تزریق میکرو بوتاکس

میکرو بوتاکس: هر آنچه در مورد این تکنیک نوین زیبایی می‌خواهید بدانید

آیا تاکنون راجع به میکرو بوتاکس شنیده‌اید؟ این روش نوآورانه در دنیای جراحی زیبایی، به تازگی به عنوان یکی از راهکارهای جذاب برای افرادی که به دنبال بهبود ظاهر چهره و جلوگیری از علائم پیری هستند، معرفی شده است. بیایید نگاهی به این شیوه نوپا بیندازیم و هر آنچه که در مورد میکرو بوتاکس می‌خواهید بدانیم را در این مقاله بیابیم.
کلینیک الگانت ساری، معتبرترین مرکز پزشکی برای تزریق میکروبوتاکس توسط پزشکان حاذق است. همین حالا برای ویزیت و مشاوره رایگان تماس بگیرید:

 

سوالات متدوال در مورد میکرو بوتاکس

میکرو بوتاکس چیست؟

میکرو بوتاکس یا بوتاکس زیر پوستی، یک متد از تزریق بوتاکس است که سرسوزن، عضله را هدف قرار نمی‌دهد بلکه در عمق کمتر و با تزریقات ریزتر وارد پوست شده و بدون فلج موقت عضلانی، چین و چروک‌های محدوده‌های مشخصی از چهره را از بین می‌برد.

مزایای میکروبوتاکس چیست؟

ماده بوتولونیوم را می‌توان به شکل متمرکزتری تزریق کرد و ناحیه محدودی را نشانه گرفت. به علت تزریق با عمق کم، تقریبا عارضه‌ای ندارد و پوست را صاف و کشیده خواهد کرد.

ماندگاری میکروبوتاکس چقدر است؟

بستگی به عوامل متعددی همچون جنس پوست و ناحیه تزریق دارد اما به طور میانگین، ماندگاری آن حدود ۶ ماه تخمین زده می‌شود.

هزینه میکرو بوتاکس چقدر است؟

قیمت نهایی این فرایند زیبایی بستگی به عواملی چون کلینیکی که مراجعه می‌کنید، دستمزد پزشک، تعداد تزریق و … دارد. برا اطلاع بیشتر می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم:

 

میکرو بوتاکس چیست؟

میکرو بوتاکس چیست؟ همانطور که از نام آن پیداست، یک متد زیبایی با تزریق‌های میکرو و کم عمق است. در واقع، این تکنیک، نوعی از فرایند زیبایی با بوتاکس است که با استفاده از تزریق‌های بسیار کوچک و دقیق، اثرات زیبایی را در محدوده مشخصی از چهره به اجرا می‌گذارد. در این روش، بوتولونیوم روی عضله هدف تزریق نشده و ایجاد فلج موقت نخواهد کرد، بلکه در فاصله کم عمقی از پوست تزریق خواهد شد.

یکی از جذابیت‌های اصلی این روش، این است که به وسیلهٔ تزریق‌های کم عمق تر، تأثیرات بوتاکس به شکل یکنواخت‌تر و طبیعی‌تری در اطراف چشمان، پیشانی یا سایر نقاط مورد نظر، نمایان می‌شود. این میکرو تزریق‌ها باعث محدود شدن تأثیرات بوتاکس در ناحیه مشخصی می‌شود، در حالی که جلوی ظهور اثرات جانبی ناخواسته را می‌گیرد.

یکی از مزایای بزرگ تزریق زیر پوستی بوتولونیوم این است که به افراد این امکان را می‌دهد تا بخش‌های مختلف چهره خود را با دقت بیشتری تصحیح کنند. به طور مثال، اگر شما به دنبال کاهش چین و چروک‌های زیر چشمان یا پیشانی هستید، میکرو بوتاکس می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

 

تفاوت بوتاکس کلاسیک و میکروبوتاکس

وقتی از بوتاکس صحبت می‌کنیم، ناخودآگاه ذهن به سمت تزریق بوتاکس برای موارد زیبایی می‌رود. حالا با ورود میکرو بوتاکس به علم پزشکی زیبایی، کمی روش تزریق متفاوت شده است.

بوتاکس و میکرو بوتاکس دو روش مرتبط هستند که هر دو از سم بوتولونیوم برای کاهش خطوط و چین‌های صورت استفاده می‌کنند، اما تفاوت‌هایی در تکنیک و اجرا وجود دارد.

بوتاکسی که مرسوم است، به طور مشخص برای کاهش چین‌ها و خطوط حرکتی که ناشی از تکرار حرکات عضلانی هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بوتاکس به عنوان یک ماده تزریقی در عضلات خاص جهت موقتی کردن آنها و جلوگیری از انقباض آنها تزریق می‌شود. معمولاً در مناطقی نظیر پیشانی، بین ابروها و اطراف چشم‌ها استفاده می‌شود.

بوتاکس زیر پوستی یک نسخه کم غلظت‌تر از بوتاکس است که برای کاهش خطوط ریز، باز کردن منافذ پوست و بهبود بافت کلان پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به جای هدف گرفتن عضلات به صورت مستقیم و فلج موقت آنها توسط بوتولونیوم، میکرو بوتاکس به صورت کمی عمق تر در پوست تزریق می‌شود. این روش معمولاً برای بهبود کیفیت پوست با کاهش چربی، کوچک کردن منافذ پوست و جوانسازی به کار می‌رود. معمولاً هم در مناطقی نظیر گونه‌ها و زیر چانه استفاده می‌شود.

به طور خلاصه، در حالی که بوتاکس سنتی و میکرو بوتاکس هر دو از سم بوتولونیوم استفاده می‌کنند، تفاوت‌هایی در هدف و تکنیک اجرا دارند. بوتاکس سنتی برای کاهش چین‌ و چروک‌های بزرگتر با تمرکز بر روی عضلات خاص استفاده می‌شود، در حالی که میکرو بوتاکس به صورت مستقیم در پوست برای بهبود بافت و کیفیت پوست استفاده می‌شود. انتخاب بین این دو به اهداف زیبایی فرد و نیازهای او بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس

ماندگاری میکرو بوتاکس

علی‌رغم اینکه بوتاکس زیر پوستی یک راهکار موثر در دنیای جراحی زیبایی است، اما ماندگاری آن همچون بوتاکس کلاسیک، محدود است. عوامل مختلفی در ماندگاری اثر بوتاکس نقش دارند. جنس پوست، سن فردی که تزریق انجام می‌دهد، محل تزریق و تعداد آن، همگی در ماندگاری نتیجه موثرند. اما به شکل میانگین، از حدود یک هفته پس از تزریق، به نتیجه مطلوب خواهید رسید و تا ۶ ماه اثر آن ماندگار خواهد بود. پس از آن، باید مجددا این فرایند زیبایی تکرار شود.

مزایای میکرو بوتاکس
مزایای تزریق میکرو بوتاکس

عوارض میکرو بوتاکس: چه باید بدانیم؟

هر فرایند نوینی معمولا در میان عام با شبهاتی همراه می‌شود. اما باید بدانید این تکنیک همچون بوتاکس معمولی، عارضه دراز مدتی نخواهد داشت. علاوه بر آن چون در نواحی کم عمق‌تر تزریق می‌شود، به نسبت تزریق کلاسیک آن حتی ایمن‌تر است. بوتولونیوم تزریقی مورد تایید انجمن غذا و داروی آمریکا است و در کلینیک الگانت ساری از برندهای معتبر نیز استفاده می‌شود.

یکی از عوارض متداول میکرو بوتاکس، ممکن است موقتاً به وجود آمدن ورم در ناحیه تزریق‌ها باشد. این ورم معمولاً در چند روز اولیه پس از تزریق ایجاد می‌شود و به تدریج کاهش می‌یابد.

عوارض دیگر ممکن است شامل خونریزی موقت در نقاط تزریق باشد. به ندرت در ناحیه درمانی، کمی دردناک می‌شود. این امور عمدتاً به دلیل تراکم و وارد کردن مایعات در بافت‌های پوستی اتفاق می‌افتند و به طور طبیعی از بین می‌روند.

مورد بسیار مهم دیگری که باید در نظر گرفته شود، احتمال آنستزی (بی حسی) موقت ناحیه تزریق است. این امر ممکن است باعث کاهش حس در محل تزریق شود و اما با گذر زمان به طور خودکار از بین می‌رود. اما در مقایسه با بوتاکس عادی احتمالش بسیار پایین است.

بیشتر بخوانید: تغییرات پوستی و اثر تزریق بوتاکس در دهه‌های مختلف زندگی

مزایای میکرو بوتاکس

استفاده از میکرو بوتاکس به عنوان یکی از روش‌های مبتکرانه در زمینه جراحی زیبایی به سرعت به یکی از محبوب‌ترین راهکارها تبدیل شده است. این فناوری نوین با وعده ایجاد اثرات طبیعی و دقیق در بهبود ظاهر چهره، توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده است. در این روش شما می‌توانید با تزریق‌های زیر پوستی در هر ناحیه‌ای که چروکیده است، پوست را صاف و خوش حالت کنید.

 

یکی از مزایای بارز این روش، کاهش و یا حتی از بین بردن چین و چروک و اثرات پیری چهره است. با تزریق‌های میکرو بوتاکس، احتمال ورم یا کدورت ناحیه تزریق بسیار کمتر می‌شود و بر خلاف بوتاکس عادی، به جای این‌که چهره به شکل یکنواخت یا خشک به نظر بیاید، طبیعی‌تر جلوه خواهد کرد.

میکرو بوتاکس در ساری
میکرو بوتاکس در ساری

میکرو بوتاکس در ساری

اگر تصمیم دارید در ساری، میکروبوتاکس انجام دهید، کلینیک الگانت بهترین انتخاب است. این مجموعه پزشکی فعال در زمینه پوست، مو و زیبایی، با پزشکانی حاذق و با تجربه و در محیطی کاملا بهداشتی و آرامشبخش پذیرای شماست. همین حالا برای مشاوره رایگان پزشک و رزرو نوبت با ما تماس بگیرید:

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده