روش‌های پاک کردن تتو در کلینیک زیبایی الگانت ساری

روش‌های پاک کردن تتو

اگر تصمیم دارید از شر خالکوبی روی پوستتان خلاص شوید و دنبال راه حلی کم‌دردسر می‌گردید با ما باشید. در این مقاله هر آنچه که نیاز است تا در مورد روش‌های پاک کردن تتو انجام دهید را به شما خواهیم گفت.

سوالات پر تکرار در مورد پاک کردن تتو

چه روش‌هایی برای ریمو تتو وجود دارد؟

استفاده از لیزر، درمابراسیون، جراحی، لایه‌برداری شیمیایی و استفاده از کرم‌های پاک کننده خالکوبی از روش‌های برداشتن تتو می‌باشد.

کدام روش پاک کردن تتو بهتر است؟

لیزر مدرن‌ترین، موثرترین و کم‌عارضه‌ترین روش از بین بردن تتو است.

آیا پاک کردن تتو درد دارد؟

بستگی به روش انتخابی شما دارد. کمترین درد را با روش لیزر تجربه خواهید کرد.

چند جلسه برای پاک کردن تتو با لیزر نیاز است؟

پزشکتان باید تعداد جلسات را با توجه به جنس پوست و جوهر تتو و عوامل دیگر تعیین کند.

هزینه پاک کردن خالکوبی چقدر است؟

بستگی به روش انتخابی شما، مساحت تتو، جنس پوست و عوامل دیگر دارد. اگر برای پاک کزدن تتو در ساری می‌خواهید اقدام کنید با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا در براورد قیمت نهایی به شما کمک کنیم.

پاک کردن تتو

به یاد دارید زمانی را که ابروهای ضخیم پرطرفدار شده بود؟ ابروی اصلی تراشیده می‌شد و خالکوبی بالاتر از آن با فرمی ضخیم و پررنگ کشیده می‌شد. عمر آن مدل تتوها دیگر به سر آمده است. طولی نکشید تا خانم‌ها متوجه شوند هر مدل ابرویی به هر ساختار صورتی همخوانی ندارد.

تتو یا خالکوبی، فرایندی است که هنرمند تتو کار، جوهر را به زیر پوستتان می‌برد و با آن نقش می‌زند.

حالا تکلیف آن جوهرهایی که در زیر پوست جا خوش کرده‌اند چیست؟ قرار است تا ابد شما را برنجانند؟ خیر. علم پزشکی با کمک تکنولوژی این مشکل را هم حل کرده است. روش‌های مختلفی برای پاک کردن تتو وجود دارد. از روش‌های تهاجمی جراحی و درمابراسیون گرفته تا روش‌های نیمه تهاجمی لایه‌برداری شیمیایی و کرم‌های ریمو تتو و روش غیر تهاجمی لیزر. در انتخاب یکی از این روش‌ها به شما کمک خواهیم کرد.

روش‌های پاک کردن تتو

تکنیک‌های مختلفی برای از بین بردن تتوی ناخواسته وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. در نهایت، روش لیزر از بقیه امن‌تر و موثرتر است. همه‌ی روش‌های ریمو تتو و مزایا و معایبشان را برایتان شرح خواهیم داد.

پاک کردن تتو به روش لیزر

پاک کردن تتو به روش لیزر

به صورت طبیعی سیستم ایمنی بدن، هر گونه ذرات خارجی را از به مرور از بین خواهد برد. اما جوهر دائمی است و برای سیستم ایمنی زیادی بزرگ است. لیزر در اینجا به کمک سیستم ایمنی می‌آید تا جوهر را پاک کند.

دستگاه لیزر مخصوص پاک کردن تتو، پرتو نور با فرکانس زیاد ساطع می‌کند. این نور رنگ‌دانه‌ها را هدف قرار می‌دهد و آن‌ها را از به ذرات کوچک‌تر تقسیم می‌کند. لیزر کمترین عارضه و آسیب را در بین روش‌های پاک کردن تتو دارد. زیرا فقط رنگدانه را نشانه می‌گیرد و کاری به بافت‌های اطراف پوست ندارد.

بسته به قدمت خالکوبی و نوع جوهری ک استفاده شده، ممکن است به چند جلسه نیاز داشته باشید تا تتو کاملا پاک شود.

روش درمابراسیون برای ریمو تتو

درمابراسیون یک متد تهاجمی است. در این روش از ابزاری که نوک آن غلتکی است برای سمباده زدن لایه بیرونی پوست استفاده می‌شود که به لایه زیرین برسد و جوهر را پاک کند. فرایند آن دردناک است و جراحتش نیز بالاست. بنا به تشخیص پزشک، برای کاهش درد آن از بی‌حسی تزریقی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. پس از انجام این روش، شما یک زخم باز دارید که نیاز به مراقبت زیادی دارد. احتمال عفونت آن نیز بالاست.

لایه‌برداری شیمیایی برای پاک کردن خالکوبی

در لایه برداری شیمیایی از موادی استفاده می‌شود که ماهیت اسیدی دارند. ترکیباتی چون «تری کلرو استیک اسید» برای لایه برداری عمیق پوست به‌کار می‌روند. اپراتور، این مواد شیمیایی را به ناحیه تتو شده می‌مالد. لایه‌ی بیرونی توسط اسید سوزانده می‌شود. در نهایت لایه‌ی زیرین حاوی جوهر تتو پاک می‌شود. این روش تهاجمی محسوب می‌شود. ممکن است بافت‌های اطراف تتو نیز آسیب ببیند و فرایندی دردناک است.

تکنیک جراحی برای پاک کردن تتو

در روش جراحی، پوست ناحیه‌ی تتو شده جراحی و بریده می‌شود. جراح، پوست دور ناحیه‌ای که برداشته شده را به هم می‌رساند و بخیه می‌زند. این روش برای تتوهای کوچک کاربرد دارد. در جراحی به بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی تزریقی نیاز خواهید داشت. عفونت، باقی ماندن جای بخیه و حساسیت به مواد بی‌حسی از عارضه‌های آن است. همچنین درد و جراحت آن زیاد است و به دوران نقاهت طولانی نیاز خواهید داشت.

کرم‌های پاک کننده‌ی تتو

کرم‌های پاک کننده‌ی تتو

پمادها و کرم‌هایی نیز در بازار به منظور پاک کردن تتو وجود دارند. اما چندان اثربخش نیستند. اما روشی است که در خانه می‌توانید از آن استفاده کنید. روزی چند بار باید کرم را روی تتو بمالید. اکثر این کرم‌ها حاوی اسید هستند که به پوستتان آسیب خواهند رساند و موجب سوزش و خارش محدوده می‌شوند. همچنین فرایند اثربخشی آن بسیار کند است پس چندین روز باید درد و سوزش را تحمل کنید. در نهایت هم توانایی از بین بردن کامل تتو را ندارد.

بیشتر بخوانید: پاک کردن تاتو

مزایای حذف تتو با لیزر

روش لیزر ریمو تتو، در بین روش‌هایی که گفته شد از همه بهتر است. برخی از مزایای لیزر بدین شرح هستند:

میزان دردناکی لیزر کم است.

در فرایند پاک کردن تتو باید به لایه دوم پوست رسید. لیزر بدون آسیب به لایه‌ی اول، تنها با اشعه ذرات جوهر را خرد می‌کند و بقیه کار را به سیستم ایمنی می‌سپارد تا آن را حذف کند. شما تنها سوزشی سطحی حس خواهید کرد که آن هم با کرم‌های بی‌حسی موضعی تعدیل خواهد شد

دقت بالایی دارد.

اشعه‌ی لیزر رنگدانه‌ی جوهر را بر طبق اختلاف رنگ آن با پوست اطراف تشخیص می‌دهد و فقط پوست جوهری را هدف قرار می‌دهد. دقت آن بالاست و محدوده‌ای از تتو را جا نمی‌گذارد.

سطوح گسترده‌ی تتو را به راحتی پاک می‌کند.

اگر تتوی بزرگی دارید، لیزر حریفش خواهد شد. اما متدهایی چون درمابراسیون یا جراحی برای مساحت زیاد تتو مناسب نیستند.

دوران نقاهت ندارد.

زیرا جراحتی بر جای نخواهد گذاشت. شما پس از پاک کردن تتو به روش لیزر می‌توانید به زندگی عادی بازگردید. اما در روش‌های دیگر برای رسیدن به لایه‌ی زیرین پوست باید به لایه‌ی نخست پوست آسیب رساند.

احتمال عفونت در آن بسیار کم است.

به‌خاطر این‌که زخم بر جای نمی‌ماند پس عفونتی نیز در کار نیست. مگر این‌که دچار بیماری‌هایی باشید که ترمیم پوست را مختل کند یا زمینه عفونت را برای پوستتان فراهم کند.

عارضه‌ای ندارد.

لیزر ریمو تتو اگر اصولی انجام شود بدون عارضه است.

سریع است.

سرعت پاک شدن لیزر به نسبت روش‌های دیگر بالاتر است. ممکن است در روش‌هایی مثل جراحی یا درمابراسیون طی یک جلسه تتو برداشته شود اما زخم آن برای پاک شدن مدت‌ها زمان خواهد برد. زمانی که لیزر برای از بین بردن تتو نیاز دارد بستگی به جوهر و قدمت تتو دارد. اما معمولا در دو تا سه جلسه‌ی کوتاه همه‌ی آثار تتو پاک خواهد شد.

هزینه پاک کردن تتو چقدر است؟

میزان هزینه‌ای که برای پاک کردن تتو باید بپردازید به روش انتخابی شما و عوامل دیگر بستگی دارد. برای مثال مهم است که جنس پوست شما چیست. مساحت تتو چقدر است. یا این‌که به چند جلسه برای پاک کردن کاملا آن نیاز دارید. اگر تصمیم گرفتید با کدام روش پاک کردن تتو را انجام دهید با کلینیک الگانت تماس بگیرید تا تخمینی از هزینه‌ی نهایی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تغییرات پوستی و اثر تزریق بوتاکس در دهه‌های مختلف زندگی

میزان دردناکی روش‌های پاک کردن تتو

مقدار درد پاک کردن تتو به روش آن بستگی دارد. در روش‌هایی غیر از لیزر، میزان درد بالاست. زیرا باید به لایه دوم پوست دسترسی داشت. پس در همه‌ی روش‌ها یک لایه پوست برداشته می‌شود. روش پاک کردن تتو به روش لیزر این‌طور نیست. زیرا جراحتی در کار نیست. میزان دردی که از ریمو تتو به روش لیزر قرار است تحمل کنید، بستگی به آستانه تحمل شما خواهد داشت. شما که تتو انجام دادید می‌دانید میزان درد خالکوبی چقدر است. هر چه درد تحمل کردید بدانید برداشتن آن درد کمتری دارد.

برخی از نقاط استخوانی مثل قسمت مچ دست، جناق سینه و مچ پا در زمان پاک کردن تتو درد بیشتری خواهند داشت. خوشبختانه شیوه‌هایی می‌باشد که می‌توان این درد را کمتر کرد. می‌توان از پمادها و کرم‌های بی‌حس کننده در موضع تتو شده استفاده کرد تا میزان درد را کاهش دهد. یا این‌که مواد خنک کننده بهره برد تا پس از انجام ریمو سطح پوست را خنک کرده و سوزش را کم کند.

چند جلسه نیاز است تا لیزر تتو را پاک کند؟

تعداد جلسات، به کیفیت جوهر، قدمت تتو، مقاومت رنگدانه‌ها، قدرت سیستم ایمنی شما و مساحت تتو بستگی دارد. تتوهایی که کوچک‌‌تر هستند به پالس‌های لیزر کمی نیاز خواهند داشت. در صورتی که برای پاک کردن تتو‌های بزرگ‌تر طبیعی است که تتو باید پالس بیشتری بخورد. در هر صورت، برای رها شدن به طور کامل از تتو، چند بار برای درمان مراجعه نیاز است. بعد از هر مرتبه که مراجعه کردید، تتوی شما کم کم رنگ خود را از دست می‌دهد. در نهایت پزشک به شما خواهد گفت برای پاک کردن کامل خالکوبی به چند جلسه نیاز دارید.

مراقبت‌های قبل از پاک کردن خالکوبی

  • بهترین کاری که می‌توانید در حق خود کنید این است که تتو انجام ندهید. وقتی زیر بار تتو رفتید باید حواستان باشد که طرحی انتخاب کنید که احتمال پشیمانی در آن کم باشد. در نهایت اگر از تتو خسته شدید یا از نقش آن راضی نیستید سعی کنید روشی امن و کم عارضه برای پاک کردن آن استفاده کنید.
  • قبل از پاک کردن آن سطح پوست را تمیز نگه دارید.
  • مرکز پزشکی معتبر برای برداشتن خالکوبی انتخاب کنید.
  • از چند روز قبل زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. با پوست آفتاب‌سوخته برای پاکسازی تتو اقدام نکنید.
  • سعی کنید جسمتان در سلامت کامل باشد زیرا برای پاک شدن کامل تتو، به کمک سیستم ایمنی شما نیاز است.

مراقبت‌های پس از ریمو تتو

مراقبت‌های پس از ریمو تتو

نوع مراقبت از پوست پس از برداشتن تتو به شیوه‌ی پاکسازی آن بستگی دارد. اما در همه‌ی موارد:

  • باید پوست خود را تا مدتی از آلودگی دور نگه دارید.
  • بلافاصله بعد از انجام درمان، از یک پلاستیک یخ برای آرام کردن قسمت پاک شده استفاده نمایید.
  • سعی کنید تا مدتی از قرار گرفتن در برابر اشعه مستقیم خورشید دوری کنید. یا اگر مجبورید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
  • میوه و سبزیجات فراوان مصرف کنید تا سیستم ایمنی‌تان تقویت شود و از پس بقایای تتو برآید.
  • در صورت مشاهده‌ی هر گونه التهاب، قرمزی و کهیر که با گذشت زمان بهبود نمی‌یابد با پزشکتان تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: پاکسازی و لایه‌برداری پوست به روش لیزر کربن

برای ریمو تتو به کجا مراجعه کنیم؟

برای ایمنی بیشتر، سلامتی و همین طور دستیابی به نتیجه مطلوب، بهتر است به مرکز پزشکی معتبر مراجعه کنید. ریموو تتو عموما با بهره گیری از لیزرها صورت می‌گیرد.

این لیزرها باید به وسیله خود پزشک و یا به کمک اپراتورهای پزشک با مراقبت‌های بهداشتی صورت گیرد.

امروزه به خاطر فراوانی تتو و در نتیجه زیاد شدن تقاضا برای پاک کردن آن، افراد سودجو اقدام به پاک کردن تتو به شکل غیر اصولی می‌کنند. برخی از سالن‌های آرایشی و یا کسانی که تتو کار هستند هم ریموو تتو را انجام می‌دهند. اما پیشنهاد می‌شود ریسک نکنید و خود را به دست افراد کارنابلد نسپارید. اگر پاککردن تتو زیر نظر پزشک و در محیط پزشکی انجام نشود عوارض جانبی خیلی زیادی برای پوست خواهد داشت.

آیا می‌توان از نمک برای پاک کردن تاتو استفاده کرد؟

ضرب المثل «نمک روی زخم پاشیدن» را شنیده‌اید؟ نمک برای پاک کردن تتو نیز یک جور شکنجه‌ی پر خطر محسوب می‌شود. وقتی علم پزشکی از روش‌های کاملا ایمن و کم‌درد برای پاک کردن تتو استفاده می‌کند چرا باید به طب سنتی روی آورد و خود آزاری کرد؟ تا می‌توانید از هر گونه روش سنتی بدون پایه‌ی علمی دوری کنید. این کار سبب ساییدگی پوست خواهد شد. اگر نمک به لایه‌های پایینی پوست نفوذ نماید خیلی خطرناک است. پاک کردن لایه‌های بالایی پوست با نمک باعث به وجود آمدن زخم، درد و عفونت خطرناک در آن قسمت می‌گردد. بنابراین اصلا از این شیوه برای دور کردن تتو استفاده نکنید.

پاک کردن تتو در ساری، کلینیک الگانت

کلینیک الگانت، بهترین و معتبرترین مرکز پزشکی پوست، مو و زیبایی برای ارائه‌ی هر گونه خدمات زیبایی در خدمت شماست. برای پاک کردن تتو در ساری شما پس از مراجعه به کلینیک، توسط یکی از پزشکان ماهر مجموعه مشاوره و ویزیت رایگان خواهید شد. پزشک با بررسی تتو و جنس پوست و شرایط جسمیتان به شما توضیحات لازم را ارائه خواهد داد. همچنین به شما خواهد گفت که به چند جلسه برای پاک شدن کامل تتو نیاز خواهید داشت. سپس به اتاق اپراتور هدایت خواهید شد و اپراتور با تجربه و کارآزموده با استفاده از لیزر تتوی شما را از بین خواهد برد. اگر می‌خواهید ریمو تتو در ساری را انجام دهید همین حالا با ما تماس بگیرید تا برای همیشه از شر نقش روی پوستتان که دوستش ندارید رها شوید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

قسمت های ضروری با * مشخص شده