روشن‌تر کردن دور چشم با پاکسازی صورت

روشن‌تر کردن دور چشم با پاکسازی صورت

سیاهی دور چشم یکی از دغدغه های زیبایی اکثر خانم هاست که پاکسازی صورت دور چشم یکی از روش های نسبتاً جدید برای درمان و زیبایی پوست اطراف چشم است. در ادامه مطلب با دلایل سیاهی دور چشم و روش های روشن‌تر کردن دور چشم با پاکسازی صورت آشنا می‌شویم.

سوالات پر تکرار در مورد روشن‌تر کردن دور چشم با پاکسازی پوست

دلایل تیرگی دور چشم چه هستند؟

کم خوابی، استرس، نور خورشید و نور صفحه نمایش از مهم‌ترین دلایل تیرگی دور چشم هستند.

آیا پاکسازی توان روشن‌تر کردن دور چشم را دارد؟

برای روشن‌تر کردن دور چشم، متدهای مختلف پاکسازی پوست وجود دارد که به لایه‌برداری، تحریک کلاژن‌سازی و کم کردن ملانین کمک می‌کند.

چه روش‌های پاکسازی برای روشن‌تر کردن دور چشم وجود دارد؟

هیدرا فیشیال، میکروکارنت، لیزر کربن، فیشال بخور، فیشیال روشن‌ساز و پاکسازی کلاسیک از انواع پاکسازی‌هایی هستند که برای روشن‌تر کردن دور چشم به‌کار می‌روند.

آیا پاکسازی پوست درد دارد؟

بستگی به روش پاکسازی دارد اما معمولا به غیر از لایه‌برداری شیمیایی با لایه‌ی اول پوست سر و کار دارد و درد چندانی ندارد.

هزینه پاکسازی پوست برای روشن‌تر کردن چشم چقدر است؟

بستگی به متد پاکسازی و مواد استفاده شده و موارد دیگر دارد. اگر تصمیم به پاکسازی پوست در ساری دارید با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا با مشاوره همکارانمان براوردی از هزینه نهایی داشته باشید.

دلایل تیرگی دور چشم

دلایل تیرگی دور چشم

زمان‌های طولانی بی‌خوابی، کشیک شب، شرایط استرس‌‌زا و خیره شدن طولانی مدت به صفحه موبایل یا مانیتور باعث می‌شود زیر چشمتان تیره شده و گود بیفتد. در یکی از پژوهش‌های دانشگاهی در ۲۰۱۵ مشخص شد، افرادی که پوست آسیب‌دیده‌شان ترمیم می‌شود یا زود از حالت آفتاب سوختگی و قرمزی به شکل اولیه برمی‌گردد خواب مناسبی داشتند. افراد کم خواب در طی بیداری آب بدن بیشتری از دست می‌دهند. در نتیجه پوستشان خشک و آسیب‌پذیر می‌شود. آنوقت مجبورید برای روشن‌تر کردن دور چشم اقداماتی انجام دهید.

استرس عامل دیگر آسیب پوستی است. احساس اضطراب موجب ترشح هورمون استرس می‌شود. این هورمون کورتیزول نام دارد که در بدن و مخصوصا پوستتان وجود دارد. سطح بالای کورتیزول مانع از بهبود زخم می‌شود. همچنین ترشح کلاژن را نیز مختل می‌کند. بستر خوبی برای ایجاد عفونت نیز می‌شود. سطح بالای کورتیزول پوست را به سمت بلوغ زودرس و پیری می‌کشاند. زیرا سطح سلول‌های مهم جوان کننده‌ی پوست به نام فیبروپلاست را کاهش می‌دهند. در نتیجه کلاژن کمتری ترشح می‌شود و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و وارفته و آویزان می‌شود. پوست زیر چشم نیز حجم خود را از دست داده و دچار گودی و تیرگی خواهد شد.

و در آخر، صفحه‌ی آبی تلویزیون، گوشی و مانیتور کامپیوتر در مواجهه‌ی دراز مدت با پوست اثری همچون اشعه‌ی UVA خواهد گذاشت و سن پوست را بالا خواهد برد.

روش‌های مختلف پاکسازی پوست برای روشن‌تر کردن دور چشم

روش‌های مختلف پاکسازی پوست برای روشن‌تر کردن دور چشم

پاکسازی صورت یکی از تکنیک‌های غیر تهاجمی و موثر برای روشن‌تر کردن دور چشم است. لایه‌برداری و پاکسازی در علم مدرن پزشکی روش‌های مختلفی دارد. از فیشیال کلاسیک گرفته که بدون هیچ تجهیزات خاصی انجام می‌شود تا هیدرافیشیال و میکروکارنت که متد جدید پاکسازی و با دستگاه‌های مخصوص هستند. از روش‌های زیر برای روشن‌تر کردن دور چشم استفاده می‌شود:

پاکسازی به روش هیدرا فیشیال

هیدرا فیشیال یک تکنیک پاکسازی پوست مدرن است که طرفداران زیادی دارد. این روش، یک پاکسازی چند مرحله‌ای صورت است که با دستگاه اختصاصی انجام می‌شود. هیدرا فیشیال پوست را از آلودگی‌ها می‌زداید، لایه برداری می‌کند و سرم‌های جوان کننده را به صورت می‌مالد. این روش بسیار در سفت و روشن‌تر کردن دور چشم مفید است و همینطور به حفظ و سلامت پوست کمک می‌کند.

هیدرافیشیال روشی مشابه میکرودرمابراسیون است. درمابراسیون از ابزاری برای سمباده کشسدن آرام پوست استفاده می‌کند تا سلول‌های مرده را از سطح پوست بزداید و ناهمواری‌ها را صاف کند. دستگاه هیدرا فیشیال دارای نوکی است که لایه برداری می‌کند. همزمان با لایه برداری برای حذف سلول‌های مرده از سطح پوست مکش انجام می‌دهد. پس از لایه برداری سرم‌های جوان کننده به پوست تزریق می‌شوند.

کل فرایند هیدروفیشیال طی سه مرحله انجام می‌شود و حداکثر نیم ساعت زمان می‌برد. هیچ دوره نقاهت یا مراقبت پر زحمتی نیز نیاز ندارد.

از این روش برای روشن‌تر کردن دور چشم استفاده می‌شود و تاثیر خوبی هم دارد. برای آن‌که اثربخشی این نوع پاکسازی پوست بیشتر باشد پزشک به شما توصیه خواهد کرد تا یک ماه از سرم‌های مخصوص دور چشم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: هیدرافیشیال چیست و چه اثراتی بر پوست صورت دارد؟

روشن‌تر کردن دور چشم به روش میکروکارنت

فیشیال میکروکارنت یا پاکسازی ریز جریان، یک فرایند پاکسازی پوست با جریان الکتریکی است. در این روش از دستگاه میکروکارنت استفاده می‌شود. این دستگاه، یک ابزار مخصوص برای رساندن جریان‌های کوچک برق به پوست است. ریزجریان‌های الکتریکی، پوست و عضلات را برای جوانتر شدن و بهبود سلولی تحریک می‌کنند. وقتی جریان الکتریکی ضعیف به سطح پوست می‌رسد، فرمان ترشح کلاژن و الاستین می‌دهد. در نتیجه پوست به سمت جوانی و شادابی میل می‌کند.

فرایند درمان به این شکل است که با دستگاه دو الکترود در یک طرف را با پوست در تماس قرار می‌دهند. فرد در طول پاکسازی کاملا هوشیار است و درد چندانی حس نخواهد کرد. هیچ برشی یا سوزنی در کار نیست و کاملا غیر تهاجمی محسوب می‌شود. اگر پس از آن از سرم و آبرسان استفاده شود بهترین اثربخشی را برای روشن‌تر کردن دور چشم ایجاد خواهد کرد.

پاکسازی به روش لیزر کربن

پاکسازی به روش لیزر کربن

در روش لیزر کربن، ابتدا اپراتور لوسیونی حاوی مقادیر زیادی کربن فعال به صورت می‌مالد. سپس با لیزر به آن گرما داده تا کاملا خشک شود و کربن به پوست بچسبد. در مرحله سوم با لیزری با عملکرد دیگر، ذرات کربن را خرد کرده و از پوست می‌زداید.

طی زمانی که لیزر به پوست گرما می‌دهد، سلول‌های مرده، کثیفی‌ها، چربی و هر آن‌چه که روی پوست اضافی‌ست به ذرات کربن می‌چسبند. سپس لیزر بعدی همه‌ی کربن و اضافات را از پوست پاک می‌کند. وقتی پوست زیر چشم لایه‌برداری شود طبیعی‌ست که روشن‌تر و شاداب‌تر خواهد. عیب این نوع پاکسازی به نسبت روش‌های دیگر این است که لیزر را نباید خیلی به چشم نزدیک کرد.

بیشتر بخوانید: پاکسازی و لایه‌برداری پوست به روش لیزر کربن

فیشیال با دستگاه بخور

دستگاه بخور، ابزاری ساده است که با المنت برق و مخزنی از آب بخار آب تولید می‌کند. وقتی صورتتان را در معرض بخار آن قرار دهید منافذ پوست باز می‌شوند، به پوست آبرسانی عمیق صورت می‌گیرد، لایه‌ی مرده‌ی پوست از سطح آن جدا می‌شود و شما پوستی شاداب و روشن خواهید داشت. گاهی در کلینیک‌های زیبایی به آب دستگاه بخور پاک‌کننده‌های دیگری اضافه می‌کنند که به پاکسازی بهتر کمک خواهد کرد.

شما صورتتان را به مدت ده دقیقه در معرض بخار قرار می‌دهید تا آب که بهترین پاک کننده است سطح صورتتان را تمیز کند. پوست دور چشم از این طریق به خوبی آب‌رسانی شده  و منافذ آن باز می‌شوند و تنفس پوستی بهتری صورت می‌گیرد. در نتیجه روشن‌تر و شاداب‌تر خواهد شد. این روش را در خانه نیز می‌توانید انجام دهید. فقط باید حواستان باشد فواصل را کوتاه نکنید. سعی کنید حداقل یک هفته تا پاکسازی بعدی فاصله باشد تا منافذ پوست فرصت کنند بسته شوند تا عامل ورود آلودگی و در نتیجه ایجاد جوش نشوند.

فیشیال کلاسیک

فیشیال کلاسیک

این روش پاکسازی پوست صورت، همانطور که از نامش پیداست جزو نخستین روش‌های پاک کردن سطح پوست است. در این تکنیک، مراحل یک لایه‌برداری ساده انجام می‌شود:

  • پاک‌ کردن و برداشتن سلول‌های مرده و باکتری و چربی‌های اضافه
  • بخور دادن به صورت برای باز شدن منافذ و آبرسانی عمیق پوست
  • لایه برداری
  • استفاده از ماسک صورت

از این روش به راحتی می‌توان دور چشم استفاده کرد تا هم آبرسانی قوی صورت گیرد هم پوست دور چشم پاک شود تا تیرگی‌ها و گودی چشم برطرف شود.

فیشیال روشن‌ساز

آسیب‌های ناشی از نور خورشید همچون رنگ پوست ناهمگون و تیرگی زیر چشم را می‌توان با فیشیال روشن‌ساز کمی تعدیل کرد. در این روش، یک مجموعه از مواد روشن‌ساز پس از پاک کردن و لایه‌برداری صورت استفاده می‌شود.

این مواد شامل عصاره شیرین بیان، اسید کوجیک، عصاره مرکبات و مواد کم کننده‌ی ملانین دیگر است. این مواد در ترکیب با یکدیگر یا به تنهایی می‌توانند رنگدانه‌ها را روشن‌تر کنند و تجمع نابه‌جای ملانین را بهبود بخشند. فقط سعی کنید از سفید کننده‌های آسیب‌زا به پوست خودداری کنید چرا که ناحیه دور چشم حساس است و نباید مواد خطرناک کنار چشم استفاده کرد.

فواید پاکسازی صورت برای روشن‌تر کردن دور چشم

فواید پاکسازی صورت برای روشن‌تر کردن دور چشم

پاکسازی پوست خواص مختلفی دارد. پوست ما در معرض آلودگی‌های فراوان و آسیب‌های مختلفی‌ست. اگر رهایش کنیم حتما در زیبایی چهره ما اثر منفی خواهد گذاشت. برای آن‌که سرعت پیر شدن چهره را کمتر کنیم و خستگی چشم را بزداییم بهتر است از پاکسازی پوست بهره ببریم. موارد زیر برخی از فواید پاکسازی پوست هستند:

پاک شدن منافذ: وقتی منافذ صورت پاک می‌شوند، اکسیژن رسانی به پوست بهتر انجام می‌گیرد و از آکنه، مخصوصا جوش پیگیری خواهد شد.

جوان‌سازی و ترمیم بافت: لایه‌های سلول‌های مرده‌ی پوست مسئول پوست خشک و زبر هستند. مواجه شدن پوست با گرد و غبار روزانه به لایه‌ی بیرونی آن آسیب وارد می‌کند. وقتی پاکسازی صورت می‌گیرد و سلول‌های مرده لایه‌برداری می‌شوند، سلول‌های جدید جایگزین آن شده و پوست شفاف و جوان‌تر خواهد شد.

روشن سازی پوست: موادی که برای کم کردن ملانین در پاکسازی پوست استفاده می‌شود، به علاوه‌ی برداشتن سلول‌های مرده و پاک کردن صورت، موجب روشن‌تر شدن رنگ پوست خواهد شد. مخصوصا برای روشن‌تر کردن دور چشم بسیار کاربردی خواهد بود.

آبرسانی بهتر: در طول پاکسازی پوست، آبرسانی عمیق صورت می‌گیرد. در ضمن منافذ پوست نیز باز شده رطوبت بهتری به آن می‌رسد.

بهبود گردش خون: ماساژهایی که در طول پاکسازی صورت و دور چشم انجام می‌شود، موجب بهبود گردش خون خواهد شد. در نتیجه مواد مغذی راحت‌تر به پوست می‌رسند.

بیشتر بخوانید: پاکسازی پوست صورت یا فیشیال چیست؟

پاکسازی پوست در ساری، کلینیک الگانت

اگر تصمیم دارید برای روشن‌تر کردن دور چشم، پاکسازی پوست در ساری را انجام دهید پیشنهاد ما به شما کلینیک الگانت است. در این کلینیک زیبایی مجهز و بهداشتی با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان خدمات متنوع زیبایی انجام خواهد شد. برای پاکسازی پوست شما ابتدا توسط یکی از پزشکان مجموعه ویزیت و مشاوره رایگان خواهید شد. پوستتان کاملا بررسی می‌شود. سپس پزشک طبق جنس پوست و مشکلات آن مناسب‌ترین روش پاکسازی را به شما پیشنهاد خواهد داد. همین حالا با ما تماس بگیرید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده