پی آر پی تکنیک تخصصی تقویت ساقه و ریسه موهای آسیب دیده آقایان در ساری

درمان با پی آر پی ( PRP )

سوالات پرتکرار در مورد تزریق پی آر پی

آیا مراحل پلاسماتراپی PRR دردناک است؟

هر تزریقی کمی درد با خود به همراه دارد. اما با بی‌حسی موضعی و در برخی مواقع با اضافه نمودن مایع لیدوکائین و استفاده از ویبراتور مخصوص، این درد به حداقل خود می‌رسد.

جوانسازی با پی آر پی (PRP) چقد هزینه دارد؟

جوانسازی با پی آر پی، برای هر زیباجو کاملا متفاوت است. قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. با توجه به میزان آسیب پوست و مو، پزشکی که این عمل را انجام می‌دهد و کلینیکی که انتخاب می‌کنید، این هزینه کاملا متغییر است.

برای پلاسماتراپی چه مقدار خون برای تزریق لازم است؟

در درمان PRPمقدار خون دریافتی از بیمار، کاملا به وسعت ناحیه درمان و میزان آسیب‌دیدگی آن بستگی دارد.

 

تزریق پی آر پی یک روش جدید درمانی بی‌خطر برای کنترل الگوی ریزش مو، جوانسازی و روشن کردن پوست است. این روش به عنوان یکی از ویژه‌ترین خدمات درمانی و زیبایی، در الگانت، بهترین کلینیک پوست، مو و لیزر ساری ارائه می‌گردد.

با پیشرفت سریع علم پزشکی، روش‌های تهاجمی و پرخطر پزشکی جای خود را به روش‌های کم تهاجمی و بی‌خطر داده‌اند. پی‌آر پی، نیز یک روش درمانی ایمن و کم تهاجمی است که امروزه به منظور بهبود ریزش مو، ترمیم و روشن‌سازی نواحی آسیب دیده، استفاده می‌شود.

PRP به چه معنا است؟

PRP (پی‌آر پی) مخفف عبارت (پلاسمای غنی از پلاکت) است. به این روش درمانی در مراکز پزشکی، پلاکت درمانی نیز می‌گویند. در واقع پی آر پی در نتیجه جداسازی خون به وجود می‌آید. این بخش از خون حاوی املاح معدنی و مغذی است که با تزریق آن به نواحی آسیب‌دیده، میتوان بخش اعظمی از مشکل را در این مناطق برطرف کرد.

اجزای تشکیل دهنده PRP

PRP خون شامل دو بخش می‌باشد. پلاسما و پلاکت. پلاسما یعنی قسمت مایع خون که شامل آب، مواد معدنی، پروتئین‌ها و غیره… است. پلاکت نیز سلول‌های خونی هستند که وظیفه لخته شدن و بهبود زخم‌ها را در بدن بر عهده دارند.

PRP با حضور این دو فاکتور ترمیم کننده که در خود دارد و قابلیت تزریق آن، به نواحی آسیب دیده و نیازمند به بهبودی، می‌تواند موجب تحریک سلول‌ها و بازسازی و ترمیم مجدد در ناحیه تحت درمان شود. در واقع پلاسمای غنی از پلاکت یعنی خونی که دارای پلاکت بیشتری به نسبت حالت عادی است.

در این روش ایمن و کم دردسر زیبایی، که از مواد مغذی خون خود بیمار به منظور ترمیم و بهبود استفاده می‌شود، پس از جداسازی اجزای خون از یکدیگر در دستگاه سانتریفیوژ، پزشک پلاسمای غنی از پلاکت را به ناحیه مد نظر تزریق خواهد کرد.

درمان فوری ریزش مو با روش ترکیبی، مزوتراپی و PRP

درمان فوری ریزش مو با روش ترکیبی، مزوتراپی و PRP

در کلینیک زیبایی الگانت برترین مجموعه زیبایی در ساری، پس از بررسی دقیق و معاینه پزشکان مجموعه، برای رسیدن به نتیجه بهتر و جوابدهی هرچه سریعتر زیباجویان، دو روش درمانی مزوتراپی و پی آر پی همزمان با یکدیگر انجام می‌شود. به این صورت که در یک جلسه شما مزو تزریق خواهید کرد. در جلسه آینده که حدود 2 الی 3 هفته زمان لازم دارد، پلاسما تراپی انجام می‌دهید.

میزان تاثیر تزریق پی آر پی

در پلاکت های پی آر پی عواملی برای رشد بافتی Growth Factor  وجود دارد که علت اصلی در روند ترمیم بافت ها به بدن است. وجود این عوامل باعث رشد و زیاد شدن سلول های مختلف بافتی و پوستی شده که سبب افزایش الاستین، کلاژن، و تولید رگ های جدید و ماده سلولی جدید می شوند. در نهایت این سلول های بنیادی تبدیل به سلول های بافت آسیب دیده می شوند. این ترشح از پلاکت ها هدایت شده و باعث ترمیم بافت های صدمه دیده می شود. معمولا پلاکت ها به شکل کروی و ریز تر شدن سیتوپلاسم سلول های مگاکارپوسیت در مغز استخوان تشکیل می شوند.

پلاکت خون عمل لخته شدن خون را بر عهده دارد. سبب می شود در مواقعی که صدمه ای به بافت وارد می شود، می‌تواند جلوی خونریزی را بگیرد و با ترشح پروتئین و تشکیل پلاک، بافت را بازسازی کند. در پی آر پی از طریق تزریق سرم بافت ها تحریک شده و روند ترمیم شروع می شود. در واقع پی آر پی ،یک فرآورده خونی است ک طی روند جداسازی خون لخته شده از خون تازه تهیه می شود و به معنی پلاسمای غنی از پلاکت می باشد.

کاربرد پلاسما تراپی

انجام پلاسماتراپی یا تزریق PRP به پوست، در الگانت جامع‌ترین مرکز پوست، مو و زیبایی در ساری این تضمین را به شما خواهد داد که بهترین نتیجه را پس از درمان خود تجربه کنید. پلاسماتراپی یک روش درمانی مکمل با مزوتراپی است. ترکیب این دو عمل زیبایی می‌تواند نتایج موثری ایجاد کند. از جمله فواید و کاربردهای پلاسما تراپی در کلینیک الگانت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل الگوهای ریزش مو در خانم‌ها و آقایان با تزریق پی آر پی به پوست سر.
 • درمان آسیب‌های تاندون زانوی پا و آرنج با پلاکت درمانی
 • درمان آرتروز با تزریق PRP
 • جوانسازی پوست صورت و دست
 • افزایش کلاژن‌سازی پوست ناحیه درمان
 • افزایش گردش خون
 • روشن کردن پوست در ناحیه زیر بغل و کشاله ران
 • از بین رفتن ورم مفاصل
 • از بین رفتن پف و تیرگی زیر چشم
 • کم کردن ترک‌های دست و پا
 • تقویت ریشه و ساقه مو

تزریق پی آر پی در کلینیک زیبایی الگانت

مدت زمان جوانسازی با تزریق پی آر پی چقدر است؟

انجام می‌شود PRP (پی آر پی)، از لحظه خون‌گیری دستیار پزشک و جداسازی اجزای خون توسط دستگاه پیشرفته سانتریفیوژ شروع می‌شود. سپس مراحل بی‌حسی موضعی و تزریق پلاسمای غنی از پلاکت  .همه این فرایندهای درمانی در حدود 1 ساعت زمان می‌برد. البته این زمان با توجه به شرایط و مساحت ناحیه درمان، متفاوت است

 

درمان با تزریق پی آر پی در ساری و قائمشهر

متخصصان ما در الگانت از آخرین تجهیزات برای ارائه خدمات تزریق پی آر پی استفاده می کنند. برای بهرمندی از خدمات درمان و تزریق پی آر پی کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

عوارض احتمالی جوانسازی با پی آر پی PRP

مراحل درمان تزریق پی آر پی در الگانت بهترین مرکز زیبایی ساری، بسیار کم‌خطر و ایمن است. قرمزی جزئی، تورم و کبودی خفیف، خشکی پوست و احساس خارش تنها عوارض احتمالی مشاهده شده بعد از پلاکت درمانی خواهد بود. این عارضه‌ها کاملا طبیعی است و پس از هر روش درمانی ممکن است به وجود آید. جای نگرانی نخواهد بود و تمامی آن‌ها در مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

تزریق پی آر پی تکنیک تخصصی تقویت ساقه و ریسه موهای آسیب دیده آقایان در ساری
پی‌آرپی تکنیک تخصصی تقویت ساقه و ریسه موهای آسیب دیده آقایان در ساری

مراحل پلاکت درمانی در مرکز زیبایی الگانت

مراحل PRP ( پلاکت درمانی) در الگانت مجهزترین مرکز پلاسماتراپی در ساری، به صورت سرپایی و تحت نظر مجرب‌ترین پزشکان، انجام می‌گردد.

 • پس از حضور در کلینیک، شما پیش از انجام کلیه خدمات زیبایی، توسط پزشک شیفت به صورت کاملا رایگان ویزیت می‌شوید.
 • در طول مشاوره رایگان، شما می‌توانید تمامی سوال‌های خود را در زمینه مراحل درمان خود بپرسید. با کمک پزشک بهترین روش درمانی زیبایی برای شما انتخاب می‌شود.
 • پس از تایید روش درمانی پی آر پی، ابتدا لازم است حدود 10 الی 20 سی‌سی خون (مشابه مقدار خونی که در آزمایشگاه از شما گرفته می‌شود) از شما گرفته شود.
 • خون گرفته شده توسط دستیار پزشک در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا اجزای تشکیل دهنده خون با حرکت دستگاه از یکدیگر جدا شود. این فرآیند حدودا 15 دقیقه زمان لازم دارد.
 • سپس دستیار پزشک تحت نظر پزشک مجموعه الگانت، پلاسمای جدا شده را برای تزریق در ناحیه درمانی، آماده می‌کند.
 • حال بعد از پاکسازی و ضدعفونی کردن اصولی محل تزریق، بی‌حسی موضعی اعمال می‌گردد.
 • پس از بی‌حسی پوست، پزشک با دقت و نقطه گذاری دقیق، PRP را به پوست ، تزریق می‌کند.

مراقبت‌های بعد ازجوانسازی با PRP

 • بعد از درمان با PRP تا یک روز بعد از درمان پوست خود را لمس نکنید. فشاری نیز به آن وارد نکنید تا محل تزریق، بهبود یابد.
 • تا 24 ساعت از مواد آرایشی در ناحیه درمان استفاده نکنید.
 • بهداشت را رعایت کنید و تا راه نفوذ آلودگی به پوست وجود نداشته باشد.
 • تا 24 ساعت استحمام نکنید.
 • تا 2 الی 3 روز از سونا، جکوزی و آب داغ استفاده نکنید.
 • برای خوابیدن از ملحفه تمیز و استریل استفاده کنید.

از بین بردن چروک های پشت دست و جوان سازی با تزریق پی ار پی

پیری تاثیر های عمیقی بر روی بافت های دست دارد. این این تغییرات روی سطح پوست ایجاد می‌شود. چروک‌ها، ضعیف و نازک شدن و لکه‌هایی به مرور روی دست ایجاد می‌شوند. این تغییرات در اثر سیگار کشیدن ، رژیم غذایی‌، شوینده ها و همچنین قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و … ممکن است تشدید شوند. تزریق پی‌آر‌پی تا حدود زیادی این تغییرات را ترمیم می‌کند. پس از بی حس کردن محل مورد نظر جهت تزریق پلاسما از پلاکت به دست بیمار، علاوه بر نواحی آسیب دیده پوست تاندون‌ها نیز تقویت خواهند شد.

مزیت پی آر پی در سوختگی و آکنه

طبق مطالعات انجام شده، اثبات شده است که پی آر پی سبب درمان انواع سوختگی و آکنه می باشد. که یکی از مشکلات بالینی با پیامد های روانی و اجتماعی همین آکنه است. به طور کلی می توان گفت، یک الگوی ژنتیکی ضمن پاسخ ،همراه تحریک باکتریایی است که برای فعالیت های ظاهرا نامتاوزن و التهابی مهم است. پلاسمای غنی که از پلاکت انتخاب می شود، می تواند انتخاب درست و مناسبی برای برطرف شدن آکنه و زخم های آتروفیک باشد. که بهبودی در فرآیند بیماری است. همچنین پی آر پی ، به دلیل اتولوگ بودن، ممکن است عوارض جانبی همچون خشکی پوست و عواملی همانند آن را کاهش دهد. مطالعات نشان داده است که درمان پی آر پی روند بهبودی را سریع تر می کند.

با مهار کردن باکتری و تنظیم التهاب، به علاوه ترمیم کردن کلاژن، سبب بهبودی نیز می شود. مکانیسم عمل پی آر پی، شامل منتشر شدن پپتید های ضد میکروب قوی، از. گرانول آلفای پلاکت ها است. هر چند مطالعات زیادی در رابطه با اثر بخشی پی آر پی در آکنه وجود دارد. اما این یک انتخاب درمانی بالقوه در پزشکی زیبایی و پوست است. طبق رشد مقاومت در آنتی بیوتیک،و اختلاف گونه ها و سویه های میکرو ارگانیسم ها ازprpو تاثیرات آن ضمن درمان استفاده می شود. شما می توانید برای درمان سوختگی با تزریق پی ار پی در ساری به کلینیک الگانت مراجعه کنید.

تزریق پی آر پی (چربی)

این روش، لیپو ترانسفر نام دارد که طی آن سلولهای که دارای چربی اند از جمله ناحیه پهلو و شکم بیمار را به مقدار لازم حدود ۳۰ سی سی خارج می کنند،و بعد از جدا کردن سلول های زنده آن را به عنوان ،فیلر بیولوژیک از بدن خود بیمار ضمن حجم دادن به نواحی از صورت یا بدن، پر کردن نقص های پوستی و اکثرا با هدف جوان تر شدن صورت و ناحیه های مورد نظر تزریق می شود. سلول های زنده چربی را می توان با پی آر پی مخلوط و پس از آن در نواحی مورد نظر تزریق کرد. این امر سبب تحریک رگ ها شده و باعث پیوند خوردن بافت ها و زنده ماندن سلول های چربی زنده می شود. با این کار، دو تا سه برابر نتایج درمان افزایش می یابد. و نتیجه کار بدست آمده ماندگار تر و زیباتر می شود.

 

تزریق پی آر پی در ساری و قائمشهر

حال که با prp و مزایای تزریق آن آشنا شدید، برای تزریق پی ار پی در ساری و قائمشهر توسط مجرب ترین پزشکان فقط کافیست با شماره های 01144431717  و 09116845068 در تماس باشید.

 

 

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده