الکترولیز موهای زائد سفید

الکترولیز موهای زائد سفید

الکترولیز سوزاندن پیاز مو از طریق وارد کردن سیمی بسیار باریک به فولیکول و عبور برقی ضعیف از آن است. روش الکترولیز موهای زائد سفید بسیار موثر و دائمی است.

سوالات مرتبط با الکترولیز موهای زائد

آیا الکترولیز موهای زائد را به شکل دائمی حذف می‌کند؟

الکترولیز فولیکول مو را کاملا می‌سوزاند و از پیاز موی تخریب شده دیگر هرگز مو نمی‌روید.

الکترولیز موی زائد درد دارد؟

سیمی که وارد لایه‌ی دوم پوست می‌شود ضخامت بسیار باریکی دارد و شما درد چندانی احساس نخواهید کرد.

الکترولیز موهای زائد عوارض دارد؟

اگر در محیط غیر بهداشتی انجام شود ممکن است موجب عفونت شود. در غیر این صورت هیچ عارضه‌ای جز کمی قرمزی موقت ندارد.

هزینه الکترولیز موهای زائد چقدر است؟

بستگی به ناحیه‌ی انتخابی بدن و تراکم موی زائد و عوامل دیگر دارد. برای اطلاع از جزییات با کلینیک الگانت تماس بگیرید.

الکترولیز، بهترین روش حذف موهای زائد سفید

همه‌ی ما روزی با موهای سفید مواجه خواهیم شد. باید پذیرفت که موها تا ابد رنگی نخواهند ماند. اگر از موهای سفید ناراضی هستید، می‌شود موهای سر را رنگ کرد و سفیدیش را پوشاند. اما کار جایی بیخ پیدا می‌کند که موهای زائد سفید شوند. موی زائد را می‌شود تراشید یا کند اما این‌ها تنها راه حل‌های موقتی هستند. تراشیدن مو موجب می‌شود یکی دو روز بعد مجددا مو با خارش و التهاب بیرون بزند. کندن آن نیز به روش‌های مومک یا اپیلاسیون یا وکس شکنجه‌ای دردناک است. بدتر از آن ویژگی موقتی بودن این روش‌هاست. اگر بخواهیم یک راه دائمی برای خلاصی از شر آن‌ها بیابیم، تنها راه از بین بردن پیاز موی سفید، الکترولیز است. لیزر بهترین روش حذف دائمی موهای ناخواسته است اما چون بر اساس اختلاف رنگ کار می‌کند و نمی‌تواند رنگدانه را تشخیص دهد برای موهای سفید نتیجه‌بخش نیست.

علت پیدایش موهای زائد سفید

وقتی سن افزایش می‌یابد رنگدانه‌های مو کم‌کم از بین می‌روند و مو رو به سفیدی می‌گراید. این امر تنها در مورد موی سر نیست و راجع به موهای زائد بدن نیز صدق می‌کند. موهای زائدی که منشا هورمونی دارند و روی صورت یا زیر گلو رشد می‌کنند معمولا مزاحم هستند. از زیبایی می‌کاهند و جاهایی که نباید مو داشت می رویند. اگر زن باشید و هورمون جنسی‌تان نوسان داشته باشد ممکن است تعادل بدنتان بهم بریزد و موهای زائد با الگوی رشد موی مردانه دربیاورید. هورمون تستسترون که آندروژن نوع عمده‌ی آن است مسئول رساندن آدم‌ها به بلوغ است و در مردان بیشتر است. افزایش این هورمون در زنان موجب افزایش موهای ناخواسته خواهد شد. بیشتر موهای زائد ناشی از اختلال هورمون، روی سینه، روی صورت یا زیر گلو می‌روید که برای خانم‌ها ناخوشایند است. اگر این موها به رنگ سفید باشند تنها راه از بین رفتنشان الکترولیز است.

چگونگی عملکرد الکترولیز موهای زائد

چگونگی عملکرد الکترولیز موهای زائد

یک اپراتور آموزش‌دیده یک سیم بسیار باریک را به فولیکول مو می‌رساند. فولیکول در لایه‌ی دوم پوست قرار دارد پس سیم فقط درسطح پوست فرو می‌رود. یک جریان برق ضعیف به وسیله‌ی سیم به نوک آن منتل می‌شود. برق به زیر فولیکول مو می‌رسد و ریشه‌ی مو را تخریب می‌کند. وقتی فولیکول از بین رفت دیگر مویی از آن نخواهد رویید.

این روش بیش از صد سال در دانش پزشکی قدمت دارد. در ابتدا به منظور از بین بردن موی زیر پوستی درون پلک ابداع شده بود. این روش تنها روش حذف دائمی موهای زائد است که مورد تایید سازمان غذا و دارویی امریکا FDA است.

این روش علاوه بر کارآمدی در مورد موهای سفید، برای حذف موهای زائدی که لیزر آن مقدور نیست به‌کار می‌رود. مثلا موهای مزاحم بین دو ابرو یا دور سینه.

 

بیشتر بخوانید: آیا پس از انجام لیزر، موهای زائد دوباره رشد می کند؟

چه قسمت‌هایی از بدن را می‌توان الکترولیز کرد؟

موهای زائد سفید اکثر قسمت‌های بدن را می‌توان از روش الکترولیز موهای زائد حذف کرد. مخصوصا قسمت‌هایی که دسترسی به آن قسمت‌ها از طریق لیزر کم است. یا این‌که همانند موهای دور چشم لیزر آنها خطرناک است. نقاط زیر متقاضی بیشتری برای حذف موهای زائد دارند:

 • کمر
 • خط بیکینی
 • سینه و شکم
 • انگشت‌ها
 • صورت، مخصوصا بالای لب و دور چشم
 • زیر بغل

مراحل الکترولیز موهای زائد

مراحل الکترولیز موهای زائد

در ابتدا پس از مراجعه به کلینیک، پزشک شما را معاینه می‌کند و سوابق پزشکیتان را بررسی می‌کند. سپس به اتاق اپراتنور هدایت می‌شوید و اپراتور کارآزموده، دانه دانه موهای زائدتان را با الکترولیز می‌سوزاند. پس از آن‌که کارتان پایان یافت با خیال راحت می‌توانید به فعالیت‌های خود ادامه دهید و هیچ دوره‌ی نقاهتی نخواهد داشت.

میزان دردناکی

برای الکترولیز، نوک سری استفاده شده سیم است. ضخامت این سیم حتی باریک‌تر از تار موست. وقتی این سیم وارد پوستتان می‌شود و سلول‌های مربوط به رشد مو را تخریب می‌کند شاید کمی احساس درد ایجاد کند. درد آن در نقطه‌ای که سیم فرو رفته شبیه یک نیشگون آرام است. شاید هم کمی گرما در آن ناحیه از پوست حس کنید. اما این را در نظر داشته باشید که فرایند حذف مو بسیار سریع اتفاق می‌افتد و درد آن پایدار نیست. اگر نتوانستید درد آن را تحمل کنید به اپراتور خود اطلاع دهید تا در صورت لزوم از پمادهای بی‌حس کننده برای شما استفاده کند.

بیشتر بخوانید: فواید لیزر موهای زائد

چند جلسه الکترولیز نیاز است؟

مقدار جلساتی که هر فرد باید برای الکترولیز موهای زائد مراجعه کند متفاوت است. ولی در مقایسه با لیزر، جلسات الکترولیز دفعات بیشتر با فاصله‌های کمتر است. به عنوان مثال شاید تا مدتی لازم باشد هفته‌ای یک بار برای الکترولیز مراجعه کنید.

مدت زمان جلسات بستگی به عوامل متعددی دارد. محدوده‌ای که قرار است الکترولیز کنید، نوع پوستتان و تراکم و جنس مو در نواحی مورد نظر زمان را تعیین می‌کند.

مو چرخه رشد و استراحت دارد. فولیکول‌های موی شما در بازه‌ای رشد خواهند کرد و در بازه‌ای دیگر رشدشان موقتا متوقف می‌شود. در هر جلسه تعدادی از مو که در حالت رشد هستند از بین می‌روند و جلسه‌ی بعدی نیز موهایی که از استراحت خارج شدند الکترولیز می‌شوند. به این شکل مطمئن خواهید شد که در چند جلسه همه‌ی موهای زائد شما از بین خواهد رفت.

مراقبت‌های پس از الکترولیز موهای زائد

مراقبت‌های پس از الکترولیز موهای زائد

الکترولیز مراقبت چندانی نیاز ندارد. پس از آن که اپراتور الکترولیز را انجام داد بلافاصله می‌توانید به فعالیت‌های روزمره‌ی خودتان بپردازید. اما نکاتی است که بهتر است در ۲۴ ساعت نخستین رعایت کنید تا جای فولیکولی که الکترولیز شده است قرمز و ملتهب نشود.

 • از تماس مستقیم با نور خورشید اجتناب کنید.
 • سعی کنید در محیطی باشید که زیاد تعریق نکنید.
 • از مالیدن لوازم آرایشی در ساعات ابتدایی پس از الکترولیز بپرهیزید.
 • از سولاریوم یا استخر در روز اول استفاده نکنید.

عوارض الکترولیز موهای زائد

این روش حذف موهای زائد بسیار امن است. اگر غیر اصولی انجام شود ممکن است کمی عارضه ایجاد کند. مثلا سیمی که در پوست فرو می‌رود اگر غیر استریل باشد می‌تواند عامل عفونت باشد. یا اگر الکترولیز به شکل صحیح انجام نشود ممکن است لکه ایجاد کند. اگر مرکزی حرفه‌ای و معتبر انتخاب کنید هیچ عارضه‌ای تجربه نخواهید کرد.

در ساعات اولیه پس از الکترولیز شاید کمی قرمزی یا التهاب خفیف را تجربه کنید که خیلی زود برطرف خواهد شد و جای نگرانی نیست. افرادی که پوست تیره دارند شاید لکه‌هایی روی پوستشان مشاهده کنند. لکه‌ها به مرور از بین خواهند رفت و موقتی هستند.

عدم رشد مو پس از الکترولیز

عدم رشد مو پس از الکترولیز

واقعیت این است که الکترولیز تنها روشی است که شما می‌توانید پس از اتمام همه‌ی جلسات از عدم رشد مجدد مو مطمئن باشید. این روش به سراغ تک‌تک تارهای موی شما می‌رود پس دقت آن بسیار بالاست. دانه دانه ریشه‌ی موها توسط الکترولیز سوزانده خواهد شد و دیگر رشد مجدد نخواهد داشت. مگر این‌که عدم تعادل هورمون درمان نشود و موهای هورمونی جدیدی رشد کنند. تنها عیب این روش حذف موهای زائد سفید طولانی بودن تعداد جلسات برای رسیدن به اثربخشی لازم است.

چگونه مرکزی مناسب الکترولیز موهای زائد سفید انتخاب کنیم؟

چگونه مرکزی مناسب انتخاب کنیم؟

الکترولیز نیز همانند خیلی از فرایندهای زیبایی توسط افراد سودجو در مراکز غیر معتبر نیز ارائه می‌شود. پس باید دقتتان را در انتخاب کلینیک بالا ببرید. اپراتورهایی که الکترولیز انجام می‌دهند تعلیم حرفه‌ای می‌بینند. سعی کنید به مرکزی مراجعه کنید که تحت نظارت پزشکی باشد و هر گونه ابهامتان را از پزشک سوال کنید. می‌توانید از کسی که تجربه‌ی حذف موی زائد از روش الکترولیز داشته بخواهید تجربیاتش را با شما درمیان بگذارد. به فضای مرکز زیبایی دقت کنید. رعایت بهداشت و پاکیزگی و اهمیت به جزییات در الکترولیز مهم است. باید تجهیزاتشان به‌روز و دستگاه‌هایشان استریل باشد. اگر به دنبال یک مرکز معتبر در شمال کشور می‌گردید ما به شما کلینیک الگانت را معرفی می‌کنیم. کلینیک ما برای الکترولیز ساری بهترین خدمات را ارائه خواهد داد.

 

بیشتر بخوانید: فواید لیزر موهای زائد

هزینه الکترولیز موهای زائد

هزینه الکترولیز بستگی به موارد متعددی دارد. برخی از مواردی که قیمت نهایی را تعیین می‌کنند بدین شرح هستند:

 • مرکزی که برای الکترولیز مراجعه می‌کنید
 • محدوده‌ای که تصمیم به حذف موهای زائدش دارید
 • جنس و ضخامت مو
 • جنس پوست
 • تراکم مو در ناحیه‌ی مورد نظر
 • تعداد جلسات و …

اگر می‌خواهید در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید بهتر است با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا کارکنان ما اطلاعات بیشتری در اختیارتان بگذارند.

خدمات الکترولیز در کلینیک الگانت ساری

بهترین و معتبرترین مرکز پوست، مو و زیبایی در ساری، الگانت برای الکترولیز موهای زائد در خدمت شماست. پس از این‌که با ما تماس گرفتید و وقت ملاقات تعیین کردید در ساعت مشخص شده مراجعه خواهید کرد. سپس توسط یکی از پزشکان متبحر کلینیک، ویزیت و مشاوره رایگان خواهید شد. سوابق پزشکی و دارویی را در اختیار پزشک مربوطه قرار دهید. پزشک طبق این اطلاعات و پس از معاینه محدوده‌ای که می‌خواهید الکترولیز شود به شما در مورد روش کار و تعداد جلسات این فرایند توضیح خواهد داد. سپس به اتاق اپراتور هدایت می‌شوید و در یک فضای کاملا بهداشتی با تجهیزاتی مدرن و به‌روز و استریل توسط فردی با تجربه و آموزش دیده موهای زائدتان با روش الکترولیز حذف خواهد شد. فقط کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید تا در مورد جزییات فرایند بیشتر بدانید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده