هیدرافیشیال چیست و چه اثراتی بر پوست صورت دارد؟

هیدرافیشیال چیست و چه اثراتی بر پوست صورت دارد؟

همه‌ی آدم‌ها، پوستی شفاف، لطیف و شاداب می‌خواهند. پوستی که آثار بالا رفتن سن در آن پیدا نباشد و جوان‌تر به نظر برسد. به‌جای آن‌که برای خودتان هر روز، روتین پوستی در نظر بگیرید و با انواع سرم‌ها و کرم‌ها و بدون آگاهی از چگونگی مصرف یا ماساژ، به صورتتان حمله‌ور شوید یا وقت و انرژی صرف کنید اما چگونگی آن را بلد نباشید، بهتر است پاکسازی پوست انجام دهید. ابتدا تحت نظر پزشک نوع پوستتان را تعیین می‌کنید و با مناسب‌ترین متد پاکسازی زیبایی طبیعی را به شکلی اصولی به چهره‌تان هدیه می‌کنید. یکی از این تکنیک‌های مدرن پاکسازی پوست هیدرا فیشیال است. هیدرا فیشیال به شکل دراز مدت پوستتان را تمیز و شفاف و عاری از هر گونه لک و جوش نگه می‌دارد. این روش پاکسازی پوست یک تکنیک چند مرحله‌ای است. معمولا در این روش از دستگاهی به همین نام استفاده می‌شود. در مرحله‌ی نخست، از دستگاه هیدرافیشیال برای پاکسازی و لایه‌برداری و استخراج زائدات سطح پوست به‌کار می‌رود.

سوالات پر تکرار در مورد هیدرافیشیال

هیدرافیشیال چیست؟

یک روش پاکسازی پوست است که با دستگاهی به همین نام انجام می‌شود.

پاکسازی به روش هیدرا چه مراحلی دارد؟

ابتدا آلودگی‌ها از سطح پوست جدا می‌شوند. سپس با مکش کثیفی‌ها زدوده می‌شوند و در نهایت سرم تقویتی به پوست مالیده می‌شود.

آیا لایه برداری هیدرا درد دارد؟

این روش، غیر تهاجمی و امن است و شما دردی احساس نخواهید کرد.

فواید پاکسازی هیدرا چه هستند؟

لطافت پوست، یکنواختی رنگ صورت، پیشگیری از آکنه، کم شدن چین و چروک و لک از فواید آن هستند.

عوارض جانبی پاکسازی هیدرا چه هستند؟

این روش بی‌خطر و غیر تهاجمی است پس عارضه‌ای ندارد. در موارد معدود ممکن است پوست به تقویت‌کننده‌هایی که در مرحله نهایی استفاده می‌شود حساسیت نشان دهد که قابل برطرف کردن است.

هزینه هیدرافیشیال چقدر است؟

بستگی به مواردی چون موادی کاربردی و میزان مشکلات پوست و … دارد. اگر می‌خواهید هیدرافیشیال در ساری انجام دهید می‌توانید با کلینیک الگانت تماس گرفته و براوردی از قیمت نهایی داشته باشید.

عملکرد هیدرافیشیال

عملکرد هیدرافیشیال

روش هیدرافیشیال تقریبا شبیه به روش میکرودرمابراسیون است. در میکرودرمابراسیون، دستگاهی استفاده می‌شود که نوک آن غلتک شنی است. اپراتور آن را به پوست صورت می‌کشد و سمباده‌ی نرمی انجام می‌دهد. با این کار لایه‌ی اضافی، سلول‌های مرده و ناهمواری‌های پوست را رفع می‌کند.

هیدرافیشیال روش بهتری نسبت به میکرودرمابراسیون است. همزمان که دستگاه مواد زائد را از پوست پاک کرده و لایه برداری می‌کند مکش ایجاد می‌شود و همچون جارو برقی مواد زائد پوست را به داخل دستگاه می‌کشاند. پس از این‌که پوست صورت کاملا لابه‌برداری و پاک شد، سرم‌های جوان‌ساز و آبرسان را به تزریق می‌کند. مرحله‌ی آخر موثرترین مرحله در پاکسازی پوست است.

مرحله لایه برداری

لایه‌برداری، فرایندی است که در آن سلول‌های مرده‌ی پوست از سطح صورت برداشته می‌شوند. لایه‌برداری، اثرات مثبت زیادی برای پوست صورت دارد. پوست شفاف‌تر شده، سلول‌های جوان جایگزین خواهند شد، منافذ باز می‌شوند و در دفعات مکرر، تحریک کلاژن سازی نیز می‌شود.

مرحله‌ی مکش

هر آنچه که توسط دستگاه از پوست جدا شد مکیده شده و پوست کاملا از آلودگی‌ زدوده می‌شود. حتی ذراتی که در منافذ پوست جا خوش کرده‌اند نیز استخراج می‌شوند.

تزریق سرم

فیشیال در نهایت با تزریق سرم و آبرسان‌ها پایان می‌یابد. خیلی راحت می‌توان ترکیب سرم‌ها را بر اساس جنس پوستی مراجعه کننده تغییر داد. اگر پوستتان خشک است بیشتر از آبرسان استفاده می‌شود، اگر چرب است از مواد چربی‌زدا به پوست تزریق می‌شود. این مرحله بزرگ‌ترین مزیت این نوع پاکسازی پوست است. تقویت کننده‌های پوستی نیز اضافه می‌شوند.

پس از اتمام مراحل، خطوطی که رنگ‌دانه‌ها ایجاد کرده‌اند کمرنگ شده، چین و چروک کمتر خواهد شد. همچنین منافذ بزرگ پوست نیز پاکسازی شده و جمع‌تر می‌شوند. به همین خاطر، اکسیژن‌رسانی به پوست بیشتر شده و منجر به شادابی بیشتر می‌شود. مواد تزریقی در انتها، موجب تحریک کلاژن‌سازی نیز می‌شود. به همین خاطر به مرور پوست جوانتر و شفاف‌تری خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: روشن‌تر کردن دور چشم با پاکسازی صورت

ممنوعیت هیدرافیشیال در برخی افراد

هیدرافیشیال برای هر نوعی از پوست مناسب است. اما باید در مواردی از این روش پاکسازی اجتناب کنید:

زمانی که پوست دچار آفتاب‌سوختگی است

در این حالت پوست آسیب‌پذیر است و باید کمی صبر کنید تا سطح آن بهبود یابد. پس از آن‌که مطمئن شدید التهاب و قرمزی ناشی از آفتاب‌سوختگی برطرف شد می‌توانید پاکسازی هیدرا را انجام دهید.

افرادی که دچار راش پوستی یا آکنه گسترده هستند

نباید فیشیال هیدرا را انجام دهند. زیرا ممکن است به زخم و ماندگاری اثر زخم منجر شود. در ضمن مواد تقویتی روز زخم باز خطرناک هستند.

زنان باردار باید از انجام این روش خودداری کنند

برخی ترکیباتی که در مرحله آخر هیدرافیشیال استفاده می‌شود همچون سالیسیلیک اسید، برای زنان باردار هنوز تست و تایید نشده است. البته برخی از پزشکان پوست و متخصصان زنان معتقدند در بازه‌ای از بارداری می‌توان از دوز کمی از این ماده استفاده کرد. به عنوان مثال از پنج تا هفت ماهگی زمان امنی برای استفاده از مواد شیمیایی این چنینی است. البته هر کاری که در بارداری قرار است انجام دهید باید با اطلاع پزشک زنان و با تایید وی باشد.

کسانی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند

بهتر است از انجام این روش امتناع کنند. زیرا نمی‌توان در این مورد واکنش پوست را پیشبینی کرد. مخصوصا در بیماران لوپوس، که یک نوع بیماری خودایمنی پوستی است کاملا ممنوع است.

فواید هیدرافیشیال

فواید هیدرافیشیال

پاکسازی پوست به روش هیدرا مزایای بسیار زیادی دارد. چند مورد مهم از این فواید را برایتان خواهیم گفت تا اگر تصمیم گرفتید آن را انجام دهید مصمم‌تر شوید:

لطافت پوست

ابزاری که برای مکش در این روش استفاده می‌شود هر آن‌چه که موجب زبری و خشونت پوست می‌شود را جذب می‌کند. سلول‌های مرده، پوسته‌های ریز، ناهمواری‌های سطح پوست، آلودگی‌ها و چربی‌های اضافه در این مرحله پاک می‌شوند. در نتیجه صورتتان صاف و لطیف خواهد شد.

آبرسانی به پوست

روش هیدرا، پوست را مرطوب نگه داشته و آبرسانی عمیق انجام می‌دهد. موادی که در مرحله آخر به پوست تزریق می‌شود به حفظ رطوبت کمک شایانی خواهد کرد.

سفتی و تقویت خاصیت کشسانی پوست: هیدرا فیشیال پوست شما را صاف و مستحکم می‌کند. وقتی منافذ از آلودگی تهی شده و جمع‌تر می‌شوند پوست حالت شل و وارفته‌ی خود را ترمیم می‌کند.

پیشگیری از آکنه و جوش

با پاک شدن پوست، چربی‌زدایی و بسته شدن منافذ پوستی، احتمال ایجاد آکنه و جوش کاهش می‌یابد.

مناسب برای هر نوع پوست

یکی از مزایای مهم هیدرا فیشیال این است که برای هر جنس پوستی مناسب است. زیرا موادی که در انتهای کار به پوست تزریق می‌شود را می‌توان بر حسب نوع پوست تغییر داد. برای هر فرد با هر رنگ پوستی نیز محدودیت ندارد. در ضمن برای آدم‌ها در هر رده‎‌ی سنی مناسب است. البته کودکان به پاکسازی پوست نیازی ندارند. نوجوانان پس از بلوغ صورتشان پر از جوش هورمونی خواهد شد. می‌توان از هیدرافیشیال برای پاکسازی این جوش‌های آزارنده استفاده کرد.

اثربخشی درازمدت

با این‌که روش پاکسازی هیدرا را اپراتور انجام می‌دهد و نیاز به دخالت مستقیم پزشک نیست اثر بخشی آن دراز مدت است. شاید تا یک ماه نیاز ندارید که کار دیگری برای لایه برداری پوستتان انجام دهید.

امن و تاثیرگذار

شما طی پاکسازی، دردی احساس نخواهید کرد. هیچ زخمی بر جای نمی‌گذارد و کاملا غیر تهاجمی است. بر خلاف میکرودرمابراسیون و لایه برداری شیمیایی، برای هر نوع پوستی مفید است.

آیا هیدرافیشیال درد دارد؟

آیا هیدرافیشیال درد دارد؟

فرایند پاکسازی پوست صورت به روش هیدا کاملا بی‌خطر و غیر تهاجمی است. شما دردی احساس نخواهید کرد فقط ممکن است بر اثر فشار وارده‌ی دستگاه و در مرحله جدا کردن آلودگی‌ها از سطح پوست کمی سوزش احساس کنید که کاملا قابل تحمل است. می‌توانید در این مورد از کسانی که این روش پاکسازی را انتخاب کردن و تجربه‌ی آن را دارند بپرسید تا خیالتان راحت شود و دچار استرس نشوید. اگر لایه بردای شیمیایی یا میکرودرمابراسیون را تجربه کردید، می‌دانید روش هیدرا فیشیال تنها پوست صورتتان را نوازش خواهد داد.

عوارض هیدرافیشیال

لایه‌برداری هیدرا فواید بی‌شماری دارد. اما در مقیاس حداقلی، عوارض جانبی احتمالی نیز ممکن است ایجاد شود. این روش‌بر خلاف روش‌های نیمه تهاجمی پاکسازی پوست، آسیب‌زا نیست و مشکلی ایجاد نخواهد کرد. با این‌حال، از آن‌جایی که کمی دستگاه‌ روی صورت فشار وارد می‌کند، قرمزی بسیار کمی را تجربه خواهید کرد. آن‌هم موقتی است و خود به خود در ساعات نخستین پس از انجام فرایند از بین می‌رود.

اگر در مواردی که زخم یا آکنه یا راش فعال دارید نباید صورت را پاکسازی کنید. باید صبر کنید تا زخم ترمیم شود.

در موارد نادری، سرم‌ها و تقویت‌کننده‌های پوستی تزریقی ممکن است عامل ایجاد حساسیت پوستی شوند. آن هم قابل کنترل و درمان است. اگر احساس کردید التهاب و قرمزی بیش از حد دارید به پزشک اطلاع دهید تا با تجویز دارو شما را از نگرانی برهاند. در هر صورت بدانید پاکسازی که بدون مداخله پزشک هم امکان‌پذیر است خطری نخواهد داشت.

فواید هیدرافیشیال

هزینه هیدرافیشیال

هزینه‌ی پاکسازی به روش هیدرا بستگی به مواردی دارد که در قیمت نهایی تاثیرگذگار است. موادی که طبق نوع پوستتان استفاده می‌شود، میزان مشکلات پوستیتان، نرخ دستمزد و موارد دیگر تعیین کننده هستند. اگر تصمیم دارید هیدروفیشیال در ساری را انجام دهید می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا همکاران ما در براورد هزینه به شما کمک کنند.

 

هیدرافیشیال در کلینیک الگانت ساری

اگر تصمیم به انجام هیدروفیشیال در ساری دارید، می‎توانید یکی از بهترین کلینیک‌های زیبایی کشور، الگانت را انتخاب کنید. این مرکز پزشکی معتبر پوست، مو و زیبایی، هرگونه خدمات زیبایی و درمانی مربوط به پوست و مو را ارائه خواهد داد. پزشک ابتدا شما را مشاوره و ویزیت رایگان خواهد کرد. در این جلسه پوست شما، مشکلاتش و جنس آن بررسی خواهد شد و نوع سرم‌هایی که قرار است در پاکسازی از آن استفاده شود را تعیین خواهد کرد. سپس در فضایی کاملا بهداشتی و آرامش‌بخش لایه‌برداری هیدرا توسط اپراتور برایتان انجام می‌شود.

اگر هیدرافیشیال در ساری را انتخاب کردید همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده