تغییرات پوستی و اثر تزریق بوتاکس در دهه‌های مختلف زندگی

تغییرات پوستی و اثر تزریق بوتاکس در دهه‌های مختلف زندگی

برای آن‌که بدانید روش پرطرفدار تزریق بوتاکس را از کی می‌توان شروع کرد و تزریق بوتاکس چه اثری در دهه های مختلف زندگی بر پوست شما خواهد داشت، با ما همراه باشید.

بوتاکس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

نام تجاری ماده‌ای به نام بوتولونیوم است. امروزه از این ماده به عنوان درمان و زیبایی در علم پزشکی به وفور استفاده می‌شود. یکی از پرکاربردترین موارد استفاده‌ی آن، تزریق برای رفع و پیشگیری از چین و چروک پوست است. بوتاکس عملکرد عضلات ناحیه تزریق را کم کرده و فلج نسبی ایجاد می‌کند. همین موجب شده برای مدتی عضله نتواند حرکت کند. در نتیجه پوست آن ناحیه نیز چین و چروک نخواهد خورد. سوالی که مطرح می‌شود این است که چه زمانی می‌توان بوتاکس دریافت کرد؟ جواب این پرسش بستگی به موارد متعددی چون نوع پوست، سبک زندگی و سن مراجعه کننده دارد که در ادامه بیشتر به جواب آن خواهیم پرداخت.

از چه سنی می‌توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

قبل از هجده سالگی هنوز انسان در حال رشد است و اجزای صورتش ثابت نشده‌اند. شما باید ۱۸ ساله یا بیشتر باشید تا بتوانید بوتاکس انجام دهید. شاید برایتان سوال مطرح شود که سن ۱۸ سالگی که خبری از چین و چروک نیست. بوتاکس چه چیزی را می‌خواهد رفع کند؟ در واقع بوتاکس در این سن از ایجاد چین و چروک پیشگیری می‌کند. بیشتر متخصصان در این زمینه معتقدند بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی بهترین زمان تزریق بوتاکس است. به طور کلی تزریق بوتاکس از ۱۸ سالگی آغاز می‌شود و تا هر سنی بعد از آن نیز می‌توان از این روش درمانی و زیبایی بهره برد.

بوتاکس پیشگیرانه چیست؟

تزریق بوتاکس موجب عدم حرکت عضله‌ی آن ناحیه می‌شود. پس پوست آن ناحیه چین نمی‌خورد و چروک نخواهد شد. همین امر موجب می‌شود از چین و چروک‌های احتمالی در آینده پیشگیری شود. حال از کجا بدانیم در آینده قرار است در چه نواحی پوست چین بخورد که از آن پیشگیری کنیم؟ نقاطی از صورت مانند گوشه‌ی چشم، خط خنده، یا خط اخم هستند که احتمال چین خوردن در آن نواحی بیشتر است. در ضمن بهتر است نگاهی به اطراف بیندازید. شما خطوط چهره‌تان را از خانواده‌تان نیز به ارث خواهید برد. پس چین و چروک‌های افراد پر سن و سال‌تر خانواده را بررسی کنید. متوجه خواهید شد که چه نقاطی از صورتتان احتمال دارد در سنین بالا چین بخورد.

بیشتر بخوانید: علت های پیری پوست و راه های درمان آن

فرق بین بوتاکس پیشگیرانه و بوتاکس عادی چیست؟

پزشکان مجرب و ماهر ما در کلینیک الگانت، مرکز پوست، مو و زیبایی ساری معتقدند مراجعین نباید صبر کنند تا پس از ایجاد چین و چروک برای رفع آن اقدام کنند. خیلی ها پس از دیدن تاثیرات بالا رفتن سن بر صورت، برای رفع آن دست به‌کار می‌شوند. بوتاکس پیشگیرانه قبل از ظاهر شدن خطوط دائمی چهره است. در بوتاکس عادی به این فکر کنید که شاید نتوانید برای دوره‌ای بوتاکس انجام دهید. خطوط دوباره ظاهر خواهند شد. اما بوتاکس پیشگیرانه در حقیقت پیر شدن چهره‌ی شما را به تعویق می‌اندازد.

اثر تزریق بوتاکس بین 20 تا 30 سالگی

اثر تزریق بوتاکس بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی

وقتی شما بیست ساله هستید، پوست شما لطیف، صاف و بدون چین و چروک است. در نزدیکی‌های ۳۰ سالگی کم‌کم خطوطی غیر ثابت رویت می‌شوند. خطوطی هنگام لبخند، گریستن یا اخم خود را نشان می‌دهند. اما به محض این‌که صورتمان به حالت ثابت برگشت محو می‌شوند. هدف بوتاکس در بیست تا سی سالگی، برای پیشگیری از ثبات این خطوط است. همین خط‌های اخم و خنده‌ی غیر ثابت هستند که به مرور زمان موجب می‌شوند چین و چروک دائمی روی پوست هویدا شود. در این بازه‌ی سنی بیشترین قسمتی که بوتاکس می‌شود پیشانی است تا علاوه بر پیشگیری از خط اخم، چشم‌ها نیز کمی فرم کشیده پیدا کنند و چهره زیباتر شود.

اثر تزریق بوتاکس بین 30 تا 40 سالگی

اثر تزریق بوتاکس بین ۳۰ تا ۴۰ سالگی

وقتی به سن سی سالگی پا گذاشتید در آینه می‌توانید خطوط کم عمقی را روی چهره‌تان ببینید. اما هنوز قادر به ابراز وجود نیستند. بین بیست تا سی سالگی نیز فرصت دارید تا از روش‌های پیشگیرانه استفاده کنید.

بیشترین قسمتی که در این دهه تزریق بوتاکس می‌شود برای رفع خطوط پنجه کلاغی است. پنجه‌ی کلاغ را تصور کنید. اگر در دهه‌ی ۳۰ هستید، وقتی چشمتان را جمع می‌کنید گوشه‌هایش چنین خطوطی را خواهید دید. این خطوط وقتی می‌خندید، یا آفتاب به چشمتان می‌خورد یا گریه می‌کنید بیشتر رویت می‌شود.

تزریق بوتاکس در خطوط دور لب نیز در این سنین طرفدار دارد. مخصوصا اگر سیگاری باشید و لب‌هایتان را به مدت طولانی غنچه می‌کنید. فقط باید بدانید که بوتاکس روی لب ممنوع است زیرا حرف زدن و غذا خوردنتان را مختل خواهد کرد.

اثر تزریق بوتاکس بین 40 تا 50 سالگی

تغییرات صورت بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی

در این دهه، کم‌کم قرار است پا به میان‌سالی بگذارید. چین‌های صورت شروع می‌کنند به عمیق‌تر شدن. در چهل سالگی شما متوجه خواهید شد که چروک‌های کنار چشمتان عمق بیشتری پیدا کرده‌اند. همین‌طور خطوط پنجه کلاغی واضح‌تر شده‌اند. خط اخم و خط‌های موازی پیشانی نمایان‌ترند و زیر ابروهایتان کمی به سمت پایین کشیده شده است. از گوشه‌های بینی تا دو طرف لب دو خط لبخند ثابت شده اند و با خندیدن بیشتر نیز می‌شوند. دهه‌ی چهل تا پنجاه سالگی سنی است که خطوط متحرک حالا دیگر جا خوش کرده‌اند.

اثرات بوتاکس در دهه‌ی پنجم زندگی

اثر تزریق بوتاکس در دهه‌ی پنجم زندگی

بین چهل تا پنجاه سالگی، مخصوصا اواخر آن آدم‌ها بیشتر به فکر بوتاکس می‌افتند. زمانی که دیگر چین و چروک‌ها حتی در حالت استراحت صورت نیز نشان داده می‌شوند. حالا دیگر واقعا باید به فکر بوتاکس باشید. در این بازه‌ی سنی بوتاکس همچنان اثربخش است اما وقتی دوره‌اش پایان یافت و کارکرد عضلات به حالت عادی بازگشت مجددا چین‌ها نمایان می‌شوند.

بهتر است در چهل تا پنجاه سالگی از روش‌های دیگر زیبایی نیز بهره برد تا بیشترین اثر روی صورتتان را شاهد باشید. روش‌هایی چون تزریق فیلر برای آبرسانی بیشتر و جبران حجم از دست رفته‌ی صورت و لیفت یا بالا کشیدن صورت با استفاده از نخ مخصوص کمک می‌کند تا چین و چروک‌های صورتتان محو شوند.

بیشتر بخوانید: بوتاکس چشم گربه ای

تغییرات پوستی بین ۵۰ تا ۶۰ سالگی

از چهل سالگی به بعد بوتاکس محبوبیت زیادی پیدا خواهد کرد. خصوصا پس از پنجاه سالگی و پیدا شدن بارقه‌هایی از پیری سلول‌های پوستی، آدم‌ها به تکاپو می‌افتند. خانم‌ها در بازه‌ی پنجاه تا شصت سالگی یائسه می‌شوند. همین امر باعث می‌شود پوستشان خشک‌تر شود. خشکی و کم‌آبی، پوست را مستعد ایجاد چین و چروک بیشتر خواهد کرد. آدم‌ها در این دهه مجبورند با افتادگی و شلی پوست و از دست دادن کلاژن نیز مقابله کنند.

تاثیر بوتاکس بین 50 تا 60 سالگی

اثر تزریق بوتاکس بین ۵۰ تا ۶۰ سالگی

در این بازه‌ی سنی بوتاکس می‌تواند یک راه حل موثر باشد. اما به خاطر کمبود کلاژن و افتادگی پوست و خشکی و ضعیف‌تر شدن سلول‌های پوستی، کار درمانگر سخت‌تر است. بنابراین همزمان با تزریق بوتاکس، روش‌های دیگری نیز استفاده می‌شود. به عنوان مثال از پر‌ کننده‌های پوستی همچون فیلرهای صنعتی یا تزریق چربی برای حجم دهی صورت مخصوصا در نواحی فک و گونه استفاده می‌شود.

تزریق بوتاکس در این دوره، به این معنا نیست که پوستتان به شکل غیر طبیعی کاملا صاف خواهد شد. بلکه خطوط صورتتان نرم‌تر خواهد شد و خطوط پنجه کلاغی و خطوط اخم دیگر عمیق نخواهد بود. می‌توانید با بوتاکس فرم‌دهی ابرو نیز انجام دهید.

اثر تزریق بوتاکس از ۶۰ سالگی به بعد

هدف از تزریق بوتاکس در این سن، کم کردن آثار پیری چهره به صورت طبیعی است. در کنار کم‌رنگ‌تر کردن خطوط صورت و کاستن از عمق آن، یک روش دیگر بوتاکس در این سن رایج است که به آن لیفت نفرتیتی گفته می‌شود. در لیفت نفرتیتی بوتاکس به نیمه پایینی صورت و بخشی از گردن تزریق می‌شود. بر اثر این تزریق، خط فک و غبغب به بالا کشیده می‌شود و افتادگیشان رفع می‌شود.

در این سن، کاهش حج صورت یکی دیگر از نگرانی‌هاست. به همین خاطر بوتاکس و تزریق فیلر همزمان، بسیار روش موثری برای جوان‌سازی چهره است. وقتی حجم چهره کم شود باعث می‌شود پوست صورت به پایین متمایل شود و چهره ما غمگین و خسته به نظر برسد. فیلر و بوتاکس، شادابی و طراوت را به صورت شما بازمی‌گردانند.

تزریق بوتاکس در کلینیک الگانت، بهترین مرکز پوست، مو و زیبایی ساری

در کلینیک الگانت، شما ابتدا با ما تماس می‌گیرید و قرار ملاقات تعیین می‌کنید. پس از مراجعه، یکی از پزشکان مجرب و کاربلد مجموعه، پوست شما را بررسی کرده و به شما مشاوره رایگان خواهند داد. سپس در فضای کاملا بهداشتی و با تجهیزات ضد عفونی شده، بوتاکس تزریق خواهد شد. دیگر روش‌هایی که گفته شد می‌توان برای جوان‌سازی صورت در کنار بوتاکس استفاده کرد نیز در این کلینیک انجام می‌شود.

همین حالا با ما تماس بگیرید. شما شایسته‌ی بهترین‌ها هستید.

سوالات پر تکرار در مورد اثر تزریق بوتاکس در سنین مختلف

زمان اثربخشی بوتاکس چقدر است؟

در شرایط مختلف متفاوت است اما معمولا تا شش ماه اثر بوتاکس دوام دارد.

چه زمانی پس از تزریق بوتاکس اثر خود را نشان می‌دهد؟

از لحظه تزریق، دو هفته زمان می‌برد تا بوتاکس به اوج اثرگذاری برسد.

از چه سنی می‌توان بوتاکس انجام داد؟

پس از هجده سالگی می‌توان بوتاکس کرد.

آیا بوتاکس از چین و چروک پیشگیری هم می‌کند؟

بله. ‌تزریق بوتاکس موجب می‌شود پوست ناحیه تزریقی چین نخورد و از چروکیده شدن در آینده پیشگیری می‌کند.

هزینه بوتاکس چقدر است؟

بستگی به عوامل مختلفی چون میزان تزریق، محدوده‌ی تزریق و پزشک دارد. برای اطلاع از جزییات با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده