های سرحال و جوان را جایگزین کند. در این فاصله‌ی یک هفته‌ای سعی کنید به پوستتان استراحت بدهید. کمتر آرایش کنید و از مومک یا روش‌های تهاجمی دیگر برای از بین بردن موی صورت نیز استفاده نکنید. همچنین پس از فیشیال، از قرارگیری در برابر اشعه مستقیم خورشید خودداری کنید. همچنین سعی کنید پوستتان کمتر در معرض آلودگی باشد. با رعایت همه‌ی این موارد، در روز پر اهمیتتان، پوست صورتتان خواهد درخشید.

از چه سنی پاکسازی پوست لازم است؟

از چه سنی پاکسازی پوست لازم است؟

کودکان به علت تازگی سلول‌های پوستی نیاز چندانی به فیشیال ندارند. اما بهترین زمان پاکسازی روتین پوست از آغاز دوره بلوغ است. در آستانه نوجوانی جوش‌های هورمونی سر بر می‌آورند و جوش‌های سرسیاه صورت پدیدار می‌شوند. در هر سنی پس از بلوغ می‌شود از این روش برای پاک کردن سطح صورت استفاده کرد.

معایب روش‌های دیگر پوشاندن نقص‌های پوستی

می‌شود نواقص پوست صورت را با کرم‌های زیبایی پوشاند. کرم‌های پوشاننده چون کرم‌پودرها، پنکیک‌ها، کانسیلرها و دیگر کرم‌های مخصوص آرایش و گریم، دردسرهای خودشان را دارند. آنها اثربخشی موقتی دارند. پس از شستشوی صورت یا پس از چند ساعت از زمان استفاده مجددا باید آن‌ها را استفاده کنید. نوع مرغوبشان بسیار گران است و جنس‌های ارزان‌قیمت، لایه‌ای چسبنده و ناخوشایند و مصنوعی روی پوست ایجاد می‌کنند. اگر هم به مدت طولانی استفاده شوند عارضه‌های پوستی درازمدت بر جای خواهند گذاشت. اکنون که در بازار ایران با ممنوعیت واردات لوازم آرایشی مواجهیم تهیه برندهای معتبر نیز بسیار سخت و هزینه‌بر خواهد بود. اما پاکسازی پوست صورت این دردسرها را نخواهد داشت.
 

در کلینیک الگانت مراحل پاکسازی پوست چگونه است؟

شما می‌توانید با ما در معتبرترین و بهترین مرکز زیبایی ساری، الگانت، تماس بگیرید. کارکنان ما برای شما در ساعتی که برایتان مناسب است، یک نوبت پاکسازی رزرو خواهند کرد. شما پس از مراجعه به کلینیک، توسط پزشک، معاینه می‌شوید و پوست صورتتان بررسی می‌شود. با توجه به جنس پوست، سنتان و دیگر شرایط جسمی، بهترین روش پاکسازی پوست صورت به شما پیشنهاد داده می‌شود. سپس بسته به نوع فیشیال، پزشک یا تکنسین خدمات پاکسازی را برای شما انجام خواهد داد. پزشک به شما تعداد دوره‌ها و مراقبت‌های پس از فیشیال را گوشزد خواهد کرد.

پاکسازی پوست صورت یک روش خیلی خوب و کم‌عارضه برای حفظ جوانی و شادابی ظاهر شماست. برای سلامت جسم و روانتان همین حالا قدم بردارید و با ما تماس بگیرید. شما شایسته‌ی بهترین خدمات هستید.

 

سوالات متداول در مورد فیشیال

پاکسازی پوست چیست؟

فرایندی که طی آن پوست پاکیزه و لایه‌برداری می‌شود را پاکسازی پوست می‌گویند.

آیا پاکسازی برای پوست صورت خوب است؟

بله. پاکسازی پوست در هر شرایط پوستی برایتان مفید است.

کدام روش فیشیال بهتر است؟

بستگی به جنس پوست صورت شما دارد. پزشک باید تشخیص دهد که کدام روش برایتان مناسب‌تر است. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

فواید پاکسازی پوست صورت چیست؟

پوست جوان و شفاف می‌ماند. همینطور منافذش باز می‌شود. باکتری‌زدایی می‌شود. سرعت پیری کند شده و گردش خون در صورت بهتر خواهد شد.

عوارض پاکسازی پوست صورت چیست؟

اگر اصولی انجام دهید عارضه‌ای ندارد. در موارد غیر استاندارد احتمال التهاب و جوش پس از پاکسازی وجود دارد.

هزینه پاکسازی صورت یا هزینه فیشیال چقدر است؟

بستگی به روش پاکسازی پوست دارد. مشاوره پزشک در کلینیک الگانت رایگان است.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده