پاک کردن تاتو

پاک کردن تتو: لیزر، موثرترین و راحت‌ترین روش

پاک کردن تتو به روش لیزر

روش‌های مختلفی برای پاک کردن تتوی دائمی وجود دارد اما از بین بردن تتو به روش لیزر، یک روش امن و موثر است. در این مقاله، هر آنچه که می‌خواهید در مورد پاک کردن تتو به روش لیزر بدانید را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

 

سوالات پر تکرار در مورد پاک کردن تتو به روش لیزر

 

اشعه لیزر چگونه تتو را پاک می‌کند؟

لیزر بر اساس اختلاف رنگ بین پوست و جوهر، تتو را تشخیص داده و با اشعه آن را خرد می‌کند تا سیستم ایمنی راحت بتواند تتو را از بین ببرد.

فواید پاک کردن تتو با لیزر چیست؟

امن، موثر، آسان، بدون برجای ماندن اثر زخم، بدون زخم و جراحت، با درد حداقلی و با دقت بالا است.

عوارض لیزر تتو چیست؟

اگر اصولی و حرفه‌ای انجام شود، عوارض ماندگار ندارد. عارضه‌های موقتی چون قرمزی و التهاب و تاول دارد که پس از مدتی برطرف خواهد شد.

پاک کردن تتو به روش لیزر درد دارد؟

درد کمی دارد که قابل تحمل است. آن هم با کرم بی‌حسی تعدیل می‌شود.

هزینه پاک کردن تتو به روش لیزر چقدر است؟

به عوامل متعددی چون مساحت لیزر، جنس پوست، تعداد جلسات و واکنش سیستم ایمنی شما دارد. می‌توانید برای اطلاع بیشتر با کلینیک الگانت تماس بگیرد:

 

پاک کردن تتو به روش لیزر، موثر و بی خطر

این روزها خالکوبی روی بدن بسیار پرطرفدار شده است. در ایران نیز تتوی ابرو مرسوم است و حالا کمتر زن ایرانی را می‌بینیم که برای اصلاح فرم ابرویش، آن را تتو نکرده باشد. هنرمند تتو کار جوهر را به اعماق پوست می‌برد و با آن در لایه‌ی زیرین نقاشی می‌کند. هر طرحی را که بخواهید می‌توانید در اختیار تتو کارتان قرار دهید تا برایتان اجرا کند. اما اگر از عهده‌اش خوب برنیامد چه؟ یا از طرحی که زده‌اید خسته شده‌اید چه باید کرد؟ حتی گاهی شده تتوی خط چشم زده اید و پس از مدتی بلفاروپلاستی انجام دادید. طبیعی است که با کشیدن پوست پلک فرم خط چشم بهم خواهد ریخت.

 

تتوها دائمی هستند زیرا جوهر در لایه زیرین پوست و در نقاط مختلف تزریق می‌شود. این را می‌توان هم مزیت یافت و هم عیب. به این خاطر دائمی بودنش مزیت است که به راحتی پاک نمی‌شود و نگران پاک شدنش نخواهید بود. به همین دلیل هم عیب است زیرا اگر مشکلی به وجود بیاید خیلی سخت از بین می‌رود. روش‌های متعددی برای پاک کردن تتو وجود دارد. از روش تهاجمی جراحی و برش ناحیه تتو شده گرفته تا روش‌های نیمه تهاجمی چون لایه‌برداری شیمیایی و میکرودرمابراسیون. اما در نهایت بهترین و امن‌ترین روش لیزر است.

پاک کردن تتوی خط چشم با لیزر
پاک کردن تتوی خط چشم، بدون خطر در کلینیک الگانت ساری

 

 

روش لیزر چگونه عمل می‌کند؟

همانطور که گفته شد، تتوکار سوزنی را به اعماق پوست برده و جوهر را به قسمت‌های مختلفش تزریق می‌کند تا طرح بزند. برای پاک کردن تتو نیاز است که به آن قسمت دسترسی داشته باشیم. در روش‌های قدیمی‌تر، لایه‌ی رویی یا به روش جراحی برش می‌خورد یا با مواد شیمیایی یا میکرودرمابراسیون لایه‌ی بیرونی تخریب می‌شود. اما همه‌ی این روش‌ها تهاجمی و آسیب‌را هستند.

سیستم ایمنی بدن ما، هر ماده‌ی خارجی را پس می‌زند. بدین گونه که ذرات را جذب کرده و نابود می‌کند. شاید بعضی از تتوها را دیده باشید که کمرنگ شده‌اند. سیستم ایمنی بدن بخشی از جوهر آن را حذف کرده است. لیزر، با خرد کردن جوهر به ذرات ریز به کمک سیستم ایمنی می‌آید تا به راحتی تتو را پاک کند. اشعه لیزر با تشخیص رنگ از طریق اختلاف رنگ با پوست، تتو را در لایه‌ی زیرین پوست هدف قرار می‎‌دهد و بدون آن‌که به بافت اطراف آسیب وارد کند تتو را از بین می‌برد.

پاک سازی تتو

برای پاک کردن کامل تتو به روش لیزر به چند جلسه نیاز است؟

برای آن که سیستم ایمنی فرصت داشته باشد جوهرهای خرد شده را پاک کند، شما ببه بیش از یک جلسه لیزر با فواصل معینی نیاز خواهید داشت. عوامل زیر برای تعداد جلسات تعیین کننده هستند:

رنگ پوست: لیزر بر اساس اختلاف رنگ، جوهر را تشخیص داده و آن را هدف قرار می‌دهد. هر چه رنگ پوست روشن‌تر و اختلاف رنگ بیشتر باشد، پاک کردن آن راحت‌تر است.

تعداد دفعات تتو: ممکن است یک طرح تتو را چند بار ترمیم کرده باشید. هر بار جوهر جدید روی جوهر قبلی می‌آید و طبیعی است که پاک کردن آن دشوارتر است و نیاز به جلسات بیشتری دارد.

عمق تتو شده: هر چه تتو کار برای طرح زدن روی پوست، عمقی تر جوهر را وارد کند پاک کردن آن دشوارتر است.

قدرت سیستم ایمنی: هر چه سیستم ایمنی شما قوی‌تر باشد طبیعی است که در برخورد با ذرات جوهر موفق‌تر عمل کرده و راحت‌تر آن را پاک می‌کند.

 

 

فرایند پاک کردن تتو با لیزر

اولین و مهم‌ترین گام این است که مرکزی معتبر برای این کار بیابید تا از مهارت اپراتور و باکیفیت بودن دستگاه لیزر اطمینان حاصل کنید. اگر تصمیم به پاک کردن لیزر در ساری دارید پیشنهاد ما به شما کلینیک الگانت است. در این کلینیک مجهز پزشکی زیبایی، شما ابتدا توسط یکی از پزشکان مجموعه مشاوره و ویزیت رایگان خواهید شد. پوست شما توسط پزشک بررسی شده و پیشینه‌ی پزشکی و داروییتان را نیز تحلیل خواهد کرد.

 

سپس به اتاق اپراتور هدایت خواهید شد. اگر نیاز بود اپراتور از کرم بی‌حسی استفاده کرده و سطح پوستتان را بی‌حس می‌کند تا گرمای ناشی از لیزر آزاردهنده نباشد. پس از اثربخشی آن، فرایند را آغاز می‌کند. او به شما خواهد گفت که برای پاک کردن کامل لیزر به چند جلسه نیاز خواهید داشت اما صرفا یک تخمین است و در طول درمان و بررسی واکنش بدن، می‌توان تعداد جلسات را با دقت براورد کرد.

 

الگانت

فواید پاک کردن تتو با لیزر

به جرات می‌توان گفت که لیزر، بهترین راه پاک کردن تتو است. زیرا هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌کند. موارد زیر از مزایای پاک کردن تتو به روش لیزر محسوب می‌شوند:

 

 • یک روش امن

در روش‌های قدیمی‌تر باید به زیرین‌ترین لایه‌ی پوست دسترسی پیدا کرد تا جوهر را از بین برد. اما در روش لیزر نیاز به برداشتن لایه‌ی رویی پوست نیست. به همین خاطر، روشی امن و غیر تهاجمی محسوب می‌شود.

 

 • آسان و کم دردسر

بدون زخم و جراحت است و سریع تمام می‌شود. دوران نقاهت و مراقبت خاصی نیاز ندارد. پس از اتمام جلسه می‌توانید به کارهای روزمره خود بازگردید.

 

 • درد کم

بر خلاف روش‌های قدیمی‌تر پاک کردن تتو، لیزر درد چندانی ندارد. آن مختصر سوزش هم با کرم‌های بی‌حسی تعدیل می‌شوند.

 

 • دقت بالا

دستگاه لیزر، با دقت بالا، بر حسب اختلاف رنگ پوست و جوهر، تتو را شناسایی می‌کند و به هدف می‌زند. با این قابلیت، بافتهای اطراف آسیب نمی‌بینند.

 

 • بدون بر جای گذاشتن اثر

چون زخم و برشی در کار نیست هیچ اثری نیز پس از پاک شدن تتو باقی نخواهد ماند. در روش لایه‌برداری شیمیایی اغلب اوقات محل پاک شده دچار فرورفتگی خواهد شد. اما در روش لیزر پوست هیچ تغییری نسبت به بافت اطرافش نخواهد کرد.

 

 • مناسب برای هر اندازه‌ای از تتو

در جراحی برداشت تتو، پوستی که نقش دارد کاملا بریده می‌شود و پوست‌های اطراف به هم دوخته می‌شوند. پس نمی‌توان برای مساحت زیاد تتو از آن بهره برد. در روش‌هایلایه برداری شیمیایی و میکرودرمابراسیون، پاک کردن تتوهای بزرگ عملا شکنجه محسوب می‌شود. بهترین روش در این زمینه نیز لیزر است.

 

 • عدم دارا بودن دوران نقاهت

به علت عدم ایجاد زخم و جراحت، دوران نقاهت خاصی ندارد و فرد پس از اتمام جلسه می‌تواند فورا به زندگی عادیش برگردد.

 

 • پایین بودن احتمال عفونت

چون لایه‌ی اول پوست برداشته نمی‌شود احتمال عفونت در آن بسیار پایین است.

 

 • میزان رضایت بالا

به‌خاطر نتیجه موثر و روش سریع و کم‌دردسر لیزر، پس از اتمام جلسات میزان رضایت بسیار بالاست.

بیشتر بخوانید:فواید پاک کردن تتو با روش لیزر

عوارض پاک کردن تتو به روش لیزر

هر فرایند زیبایی در کنار فوایدش مضراتی نیز دارد. اما استفاده از روش لیزر در روش‌های درمانی و زیبایی همیشه کمترین عارضه را ذاراست زیرا جراحت شدید ایجاد نخواهد کرد. تنها عارضه‌ی برطرف کردن تتو با لیزر، التهاب و قرمزی یا تاول است. همه‌ی آن‌ها موقت هستند و در بیست و چهار ساعت نخست اکثر آثارش از بین می‌رود. فقط تاول ممکن است کمی دیرتر التیام یابد ولی واکنشی کاملا طبیعی است. با این حال اگر غیر اصولی و توسط اپراتوری بی‌تجربه انجام شود یا دستگاه لیزر معیوب یا فرسوده باشد ممکن است عوارضی از خود بر جای بگذارد. اگر اپراتور جنس و رنگ پوست را نشناسد و به درمان با درجات بالا و تهاجمی ادامه دهد ممکن است عارضه‌های زیر رخ دهند:

 

 • تغییر رنگ دائمی پوست
 • ایجاد سوختگی شدید
 • عفونت ناحیه
 • بر جای ماندن زخم

 

این عوارض ممکن است دائمی باشند و از زیبایی پوستتان بکاهند. پس در انتخاب مرکز دقت کنید.

 

پاک کردن تتو در ساری و قائمشهر

کلینیک زیبایی الگانت از معتبرترین کلینیک‌های زیبایی در شهر ساری ، با رعایت تمامی استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و پروتکل‌های پزشکی تاسیسی شده است. برای بهرمندی از خدمات پاک کردن تاتو کلینیک زیبایی الگانت در ساری و قائمشهر شما می توانید با شماره های زیر در تماس باشید. همچنین می‌توانید برای رزرو وقت پاک کردن تاتو در الگانت کلیک کنید.

پاک کردن تتو با لیزر
پاک کردن تتو به روش لیزر در کلینیک الگانت ساری

هزینه پاک کردن تتو با لیزر چقدر است؟

میزان هزینه‌ای که برای پاک کردن تتویتان به روش لیزر نیاز دارید بستگی به موارد متعددی دارد. چند نمونه از مسائلی که روی قیمت نهایی تاثیر گذارند موارد زیر هستند:

 • مساحت تتو شده
 • رنگ و ماندگاری جوهر تتو
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن کامل تتو
 • نوع دستگاه لیزر
 • دستمزد اپراتور
 • کلینیک انتخابی

اگر تصمیم دارید پاک کردن تتو با لیزر در ساری را انجام دهید، می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا همکارانمان براوردی از قیمت نهایی در اختیارتان بگذارند.

بیشتر بخوانید: ترندهای زیبایی سال ۱۴۰۳ : درخشش در سال نو

آیا پاک کردن تتو با لیزر درد دارد؟

بله. از بین بردن تتو در لایه زیرین پوست با هر روشی دردناک است. اما کمترین درد را با روشلیزر تجربه خواهید کرد. زیرا لایه‌ی بیرونی پوست را آسیب نمی‌زند. در ضمن قبل از انجام فرایند، اپراتور از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند تا درد آن را تعدیل کند. درد ناشی از برخورد اشعه لیزر به پوست قابل تحمل است. هر چه باشد شما توانستید درد تتو را تحمل کنید. پس بدانید دردناکی پاک کردن تتو بسیار کمتر از خود فرایند تتو است.

پاک کردن تاتو

مراقبت‌های پس از درمان با لیزر

وقتی فرایند پاک کردن لیزر تمام شد نیاز است پس از هر جلسه مراقبت‌هایی انجام دهید. با این کار سرعت بهبود را بالا برده و احتمال تغییرات سطح پوست را پایین می‌آورید:

 

 • سیستم ایمنی خود را قوی کنید

وقتی سیستم ایمنی بدنتان قوی باشد علاوه بر بهبود محل لیزر شده به سرعت، موجب اثربخشی بیشتر لیزر نیز می‌شود. بدین صورت که ذرات جوهر خرد شده توسط لیزر را زودتر جذب خواهد کرد و شما به جلسات کمتری برای پاک شدن کامل لیزر نیاز خواهید داشت. کارهایی که می‌توانید برای بالا بردن سیستم ایمنیتان انجام دهید موارد زیر هستند:

آب زیاد بنوشید. کلید سیستم ایمنی قوی در دست آب است. اگر بدنتان دچار کم آبی شود نمی‌تواند خوب عمل کند. آب سموم بدن را دفع کرده و سلول‌های خونی را بازسازی می‌کند.

مصرف الکل و استعمال سیگار را محدود کنید. نیکوتین و الکل فرایند بهبود را کند خواهند کرد.

میوه‌جات و سبزیجات فراوان مصرف کنید. بدن سالم با تغذیه درست همیشه بهتر عمل می‌کند.

 

 • از نور خورشید اجتناب کنید.

سعی کنید تا چند روز نخست پس از پاک کردن لیزر، در معرض نور مستقیم خورشید نباشید. اگر مجبورید، ناحیه‌ی لیزر شده را بپوشانید.

 

 • تاول‌ها را نترکانید و نخارانید.

یکی از عارضه‌های طبیعی لیزر تتو، تاول است. نباید آن‌ها لمس کنید، بترکانید یا بخارانید. زیرا هم ممکن است اثرش ماندگار شود هم موجب عفونت شود.

 

 • محدوده را شستشو دهید.

 • جایی که تحت اشعه لیزر قرار گرفته است را روزی دو بار با آب و محلول شستشوی ملایم، ضد عفونی کنید. می‌توانید از پزشک بخواهید محلول مناسبی را به شما معرفی کند.

 

 • ورزش سنگین انجام ندهید.

  در روز نخست پس از جلسه‌ی پاکسازی تتو، از انجام ورزش سنگین بپرهیزید. ورزش‌های استقامتی و قدرتی علاوه بر کم آب کردن بدنتان، فشار خون را به طور موقت افزایش می‌دهند و فرایند بهبود قرمزی و التهاب را کند می‌کنند.

پاک کردن تاتو و خالکوبی

پاک کردن تتو به روش لیزر در ساری، کلینیک الگانت

اگر تصمیم دارید پاک کردن تتو به روش لیزر در ساری را انجام دهید، کلینیک الگانت بهترین انتخاب است. این مجموعه پزشکی با بهترین امکانات و باتجربه‌ترین پزشکان هر گونه خدمات زیبایی را بهترین نحو ارائه می‌دهد. شما پس از مراجعه توسط یکی از پزشکان ماهر و مجرب مجموعه مشاوره و ویزیت رایگان خواهید شد. پزشک همه‌ی ابهامات ذهنی شما را با مهارت و حوصله برطرف خواهد کرد و با بررسی جنس پوست و تتوی ناخواسته‌ی شما، توصیه‌های لازم را با شما در میان خواهد گذاشت. شما در آرامش کامل به اتاق اپراتور هدایت خواهید شد و در فضایی کاملا بهداشتی و با دستگاه لیزر کاملا به‌روز و مجهز، اپراتور ماهر مجموعه، تتویتان را در چند جلسه بدون کمترین عوارضی ناپدید خواهد کرد.

اگر تصمیم گرفتید ما را انتخاب کنید، همین حالا برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید.

عکس های قبل و بعد پاک کردن تتو :

در ادامه مطلب عکس های قبل و بعد پاک کردن تاتو در کلینیک زیبایی الگانت در ساری آورده شده است:

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده