پلکسر چیست و چه کاربردهایی در زیباسازی صورت دارد؟

پلکسر چیست و چه کاربردهایی در زیباسازی صورت دارد؟

پلکسر از فناوری پلاسما یک اتفاق مهم و پیشرفتی شگفت انگیز در علم پزشکی است. این دستگاه در فرایندهای زیبایی کاربردهای جالبی دارد. حتی جایگزینی غیر جراحی برای فرم‌دهی بینی و پلک‌ها محسوب می‌شود. در ادامه برایتان خواهیم گفت که این روش زیبایی مدرن چیست و چه کاربردهایی دارد.

سوالات پرتکرار در مورد پلکسر

پلکسر چیست؟

یک روش غیر جراحی با استفاده از پلاسما است که پوست اضافه را می‌سوزاند.

پلکسر در چه نواحی از صورت کاربرد دارد؟

معمولا برای لیفت پلک چشم و کوچک کردن بینی یا برداشتن زائده‌های پوستی از آن استفاده می‌شود.

آیا پلکسر درد دارد؟

ممکن است سوزش ملایمی احساس کنید که با بی‌حسی موضعی تعدیل خواهد شد.

پلکسر عوارض دارد؟

اگر اصولی انجام شود بدون عارضه است.

هزینه‌ی پلکسر چقدر است؟

بستگی به محدوده‌ی صورت و تعداد جلسات و عوامل دیگر دارد. برای اطلاع از جزییات قیمت با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

پلکسر چیست؟

پلکسر ( Plexr) یا جراحی نرم پلاسما، یک روش غیر جراحی در زمینه‌ی زیبایی است. این شیوه‌ی زیبایی از پلاسما استفاده می‌کند. پلاسما چهارمین حالت ماده پس از جامد، مایع و گاز است. به پلاسما لقب صاعقه داده‌اند. وقتی صاعقه به زمین برخورد می‌کند مسیرش را تصعید کرده و جز کربن چیزی باقی نمی‌گذارد. پلاسما نیز با برخورد به پوست، قسمت‌های ناخواسته‌ی آن را تبدیل به گاز می‌کند. دستگاهی که با آن درمان انجام می‌شود قلم پلکسی نام دارد که بی‌سیم است و اولین بار در ایتالیا تولید شده است. در واقع این روش از دستگاهی شارژی کمک می‌گیرد که گرمای متمرکز در نوک قلم را به سلول‌های پوست منتقل می‌کند. این گرما موجب تصعید (گذار از حالت جامد به گاز) قسمت سطحی پوست می‌شود. خوشبختانه دستگاه طوری طراحی شده که ناخواسته به بافت‌های مجاور حرارت منتقل نمی‌کند. به همین خاطر با بافت‌های داخلی کاری ندارد و فرایندی کاملا امن است.

کاربردهای پلکسر

کاربردهای پلکسر

این فرایند در واقع یک روش جایگزین جراحی است. وقتی قلم دستگاه با پوست تماس پیدا می‌کند در واقع پوست قسمت‌های اضافی و افتاده جمع خواهد شد. درنتیجه پوست کشیده می‌شود. تا ده سال پیش تنها راه بالا بردن پلک بلفاروپلاستی یا جراحی پلاستیک پلک بود. یا تنها راه کوچک کردن بینی رینوپلاستی یا جراحی پلاستیک بینی بود. اکنون با این تکنولوژی پیشرفته‌ی علم پزشکی، بدون آن‌که پوست برش داده شود می‌توان آن را جمع کرد، کشید یا حالت داد. شاید شما کاربرد آن را فقط در لیفت پلک یا کوچک کردن بینی شنیده باشید اما این دستگاه کاربردهای متعددی دارد. می‌توان از آن برای ترمیم جای زخم، برداشتن زائده‌های پوستی یا رفع بافت‌های سطحی ناخوشایند پوست استفاده کرد.

مراحل انجام پلکسر در کلینیک الگانت ساری

اگر قصد دارید برای زیباتر کردن فرم صورت و جوانتر کردن اجزای آن از این روش استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما کلینیک الگانت است. ابتدا با کلینیک تماس گرفته و نوبت ویزیت تعیین می‌کنید. وقتی به کلینیک مراجعه کردید پزشک به شما مشاوره رایگان خواهد کرد و اجزای صورتتان را بررسی می‌کند. سپس طبق نظرات شما و توصیه‌های پزشک، برای انجام این روش اقدام خواهد شد.

پزشک ابتدا به محدوده مورد نظر، بی‌حسی موضعی می‌مالد. سپس بعد از نیم ساعت و اثربخشی بی‌حسی، با قلم بی‌سیم پلکسی فرایند زیباسازی چهره شما انجام می‌شود. کل زمان صرف شده با احتساب زمان اثرگذاری بی‌حسی بین ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت است.

بیشتر بخوانید : کانتورینگ صورت

مزایای پلکسر نسبت به جراحی

جراحی‌های زیبایی فرایندهایی تهاجمی محسوب می‌شوند. متقاضی این جراحی‌ها باید بستری و بیهوش شود. زخم باز برجای خواهد گذاشت و دوران نقاهتش طولانی‌ست. دردناک و محدود کننده است. ممکن است بدن بیمار به داروی بیهوشی حساسیت نشان دهد. بیمار برای پیشگیری از عفونت مجبور است تا مدت‌ها آنتی‌بیوتیک مصرف کند و بدنش دچار مقاومت آنتی‌بیوتیکی خواهد شد. ممکن است جراح پوست را خوب بخیه نزند و جای زخم باقی بماند یا لایه‌های پوست روی هم جمع و برجسته شوند.

در روش پلکسر هیچ‌کدام از این اتفاقات را شاهد نیستیم. قرار نیست پوست باز یا بریده شود. عوارض جانبی آن موقتی است. درد زیاد و درازمدت نخواهید داشت و پس از اتمام فرایند می‌توانید به زندگی روزمره برگردید.

میزان دردناکی پلکسر

میزان دردناکی Plexr

خوشبختانه این روش درد چندانی ندارد. یک فرایند زیبایی راحت است و زخمی برجای نخواهد گذاشت. متقاضی این نوع روش زیبایی پس از انجام فرایند می‌تواند به کارش برگردد. قبل از انجام آن، پزشک از بی‌حس کننده موضعی همچون ژل یا پماد لیدوکائین استفاده خواهد کرد. پس از حدود نیم ساعت بی‌حسی اثرگذار خواهد بود و سپس فرایند با کمترین احساس درد آغاز خواهد شد. ممکن است تنها گرما یا سوزش خفیفی را احساس کنید که قابل تحمل خواهد بود و جای نگرانی نیست. سوژش نیز به راحتی با ژل‌های خنک کننده تعدیل می‌شود.

ماندگاری Plexr

سلول‌های پوستی اضافی شما قرار است با پلاسما دود شوند و به هوا روند. پس این فرایند همچون جراحی ماندگاری طولانی دارد. علاوه بر آن‌که اثرپذیری آن دائمی است، تحریک کلاژن سازی نیز خواهد کرد و به جوانتر شدن بافت ناحیه درمان کمک می‌کند. به مرور زمان حجم محدوده‌ افزایش خواهد یافت و به زیباتر شدنتان کمک دوچندان می‌کند.

دفعات انجام Plexr

معمولا فقط یک مرحله برای محدوده‌های کوچک و چروک‌های غیر عمیق کافی‌ست. اما اگر می‌خواهید تغییراتتان چشمگیر باشد و یا نواحی پلکسی گسترده باشد بنا به تشخیص پزشک شاید نیاز باشد بیش از یک جلسه آن را انجام دهید. اهداف و توقعات خود را با پزشکتان درمیان بگذارید تا او برای شما مدت زمان این فرایند زیبایی را تخمین بزند.

در مواقعی که کار زیبایی شما پیچیده است، شاید هر یک و نیم تا دو ماه، به دو یا سه جلسه اضافه نیاز داشته باشید.

عوارض جانبی پلکسر

عوارض جانبی پلکسر

این فرایند زیبایی اگر اصولی و ماهرانه انجام شود زخمی بر جای نخواهد گذاشت و عوارض دراز مدت نخواهد داشت. ممکن است پس از اتمام کار کمی صورتتان قرمز و ملتهب شود. کاملا طبیعی است و خیلی زود از بین خواهد رفت. اگر در ساعات نخست پس از اتمام این روش، از کمپرس سرد استفاده کنید، التهاب و قرمزی برطرف خواهد شد.

چنانچه در مکانی نامعتبر و توسط افرادی سودجو انجام شود، ممکن است نتایج بدی در پیداشته باشد و اجزای صورتتان نامتقارن شود یا اثربخشی لازم را نداشته باشد.

اگر چند روز پس از درمان سپری شد و هیچ نشانه‌ای از بهبودی مشاهده نکردید با مرکزی که در آنجا پلکسر انجام دادید تماس بگیرید و پزشک را در جریان بگذارید تا مطمئن شوید همه چیز روبه‌راه است.

هزینه Plexr

هزینه این فرایند زیبایی بستگی به موارد متعددی دارد. این‌که تصمیم دارید چه تغییراتی در چه محدوده‌ای از صورت ایجاد کنید و این فرایند چقدر زمان نیاز دارد. بستگی به پزشک معالج و کلینیک زیبایی نیز دارد. اگر می‌خواهید از جزییات قیمت اطلاع یابید می‌توانید با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا راهنمایی شوید و تخمینی از میزان هزینه بدست آورید.

زمان بهبود Plexr

تا چهارده روز، اثرات پوست سوخته‌ شده توسط پلاسما روی صورت باقی می‌ماند. این آثار شبیه لکه‌های قهوه‌ای هستند که پوسته پوسته می‌شوند. متاسفانه نمی‌توانید از کرم‌های پوشاننده برای پوشاندن آنها استفاده کنید. اما می‌توانید از فونداسیون‌های پزشکی همچون اکسیژنتیکس Oxygenetics استفاده کنید تا اکسیژن رسانی به پوست انجام شود و روند بهبودی پوست مختل نشود.

اقدامات قبل از انجام پلکسر

اقدامات قبل از انجام پلکسر

قبل از آن‌که ازاین فرایند زیبایی برای تغییر اجزای صورتتان استفاده کنید بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

  • حداقل از چهار روز قبل از کرم‌های قوی پاکسازی صورت استفاده نکنید.
  • اگر هر گونه عفونت یا التهاب روی پوستتان دارید تا بهبودی آن صبر کنید.
  • در صورتی که از نظر جسمی در شرایط مساعدی هستید اقدام کنید. نتیجه‌ی درمان، بستگی به توانایی جسمانی شما برای بهبود دارد. اگر دچار بیماری‌های خود ایمنی یا ضعف سیستم ایمنی هستید بهتر است این کار را انجام ندهید.
  • سعی کنید برای مدت طولانی زیر نور آفتاب قرار نگیرید و آفتاب سوخته به کلینیک مراجعه نکنید زیرا موجب می‌شود پس از درمان روی صورتتان لکه بیفتد.
  • از چند روز قبل مصرف سیگار و الکل را متوقف کنید تا پس از درمان بدنتان در وضعیت مناسبی باشد و خیلی زود به نتیجه برسید.

اقدامات پس از انجام پلکسر

توصیه‌های زیر را به عنوان روتین روزانه در نظر بگیرید و سعی کنید تا یک ماه پس از درمان آن را انجام دهید.

  • بقایا و پوسته‌های سوخته شده توسط پلاسما تا حدود دو هفته باقی می‌مانند پس سعی نکنید برای سرعت بخشی به پاک شدن صورت اقدامات تهاجمی انجام دهید.
  • هر روز پوستتان را به آرامی با آب و شستشو دهنده‌های ملایم شستشو دهید.
  • پوستتان را با حوله‌ای نرم و تمیز خشک کنید تا آلودگی وارد پوستتان نشود.
  • سعی کنید در این مدت کمتر زیر نور خورشید قرار بگیرید.
  • از الکل و سیگار تا چند روز پس از درمان استفاده نکنید.

ترکیب چند روش زیبایی برای جوان‌سازی پوست

بهتر است در همان روزی که پلکسر انجام دادید روش‌های زیبایی دیگری انجام ندهید. به عنوان مثال پاکسازی پوست در همان زمان کاملا ممنوع است. اما می‌توانید با فاصله‌ای مشخص، درمان‌های پزشکی زیبایی دیگر غیر تهاجمی همچون تزریق فیلر، مزوتراپی یا پی آر پی انجام دهید. به این شکل پوستتان به بهترین کیفیت دست می‌یابد و سلول‌هایش ترمیم و جوان شوند. همزمان که پوستتان توسط این روش کشیده و لیفت شده است، با تزریق مزو و پی آر پی جوان‌تر و شاداب‌تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: مزوتراپی 

پلکسر در ساری، کلینیک زیبایی الگانت

در کلینیک الگانت ساری، بهترین مرکز پوست، مو و زیبایی شمال کشور، با بهترین و ماهرترین کادر پزشکی درمانی، روش‌های متعدد جوان‌سازی و زیباسازی مراجعین به بهترین نحو انجام خواهد شد. استفاده از پلکسر در فرم‌دهی به اجزای صورت یا کارهای دیگر زیبایی از طریق این روش نیز، اصولی و با رعایت همه‌ی پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

محیط کلینیک الگانت، زیبا و آرامش‌بخش و کاملا بهداشتی است. تجهیزات این مرکز نیز طبق مدرن‌ترین تکنولوژی روز دنیا است. اگر تصمیم دارید با روش پلکسر، به صورتتان فرم زیبایی ببخشید و حس رضایت از خودتان را بالا ببرید همین حالا با ما تماس بگیرید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده